پزشکان

بهترین دکتر طب سنتی در ایران【سال1402】❤️+ لیست ۱۰ تایی

این روزها طب سنتی به راحتی توانسته جایگاه خوبی در حوزه درمان انواع بیماری ها بدست آورد. به همین خاطر خیلی ها به دنبال انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در ایران هستند. استفاده از گیاه درمانی و روش های سنتی برای درمان بیماری ، تنها مختص مردم کشور ایران نیست.

بلکه با مشاهده آمارها ، بسیاری از مردم کشورهای دنیا در حال حاضر در زمینه طب سنتی از ایران جلوتر هستند. یکی از دلایلی که موجب شده است ایرانی ها به سمت روش های جایگزین و مکمل بروند ، پیشرفت علم پزشکی و تقلید از کشورهای غربی است.

ما در این مقاله به معرفی ۱۰ از بهترین دکترهای طب سنتی در ایران پرداخته ایم. انتخاب دکترها از نظر نظرات مردم بوده است. شما هم می توانید از روش های طب سنتی برای درمان استفاده کنید. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی بهترین دکتر طب سنتی در ایران در جدول زیر لیست شده است :

❤️باتجربه و متخصصبهترین دکتر طب سنتی باید از تجربه کافی در زمینه خود برخوردار باشد.
⭐دارای نمونه کار داشتن نمونه کارهای بسیار از ویژگی های بهترین دکتر طب سنتی میی باشد.
❤️محبت آمیز و دلسوزهمواره بهترین دکتر طب سنتی از روحیه محبت آمیز و دلسوز برخوردار است.
⭐جلب اعتماد مراجعینجلب اعتماد بسیاری از مراجعین از ویژگی های بهترین دکتر طب سنتی می باشد.

10تا از بهترین دکتر طب سنتی در ایران را بشناسید!

دکتر مسعود شیخ علیان زفرقندی

دکتر مسعود شیخ علیان زفرقندی

دکترای پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی و دانش آموخته طب سوزنی از دانشگاه طب چینی پکن ، عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران میباشد.

خیابان ولیعصر، بعداز پارک ساعی، کوچه مهرگان، انتهای کوچه، ساختمان مهرگان ، واحد۱۶ ( ورودی پارکینگِ دوم P2 ، طبقه B1 )

خدمات دکتر مسعود شیخ علیان زفرقندی :

  • طب سنتی
  • طب سوزنی

انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در ایران

قبل از هر کاری برای انتخاب دکتر ، هر کسی باید برای خودش معیار مشخص شده ای دارد. چرا که معیار هر کسی برای خوب بودن دکتر طب سنتی ، بستگی به تجربه های فردی و اولویت های آن دارد. همه ی ما تا به حال با دکترهای باتجربه و حرفه ای ملاقات کرده ایم که با دقت و دلسوزانه نسبت به نگرانی های ما واکنش نشان می دهند و رفتار محترمانه و دوستانه ای با بیماران خود ایجاد می کنند.

پس قبل از این که شروع کنید دکتر طب سنتی خود را انتخاب کنید ، لیستی از معیارها و ویژگی هایی که باید دکترتان داشته باشد ، تهیه کنید.به طور معمول مواردی که برای همگان مهم و حیاتی است و یک دکتر به عنوان بهترین دکتر طب سنتی در ایران باید شرایط زیر را داشته باشد:

تحصیلات: پزشک در کدام دانشگاه یا کشوری تحصیلات خود را گذرانده است ، و آیا دارای بورد تخصصی هست یا نه.

تجربه:

سابقه کاری پزشک در زمینه طب سنتی چند سال است؟به طور کلی همه ما می دانیم که داشتن تجربه چندین ساله طبابت چیزی فراتر از فقط خواندن کتاب های قطور طبی می باشد.

داشتن تجربه بیشتر طبابت باعث پیشرفت پزشک و تکمیل علم او می شود تا بتواند در درمان بیماری های صعب العلاج حرفه ای عمل کند. به این گونه است که طب سنتی توانسته است در کنار پزشکی رایج روزانه رواج بیشتری بدست آورد و محبوبیت بیشتری کسب کند.

تخصص:

دکتر طب سنتی بیشتر در چه زمینه ای فعالیت دارد آیا با مشکل شما متناسب است یا نه. سن و دوره بهبودی بیماران نشان دهنده مهارت و تجربه دکتر در حوزه مشخص می باشد.

ارتباط مناسب بین پزشک و بیمار:

مهم ترین عامل موثر در ایجاد احساس آرامش و راحتی خیلی ها در هنگام مراجعه به مطب پزشک ، رفتار صمیمانه و دوستانه پزشک با بیمار است.  در این شرایط اتفاقی خوبی که می افتد این است که فرد متوجه اتفاقات خوبی در روند درمان در بدن خود می افتد.

پس بهترین دکتر طب سنتی فردی است که با شروع یک جلسه مشاوره بررسی کند ، چه مواردی بیمار را آزرده کرده است. سپس درباره چگونگی اثر طب سنتی و انتظارات بیمار از روش درمان شامل مدت دوره درمان ، مدت زمان پاسخ دهی و علائم احتمالی پس از جلسات درمانی اطلاعات کافی به بیمار برساند.

پیگیری مداوم و کنجکاوی:

معمولا علامت اصلی وجود در بدن بیمار ، نشانه ای از یک مشکل اساسی در بدن فرد است. بهترین دکتر طب سنتی فردی است که با پیدا کردن نشانه های ظاهری ، ریشه های اصلی بیماری را در فرد می یابد.

آیا تا به حال شنیده اید دست فلان دکتر شفاست

بد نیست بدانید که در کنار دستورات جانبی درمان ، ظرافت های خاصی در درمان وجود دارد که یک درمان منحصر به فرد را برای بیمار ایجاد می کند.

پس قبل از این که درمان بیماری خود را با هر دکتری شروع کنید ، از تجربه و مهارت کافی او اطمینان کافی داشته باشید. به این معناست که دکتر انتخاب شده دارای تحصیلات تخصصی طب سنتی باشد.براساس قوانین کشور ما تنها پزشکان اجازه ورود به درمان طب سنتی را دارند.

بخاطر همین توصیه می کنیم که از دارا بودن مدرک پزشکی دکتر طب سنتی تان مطمئن شوید.

بهترین دکتر طب سنتی در تهران

مسلما برای انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در ایران یا تهران و هر شهر دیگری ملاک های مختلفی وجود دارد. اما یکی از بهترین ملاک ها که می توان در انتخاب دکتر در هر صنفی به ما کمک کند ، نظرات مردم و مراجعینی است که از نزدیک با پزشک در ارتباط بوده اند و به مطب او مراجعه کرده اند و از نحوه درمان ، دستورات او باخبر هستند.

عده ای مردم هم وجود دارند که برای درمان بیماری خود به جاهاس مختلف مراجعه کرده اند و غالبا نتیجه ای از درمان دکترهای مختلف نگرفته اند تا اینکه توسط یک پزشک حرفه ای به عنوان بهترین دکتر طب سنتی در ایران بیماری شان درمان شده است.

بنابراین چنین افرادی نظرات کاربردی درباره انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در ایران خواهند داشت. مخصوصا مواقعی که نظرات عده ای درباره یک پزشک مطابق یکدیگر می باشد.

روش های درمانی در طب سنتی ایران

گیاه درمانی

یکی از راه های درمانی در طب سنتی ایران ، گیاه درمانی است. در حقیقت درمان بیماری های مختلف جسمی و روحی از طریق گیاهان را گیاه درمانی می گویند. این روش جز روش های قدیمی جهان است.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی برای درمان بیماری های عضلانی ، اسکلتی ، گوارشی ، سردردها ، رفع افسردگی و استرس ، بهبود جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ماساژ درمانی ها عبارت اند از : ایروودا ، تای ماساژ ، ماساژهای آرام بخش ، ماساژهای زیبایی

حجامت

حجامت نیز جز یکی از روش های طب سنتی شناخته می شود که در زبان فارسی به معنای مداوا تعریف شده که برای پیشگیری از انواع بیماری و درمان برخی از آنها به روش خاصی خونگیری صورت می گیرد. حجامت به دو صورت انجام می شود. حجامت خشک بدون خونگیری و تیغ است. و حجامت تر همراه با خونگیری است.

حجامت معمولا برای پیشگیری و درمان بیماری هایی همچون آسم ، اعتیاد به مواد مخدر ، سردردهای میگرنی و اعصاب ، چربی خون ،  غلظت خون ، نارسایی هضم غذا و بیماری های پوستی استفاده می شود.

زالو درمانی

زالو درمانی جز روش های خونگیری سنتی می باشد. این روش بخاطر راه حل خونگیری و ماده هیرودین که توسط زالو به بدن وارد می شود ، در طب سنتی جایگاه منحصر به فردی دارد. در بزاق زالو ماده ضد انعقاد خون وجود دارد که باعث رقیق شدن خون ، باز شدن عروق تنگ و در آخر موجب افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی می شود.

حال تا حدودی با طب سنتی آشنا شدیم. نکته ای که در حوزه طب سنتی وجود دارد این است که در جامعه امروز بسیاری از مردم انتظار دارند از طب سنتی و اسلامی نتیجه قطعی بگیرند. بعضی اوقات با رفتن مسیر غلط ، اولین مراجعه آنها آخرین مراجعه به دکتر طب سنتی می باشد.

در ادامه به برخی از نکات مهم و کلیدی در حوزه طب سنتی می پردازیم.

روش های غلط در طب سنتی

استفاده از دمنوش های لاغری

تا به حال تبلیغات زیادی درباره دمنوش های لاغری شنیده اید. اما نحوه درست از این گونه دمنوش ها باید با توجه به نوع مزاج و با مشورت متخصص طب سنتی انجام گیرد. برای مثال ، در برخی از دمنوش های لاغری ، گیاه سنای مکی وجود دارد.

این گیاه به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر برای درمان خیلی از بیماری های دیگر کاربرد دارد. اما استفاده بیش از اندازه و مکرر آن باعث تنبلی روده ی بزرگ و عوارض دیگر می شود.

کمی صبور باشید

بر خلاف داروهای شیمیایی ، مصرف داروهای گیاهی تاثیر سریعی ندارند. البته این نکته برای همه داروها صدق نمی کند. پس تنها کاری که باید بکنیم این است که به بدن خود زمان بدهید تا با استعمال دارو کنار بیاید.همانطور که می دانید ، مصرف داروهای شیمیایی به همان میزان که تاثیر سریعی دارند ، عوارض بیشتری نسبت به داروهای طبیعی به همراه دارد. پس زمانی که تصمیم می گیرید از راه داروهای گیاهی درمان را شروع کنید ، کمی صبور باشید.

حجامت های نادرست

بعضی ها گمان می کنند که حجامت یک کار راحت است و یا اینکه همه باید یک نوع حجامت بشوند. در حقیقت حجامت یک کار تخصصی است و مدل های مختلفی از این درمان وجود دارد. حتی مزاج افراد در حجامت تاثیرگذار است. در برای موارد وجود دارد که فرد در اواسط حجامت بی حال شود و یا خواب کوتاهی داشته باشد ، در این مواقع پزشک باید راهکار برگرداندن بیمار را بداند. نوع تیغ زدن ، غذایی که بعد و قبل از حجامت می خوریم و زمان حجامت عواملی هستند که در نتیجه این درمان تاثیر مستقیم می گذارند.

تاثیر نوع مزاج ها در تجویز نسخه

متاسفانه بخاطر رواج نسخه های متخصصین طب سنتی ، بسیاری از افراد با حفظ نسخه های دیگران و عدم توجه به سایر عوامل دیگر برای خود نسخه پیچی می کنند. اما باید بدانند که طبابت از طریق این حوزه کار راحتی نیست. در حقیقت تشخیص بیماری ، نوع مزاج ، منشا بیماری و راهکارهای درمان آن ، مراحل مخصوص به خودش را دارد که فقط توسط پزشک طب سنتی انجام می شود.

هر فردی باید یاد بگیرد که همه  داروها برای همه ی افراد مناسب نیستند. برای مثال ، داروهایی که برای یک خانم باردار تجویز می شود ، بسیار حساس است. به همین دلیل سعی کنید که هر دارویی را زیر نظر یک پزشک متخصص مصرف کنید.

داروهایی که خاصیت ندارند.

برخی ها به دلیل عدم اطلاعات کافی از نحوه ی نگداشتن داروها ، ساخت ، استفاده و ترکیب داروها ، نتیجه ای که باید از مصرف دارو بگیرند ، نمی گیرند. برای مثال ، برخی از داروها بعد از مدت زمان معینی ، خاصیت دارویی خود را از دست می دهند. بخاطر همین ، ممکن است فرد با مصرف آن به نتیجه مورد نظر نرسد.

یا زمانی که یک متخصص طب سنتی برای درمان بیماری عسل تجویز می کند ، بیمار بجای اینکه عسل طبیعی خریداری کند ، عسل بازاری می خرد و نتیجه ای نمی گیرد. بنابراین عسل باید از جای مطمئن و مرغوب خریداری شود.

کلام آخر

طب سنتی یک راهکارهایی است که برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود. ولی هر فردی که این روش را انتخاب می کند ، نتایج عالی ، سلامت کامل و همه جانبه در نظر دارد.

برای اینکه بخواهید از فواید طب سنتی بهره مند شوید ، باید بهترین دکتر طب سنتی در ایران را انتخاب کنید تا او بتواند علاوه بر نشان دادن بهترین راه حل برای درمان بیماری ، در آموزش سبک زندگی سالم نیز به شما کمک کند.پس با انتخاب بهترین دکتر سنتی بر خلاف تصور خیلی ها درباره طب سنتی ، می تواند در هر زمینه ای و هر مشکلی به شما کمک کند.

دکتر طب سنتی می تواند با دستورات تغذیه ای ، گیاهان دارویی ، طب فشاری به شما در آموزش شیوه های درست زندگی و فعال بودن در روند درمانی تان کمک بزرگی می کند. تنها کافی است در اجرای دستورات درمانی سنتی تان صبور باشید و با دقت آنها را انجام دهید. همچنین می توانید برای راهنمایی های بیشتر به بهترین دکتر تغذیه در تهران نیز مراجعه کنید و با ایشان مشورت کنید. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

4.3/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا