کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو【سال 1403】❤️

کاشت ابرو و مراحل انجام آن

قبل از طی مراحل کاشت ابرو لازم به شرایط عمل کاشت آشنا شوید. مشکل ناقص بودن ابروها در بیشتر خانم ها وجود دارد و دلایل بسیاری مانند: اصلاح بیش از اندازه  استفاده از موچین ، تاتو یا هاشور زدن ، رنگ کردن موجب ریزش موی ابروها می شود که برای برگرداندن به حالت اولیه ابروها راهی به جز کاشت مو برای ابرو وجود ندارد.حال به بررسی مراحل کاشت ابرو می پردازیم.

1.طراحی ابرو

طراحی ابرو

اولین قدم برای کاشت ابرو طبیعی قبل از هر کاری طراحی ابروهاست. قبل از این که فولیکول های مو پیوند زده شود ، مدل ابرو باید طراحی شود. ابروها باید به گونه ای طراحی شوند ، هم به دلخواه مراجعه کنندگان باشد و هم متناسب با صورت فرد انجام شود.

2.تقسیم بندی ابرو

سپس متخصص کاشت ، ابروها را به سه قسمت تاج ، بدنه و دم که همان قسمت انتهایی ابرو است ، تقسیم بندی می کند.

3.برداشت مو

معمولا موها از نواحی پشت سر که دارای موهای ظریف تری است ، برداشت می شود. تعداد برداشت موها بستگی به میزان خالی بودن ابروها دارد. امکان پیوند ۴۰ تا ۴۰۰ پیوند مو برای هر یک از ابروها وجود دارد که هر پیوند شامل یک یا دو عدد مو می باشد.

4.کاشت مو

بعد از انجام مرحله برداشت ، موها زیر میکروسکوپ قرار می گیرد تا توسط متخصص کاشت ابرو بررسی و برای کاشت آماده شوند. این مرحله جز مهم ترین مرحله کاشت ابرو به حساب می آید. چرا که باید با دقت زیادی کاشت مو انجام شود و به ظرافت عمل متخصص نیاز دارد. ابتدا در ابرو برش های بسیار ریزی انجام می شود.

سپس پیوند موها در هر سه قسمت با زاویه مشخصی انجام می شود‌. هر تار مو باید به طور دقیق در مکان و عمق مناسب قرار گیرد و با موهای اطراف هم سطح پوست کاشته شود. برای اینکه ابرو صاف و یکدست نشان داده شود.

کاندید مناسب کاشت ابرو

کسانی که شرایط زیر را داشته باشند ، می توانند این روش را انتخاب کنند:

  • اگر ابروهایتان حدود یک سال است که ریخته و دوباره رشد کرده باشد. در این زمان بهترین موقع برای انجام کاشت ابرو است.
  • اگر بر اثر حوادث مانند سوختگی یا جراحت رویش موها در آن قسمت را از دست داده اید ، تنها راه حل ممکن کاشت ابرو است.
  • اگر ابروهای کم پشتی دارید ، می توانید از این روش برای پرپشت شدن ابروها کمک بگیرید.
  • اگر مدت زمان زیادی است که تاتو ابرو انجام داده اید و هیچ مویی در ابروها رشد نمی کند ، نوبت کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو سن خاصی نمی خواهد و هر کس که لازم می داند می تواند این روش را برای زیبایی ابروها انجام دهد.

نکات لازم

قبل از انجام کاشت ابرو لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • انجام کاشت ابرو باید در سه قسمت انجام شود: یک تاج ابرو ، دو بدنه ابرو و سه دم ابرو. کاشت مو در هر کدام از این قسمت ها با زاویه مناسب انجام می شود. قسمت تاج باید موها رو به بالا کاشت شود. در قسمت بدنه نیز باید این نکته رعایت شود و با وارد شدن به ناحیه دم ابرو از زاویه کاشت مو به تدریج کم می شود. به گونه ای که موها با زاویه صفر درجه مماس با پوست صورت پیوند می شود.
  • موهای برداشت شده برای پیوند باید دارای قطری مناسب با موهای ابرو و ضخامت یکسان داشته باشد.
  • بهترین مو برای پیوند ابرو ، موی صاف است. افرادی که موهای زبر و مجعد دارند ، برای کاشت مو مناسب نیستند.
  • ناحیه مورد نظر برای پیوند ابرو ، موهای سر می باشد. در صورتی که موها رشد پیدا می کنند ، باید حداقل ماهی یک بار کوتاه شوند.
  • کاشت ابرو عمل بسیار ساده با ظرافت های خاص خودش است که با بی حسی موضعی انجام می شود.

داشتن ابروهای صاف و یکدست

موهای پیوند شده باید در فاصله نزدیکی از هم دیگر قرار بگیرند تا ابروها حالت طبیعی داشته باشند. برای این کار فولیکول های مو با استفاده از سوزن های بسیار ظریف جدا می شوند. ظرافت انجام کاشت مو موجب می شود که جای هیچ گونه زخمی در ناحیه اهداکننده سر و ابرو باقی نماند و نتیجه آن ، صاف و یکدست بودن ابروهاست.

نتیجه کاشت ابرو

برای مشاهده نتایج کاشت ابرو باید حدود ۳ الی ۶ ماه صبر کنید. و بعد از یک سال می توانید از پرپشت و طبیعی بودن حالت ابروها لذت ببرید. موهای پیوند شده بسیار بلند هستند ، بخاطر همین باید به طور مرتب کوتاهی انجام دهید.

انتخاب متخصص پوست و مو

اگر برای کاشت ابرو تصمیم گرفته اید ، پیوند برای ابروها همانند کاشت مو بسیار مهم است و باید به همان میزان دقت لازم را داشته باشید. دکتری که انتخاب می کنید بسیار مهم است که نکات فنی و پزشکی و تکنیک های لازم برای پیوند را بداند.

متاسفانه امروزه اگهی و تبلیغات مختلفی را مشاهده می کنید که ممکن است به راحتی گول زننده هستند و خسارات جبران ناپذیری برای فرد به بار می آورد. توصیه می کنیم که در انتخاب متخصص کاشت دقت لازم را به خرج دهید.

داشتن ابروهای صاف و یکدست

عوارض

فرایند کاشت ابرو بسیار شبیه کاشت موی سر است. پس به وجود آمدن اثرات جانبی مانند تورم ، کبودی در  ناحیه ابرو و حتی زیر چشم طبیعی است. استفاده از کمپرس یخ برای چند روز به رفع این گونه عوارض بسیار کمک می کند. هم چنین بعد از پیوند انتظار کمی خونریزی را داشته باشید ولی بعد از چند روز برطرف می شود.

احساس خارش در ناحیه ابروها طبیعی است ، اما مراقب باشید که هرگز ناحیه کاشت ابرو را دست نزنید.در صورتی که اثرات کاشت ابرو بعد از یک هفته هنوز باقی مانده بود ، به پزشک خود مراجعه کنید.

کلام آخر

انجام مراحل کاشت ابرو باید به درستی و با ظرافت تمام انجام شود. مهم ترین مرحله کاشت ، مرحله پیوند گرافت هاست که  باید در برش های بسیار ریز ، موهای اهدا شده قرار بگیرد و در عمق مناسب جایگذاری شوند که رشد طبیعی داشته باشند.متخصصی که برای کاشت ابرو انتخاب می کنید باید با دقت لازم مراحل کاشت مو را انجام دهد و تارهای مو را به گونه ای در کنار هم بچیند که حالت طبیعی مو حفظ شود.

3/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا