زیبایی

هزینه تزریق فیلر چقدر است؟【سال 1403】❤️

امروزه یکی از رایج ترین و بهترین روش های زیبایی برای جراحی بینی بدون عمل تزریق فیلر می باشد که برای اصلاح فرم بینی یا رینوپلاستی استفاده می شود . این روش به دلیل نتایج فوری و مقرون به صرفه بودن در بین زنان و مردانی که از فرم بینی خود ناراضی هستند، رو به افزایش است. خوبی این روش این است که بعد از تزریق ژل بینی در همان روز می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید و به زندگی عادی خود ادامه دهید.تزریق فیلر که از انواع فیلرها و فیلرهای صورت برای پرکردن نواحی مختلف استفاده می کند، امروزه بسیار محبوب است. زیرا این عمل تا زمانی که موقتی باشد ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش های جوانسازی موقت صورت دارد. همچنین با بدن انسان سازگاری بیشتری دارد. اما این عمل زیبایی با توجه به عوامل مختلفی با قیمت های متفاوت انجام می شود. در ادامه شما را با هزینه تزریق فیلر آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

هزینه تزریق فیلر در تهران

هزینه جوانسازی صورت با استفاده از تزریق فیلر بسته به عوامل زیر متفاوت است. اولین چیزی که بر هزینه تزریق فیلر تأثیر می گذارد، ناحیه ای است که فرد می خواهد فیلر را تزریق کند و همچنین تعداد مناطقی که فیلر نیاز به تزریق دارد.هرچه محل تزریق گسترده تر باشد و ناحیه مورد نظر بزرگتر باشد، پرکننده بیشتری مورد نیاز است و در نتیجه هزینه های عملیاتی بالاتری به همراه دارد. عامل دیگری که بر هزینه تزریق فیلر تأثیر می گذارد، شدت مشکل است.یعنی هر چه فردی که می خواهد با تزریق محصول پرکننده پر شود، چین و چروک یا خطوط عمیق تری داشته باشد، نشان دهنده این است که برای درمان این ناحیه باید از محصولات پرکننده بیشتری استفاده کرد. بنابراین هزینه تزریق به طور طبیعی افزایش خواهد یافت.

مورد دیگری که در هزینه تزریق شارژ بسیار حائز اهمیت است نوع شارژی است که برای انجام این عمل استفاده می شود. امروزه فیلرهای زیادی برای تزریق فیلر در بازار وجود دارد که همگی بر اساس مواد خاصی هستند.روز به روز تلاش شده است تا پرکننده هایی با بالاترین کیفیت و ساخته شده از سازگارترین مواد طبیعی با بدن به بازار عرضه شود. و عوارض این عمل را برای بیماران به حداقل برسانیم.بنابراین هر چه کیفیت فیلر مورد استفاده پزشک بیشتر باشد، مطمئناً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت و در نتیجه می تواند بر هزینه عمل تزریق فیلر تأثیر بگذارد. علاوه بر این، تخصص پزشکی که مایل است تزریق فیلر را برای شما انجام دهد بسیار مهم است.

علاوه بر این، هزینه تزریق فیلر در کلینیکی که انتخاب می کنید ممکن است بسته به پزشک متخصص و شرایط کلینیک متفاوت باشد. ممکن است هزینه انجام این عمل توسط متخصص زیبایی با تجربه بیشتر از زمانی باشد که یک پزشک یا تکنسین با تجربه کمتر بخواهد این عمل را انجام دهد. اما انجام این کار توسط متخصص زیبایی می تواند به شما کمک کند تا به نتیجه مطلوب تر و بهتری برسید.چیزی که ممکن است بسیاری از مردم ندانند این است که هزینه تزریق فیلر فقط در یک ناحیه از صورت ارزان تر از تزریق در چندین ناحیه مختلف است. زیرا در این حالت از فیلرهای کمتری استفاده می شود و زمان کمتری برای انجام عمل نیاز است.

همچنین در بسیاری از موارد پزشکان و کلینیک های زیبایی به افرادی که قصد تزریق فیلر در بیش از یک ناحیه را دارند تخفیف های کلی می دهند که می تواند برای مراجعه کننده راحت باشد و هزینه کمتری نیز داشته باشد.همچنین برخی از کارشناسان برای افرادی که می خواهند چندین فیلر تزریق کنند و تا حدودی هزینه هایی مانند هزینه استفاده از سرنگ اضافی را کاهش دهند، تخفیف های ویژه ای نیز در نظر می گیرند. به این ترتیب هزینه ها برای بیمار به صرفه تر است.

هزینه تزریق فیلر در تهران

هزینه تزریق فیلر چشم

در درمان ناحیه زیر چشم با استفاده از تزریق فیلر، طی یک جلسه چندین بار تزریق فیلر زیر چشم انجام می شود. در این روش پرکننده ها باعث ضخیم شدن پوست زیر چشم می شوند که به نوبه خود منجر به از بین رفتن تیرگی و کیسه های زیر چشم می شود و همچنین به این ناحیه از چشم حجم بیشتری می دهد که به نوبه خود باعث می شود فرد جوان به نظر برسد.حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا فیلر به این ناحیه تزریق شود. قبل از تزریق فیلر، پزشک از یک کرم موضعی برای بی حس کردن ناحیه استفاده می کند. ماندگاری تزریق فیلر در ناحیه زیر چشم حدود 7 تا 12 ماه است. قیمت آن بسته به نوع ژل مصرفی و مقدار مصرف با توجه به توصیه پزشک و نتیجه ای که بیمار تمایل به مشاهده آن دارد متفاوت است.

هزینه تزریق ژل با استفاده از فیلرها یا فیلرهای پوستی به نوع و برند ژل مورد استفاده، مقدار تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ تزریق ژل و دستمزد پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است. تزریق ژل به عنوان یک استراتژی درمانی برای جوانسازی و تقویت پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این روش غیر جراحی است و نتایج خوبی می دهد.از آنجایی که فیلر را می توان درست زیر چشم تزریق کرد، می توان آن را با چندین کاربرد آرایشی نیز انجام داد و در صورت انجام روش های اضافی مانند تزریق گونه و پلک بالا، هزینه تزریق تغییر می کند. در عین حال، هنگام تعیین هزینه، شرایط زیر چشم فرد و میزان اسید هیالورونیک از معیارهای مهم برای تعیین هزینه است.

اینکه آیا یک برنامه اضافی برای بیمار انجام شود یا خیر، هزینه را تغییر می دهد. عواملی مانند تخصص، دانش و تجربه پزشک زیبایی منتخب، تجهیزات بالینی که برنامه در آن انجام خواهد شد، استان، منطقه و راحتی ارائه شده به بیمار نیز بر هزینه آن تأثیر دارد. دقیق ترین اطلاعات هزینه پس از مصاحبه اولیه با پزشک منتخب زیبایی و برنامه ریزی بر اساس آن تعیین می شود.

هزینه تزریق فیلر به گونه

گونه یکی از نواحی صورت است که گزینه بسیار مناسبی برای پرکردن تزریق فیلر است. این عمل معمولا برای پرکردن و تقویت قسمت میانی صورت انجام می شود که باعث می شود فرد جوان تر و سالم تر به نظر برسد. هزینه تزریق ژل بستگی به نوع ژل مورد استفاده دارد. همچنین میزان ژل، سن افراد، میزان آسیب موجود و تعداد جلسات مورد نیاز برای نتیجه گیری نهایی متفاوت خواهد بود. البته شهر و محله شما نیز می تواند در هزینه تفاوت ایجاد کند. با این حال می توان با قاطعیت گفت که این روش یکی از کم خطرترین و کم هزینه ترین روش ها برای زیباسازی صورت است.

با تزریق فیلر در این ناحیه از صورت، ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود تا درد حین عمل به حداقل برسد. زمان اجرا حدود 60 دقیقه است. ماندگاری تزریق فیلر در گونه حدود 18 ماه می باشد. در این ناحیه از صورت، بسته به برجستگی مورد نیاز بیمار در ناحیه گونه، میزان محصول پرکننده و برند استفاده شده در این ناحیه، قیمت ها ممکن است متفاوت باشد.

هزینه تزریق فیلر در اطراف لب و دهان 

تزریق فیلر می تواند به عنوان یک روش خوب برای پر کردن چین و چروک های اطراف دهان، بینی یا چانه استفاده شود. با تزریق فیلر و سفت شدن پوست در این نواحی، چهره فرد جوان و شاداب به نظر می رسد.ماندگاری تزریق فیلر در این نواحی بین شش ماه تا 12 ماه می باشد که در این عمل بسته به عمق چین و چروک های اطراف لب و دهان و میزان فیلر مصرفی پزشک، هزینه این عمل برای افراد مختلف متفاوت است. مردم. ممکن است متفاوت باشد.

هزینه تزریق فیلر به گونه

تزریق ژل و فیلر چیست؟

نوعی پرکننده پوستی که از ترکیبات مختلف تشکیل شده است، فیلر یا ژل نامیده می شود. توجه داشته باشید که انتقال این مواد به زیر پوست با تزریق انجام می شود. تزریق این مواد به قسمت های مختلف پوست باعث افزایش حجم این ناحیه و کاهش اثرات پیری می شود. تولید کلاژن در پوست به مرور زمان به حداقل می رسد.و با افزایش سن، جوانی و شادابی شما تحت تأثیر ظاهر شما قرار می گیرد. پرکننده ها از مواد مختلفی ساخته می شوند. و فرمول های مختلفی که می سازند باعث می شود پرکننده ها خواص متفاوتی داشته باشند. و برای قسمت های مختلف استفاده شود.

ژل ها و یا فیلرها یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست هستند و می توانند شما را جذاب کنند. در تکامل این ژل ها از مواد مختلفی استفاده شده است. خوشبختانه کیفیت آنها روز به روز افزایش یافته است. این پرکننده ها از انواع مواد موجود در بدن انسان و سایر موجودات زنده و حتی برخی مواد مصنوعی ساخته می شوند. ژل به صورت سرپایی تزریق می شود. و کاربردهای زیادی در قسمت های مختلف صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم دادن به گونه ها، خط فک و … دارد.

این عمل زیبایی می تواند تغییر مثبتی در چهره فرد ایجاد کند. و افزایش اعتماد به نفس و زیبایی افرادی که نگران چهره خود هستند. تزریق فیلر یکی از پرکاربردترین روش های جوانسازی و فرم دهی صورت است. آمزوره در کلینیک های زیبایی کاربرد فراوانی دارد. این باید توسط بهترین دکتر تزریق ژل انجام شود. زیرا در صورت عدم اجرای صحیح، احتمال ایجاد مشکل در صورت بسیار زیاد است. و علاوه بر زیبایی می تواند سلامتی خود را نیز به خطر بیندازد.به طور کلی تزریق فیلر به دو دسته تزریق ژل و چربی تقسیم می شود. البته در این مقاله تزریق ژل صورت در نظر گرفته شده است. تزریق ژل برای پرکردن قسمت هایی از صورت که نیاز به حجم دارند انجام می شود. و به طور کلی برای جوانسازی استفاده می شود. این ژل به قسمت هایی از صورت مانند گونه ها، خط فک، خط خنده، چانه، زاویه فک، چین و چروک زیر چشم، حدقه چشم، شقیقه ها و چین و چروک های عمیق پیشانی تزریق می شود. ژل هایی که امروزه استفاده می شوند بر پایه هیالورونیک اسید هستند. و از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن نیز تولید می شود، واکنش آلرژیک نخواهد داشت.

ژل تحت بی حسی موضعی تزریق می شود. بنابراین دوره استراحت و نقاهت خاصی وجود ندارد. البته احتمالاً بلافاصله پس از تزریق مقداری تورم وجود دارد. که پس از چند ساعت از بین می رود. فقط بعد از تزریق از کیسه یخ استفاده کنید. یکی از مزایای تزریق ژل این است که به راحتی می توان به نتیجه مطلوب رسید. مدت زمان ماندگاری ژل بسته به ناحیه صورت استفاده شده متفاوت است. و می تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که تزریق مکرر به یک ناحیه از بدن باعث ایجاد کلاژن در آن ناحیه می شود. و در نهایت ما را به نتیجه مطلوب می رساند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تزریق ژل با کلینیک پوست و مو هلیا تماس بگیرید.استفاده از این پرکننده ها خطر بالایی ندارد و هیچ گونه نگرانی برای سلامتی ایجاد نمی کند. این یک راه کاملاً ایمن برای ایجاد یک تغییر مثبت است. البته توجه داشته باشید که این تغییر تنها برای یک لحظه روی صورت شما باقی می ماند، سپس در صورت رضایت از نتیجه نهایی، باید این تزریق را برای خود تکرار کنید.

تزریق ژل و فیلر چیست؟

کاربرد تزریق فیلرها

فیلرها 4 کاربرد اصلی دارند که به شرح زیر است:

 • پرکننده ها با خواص پر کنندگی خود؛ آنها می توانند چین و چروک و خطوط صورت را به خوبی پر و پوشش دهند. خطوط اخم، خط خنده و خطوط افقی پیشانی با تزریق فیلر به خوبی پوشانده شده و از بین می روند.
 • همچنین می توان از این مواد برای تسطیح اسکارهای آتروفیک یا فرورفته با روش هایی مانند زیر جلدی استفاده کرد.
 • یکی از کاربردهای اصلی تزریق فیلر مربوط به تقارن اندام های صورت است. در بسیاری از افراد، گونه ها، شقیقه ها یا لب ها به دلایل مختلف متقارن نیستند. تزریق فیلر می تواند یکی از اصول زیبایی یعنی حفظ تعادل و تقارن را از طریق تقارن اجزای صورت برقرار کند.
 • رایج ترین استفاده از تزریق فیلر برای افرادی است که خواهان حجم بیشتر و فرم بهتر بخشی از صورت یا بدن خود هستند. این کاهش حجم یا از ابتدا وجود داشته و به صورت ژنتیکی و یا به مرور زمان ناشی از افزایش سن، کاهش وزن، سبک زندگی و … بوده است. در هر صورت، تزریق فیلر برای این موارد ممکن است با بهترین نتایج همراه باشد.
 • با توجه به اینکه تزریق ژل بینی بدون برش با تیغ جراحی و خونریزی انجام می شود، بنابراین هیچ گونه درد ناشی از جراحی برای این روش وجود ندارد
 • تزریق فیلر بینی کاملاً سرپایی است و در دوران نقاهت نیازی به جداسازی ندارد.
 • در تزریق فیلر بینی نیازی به استفاده از چسب و قالب بینی نیست، شکل بینی بدون نیاز به چسب ثابت می ماند.
 • هنگام تزریق فیلر بینی نیازی به استفاده از بی حسی نیست. در این روش بی حسی به صورت موضعی برای متخصص زیبایی انجام می شود و هیچ عارضه ای از بیهوشی نخواهد داشت.
 • بعد از تزریق فیلر بینی نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت نیست و بعد از تزریق می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.
 • اگر از نتیجه راضی نیستید، بعد از تزریق به راحتی می توان بینی را فیکس کرد، اصلا جای نگرانی نیست.
 • زمان بهبودی برای اصلاح فیلر بینی بسیار سریع است، 1-2 روز پس از تزریق ژل بینی، تورم و کبودی به طور کامل از بین می رود.

کاربرد تزریق فیلرها

چه کسانی مجاز به تزریق فیلر بینی نیستند؟

تزریق فیلر پوستی روشی مطمئن و بی خطر برای جوانسازی است، اما استفاده از آن در موارد زیر توصیه نمی شود:

 • در دوران بارداری و شیردهی
 • عفونت و التهاب در محل تزریق وجود دارد
 • اختلالات خونی و انعقادی دارند
 • برخی از آتروفی های پوستی ناشی از مصرف استروئیدها
 • نقض امنیتی
 • اگزمای پوستی داشته باشید
 • سابقه آلرژی و واکنش های آنافیلاکتیک داشته باشید

تزریق فیلر برای چه کسانی بهتر است؟

هیچ محدودیتی برای تزریق فیلر وجود ندارد و هر کسی می تواند به راحتی از آن استفاده کند، اما اکثر افراد بالای 35 سال که پیری زودرس دارند، آن را می خواهند. زنان باردار و شیرده نیز می توانند این تزریق را به راحتی انجام دهند زیرا تزریق فیلر ایمن و خطی است. اگر به دنبال تزریق فیلر هستید در انتخاب پزشک خود دقت کنید و بهترین دکتر فیلر را انتخاب کنید، تا نتیجه بهتر و مطلوب تری بگیرید. تزریق فیلر شما را شاداب و جوان نشان می دهد و از آنجایی که هزینه لیفت صورت بالا است، بسیاری از افراد تزریق فیلر را انتخاب می کنند. تزریق فیلر بیش از نیم ساعت طول نمی کشد و حداقل 4 ماه تا یک سال طول می کشد. تزریق فیلر چین و چروک با مواد خاصی پر می شود زیرا به این تزریق فیلر فیلر می گویند.

عوارض تزریق فیلر

یکی از شایع ترین عوارض جانبی ژل ها و فیلر ها کبودی است. کبودی فقط یک هماتوم کوچک است. هنگامی که این رگ ها سوراخ می شوند، خون به بافت های نرم زیر نشت می کند. مانند تمام روش های زیبایی، نتایج ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که انتظار دارید. تزریق فیلر نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. عوارض جانبی احتمالی پس از تزریق عبارتند از:

 • عفونت: اگر در روز اول قرمزی، تورم یا درد جدید داشتید با جراح پلاستیک خود تماس بگیرید. ممکن است بلافاصله به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.
 • واکنش آلرژیک : مانند بثورات پوستی، کهیر، تورم یا علائمی شبیه آنفولانزا.
 • خونریزی یا کبودی : از مصرف الکل خودداری کنید و مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید. این شامل آسپرین، هر داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) یا ویتامین E است.
 • سطح برجسته پوست بعد از درمان : موارد نادری از عوارض جدی یا تهدید کننده زندگی پس از تزریق فیلر گزارش شده است، از جمله شوک آنافیلاکتیک، سپسیس، لخته شدن خون در شریان شبکیه که منجر به کوری، نکروز پوست و آبسه می شود که نیاز به تخلیه دارند.

عوارض تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • پس از تزریق ژل یا فیلر ، عوارضی مانند قرمزی، تورم و … در نواحی تزریق شده کاملا طبیعی است و متخصص زیبایی نباید در اطراف چنین عوارضی استرس داشته باشد.
 • پس از تزریق ژل از انجام فعالیت های بدنی شدید و ورزش اکیدا خودداری کنید.
 • پس از تزریق فیلر ، بهتر است تا چند روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده از کمپوت آناناس و قرص ویتامین C می تواند به کاهش کبودی صورت و افزایش روند بهبود زیبایی کمک کند.
 • پس از تزریق ژل ، بهتر است تا یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از تزریق ژل بینی نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده کنید.
 • بعد از تزریق فیلر، استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم ناحیه تزریق شده بسیار مفید است.
 • تا یک هفته پس از تزریق فیلر بینی از مصرف سیگار، قلیان و الکل خودداری کنید.
 • در روزهای اول به نواحی تزریق ژل ضربه، فشار یا حتی خارش وارد نکنید.
 • در روز اول بهتر است آرایشگر هوس غذاهای جامدی که فشار زیادی به ماهیچه های صورت وارد می کند، نداشته باشد.
 • برای کاهش کبودی بعد از تزریق می توانید با مشورت پزشک از کرم ها و پمادهای موضعی استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از تزریق آرایش نکنید، به طور کلی استفاده از لوازم آرایشی تا 24 ساعت پس از تزریق توصیه نمی شود.

کلام آخر 

به طور کلی از ژل و یا فیلرها برای صاف کردن چین و چروک ها یا زخم های ناشی از جوش ها و جای زخم ها و همچنین برای پر کردن قسمت هایی از پوست که به دلایل مختلف فرو رفته اند استفاده می شود. با تزریق فیلر به زیر پوست، حجم بافت آن ناحیه را افزایش می دهد. البته باید توجه داشت که فیلرها ماندگاری زیادی ندارند و دائمی هستند و به مرور زمان ممکن است نیاز به تزریق مجدد داشته باشند. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید با ما نیز در میان بگذارید .

4.1/5 - (8 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا