جراحی زیبایی

گونه گذاری با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟【سال 1403】❤️

برجستگی گونه با تزریق چربی

گونه گذاری با تزریق چربی یک روش بی خطر و بدون بروز آلرژی است که این روزها مورد استقبال بیشتر خانم ها قرار گرفته است. این روش جز یک روش کم تهاجمی است که کمتر کسی پیدا می شود که چربی تزریق شده توسط بدن پس زده شود‌.

گونه ، ناحیه میانی مهم صورت به حساب می آید که به طور معمول با افزایش سن دچار افتادگی می شود و برجستگی خود را از دست می دهد که موجب افتادگی نواحی فک و به وجود آمدن چین و چروک های صورت می شود.

بخاطر همین بیشترین مسئله ای که در زمان جوانسازی صورت به آن توجه می شود ، انجام عمل گونه گذاری با تزریق چربی است.چرا که با انحنا داشتن گونه ها ظاهر صورت برجسته و حجیم تر بنظر می رسد و به یک صورت جوان و شاداب تبدیل می شود.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به صورت یکی از موثرترین و ماندگارترین روش های جوانسازی و جبران حجم از دست رفته چربی پوست می باشد. فرو رفتگی گونه، وجود حفره در صورت و اصلاح فرم لب ها از جمله دلایلی است که می تواند با تزریق چربی جبران شود.

پیوند چربی روشی است که که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر فرد متقاضی برداشته می شود و به نقاط مختلف در ناحیه زیر پوست تزریق می شود. در اصطلاح پیوند چربی به روشی گفته می شود که منبع چربی به دست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود. از نظر بسیاری، بافت چربی به عنوان ماده پرکننده ایده آلی برای جوانسازی صورت در نظر گرفته می شود، زیرا یکی از سازگارترین فیلرهای پوستی بدون ایمونوژنسیته را نشان می دهد، نتیجه درمان با ترریق چربی ایجاد بافتی نرم، طبیعی با بافت طبیعی در ناحیه مداخله می باشد و ممکن است دارای اثرات نیمه دائمی تا دائمی باشد.

چگونگی تزریق چربی به گونه ها

تزریق ژل یا چربی به گونه  به صورت عمل سرپایی انجام می شود. قبل از انجام تزریق چربی ناحیه گونه ها تمیز شده و سپس از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می شود.

مقدار کمی چربی یا ژل توسط سوزن ظریف در عمق مشخص پوست تزریق می شود. نتیجه این تزریق صورت شما را چاق تر و پرتر نشان می دهد و موجب صاف شدن چین و چروک های صورت می شود. این عمل حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد.

انتقال چربی معمولا از نواحی شکم یا ران برداشته می شود. سپس بعد از جداسازی مایع اضافی و خالص سازی برای اهدا شدن به گونه آماده می شود.

چگونگی تزریق چربی به گونه ها

کاندید مناسب برای برجسته سازی گونه ها

افرادی که صورت های صاف و بدون برجستگی دارند کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستند. در برخی موارد که خط گونه ها مشخص نیست و گونه ها گود رفته اند ، انجام این عمل برایشان مناسب است.

افرادی که پف زیر چشم و چین و چروک روی گونه هایشان ایجاد شده از زیبایی و جذابیت چهره شان کم می کند. به همین دلیل برای رفع مشکلاتشان دست به انجام تزریق گونه می زنند.

روش های کاشت گونه

تزریق فیلر

یک از روش های جوانسازی پوست صورت و برجسته کردن گونه ها تزریق فیلر می باشد. این روش با پر کردن چروک ها و حفره های پوست باعث حجیم کردن و جوانسازی گونه می شوند. عده ای بر این باورند که این روش کم خطر تر از لیفتینگ صورت بوده و دارای ماندگاری بیشتری هستند. ایرادی که در این روش وجود دارد این است که نمی توان قرینه ای بین دو طرف در گونه ها ایجاد کرد. دلیل این موضوع آن است که مواد موجود در فیلر مایع بوده و از بافت نرمی تشکیل شده است. همچنین با بالا رفتن سن مایع تزریقی سنگین شده و باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود.

قرار دادن پروتز

در این روش از استخوان های سخت ولی قابل انعطاف مانند استخوان گونه استفاده می شود. امکان قرینه سازی گونه ها در این روش با دقت بیشتری بوده و بهتر از روش تزریق فیلر می باشد. پروتز ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها باعث برجسته شدن گونه ها می شود و برخی دیگر باعث پر کردن گودی پلک پایین می شود. در این جراحی فرد بی هوش شده و برشی در داخل دهان زده می شود و پروتز در آن قرار می گیرد. مدت زمان تقریبی عمل 1 ساعت می باشد.

جراحی استخوان گونه

جراحی استخوان گونه در موارد خاص و تنها برای کسانی که دچار شکستگی یا فرورفتگی در یکی از طرفین گونه یا هر دو طرف آن شده اند، می باشد. در این موارد استخوان گونه را طی برشی که در داخل دهان زده می شود جدا کرده و در محل درست قرار می دهند. این روش برای افرادی که دارای فک جلو یا عقب هستند نیز استفاده می شود.

تزریق چربی

از نظر بسیاری از جراحان بهترین روش کاشت گونه تزریق چربی می باشد. از جایی که از بافت خود بدن به گونه تزریق می شود امکان سازگاری و قرینه سازی بیشتری وجود دارد. مدت زمانی که این چربی توسط بدن جذب می شود چند هفته تا چند ماه می باشد. میزان ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر بوده و کمترین عوارض را دارد. تزریق چربی به گونه به عنوان روش کم تهاجمی شناخته شده است.

بهبودی و دوران نقاهت

اگر قصد دارید از طریق تزریق چربی برای گونه های خود را برجسته کنید می توانید بعد از یک روز به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید. بیشتر مراجعه کنندگان ظرف یک هفته توانسته اند به سر کار بروند. اگر شغلی دارید که مجبور هستید فعالیت های سنگین انجام دهید باید برای ۳ الی ۶ هفته از سرکار رفتن اجتناب کنید.

ماندگاری تزریق گونه ها

به طور معمول بعد تزریق چربی گونه ها از حجم اولیه آن مقداری کاهش می یابد که میزان کاسته شدن برای هر فردی متفاوت است. و اصلا قابل پیش بینی نیست.

اما به طور کلی پس از یک سال و نیم بیشتر حجم چربی ها جذب بدن می شود و تنها ۳۲ درصد باقی می ماند و این مقدار باقی مانده برای مدت طولانی ماندگاری دارد. برای تزریق دوباره باید حدود ۶ الی ۱۲ ماه بعد از تزریق اولیه انجام شود.

همچنین محل تزریق بر روی ماندگاری آن موثر است. در نواحی مانند خط لبخند و لب بخاطر تحرک بیشتر ماندگاری کمتری نسبت به نواحی گونه ، زیر چشم ، پیشانی ، پشت دست دارد.

عوارض تزریق چربی

عوارض تزریق ژل گونه جانبی که ممکن است بعد از تزریق چربی اتفاق بیافتد به شرح زیر است:

  • عدم هماهنگی تزریق در نواحی مختلف گونه که به دلیل نداشتن مهارت کافی پزشک اتفاق می افتد.
  • عفونت
  • به وجود آمدن ناهمواری روی سطح پوست
  • به جاماندن اسکار در برخی موارد نادر

نکات لازم قبل از گونه گذاری

قبل از تزریق چربی برای گونه گذاری حتما خوب فکر کنید. بسیاری از خانم ها از گونه های مناسبی برخوردار هستند. این گونه افراد معمولا بعد از مدتی از حجم به وجود آمده گونه ها پشیمان می شوند.

به دلیل این که گونه هایشان به طور غیر معمول برجسته می شود. در این مواقع خارج کردن چربی یا ژل کار خیلی دشواری است و عواقب ناگواری به همراه دارد. البته می توان با تزریق مواد به جذب شدن چربی یا ژل توسط بدن بیمار کمک کرد.

اما هرگز امکان ندارد در یک زمان از شر ژل یا چربی خلاص شد. پس بهتر است قبل از هر کاری طی یک جلسه مشاوره با پزشک ، ضروری یا غیرضروری بودن این عمل برایتان مشخص شود.

مراقبت های بعد از تزریق

  • برای کاهش کبودی و تورم بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • افراد سیگاری باید برای یک هفته قبل و بعد از عمل سیگار را ترک کنند.
  • از مصرف داروهای ضد التهاب ، ویتامین E و مکمل های گیاهی خودداری کنید.
  • برای چند روز بعد از تزریق از ورزش کردن خودداری کنید تا ژل تزریق شده تثبیت شود.

هزینه تزریق چربی

به دلیل این که در این روش از عمل لیپوساکشن استفاده می شود ، هزینه ی آن در مقایسه با دیگر روش ها بیشتر است. عده زیادی هستند که از این روش استقبال می کنند. چرا که دوست ندارند ماده دیگری وارد بدن شود و خواهان انجام عمل های طبیعی زیبایی هستند. و عوامل موثر دیگر برای قیمت ، دستمزد پزشک و تجربه و مهارت آن می باشد.

هزینه تزریق چربی

کلام آخر

گونه گذاری با تزریق چربی مناسب کسانی است که لایه بیرونی پوست صورتشان بر اثر افزایش سن تحلیل رفته و گونه ها حالت افتاده به خود گرفته اند. با تزریق چربی حالت های افتاده صورت دوباره به حالت اولیه خود باز می گردند. میزان چربی برای تزریق بستگی به شرایط بیمار و حجم از دست رفته چربی های صورت دارد.

این روش در مقایسه با تزریق ژل تاثیر مثبت و طبیعی بر روی گونه ها دارد. اگر تصمیم به برجسته سازی گونه ها خود دارید ، طی جلسات مشاوره باید در مورد نتیجه دلخواه خود با پزشک صحبت کنید.

هم چنین تبحر و حرفه ای بودن دکتر برای رسیدن به نتیجه دلخواه و طبیعی تزریق گونه ها بسیار تاثیرگذار است. پس قبل از هر کاری برای انتخاب مناسب ترین پزشک تحقیقات کافی انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا