درمان ریزش مومزوتراپیکاشت مو

کاشت مو به روش fit چگونه انجام می شود؟【سال 1402】❤️

آنچه باید از کاشت مو به روش fit بدانید!

کاشت مو به روش fit جز موثرترین روش های کاشت مو برای رسیدن به بهترین نتیجه شناخته می شود. در این روش از یک پانچ گرد کوچک برای خارج کردن واحدهای کوچک فولیکولی مو کمک می گیرند.

نام دیگر این روش برش واحد فولیکولی نام دارد. مزیت این روش انجام عمل کاشت مو با حداقل تهاجمی بودن است که زمان بهبودی بسیار کم است.در این مقاله به بررسی روش fit برای کاشتن مو می پردازیم تا قبل از عمل کاشت مو اطلاعات را کسب کرده باشید.

مراحل کاشت مو به روش fit

قبل از کاشت مو سریع  همه ی بیماران تحت آزمایشات لازم مورد  بررسی قرار می گیرند. مراحل کاشت مو به روش fit به طور خلاصه شرح داده شده است.

مرحله اول: مراجعه بیمار و عکس برداری

هنگام مراجعه بیمار به کلینیک های زیبایی تمام مراحل و شرایط تمام شرایط و مراقبت های لازم برای او شرح داده می شود. اگر برای انجام تردید دارید سعی کنید با مشورت کردن آن را برطرف کنید و با خیال راحت و بدون هیچ استرسی تصمیم به کاشت مو بگیرید.

سپس بعد از اطمینان کامل ، پرسنل های کلینیک شروع به عکس برداری از قسمت های مختلف ناحیه سر شما می کنند. عکس برداری در تمام مراحل کار انجام می شود و ضمیمه پرونده شما می شود.

روش fit در کاشت مو

مرحله دوم: ایجاد سوراخ به کمک پانچ

در این مرحله شروع کار را نشان می دهد. در ابتدا سوراخ های کوچکی در بانک های مو به وسیله پانچ های استاندارد جراحی ایجاد می شود. وارد کردن پانچ باید با دقت زیادی انجام شود. چرا که پانچ ها باید در عمق مشخص و زاویه معینی توسط متخصص وارد سر شود تا گرافت های مو به سلامت خارج شوند.

اگر عمق سوراخ کم باشد ، گرافت های مو ناقص برداشته می شوند و اگر در زاویه نادرست برداشته شود به آنها آسیب وارد می شود. پس دقت و حرفه ای بودن پزشک  برای گذراندن این مرحله بسیار اهمیت دارد.

مرحله سوم: برداشتن گرافت ها

پس از ایجاد سوراخ ، نوبت به برداشت گرافت ها می شود. برای برداشتن گرافت های مو از یک انبرک بسیار کوچک استفاده می شود.

مرحله چهارم: آماده شدن گرافت ها

بعد از برداشت گرافت ها آنها را درون محلول هایی نگهداری می کنند. در این مرحله تحقیقات لازم بر روی گرافت ها توسط تیم های درمانی انجام می شود و تمامی گرافت به صورت دستی و با استفاده از ابزارهای بسیار کوچک برای کاشت آماده می شوند.

مرحله پنجم: مشخص کردن خط رویش

مهم ترین مرحله کاشت مو مشخص کردن خط رویش موهاست. این مرحله نتیجه کاشت مو  و میزان موفقیت آن را مشخص می کند. خط رویش باید با دقت فراوانی طراحی شود در غیر این صورت رویش مو غیر طبیعی خواهد بود. یکی از مهم ترین مزیت های روش fit قدرت بالای آن در طراحی خطوط رویش است.

مرحله پنجم: مشخص کردن خط رویش

مرحله آخر: کاشت گرافت ها

این بار توسط پانچ برای ایجاد سوراخ در نواحی مشخص شده برای رویش موها ایجاد می شود. سپس توسط انبرک گرافت ها درون سوراخ های ایجاد شده گذاشته می شوند. در این مرحله عمق سوراخ ها بر روی رویش و خواب مو موها تاثیر می گذارد.

دوران ریکاوری

بخاطر کم تهاجم بودن این روش فرد بعد از کاشت مو شرایط مساعدتری نسبت به روش های دیگر خواهد داشت.بعد از اتمام کاشت مو برای نیم ساعتی نیاز است استراحت کنید و در این زمان فرصت دارید یک وعده ی غذایی سبک میل کنید.

بعد از کاشت مو به روش fit

یکی از ویژگی های این روش قابل مشاهده بودن خط رویش جدید بعد از کاشت است. شاید به دلیل زخم های حاصل از سوراخ های کوچک بر روی سر، برایتان خوشایند نباشد. اما جای نگرانی وجود ندارد. معمولا بعد از چند روز زخم ها بهبود و چند هفته بعد کاملا از بین می روند.تثبیت شدن گرافت های کاشته شده در جای جدید معمولا ۵ تا ۷ روز زمان می برد.

روش fit در کاشت مو

کاشت مو به روش fit خیلی کم حالت تهاجمی دارد. اما مانند هر جراحی دیگر احتمال ایجاد تورم ، قرمزی در سر و صورت وجود دارد. بعد از کاشت مو معمولا احساس سردرد و هر ناراحتی دیگری نخواهید داشت. در صورتی که احساس سردرد داشتید ، می توانید با مسکن های سبک آن را برطرف کنید.

به طور کلی اثرات کم حاصل از روش کاشت مو fit باعث فرق بین این روش با سایر روش های دیگر شده است. برای مثلا در روش های دیگر مانند fut ممکن است پوست سر در ناحیه بانک مو برای مدت طولانی بی حس شود.

فواید کاشت مو به روش fit

 • مهم ترین مزیت این روش انجام کاشت بدون نیاز به جراحی ، بخیه و برش می باشد.
 • نیازی به بیهوشی نیست و فقط از بی حسی موضعی در ناحیه سر استفاده می شود.
 • خط اسکار در این روش باقی نمی ماند
 • در مقایسه با روش های دیگر به تعداد جلسات کمتری نیاز است.
 • در این روش می توان برای برداشت مو از سایر نواحی بدن استفاده کرد.
 • خط رویش موها بسیار طبیعی است.
 • درد و ناراحتی در این روش وجود ندارد.
 • زمان بهبودی بعد از کاشت کوتاه است.
 • در مقایسه با روش های دیگر محدودیت برای تحرک و ورزش کردن ندارید.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش fit

این روش مناسب بیمارانی است که سلامتی عمومی ان ها اهمیت زیادی دارد. کسانی که این روش گزینه مناسبی برای آنهاست شامل دیابت پیشرفته ، داشتن زخم های التهابی ، حساسیت به مواد بی حسی موضعی ، فشار خون کنترل نشده ، بیمارهای عفونی ، اختلالات انعقادی می باشد.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش fit

کاندیدای روش  fit در کاشت مو کسانی هستند که الگوهای طاسی زیر را داشته باشند:

 • از بین رفتن موها بر اثر آسیب و حوادثی مانند سوختگی ، جراحی و شیمی درمانی
 • کسانی که دچار بیماری ها و التهاب پوستی بوده اند.
 • طاسی سر با الگو مردانه

افرادی که ریزش مو آنها الگو مشخصی ندارد و با کم مویی اطراف سر رنج می برند و افرادی که بانک مو مناسبی ندارند این روش مناسب کاشت مو آنها نیست.

کلام آخر

این روش بخاطر ظرافتی که در کاشتن موها وجود دارد بایستی متخصص کاشت مو به صورت حرفه ای این کارا را انجام دهد.و نتیجه فوق العاده ای که در روش برای شما اتفاق می افتد ، دوره بهبودی سریع با حداقل تهاجمی بودن آن است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا