درمان ریزش موریزش موکاشت مو

کاشت مو برای موهای کم پشت【سال1402】❤️

افرادی که موهای کم پشت دارد ، بدانند

کسانی که موهای کم پشت و نازکی دارد ، حتما برایشان این سوال پیش آمده است که آیا کاشت مو برای موهای کم پشت امکان پذیر است یا خیر؟ موهای نازک و کم حجم مانند موهای پرپشت مورد پسند نیستند.

افرادی موهای کم پشت دارند ، برای کاشت مو نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند ، تا بتوان گرافت های بیشتری استخراج کرد.اگر شما هم جز دسته افرادی هستید که موهای کم پشت و نازکی دارید ، می توانید برای انجام کاشت مو اقدام کنید.

بهتر است بدانید عوامل مختلفی مانند شل بودن پوست سر و میزان تراکم موهای ناحیه اهدا دهنده در نتیجه درمان کاشت مو سریع بسیار تاثیرگذار است.متاسفانه این روزها بدلیل عدم برنامه ریزی درست و انجام پیوند مو برای کسانی که گزینه مناسبی برای کاشت مو نیستند ، باعث شده است که نتایج نامطلوبی از کاشت مو مشاهده شود. بروز این گونه ها فرد را مجبور می کند که ترمیم کاشت مو انجام دهد.

کاشت مو برای موهای کم پشت

اضافه کردن گرافت برای برطرف کردن کاشت مو نادرست

در این روش گرافت های کوچک تر مو جلوی گرافت های بزرگ قرار می گیرند تا آنها را بپوشانند. به کارگیری این روش موجب هموار شدن گرافت ها و خط رویش طبیعی می شود. در بیشتر مواقع برای پوشاندن گرافت هایی که خط رویش مناسبی نداشتند ، از روش استتار استفاده می کردند.

اما مشکل اصلی زمانی مشخص می شد که گرافت های بزرگتر خیلی به خط رویش موها نزدیک بودند ، یا زمانی که در فرق سر با جهت نامناسب کاشته شده باشد. اینجاست که نمی توان موقعیت مکانی مویی که در ناحیه پیشانی بسیار پایین است ، با این روش برطرف کرد.

پس در نتیجه کاشت گرافت های بیشتر در ناحیه ای که در ابتدا به طور نامنظم ، موها پیوند زده اند ، امکان پذیر نیست. و مشکل را دوچندان می کند و موجب رویش غیرطبیعی موها می شود.

بکارگیری روش  برداشت پلاگ همراه با تکنیک پوشاندن

برای این که روش پوشاندن نتیجه موثری داشته باشد ، در کنار این روش ، از تکنیک برداشت گرافت های ناکارآمد نیز استفاده کرد. در این روش که به آن برداشت گرافت یا قطع گرافت می گویند ، گرافت هایی که رویش نامناسب دارد ، برداشت می شود و به واحدهای فولیکولی تکی تقسیم می شود‌.

سپس در موقعیت و زاویه درست کاشته می شوند. قسمت هایی که گرافت های بزرگ برداشته شده ، بخیه زده می شود.علاوه بر مزیت استفاده دوباره از گرافت ها ، موجب می شود همزمان با برداشت گرافت ها ، بافت اسکاری که در لایه زیرین قرار دارد هم برطرف شود.

در نتیجه شکل ظاهری پوست بهبود می یابد.اگر گرافت هایی که نادرست و در زاویه اشتباه کاشته شده باشد ، زیاد و کوچک باشد. تکنیک قطع گرافت برای بهبود وضعیت مناسب نخواهد بود. در این مواقع روش برداشت مو توسط لیزر گزینه ی کارآمدی است. مخصوصا اگر پوست کاملا طبیعی باشد.

بکارگیری روش  برداشت پلاگ همراه با تکنیک پوشاندن

روش ترکیبی استتار با قطع گرافت

در واقع نباید تکنیک قطع یا استتار گرافت را برای همه ی افراد انجام داد. اگر گرافت ها به خوبی توزیع شده باشد و در جهت درستی قرار گرفته باشند ، همزمان با کاشت گرافت های کوچک در کنار آنها به ظاهری دلخواه دست پیدا می کنید.

اما در صورتی ، برداشت گرافت های ناکارآمد زیاد باشد ، برای انجام آن نیاز به چندین جلسه درمان دارد. این کار باید با دقت و مهارت کافی انجام شود ، چرا که دکتر متخصص کاشت مو باید بتواند با بکارگیری هر دو روش قطع و پوشاندن گرافت ها تعادل خوبی برقرار کند. همزمان با انجام این دو روش برای ترمیم وضعیت موها تکنیک ترکیبی می گویند.

هنگامی که گرافت های بزرگ برداشت می شود ، این امکان وجود دارد که موهای بیشتری از ناحیه اهدا دهنده برداشته و با روش های مختلف کاشت مو پیوند شود. گرافت هایی که برداشته می شود ، همان روز پیوند می خورند.

درمان اسکارها

امروزه با پیشرفت جدیدترین روش کاشت مو طبیعی ، استخراج فولیکول های مو با روش FUE  انجام می شود. این روش موجب پوشانده شدن اسکار ناحیه اهدا دهنده می شود. در این روش گرافت های مو از اطراف ناحیه اسکار برداشته می شود ودر خود ناحیه اسکار پیوند می خورد.

این روش مناسب کسانی است که خط اسکار طبیعی دارند ، اما می خواهند موهای ناحیه پشت و اطراف سرشان کوتاه باشد.در این صورت گرافت هایی که برداشته شده به طور مستقیم ناحیه خط اسکار را می پوشاند.

درمان اسکارها

برداشت مو با لیزر

این روش زمانی کارآمد است که گرافت های کاشته شده کوچک بوده و در زاویه و مکان دقیق کاشته نشده باشد. به عنوان مثال گرافت ها ممکن پایین از حد معمول خط رویش پیشانی پیوند زده باشند.

یکی از شرایط مهم این روش این است که زمانی از این روش استفاده می شود که پوست ناحیه گرافت های مورد نظر طبیعی بوده است تا در هنگام برداشته درصد جراحت کمی ایجاد شود. اما نکته ای که باید بدانید این است که این روش باید در چندین ماه و در چند جلسه انجام شود و همچنین ، موهای برداشت شده توسط لیزر را دیگر نمی توان پیوند زد.

همانطور که فهمیدید برای برداشت گرافت توسط لیزر صورت می گیرد و اشعه لیزر با طول موج مشخص رنگدانه مو را مورد هدف قرار می دهد ، این فقط برای کسانی توصیه می شود که موهای خیلی روشنی دارند. استفاده از این روش برای کسانی که پوست تیره دارند ، موجب تغییر رنگ پوستشان می شود. و در صورتی که هم رنگ پوست و هم رنگ مو تیره باشد ، رنگدانه های پوست هم بخشی از اشعه لیزر را جذب می کنند.

دستگاه لیزر بسیار متفاوت هستند و هر کدام برای رنگ پوست و مو تاثیرگذار می باشند. بنابراین نکته ای که حائز اهمیت این است که دکتری که انتخاب می کنید بتواند بهترین دستگاه و تنظیمات آن را با پوست و موی شما هماهنگ کند.

کلام آخر

همانطور که با هم بررسی کردیم کاشت مو برای موهای کم پشت قابل انجام است. افرادی که موهای کم پشتی دارند یا قبل کاشت مو انجام داده اند و به نتیجه دلخواه شان نرسیده اند ، می تواند از روش های استتار همراه با قطع گرافت کمک بگیرند تا به نتیجه مورد نظرشان برسید.

با کمک روش های پیشنهادی این مقاله به رویش طبیعی و پرپشت موهایتان خواهید رسید ، اگر دکتری که انتخاب می کنید ، باظرافت این کار را انجام دهد و در زمینه کاشت مو حرفه ای باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا