سلامتی

بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

یک کلینیک دندانپزشکی خوب، کلینیکی است که بتواند بهترین کمک مورد نیاز را به همه مراجعان یا بیماران خود ارائه دهد. همیشه باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد که بهترین ها را ارائه می دهد و سلامتی مشتری را در دل خود دارد.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز آشنا خواهیم کرد.

ویژگی های بهترین کلینیک دندانپزشکی

برخی از ویژگی های یک کلینیک دندانپزشکی خوب شامل موارد زیر است:

یک جو دوستانه

کلینیک دندانپزشکی که فضای دوستانه ای دارد به تنهایی مسکن خوبی برای بیمار ویزیت کننده است. کارکنان کلینیک دندانپزشکی باید با بیمارانی که برای درمان یا صرفاً برای پرس و جو در کلینیک هستند، خوب و دوستانه رفتار کنند.

داشتن جدیدترین امکانات

یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید بتواند ماشین آلات و سایر تجهیزات مورد نیاز برای انواع روش های دندانپزشکی را داشته باشد. مهم است که اطمینان حاصل کنید که کلینیک دندانپزشکی در ذهن همه این امکانات را دارد زیرا یک بسته کامل در یک مکان خواهد بود.

حضور دندانپزشکان مجرب

داشتن دندانپزشکان مجرب از ویژگی های بسیار خوب و مهم یک کلینیک دندانپزشکی خوب است. دندانپزشکان فعال باید به خوبی آموزش دیده باشند و تجربه زیادی داشته باشند که باعث می شود در زمینه های تخصصی خود به اندازه کافی مهارت داشته باشند.

10 تا از بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز را بشناسید

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد.
نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد.
مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات:

  • خدمات تخصصی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت
  • کلیه اعمال زیبایی لبخند مثل لمینیت سرامیکی و  کامپوزیتی
  • انجام روکش های زیبایی تمام سرامیک و اورلی های سرامیکی
  • ایمپلنت های دندانی

آدرس: 

اهواز،کیانپارس،خیابان پهلوان شرقی،نبش خ اردیبهشت،مجتمع پزشکی آویستا،طبقه ۸

شماره تماس: 

06133336803
09160023060

اینستاگرام: dr.milad.shamohammadi

انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی

مشکل دندانی به معنای مراجعه سریع و ضروری به کلینیک دندانپزشکی شماست. شما هرگز نباید مشکل دندان را نادیده بگیرید زیرا اگر به درستی درمان نشود ممکن است بدتر شود. همچنین باید به طور منظم به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کرده و از هر گونه مشکل در آینده جلوگیری کنید. بیشتر بیماران به دلیل ترس از درد از معاینه شدن می ترسند. اما، به یاد داشته باشید که اگر روزی دو بار مسواک می زنید، آنها را نخ دندان بکشید، خوب غذا بخورید و سیگار نکشید… چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. اما، هر چند وقت یکبار مراجعه به کلینیک دندانپزشکی را فراموش نکنید. یک کلینیک دندانپزشکی خوب و معتبر می تواند به طور موثری نیازهای بالینی و خدمات مشتری را مدیریت کند.

حال، بیایید به برخی از ویژگی هایی که یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید داشته باشد نگاهی بیندازیم:

تجربه: یک کلینیک دندانپزشکی را بر اساس تجربه خود انتخاب کنید. بهترین دندانپزشکی واترلو از 18 سال پیش به بیماران خدمات رسانی می کند و به این ترتیب آنها به بیماران جدید اعتماد می کنند. هر چه مدت بیشتری در این صنعت باشید، شانس بیشتری برای به دست آوردن مشتری جدید خواهید داشت. یک مشکل دندانی بسیار حساس است و برای درمان نیاز به تخصص دارد. اگر از هیچ کلینیک دندانپزشکی قابل اعتمادی اطلاع ندارید، می توانید در وب جستجو کنید یا از یک دوست بپرسید. بهتر است تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید و فقط بهترین را انتخاب کنید.

تجهیزات مناسب: هر کلینیک دندانپزشکی بر اساس تجربه پزشک و تجهیزات آنها شناخته می شود. یک کلینیک خوب سرمایه گذاری زیادی روی تجهیزات می کند زیرا فقط تجهیزات خوب تعیین می کند که چقدر به بیمار اهمیت می دهند. از کلینیک هایی که دارای تجهیزات قدیمی، فرسوده یا بی کیفیت هستند دوری کنید. کلینیک دندانپزشکی باید با فناوری های اخیر به روز بماند و ابزارهای خود را ارتقا دهد. برخی از کلینیک های دندانپزشکی نیز به تجهیزات خاصی نیاز دارند که گاهی بسیار گران هستند. اما، یک کلینیک خوب قطعا روی آنها سرمایه گذاری خواهد کرد.

دارای مجوز: یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید دارای مجوز مناسب باشد. مجوز تعیین می کند که آیا یک کلینیک مجاز به درمان بیماران است یا خیر. انجام آزمایش تحت نظارت بخش مرکزی دندانپزشکی برای کلیه کلینیک ها الزامی است. مجوز به بیماران اعتماد به نفس می دهد و اگر خدمات شما را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد شما را به دوستان خود توصیه می کنند.

کارکنان پذیرش: یک کلینیک دندانپزشکی باید دارای چند دندانپزشک با تجربه، دستیاران، تکنسین ها و بخش خدمات مشتریان باشد. آنها باید مطمئن شوند که کلینیک به خوبی اجرا می شود و محیط را آرام نگه دارند. آنها همچنین باید به گرمی از بیماران استقبال کنند و احساس راحتی کنند. یک بیمار معمولا قبل از انجام درمان دندانپزشکی خود می ترسد، اما کارکنان خدمات مشتری خوب اطمینان حاصل می کنند که اجازه نمی دهند بیمار وحشت کند.

دلسوزی: بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز باید دارای یک پرسنل دندانپزشکی حرفه ای باشد که به کار خود اختصاص داده باشد. آنها باید با نهایت دقت و حساسیت با بیمار رفتار کنند. آنها نباید به اندازه یک ربات مکانیکی باشند بلکه کار خود را با دلسوزی انجام دهند. آنها باید برای ارائه خدمات مناسب و درمان بیماران تلاش کنند. بیماران معمولاً قبل از انجام یک درمان دندانپزشکی ترسیده و عصبی هستند. این وظیفه پزشکان است که دوستانه با آنها برخورد کنند.

بهداشت: یک کلینیک دندانپزشکی خوب بالاترین سطح بهداشت را حفظ می کند. دندانپزشک باید از روش های صحیح دفع و همچنین تمیز نگه داشتن تجهیزات مطلع باشد. در انتخاب کلینیک دندانپزشکی خوب، این یک اولویت است. کارکنان کمک باید مسئول نگهداری از کلینیک و تمیز و مرتب نگه داشتن آن در هر زمان که بیمار وارد می شود، باشد. هیچ کس نمی خواهد وقتی وارد کلینیک دندانپزشکی می شود انبوهی از کاغذ، دستمال های دستمال استفاده شده و مخوف ترین ضایعات … خون را ببیند.

بیمار را درگیر می کند: یک کلینیک دندانپزشکی خوب از بیمار نظر می گیرد. بیمار در طول فرآیند درگیر است و از مشکل و درمان آگاه است. یک پزشک خوب سوابق گذشته خود را نشان می دهد و به او اجازه می دهد تا به درمان فعلی دندانپزشکی دسترسی داشته باشد. این را می توان با یک نمایش گرافیکی کامپیوتری ساده انجام داد. همچنین یک کلینیک خوب هیچ فشاری به مشتری وارد نمی کند. آنها مشتری را از مشکل، درمان و هزینه آگاه می کنند. اگر مشتری مایل به خرج کردن آن مقدار نیست، مختار است این کار را انجام دهد. این غیراخلاقی است که بیمار را مجبور به انجام درمانی کنیم که برای آن آمادگی ندارد.

مهارت های ارتباطی: یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشد. دانستن چندین زبان یکی دیگر از مزیت های اضافه شده به کلینیک است. از تعیین قرارهای واضح تا لغو، همه سوابق باید به روز شوند. موفقیت یک کلینیک خوب با مهارت های ارتباطی کارکنان آن مشخص می شود. همچنین، این وظیفه پزشک است که بیمار را متوجه مشکل خود کند. اگر آنها از مشکل آگاه نباشند، یک پزشک باید آنها را از اصول اولیه درک کند. او باید صبور باشد و بی ادبی نکند. یک کلینیک دندانپزشکی خوب همیشه با دقت و صمیمیت پذیرای بیمار است.

ارائه گزینه های پرداخت چندگانه: بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز باید گزینه های پرداخت متعددی داشته باشد. آنها باید تمهیداتی برای پذیرش بیشتر ارائه دهندگان بیمه ایجاد کنند. آنها همچنین باید انواع کارت های نقدی، کارت های اعتباری، خدمات پی پال و چک را بپذیرند. این امر باعث می شود که کلینیک مشتریان خود را از دست ندهد فقط به این دلیل که مشتریان از یک روش پرداخت خاص استفاده می کنند. یک سرویس کلینیک خوب همچنین خدمات مالی ارائه می دهد تا به مشتریان خود کمک کند تا درمان مراقبت از دندان خود را از دست ندهند. اگر محدودیت های مالی دارید، ایده خوبی است که قبل از محدود کردن گزینه های کلینیک دندانپزشکی، این خدمات را بررسی کنید.

دندانپزشک باید صبور باشد: گاهی اوقات دندانپزشکان ساعات بیشتری کار می کنند و این فقط یک کار مکانیکی نیست. یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید دندانپزشکانی را استخدام کند که به اندازه کافی صبور باشند تا به هر یک از بیماران توجه ویژه ای داشته باشند. اگر دندانپزشک خسته به نظر می رسد یا عجله دارد، می تواند آسیب دائمی به سلامت دهان و دندان شما وارد کند. یک دندانپزشک خوب اهمیت برخورد با کودکان و بیماران مسن را می داند و باید 100% خود را صرف سلامتی بیمار کند.

انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی

دلایل مراجعه به کلینیک دندانپزشکی

رفتن به دندانپزشک می تواند برای بسیاری از افراد ترسناک یا ترسناک باشد. صداهای وزوز، دستگاه های اشعه ایکس، صندلی های بزرگ – همه اینها می تواند کمی طاقت فرسا باشد. با این حال، اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، مدیریت بسیار آسان تر خواهد بود.

افراد به دلایل مختلف مجبورند به دندانپزشک خود مراجعه کنند، اما چند روش رایج وجود دارد که همه باید بدانند. در اینجا 10 مورد از رایج ترین روش های دندانپزشکی آورده شده است که همه آنها را می توانیم در بهترین کلینیک دندانپزشکی در اهواز انجام دهیم.

1 – تمیز کردن دندان
این شایع ترین دلیل مراجعه افراد به دندانپزشک است. بسیاری از دندانپزشکان تمیز کردن را هر شش ماه یکبار توصیه می کنند و برخی نیز سالی یک بار توصیه می کنند. در هر صورت، بخش بسیار مهمی از سلامت دهان و دندان است. مسواک خود شما هرگز به اندازه ابزاری که دندانپزشک برای تمیز کردن دندان های شما استفاده می کند کارآمد نخواهد بود.

یک بازدید سالانه یا نیمه سالانه برای تمیز کردن دندان های شما را سالم، براق و قوی نگه می دارد. به علاوه، تمیز کردن باعث ناراحتی بسیار کمی می شود، بنابراین نیازی به ناراحتی نیست!

2- سفید کردن دندان
مانند تمیز کردن، سفید کردن فرآیندی نسبتاً بدون ناراحتی است. برخی از افراد به مواد سفید کننده استفاده شده حساس هستند، اما در غیر این صورت این یک روش آسان است که اکثر مطب های دندانپزشکی می توانند انجام دهند. کیت های سفید کننده دندان در خانه مستلزم صرف زمان و تلاش اضافی است. شما باید کیت بخرید و زمان زیادی را صرف کنید.

در دندانپزشکی، بلیچینگ سریعتر و ایمن تر است زیرا توسط متخصصان انجام می شود. اغلب دندانپزشکان از ژل پراکسید هیدروژن مخصوص و منبع نور مخصوص برای سفید شدن سریعتر استفاده می کنند.

3- استخراج
استخراج ها ترسناک و دردناک به نظر می رسند. مسلماً، آنها خوشایندترین روشها نیستند. با این حال، دندانپزشک شما تمام تلاش خود را انجام می دهد تا به شما کمک کند احساس راحتی کنید. ممکن است به دلایلی نیاز به استخراج داشته باشید.

هنگام کشیدن دندان، احتمالاً یا بیهوش می شوید یا کاملاً بی حس می شوید. شما نمی توانید چیزی را احساس کنید! ممکن است بعد از آن درد داشته باشید، اما کشیدن کشیدن تقریبا همیشه برای جلوگیری از درد بیشتر است.

4 – روکش ها
اگر دندان‌های شما کج یا تغییر رنگ داده است، ممکن است دندانپزشک ونیر را توصیه کند. اینها راه حل های بسیار محبوبی برای مشکلات رایج دندان هستند. این در اصل یک پوشش نازک است که روی قسمت جلویی دندان یا مجموعه ای از دندان ها قرار می گیرد. آنها عمدتا برای اهداف اصلاحی استفاده می شوند، اما می توانند برای سفید کردن نیز استفاده شوند. این فرآیند برای اکثر افراد ساده و بدون درد است و انجام آن برای دندانپزشکان آسان است.

5- پر کردن
حفره ها بسیار رایج هستند و به راحتی به دست می آیند. برای اکثر حفره ها، پر کردن پاسخ توصیه شده است. اسیدهای موجود در غذا و داخل بدن شما می توانند به راحتی مینای دندان را در صورت مواجهه بیش از حد از بین ببرند.

خوشبختانه، پر کردن بیشتر حفره ها یک روش سریع است. احتمالاً بی‌حس می‌شوید، که می‌تواند تا چند ساعت پس از اتمام پر کردن ادامه پیدا کند. معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد تا کار تمام شود، و سپس به عنوان جدید است! ممکن است در حین کار احساس فشار کنید، اما نباید دردناک باشد.

6- تاج ها
اگر حفره شما برای پر کردن کمی بیش از حد بزرگ است، یا قسمت بالایی دندان شما پوسیده شده است، یک تاج راه حل است. اینها معمولاً روش‌های دو ویزیت هستند، اما مانند پر کردن، نباید آشکارا دردناک باشند. دندانپزشک شما قالبی از دندان شما می گیرد تا آزمایشگاه بتواند یک روکش مناسب برای پوشاندن ناحیه پوسیده ایجاد کند.

برخی از دفاتر دارای “چاپگر” در دفتر هستند. آنها از ترکیب اشعه ایکس و کامپیوتر برای عکس گرفتن و درست کردن تاج در همان لحظه استفاده می کنند! ویزیت دوم شامل نصب و محکم کردن تاج است که معمولاً بسیار سریع و بدون درد است.

7 – کانال ریشه
این یکی از مواردی است که اکثر مردم از آن می ترسند و به دلایلی منصفانه است. معمولاً قبل از کانال ریشه دندان درد بسیار وحشتناکی ایجاد می شود. کانال ریشه یعنی بافت داخل یا زیر دندان شما عفونی و ملتهب شده است. برای رهایی از درد، دندانپزشک باید عصب را مرده و بافت را خارج کند. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد قبل از عمل آنتی بیوتیک مصرف کنید.

نکته خوب این است که قبل از این اتفاق بی‌حس می‌شوید، بنابراین هیچ دردی احساس نمی‌کنید، فقط فشار را احساس خواهید کرد. هنگامی که این روش تمام شد – و ممکن است چند ساعت طول بکشد – برای مدتی بی حس خواهید شد، اما امیدواریم که بدون درد باشد زیرا عفونت از بین می رود.

8 – بریس/اینویزیلاین
بیشتر تمرین‌ها از بریس‌های سنتی دور می‌شوند و به سمت اینویزیلاین می‌روند، اما هر دو هدف یکسانی دارند. هدف صاف کردن و اصلاح دندان های کج است، زیرا دندان های صاف اغلب سالم تر هستند و مراقبت از آنها آسان تر است. بریس های کلاسیک از فلز و مواد دیگر استفاده می کنند تا به آرامی دندان ها را به جای خود محکم کنند. اینویزیلاین کمتر دیده می شود و کندتر عمل می کند، اما همچنان روشی بسیار موثر برای رسیدن به همان هدف است. عمل پوشاندن آنها می تواند کمی درد داشته باشد، اما هیچ چیز خیلی شدید نیست.

9- پیوند دادن
این روش دیگری برای ترمیم دندان های آسیب دیده یا شکسته است. این شامل یک رزین – نوعی پلاستیک – است که دندانپزشک شما آن را رنگ می کند تا با سایه طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشد. این روش نسبت به سایر روش ها کمتر تهاجمی است، به خصوص برای عیوب کوچکتر. چندین لایه برای محکم کردن واقعی رزین مورد نیاز است و از یک نور برای “خشک کردن” هر لایه استفاده می شود. سپس این نقطه پولیش می شود

کلام آخر

مراقبت خوب از لثه و دندان‌ها بخش مهمی از حفظ سلامت کلی بدن می‌باشد. بهداشت ضعیف دهان و دندان به طور قابل توجهی با بیماری‌های مزمن مرتبط است. مراقبت از دندان‌ها و لثه، نیازمند صرف زمان زیاد و یا استفاده از ابزارهای بهداشتی گران قیمت و غیرقابل دسترس نیست. اجتناب از مصرف بیش از اندازه مواد غذایی شیرین و انجام دادن روزانه‌ی کارهای ساده مثل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن پایه اساسی آن می‌باشد.

2.8/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا