پزشکان

بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان را به شما ساکنان این شهر معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کنید و از خدمات جراحی دندانپزشکی در سطح کیفی بالا برخوردار شوید. جراح دندانپزشک فردی می‌ باشد که در حوزه ‌های مربوط به سلامت دهان و دندان تخصص داشته و قادر به انجام کلیه جراحی ‌های دندان و لثه نیز است. از اصلی ‌ترین وظایف بهترین جراح دندانپزشک می ‌توان به جراحی دندان عقل، ایمپلنت و کاشت پروتز های دندانی اشاره نمود. جراح دندانپزشک انواع خدمات درمانی دیگر مانند ترمیم دندان و کامپوزیت را نیز انجام خواهد داد. جراحان دندانپزشک با مراقبت های بهداشتی دهان و دندان بیماران خود نیز درگیر هستند و معاینات اصولی را بر روی آن ها انجام می ‌دهند. پس اگر شما عزیزان نیز نیازمند دریافت خدمات اولیه دندانپزشکی هستید، می ‌توانید با خیالی آسوده به جراحان دندانپزشک در شهر اصفهان مراجعه کنید.

جراح دندانپزشک کیست؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلایل گوناگون مانند عادت‌ های ناسالم غذایی یا مصرف بیش از اندازه شیرینی جات ممکن است دچار دندان درد شوند. گاهی اوقات درد دندان می ‌تواند منشا بسیاری از بیماری ‌های دندان باشد که می ‌بایست به پزشک دندانپزشک در اصفهان ارجاع داده شود. جراح دندانپزشک برای اخذ مدرک جراحی خود بین ۴ الی ۶ سال اضافه ‌تر از دندانپزشکان عمومی تحصیل خواهد کرد و دارای تخصص در حوزه جراحی ‌های دندان و لثه است.

با مراجعه به آن ها می ‌توانید مراقبت ‌های بهداشتی دهان و دندان را فرا گرفته و معاینات اصولی بر روی دندان ‌های خود انجام دهید. سلامت دندان ‌های شما توسط بهترین جراح دندانپزشک بررسی خواهد شد تا انواع پوسیدگی ‌ها درمان شده و نحوه بهبود سلامت دندان به مراجعان آموزش داده شود.

از مهم ترین وظایف جراحان دندانپزشک می ‌توان به جراحی لثه، جراحی دندان نهفته و انواع ایمپلنت ‌های دندانی اشاره کرد. این رشته دندانپزشکی انواع خدمات تخصصی و حرفه ‌ای را برای درمان دندان درد فرد انجام می‌ دهد و مسائل مربوط به لثه را نیز تحت نظر خواهد داشت. شما عزیزان برای تشخیص منشا درد و بهبود سلامت دندان‌ های خود باید به بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان مراجعه کنید تا خدمات تخصصی بر روی شما صورت بگیرد.

همچنین جراحان دندانپزشک در اصفهان قادر به ارائه خدمات ترمیمی دندان مانند جرم ‌گیری و روکش گذاری نیز هستند. جهت آگاهی از تفاوت جراح دندانپزشک با دندانپزشک عمومی و شناخت وظایف اصلی آن ها این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. همچنین اگر شما عزیزان نیازمند سفید کردن دندان‌ های خود بدون تراش دادن هستید، می‌توانید با خیالی آسوده به بهترین دکتر بلیچینگ در اصفهان مراجعه کنید.

جراح دندانپزشک کیست؟

تفاوت جراح دندانپزشک با دندانپزشک عمومی

جراح دندانپزشک و دندانپزشکان عمومی در واقع مکمل یکدیگر هستند و تکمیل کننده تخصص هم می ‌باشند. هر یک از این رشته‌ های دندانپزشکی خدمات خاص خود را به مراجعان عرضه می ‌کند و برای مراقبت‌ های دندانی خاصی در نظر گرفته شده است. برای مثال دندانپزشکان عمومی انواع مراقبت ‌های دندانی مانند معاینه و بررسی بهداشت دهان و دندان را انجام می‌ ‌دهند.

آن ها قادر هستند انواع پوسیدگی ‌های دندان را شناسایی کرده و با روش‌ ‌های درمانی مناسب به حفظ دندان شما بپردازند. دندانپزشکان عمومی خدمات درمانی دیگر مانند جرم ‌گیری، نصب تاج دندان، شیارپوشی دندان، پر کردن، کشیدن و عصب کشی دندان و همچنین درمان بیماری ‌های لثه را به مراجعان ارائه می ‌دهند. آن ها پس از عکس برداری و معاینه دقیق می ‌توانند مشکلات موجود در دهان را شناسایی کنند تا بهترین روش درمانی را برای فرد انجام دهند.

پس از عکس برداری و معاینه، اگر شرایط فرد حاد باشد و نیاز به انجام جراحی در حوزه دندان باشد، آن را به جراحان دندانپزشک ارجاع می ‌دهند. بهترین جراح دندانپزشک آسیب‌ های طولانی و عمیق دندان را طی فرایند جراحی بهبود بخشیده و به سلامت دندان کمک می ‌کند.

جراحان دندانپزشک مواردی همچون جراحی دندان نهفته، کشیدن دندان عقل، بازسازی استخوان فک و نا متوازن بودن آن را انجام می‌ ‌دهند. آن ها می ‌توانند از ایمپلنت ‌های دندانی برای از بین رفتن کامل دندان استفاده کنند و ساختار لثه را نیز بهبود بخشند. جراحان دندانپزشک در اصفهان باید دارای مدرک دکترای جراحی دندان باشند و روی بیماران خود عمل‌ های جراحی گوناگون را در سطح کیفی بالا انجام دهند.

ویژگی بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان

در حال حاضر دندانپزشکان بسیاری در شهر اصفهان فعالیت می کنند که خدمات جراحی دندان را در بالاترین سطح کیفی به شما عزیزان ارائه می ‌دهند. برای دریافت نتیجه بهتر و بهبود سلامت دندان‌ های خود می ‌بایست پزشکی را با ویژگی‌ های برتر انتخاب کنید. بهترین پزشک جراح دندان در شهر اصفهان می ‌بایست دارای ویژگی ‌های متمایز کننده ‌ای نسبت به سایر دندانپزشکان باشد که از مهم ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان باید پروسه‌ های دندانی گوناگون مانند کشیدن دندان و عصب کشی تخصصی را به صورت صحیح اجرا کند.
 • دندانپزشک منتخب شما باید داروهای مناسب برای مشکلات دندانی مانند درد تجویز کند و از وسایل تشخیصی بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان
 • بهترین جراح دندانپزشک می ‌بایست برای سلامت دهان و دندان بیماران پرونده تشکیل دهد و ارتباط عمیقی با آن ها برقرار نماید.
 • جراح دندانپزشک منتخب شما باید بیماری ‌های دهانی را تشخیص دهد و از خرابی دندان ‌های بیماران جلوگیری نماید.
 • بهترین جراح دندانپزشک در شهر اصفهان باید برنامه ‌های درمانی مناسب برای بازگرداندن سلامت دهان بیماران ایجاد کند و نتایج تست‌ های تشخیصی را به درستی تفسیر نماید.
 • دندانپزشک منتخب شما می ‌بایست از ایمنی ابزار بیهوشی عمومی اطمینان حاصل کرده و بر روند درمانی خود نظارت کامل داشته باشد.
 • بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان باید محیطی امن برای بیماران خود فراهم کند و در صورت بروز مشکل در مراحل جراحی و عفونت، بهترین تصمیم را بگیرد.
 • جراح دندانپزشک در اصفهان باید با بقیه پرسنل ارتباط عمیقی داشته باشد و سلامت بیمار را در اولویت اهداف خود قرار دهد.

هم اکنون تمامی شما عزیزانی که به دلایل گوناگون مانند حادثه یکی از دندان ‌های خود را از دست داده ‌اید و به دنبال جایگزین مناسب برای آن هستید، می ‌بایست به بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان مراجعه کنید.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان را بشناسید!

دکتر فرهاد اسماعیلی

دکتر فرهاد اسماعیلی

دکتر فرهاد اسماعیلی دارای بیش از 18 سال سابقه کار در مطب و کلینیک های دندانپزشکی شهر اصفهان است. ایشان هم اکنون در دانشگاه آزاد نیز تدریس می کنند و دارای مهارت بالایی در حوزه جراحی های دندان هستند. دکتر اسماعیلی مدارک بسیاری از انجمن های علمی بزرگ جهان دریافت کرده است و هم اکنون در آکادمی های بزرگ علمی و پژوهشی جهان در زمینه های ایمپلنت و زیبایی نیز عضویت دارد. پس وقت را از دست ندهید و جهت دریافت خدمات دندانپزشکی در سطح کیفی بالا و با قیمت های مناسب، با خیالی آسوده به ایشان مراجعه کنید.

خدمات دکتر فرهاد اسماعیلی:

 • جراحی دندان عقل و دندان نهفته
 • انواع ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت فوری
 • لمینت سرامیکی و اصلاح طرح لبخند
 • کامپوزیت ونیر، سفید کردن دندان و جرم گیری
 • کاشت پروتز های دندانی ثابت و متحرک
 • کشیدن دندان، جراحی لثه و اصلاح لبخند لثه ای

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، رو به روی کارخانه زمزم، کوی کاویان، مجتمع کوه نور، واحد 44

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان در سال ۱۳۹۳ مدرک دکترای جراح دندانپزشکی را با درجه علمی بالایی از دانشگاه اصفهان کسب کرد. وی در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به عنوان رزیدنت تخصصی بیماری های دهان و فک و صورت در دانشکده اصفهان فعالیت داشته است. ایشان مدرک دوره ی کوتاه مدت لیزر دندانپزشکی را از مرکز تحقیقات لیزر در دانشگاه تهران کسب کردند و هم اکنون از بهترین جراحان دندانپزشک در اصفهان هستند. دکتر برجیان مسترشیپ ایمپلنت های دندانی را از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در سال ۲۰۱۳ کسب کرده است. وی همچنین مدرک مقدماتی لیزر زیبایی صورت را از انجمن جراحان فک و صورت ایران در همان سال دریافت کرده است.

خدمات دکتر حسین برجیان:

 • درمان های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی و درمان مشکلات فک
 • درمان ریشه دندان و عصب کشی تخصصی
 • انواع جراحی ‌های ایمپلنت و کاشت پروتز های دندانی ثابت و متحرک
 • جراحی دندان عقل، دندان نهفته و جراحی بیماری های لثه
 • جراحی های بدون بخیه دندان، درمان آسیب‌ های فک و صورت

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی، جنب بوش، مجتمع نجم، طبقه دوم

دکتر علی ضیابری

دکتر علی ضیابری

دکتر علی ضیابری ممبر شیپ آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا و همچنین عضو کمیسیون تخصصی اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان است. ایشان از برترین پزشکان جراحی دندان در اصفهان هستند که انواع خدمات درمانی و زیبایی دندان را در بالاترین سطح کیفی به مراجعان ارائه می دهند. دکتر ضیابری دندانپزشک معتمد بیمه ایران و کانون کارشناسان رسمی دادگستری شهر اصفهان نیز است. وی تا کنون موارد درمانی بسیار موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده است و گزینه ای مناسب و با تجربه برای شما عزیزان می باشد.

خدمات دکتر علی ضیابری:

 • معاینه و تشخیص علت دندان درد و بیماری های مرتبط
 • خدمات زیبایی و ترمیمی دندان از جمله اینله و آنله، بلیچینگ، ونیر و روکش گذاری
 • کاشت دندان و ایمپلنت دندانی با بهترین و با کیفیت ترین ایمپلنت ها
 • اتصال انواع لمینت ها از جمله لمینت ‌های کامپوزیتی، سرامیکی، نانو کریستال و لومینیرز
 • انواع جراحی‌ روی لثه شامل لیفت لثه، پیوند استخوان، بازسازی بافت‌لثه و جراحی پیوند
 • انواع پروتزهای ‌دندان شامل پروتز کامل، فوری و تاخیری و پارشیل با روکش های تمام سرامیک و زیرکونیا

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی بانک پاسارگاد، ساختمان تیراژه، طبقه چهارم

دکتر عاطفه توانگر

دکتر عاطفه توانگر

دکتر عاطفه توانگر دوره دندان پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کرده است. وی با کسب رتبه سوم از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال 1383 فارغ التحصیل شد. دکتر توانگر عضو استعداد های درخشان دانشگاه بوده است و از تجربه بالایی در حوزه جراحی دندان برخوردار است. ایشان پس از اتمام دوره دکترای عمومی توانستند در رشته بیماری های دهان ، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شوند و با کسب رتبه برتر، بورد تخصصی بیماری های دهان را کسب کنند. وی از سال 1388 به عنوان عضو هیئت علمی در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه اصفهان در حال فعالیت است. ایشان همچنین مدرک فلوشیپ لیزر در دندانپزشکی را از سال 1392 در دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کردند و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

خدمات دکتر عاطفه توانگر:

 • لیزر تراپی و بلیچینگ دندان ها
 • درمان آفت دهان، جراحی دندان نهفته و دندان عقل
 • درمان کیست دهان، جراحی فرنکتومی با لیزر و ایمپلنت
 • درمان سیاهی و تیرگی لثه با لیزر و لیفت لبخند لثه ای
 • درمان بوی بد دهان، برآمدگی‌ های لثه، لیکن پلان دهانی و سرطان دهان

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، سه راه شیخ مفید، مجتمع کسری، طبقه دوم، واحد هشتم

دکتر زهره سامع

دکتر زهره سامع

دکتر زهره سامع یکی دیگر از بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان است. ایشان فارغ التحصیل دانشکده دندانپزشکی دانشکاه اصفهان با بالاترین درجات علمی هستند. وی از سال 1385 خدمات تخصصی دنداپزشکی زیبایی را در اصفهان ارائه می دهد و همواره رضایت بالایی از مراجعان خود کسب کرده است. دکتر سامع با تجربه و مهارت بالای خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در حوزه های گوناگون دندانپزشکی است.

خدمات دکتر زهره سامع:

 • جراحی دندان و لمینت
 • ایمپلنت و کاشت پروتز های دندانی
 • پروتز ثابت، پروتز متحرک و کامپوزیت ونیر
 • خدمات دندانپزشکی زیبایی، ترمیمی و درمان ریشه دندان
 • اصلاح طرح لبخند، درمان بیماری لثه، جرم گیری و عصب کشی تخصصی دندان

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، شیخ مفید، تقاطع اول، روبروی داروخانه دکتر عباسی، ساختمان عقیق، طبقه سوم

دکتر فاطمه تیموری

دکتر فاطمه تیموری

دکتر فاطمه تیموری در سال ۱۳۸۱ در رشته دندانپزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد. وی هم اکنون از شاخص ترین جراحان دندانپزشک می باشد که فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی در سال ۱۳۸۷ است. ایشان در همان سال در آزمون تخصصی ارتودنسی دانشگاه آزاد تهران قبول شدند. دکتر تیموری فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ می باشد ‌و از مهارت بالایی در این حوزه برخوردار است. ایشان همچنین عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان نیز هستند و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

خدمات دکتر فاطمه تیموری:

 • ارتودنسی بزرگسالان و جراحی دندان
 • ارتودنسی اطفال و اصلاح طرح لبخند
 • ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی دیمون، ارتودنسی کودکان و لینگوال
 • اصلاح ناهنجاری های فک بزرگسالان همراه با جراحی
 • اصلاح ناهنجاری های فک در کودکان در حال رشد

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، ساختمان تیراژه طبقه چهارم، واحد دوازدهم

دکتر بهزاد آیت اللهی

دکتر بهزاد آیت اللهی

دکتر بهزاد آیت اللهی جراح دندانپزشک و از برترین های این حوزه در شهر اصفهان است. وی همواره خدمات جراحی دندان را در بالاترین سطح کیفی به مراجعان ارائه داده است و رضایت بالایی از آن ها کسب کرده است. دکتر آیت اللهی هم اکنون خدمات درمانی خود را در شهر اصفهان به مراجعان ارائه می دهد و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان است.

خدمات دکتر بهزاد آیت اللهی:

 • بلیچینگ دندان و خدمات دندانپزشکی اطفال
 • جراحی دهان و دندان اصلاح لبخند لثه ای
 • انواع کامپوزیت های ونیر و نوری
 • جرم گیری دندان، عصب کشی تخصصی و جراحی دندان عقل
 • درمان ریشه دندان، جراحی دندان نهفته و پروتز متحرک دندان

آدرس: اصفهان، خیابان سجاد، چهارراه سپه سالار، ابتدای خیابان سپه سالار، قائم مقام فراهانی، ساختمان شیخ بهایی، طبقه چهارم، واحد 41

دکتر هادی مشکل گشا

دکتر هادی مشکل گشا

دکتر هادی مشکل گشا جراح دندانپزشک و دارای تخصص جراحی فک و صورت است. ایشان در سال ‌های اخیر با کیفیت بالای جراحی ‌های خود موفق به کسب اعتبار بسیاری در بین مراجعان شده ‌اند. دکتر مشکل گشا از مهارت بالایی در حوزه ارائه خدمات جراحی ‌های داخل دهانی برخوردار است و یکی از برترین ‌های این حوزه در شهر اصفهان می ‌باشد. پس وقت را از دست ندهید و جهت جراحی دندان عقل با خیالی آسوده به ایشان مراجعه کنید.

خدمات دکتر هادی مشکل گشا:

 • جراحی ایمپلنت دهان، فک، صورت و جمجمه
 • کشیدن و خارج کردن دندان ‌ها و جراحی دندان نهفته
 • جراحی تومورها و کیست ‌های خوش خیم و بدخیم فک و صورت
 • درمان عفونت فک، جراحی ترمیمی و زیبایی جمجمه
 • جراحی آسیب‌ های دهانی، جراحی‌ های داخل دهانی و ناهنجاری‌ های فک
 • درمان بزرگی فک بالا، شکاف لب، شکاف کام و کراس بایت دندان‌ های قدامی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، بین چهارراه پلیس و خیابان مهرداد، روبروی پارکینگ توحید، ساختمان میلاد دوم، طبقه بالای مطب دکتر اشتری

دکتر محمد علی جهانیان

دکتر محمد علی جهانیان

دکتر محمد علی جهانیان دارای تخصص جراحی فک، دندان و لثه است. ایشان هم اکنون عضو موسسه مطالعاتی کاشت دندان ایرانیان هستند و در انجمن ایمپلنت آمریکا نیز عضویت دارند. دکتر جهانیان گواهینامه جامع ایمپلنت‌ های دندانی را با موفقیت کسب کرده و مشاوره ‌های ارزشمندی در این حوزه ارائه می ‌دهد. وی تاکنون سرتیفیکیت ‌های علمی بسیاری در مبحث ایمپلنت دریافت نموده است و گزینه ‌ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر محمد علی جهانیان:

 • ایمپلنت دندان
 • لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر
 • بلیچینگ سفید کردن دندان ‌ها
 • جراحی دندان عقل و دندان نهفته
 • انواع پروتزهای دندانی ثابت و متحرک
 • دندانپزشکی ترمیمی، عصب کشی و دندانپزشکی اطفال

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، مجتمع پزشکی قصر نور، طبقه دوم

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی جراح دندانپزشک و از برترین متخصصان ایمپلنت در اصفهان است. ایشان مدرک دکترای حرفه ‌ای دندانپزشکی را در سال ۱۳۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کسب کرده ‌اند. وی هم اکنون در یکی از برترین کلینیک‌ های دندانپزشکی در شهر اصفهان فعالیت می ‌کند و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات دکتر مهدی کچوئی:

 • ایمپلنت دندان و جراحی دندان عقل
 • دندانپزشکی اطفال و جراحی دندان نهفته
 • بلیچینگ و سفید کردن دندان‌ ‌ها
 • کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی
 • اصلاح طرح لبخند و انواع خدمات ترمیمی و زیبایی دندان

آدرس: اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس، طبقه دوم

خدمات جراح دندانپزشک در اصفهان

 • جرم گیری: یکی دیگر از وظایف بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان، جرم ‌گیری دندان است. در روند این کار پزشک پلاک دندان و جرم موجود بر روی آن را از بین برده و دندان بیمار را پاکیزه خواهد کرد.
 • استخراج و کشیدن دندان: اگر دندان شما به دلایل گوناگون دچار آسیب شدید شده باشد و دیگر قابل درمان نباشد، دندانپزشک عمومی شما را به جراح دندانپزشک ارجاع خواهد داد. در این شرایط استخراج دندان واجب است؛ زیرا ممکن است به سایر دندان ‌ها آسیب وارد کند و درد های شدیدی برای فرد به دنبال داشته باشد.
 • ایمپلنت دندان: در صورتی که فرد به دلیل عدم رعایت بهداشت دندان و یا بروز حادثه یکی از دندان ‌های خود را از دست داده باشد می ‌تواند از جراحی ایمپلنت برای جایگزین کردن آن استفاده کند.
 • جراحی اصلاحی فک: بسیاری از افراد دارای فک نامتقارن هستند که در طول رشد بدن شکل می ‌گیرد. برای اصلاح فک نامتقارن می ‌بایست به بهترین جراح دندانپزشک اصفهان مراجعه کنید.
 • جراحی لثه: در صورتی که لثه شما بیمار شده باشد و به دندان ‌هایتان نیز آسیب وارد کند، باید برای درمان آن به جراح دندانپزشک مراجعه کنید.
 • روکش گذاری: هنگامی که یکی از دندان ‌ها تخریب شده باشد اما قابل درمان باشد، نیاز به روکش دندان خواهد بود. در این جراحی برای پوشش دندان از روکش با انواع جنس سرامیکی و… استفاده خواهند کرد.
خدمات جراح دندانپزشک در اصفهان

انواع جراحی های دندان

جراحی درمان ریشه: جراحی اندودانتیکس یا درمان ریشه یکی از جراحی ‌های داخل دندانی می ‌باشد که با پالپ دندان سر و کار خواهد داشت. از انواع جراحی ‌های درمان ریشه می ‌توان به عصب کشی و درمان روت کانال، پالپوتومی، پالپکتومی و اپیکواکتومی اشاره کرد. هنگامی که کانال دندان شما عفونت داشته باشد می بایست به درمان آن بپردازند. در این روند پزشک شما دندان آسیب دیده را نجات داده و کانال دندان را به صورت کامل پاکسازی می ‌کند.

جراحی پروتز دندانی: یکی دیگر از انواع جراحی ‌های دندان که توسط جراح دندانپزشک در اصفهان ارائه داده می ‌شود پروتز دندانی یا دندان سازی است. این جراحی شامل ترمیم و جایگزینی دندان با پروتز می ‌شود که در انواع تاج و بریج دندان، دندان مصنوعی و ایمپلنت موجود است. همچنین از دیگر جراحی ‌های مربوط به پروتز دندانی که بهترین جراح دندانپزشک ارائه می ‌دهد می ‌توان به تاج گذاری و روکش گذاری دندان اشاره کرد.

جراحی ‌های زیبایی دندان: انواع مختلفی از جراحی‌ های زیبایی دندان وجود دارد که ضروری نمی‌ باشد و تنها برای بهبود چهره فرد انجام خواهد شد. طی این جراحی ‌ها دندان ‌های شما سفید شده و به اصلاح طرح لبخند شما می ‌پردازند. از انواع جراحی ‌های زیبایی دندان که در سال ‌های اخیر رایج شده ‌اند می ‌توان به بلیچینگ دندان، کامپوزیت، تراشیدن مینای دندان و ارتودنسی و مرتب سازی دندان ‌ها اشاره کرد.

جراحی دندان عقل: یکی از اصلی ‌ترین وظایف پزشک دندانپزشک در اصفهان، برداشتن یک یا چند دندان عقل است. اگر دندان عقل فضایی برای رشد نداشته باشد به دندان نهفته تبدیل می ‌شود که موجب بروز درد و عفونت خواهد شد. در این شرایط می ‌بایست هرچه سریع تر به جراح دندانپزشک مراجعه کنید تا از بروز مشکلات جدی ‌تر در آینده جلوگیری نمایید.

جراحی افزایش طول تاج دندان ‌ها: اگر سطح دندان جهت نگه داشتن روکش آن کافی نباشد می ‌بایست این جراحی را انجام دهید. دندان ‌هایی که شکسته شده ‌اند یا از پوسیدگی ‌های شدیدی برخوردار هستند ممکن است مانع از قرار گرفتن روکش نیز شوند. جراحی افزایش طول تاج دندان شامل کاهش بافت لثه و تراشیدن استخوان در صورت لزوم می ‌شود. طی این جراحی افرادی که لثه آن ها هنگام لبخند زدن قابل مشاهده است نیز درمان خواهد شد.

مراقبت های پس از جراحی دندان

 • به میزان کافی استراحت کنید و برای تسریع بهبودی از انجام ورزش ‌های شدید خودداری نمایید.
 • سعی کنید که از غذاهای مایع مانند سوپ استفاده کنید و رژیم غذایی مایع را به مدت ۲۴ ساعت رعایت کنید.
 • به میزان کافی آب بنوشید تا از کم آبی بدن در دوره نقاهت پس از جراحی جلوگیری نمایید.
 • جهت خنک شدن و تسکین درد ناحیه جراحی شده از مواد غذایی با دمای پایین مانند بستنی استفاده کنید.
 • پس از جراحی از شستشوی دهان با آب نمک یا محلول‌ های ضدعفونی استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط جراح دندانپزشک در اصفهان را سر وقت و به میزان تعیین شده مصرف نمایید.
 • جهت کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کرده و یک دستمال خیس را بر روی منطقه جراحی قرار دهید.
 • پس از انجام جراحی‌ های گوناگون دندان مانند جراحی دندان عقل، با تمرینات ساده مانند باز و بسته کردن آهسته دهان، فک خود را در حال حرکت نگه دارید.

کلام آخر

جراح دندانپزشک فردی می‌ باشد که در رشته تخصصی جراحی دندان تحصیل کرده و قادر به ارائه خدمات درمانی در این حوزه است. اگر شما عزیزان از مشکلات شدید دندانی برخوردار باشید و دندانپزشکان عمومی قادر به درمان آن نباشند، به جراح دندانپزشک ارجاع داده خواهید شد. جراحان دندانپزشک انواع خدمات جراحی مانند جراحی دندان عقل، جراحی دندان نهفته، جراحی پروتزهای دندانی و روکش گذاری را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

در این مقاله 10 مورد از بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان را به شما معرفی نمودیم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات مورد نیاز خود در بالاترین سطح کیفی برخوردار شوید. سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله را مطالعه نمودید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا