سلامتی

بهترین دکتر کودکان در قم【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

متخصصان اطفال، پزشکان آموزش دیده ویژه ای هستند که با نوزادان، نوجوانان و بزرگسالان جوان کار می کنند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر کودکان در قم آشنا خواهیم کرد.

کودکان با رشد سریع ،تغییرات فیزیکی، عاطفی و رفتاری را تجربه می کنند. کودکان و نوجوانان نیازهای پزشکی منحصر به فردی دارند که ممکن است خارج از تخصص پزشکانی باشد که عمدتا بزرگسالان را درمان می کنند.

متخصص اطفال کیست؟

متخصص اطفال یک پزشک است که در درمان نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان تخصص دارد. مراقبت از کودکان می تواند قبل از لقاح شروع شود و تا دوران بارداری ادامه یابد.

کودکان در طول رشد دچار تغییرات سریع جسمی و ذهنی می شوند. متخصصان اطفال این واقعیت را درک می کنند و وضعیت سلامت کودک را بر اساس محدوده های نرمال برای سن آنها ارزیابی می کنند.

بهترین دکتر کودکان در قم می تواند به تشخیص بیماری در کودکان کمک کند. بسته به شرایط، والدین یا مراقبان ممکن است فرزندان خود را نزد یک متخصص اطفال مراقبت های اولیه یا یک متخصص اطفال ببرند.

بسیاری از متخصصان اطفال به عنوان پزشک مراقبت های اولیه کار می کنند. این نوع متخصص اطفال معاینات منظم سلامت و تندرستی را انجام می دهد. آنها همچنین طیف وسیعی از شرایط عمومی سلامت را تشخیص داده و درمان می‌کنند، واکسن می‌زنند و توصیه‌های بهداشتی مناسبی را به جوانان و والدین یا مراقبان آنها ارائه می‌کنند.

متخصص اطفال کیست؟

انواع متخصصان اطفال

سایر متخصصان اطفال در درمان شرایط خاص پزشکی یا محدوده سنی تخصص دارند. نمونه هایی از فوق تخصص های کودکان شامل موارد زیر است:

متخصصان پزشکی نوجوانان: بر مراقبت در دوران نوجوانی، در حدود 11 تا 21 سالگی تمرکز می کنند.

متخصصان اطفال: مراقبت‌های ویژه تیم‌هایی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را که کودکان را در موقعیت‌های بهداشتی ناپایدار یا بحرانی درمان می‌کنند، تسهیل می‌کنند. این پزشکان اطفال معمولاً در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی کار می‌کنند.

متخصصان اطفال رفتاری رشدی: رشد رفتاری کودکان و نوجوانان را ارزیابی می کنند. متخصصان این رشته به تشخیص و درمان مشکلات رشدی، یادگیری و رفتاری در جوانان می پردازند.

متخصصان اطفال کودک آزاری: دارای آموزش های تخصصی، تجربه و مهارت های لازم برای ارزیابی اینکه آیا کودک ممکن است آزار و اذیت یا بی توجهی را تجربه کرده باشد، دارند.

انکولوژیست های اطفال: در تشخیص و درمان انواع سرطان در کودکان تخصص دارند.

متخصصان قلب و عروق کودکان: بیماری های قلبی مختلف را در کودکان تشخیص و درمان می کنند. بسیاری از متخصصان قلب کودکان هنگام تصمیم گیری بهترین استراتژی های درمانی با جراحان قلب کودکان همکاری نزدیک دارند.

متخصصان ریه اطفال :کودکانی را که مشکلات تنفسی و بیماری های ریوی دارند، تشخیص، درمان و مدیریت می کنند.

روماتولوژیست های اطفال :کودکان و نوجوانانی را که دارای اختلالات اسکلتی عضلانی هستند مانند آرتریت روماتوئید نوجوانان و دردهای مزمن درمان می کنند.

نفرولوژیست های اطفال :در درمان بیماری هایی که بر سیستم ادراری تأثیر می گذارند، از جمله عفونت های دستگاه ادراری و بیماری های کلیوی تخصص دارند.

متخصصین مغز و اعصاب اطفال: به درمان و مدیریت اختلالات عصبی در کودکان می پردازند. شرایط عصبی که در دوران کودکی وجود دارد ممکن است تا بزرگسالی ادامه یابد. متخصصان مغز و اعصاب اطفال بر مراقبت از بیماران خود از تشخیص تا نوجوانی نظارت می کنند.

متخصصان اطفال نوزادان: مراقبت از نوزادان را قبل، حین و بعد از تولد ارائه می دهند. آنها همچنین نوزادان نارس و بدحال را درمان می کنند.

متخصصین گوارش کودکان :مراقب سلامت دستگاه گوارش یک فرد جوان هستند.

متخصصان غدد کودکان :در سیستم غدد درون ریز و هورمون هایی که تولید می کند تخصص دارند. متخصص غدد ممکن است شرایط مختلفی از جمله دیابت را در کودکان درمان کند.

10 تا از بهترین دکتر کودکان در قم را بشناسید

معاینات دکتر کودکان

متخصصان اطفال طیف متنوعی از خدمات مرتبط با سلامتی را انجام می دهند که از غربالگری سلامت و تندرستی تا مدیریت شرایط پیچیده پزشکی را شامل می شود.

بهترین دکتر کودکان در قم معمولاً اقدامات زیر را انجام می دهند:

معاینات فیزیکی
تزریق واکسن
درمان جراحات، از جمله شکستگی و دررفتگی
ارزیابی رشد فیزیکی، عاطفی و اجتماعی کودک
تجویز داروهایی مانند مسکن ها و آنتی بیوتیک ها
ارائه توصیه های بهداشتی عمومی
تشخیص و درمان بیماری های مختلف
در صورت نیاز، ارتباط خانواده ها با سایر متخصصان اطفال
متخصصان اطفال آموزش

آموزش بیشتری در مورد درمان‌ها و روش‌های تشخیصی خاص دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، یک متخصص قلب کودکان (متخصص قلب) دانش و تجربه پیشرفته ای در درمان بیماری های قلبی در کودکان دارد. آنها همچنین ممکن است برای انجام انواع مختلف آزمایشات و روش های قلبی آموزش دیده باشند.

یک متخصص اطفال مراقبت های اولیه ممکن است فاقد صلاحیت یا تخصص لازم برای درمان شرایط پیچیده پزشکی باشد و ممکن است خانواده ای را برای آزمایش و درمان بیشتر به متخصص اطفال مناسب ارجاع دهد.

معاینات دکتر کودکان

چه زمانی به متخصص اطفال مراجعه کنیم؟

والدین و مراقبان می توانند کودک خود را برای ویزیت دوره ای نزد پزشک اطفال ببرند. ملاقات با پزشک خوب فرصتی برای والدین و مراقبان است تا هر سوالی را که ممکن است در مورد سلامت فرزندشان داشته باشند بپرسند. در صورت لزوم، پزشکان اطفال ممکن است در این بازدیدها واکسن بزنند.

منابع مورد اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین می زند که از هر 6 کودک بین 3 تا 17 سال، 1 نفر حداقل یک مشکل در رشد یا رفتار دارد. شناسایی زودهنگام و درمان می تواند منجر به نتایج بلندمدت بهتری برای کودکان خردسال شود.

در طول یک ویزیت مراقبتی، یک متخصص اطفال رشد فیزیکی و عاطفی کودک را ارزیابی می کند. آنها همچنین ممکن است در مورد غذا خوردن، خوابیدن و عادات اجتماعی کودک سوال بپرسند. پزشکان اطفال می توانند در صورت داشتن علائمی که نشان دهنده مشکل جسمی یا رفتاری فرزندشان باشد، به والدین و مربیان اطلاع دهند.

تحقیقات نشان می دهد که که والدین باید کودک خود را حدود هفت بار در طول سال اول ، نزد پزشک متخصص اطفال ببرند تا او را ملاقات کند. کودکان بین 1 تا 2 سال باید هر 3 تا 6 ماه یک بار به متخصص اطفال مراجعه کنند.

والدین یا مراقبانی که دائماً در مورد سلامت فرزندشان نگرانی دارند، باید با بهترین دکتر کودکان در قم  تماس بگیرند یا با او قرار ملاقات بگذارند.

اگر کودک تب 104 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) یا بیشتر دارد، یا اگر تب با تشنج، گیجی، گریه مداوم یا مشکل تنفسی همراه باشد، باید به اورژانس مراجعه کنند. اگر دمای یک نوزاد کوچکتر از 2 ماه در مقعد 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) است، با اورژانس تماس بگیرید.

هر والدین یا مراقبی که فکر می‌کند فرزندشان  بدحال است باید به نزدیک‌ترین اورژانس مراجعه کند.

کلام آخر

متخصص اطفال، پزشکی است که نوزادان، کودکان، نوجوانان و جوانان را درمان می کند. متخصصان اطفال می توانند به عنوان پزشک مراقبت های اولیه کار کنند یا در درمان کودکان در محدوده های سنی خاص یا کودکان با شرایط سلامت خاص تخصص داشته باشند.

والدین و مراقبان می توانند انتظار بازدید مکرر از بهترین دکتر کودکان در قم برای نوزادان و کودکان خردسال را داشته باشند. کودکان و نوجوانان بزرگتر می توانند از ویزیت سالانه کودک خوب بهره مند شوند.

افراد می توانند انتخاب کنند که به پزشکانی بروند که بزرگسالان را در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی درمان می کنند. انتخاب تغییر پزشک به کودک، پزشک اطفال و در برخی موارد به پوشش بیمه ای بستگی دارد.

3.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا