زیباییلیزر موهای زائد

برای کاهش درد لیزر چکار باید کرد؟【سال 1402】❤️

کم کردن درد حاصل از لیزر درمانی

همانطور که همه ی ما می دانیم ، لیزر موهای زائد تنها راهی است که می تواند برای همیشه از شر موهای بدن خلاص شد. این روزها بیشتر از قبل درمان لیزر طرفدار دارد. سوالاتی که همیشه برای طرفداران لیزر مطرح است ، این است که برای کاهش درد لیزر چکار باید کرد؟ یا اصلا آیا لیزر درد دارد؟

هدف از ارائه این مقاله بررسی چگونگی کاهش درد درمان لیزر موهای زائد می باشد.

با لیزر ۹۰ درصد موها از بین می رود

با درمانی لیزری حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد موهای زائد خود را از بین می برید و تنها درصد باقیمانده موهایی نازک ، کم رنگ و سست هستند.در این روش حذف موها ، لیزر با تولید اشعه ، فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد. سپس این اشعه با گرمای تولید شده در ملانین مو موجب سوزاندن پیاز مو می شود.

در آخر شما با گذراندن ۶ الی ۸ جلسه لیزر و رعایت اصول آن از شر موهای بدن خود برای همیشه راحت شوید.بهتر است بدانید درمان لیزر برای همه یک نتیجه یکسان نمی دهد. برای هر فردی با یک نوع پوست و مو و عوامل دیگر متفاوت عمل می کند.

اما کسانی که پوست های روشن و موهای تیره ای دارند ، بهترین نتیجه را از درمان لیزر مشاهده می کنند.همانطور که میدانید ، اشعه لیزر با سوزاندن ریشه مو ، موهای زائد از بین می روند که مطمئنا انجام این مراحل هیچ دردی احساس نمی شود.

برای کاهش درد لیزر چکار باید کرد؟

به حداقل رساندن احتمال سوختگی و درد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های بروز و پیشرفته ای در کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های پیشرفته لیزر موهای زائد با تولید چندین طول موج و انجام تنظیمات لازم لیزر موهای زائد برای افراد مختلف با رنگ و نوع پوست ومو متفاوت ساپورت می کنند.

این گونه دستگاه با داشتن سیستم خنک کننده احتمال سوختگی را به حداقل می رساند. سیستم خنک کننده به گونه ای عمل می کند که هنگام تماس با سطح پوست اجازه بالا رفتن دما در پوست را نمی دهد. به همین خاطر درد ناشی از سوزش برطرف می شود.

با این حال در ادامه مقاله به بررسی مراقبت های لازم برای کاهش درد زمان لیزر درمانی می پردازیم.

کاهش درد لیزر با استفاده از بی حس کننده ها

معمولا برای کاهش درد لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود‌‌. حدود نیم ساعت قبل از شروع لیزر درمانی از مواد بی حس کننده استفاده می شود.

استفاده از کمپرس یخ قبل از شروع انجام لیزر می تواند کمک بزرگی در بی حس شدن ناحیه داشته باشد.

استفاده از دستگاه های لیزر دارای سیستم خنک کننده نقش مهمی در کاهش درد در جلسات لیزر درمانی دارد.

در دوران قاعدگی خانم ها به دلیل حساسیت بیشتر بدن شان ، با انجام لیزر در این دوران درد بیشتری احساس می شود. پیشنهاد می شود جلسات لیزر درمانی خود ره طوری برنامه ریزی کنید که در این دوران قرار نگیرد.

قبل از درمان سعی کنید ، آب زیادی مصرف کنید. نوشیدن زیاد آب قبل از شروع لیزر تاثیر بسیار موثری در کاهش سوزش و درد حاصل از لیزر دارد.

کاهش درد لیزر با استفاده از بی حس کننده هاٌۤۤ

برای لیزر کردن نیازی به موهای بلند ندارید. پس قبل از این که به مرکز زیبایی لیزر مراجعه کنید ، بدن خود را شیو کنید. چرا که درد لیزر برای موهای شیو شده کمتر از موهای بلند است.

برخی از دستگاه ها سرعت بیشتری در انجام لیزر دارند. بنابراین باعث می شود درد کمتری احساس کنید و زودنر به نتیجه دلخواه برسید.

از خوردن نوشیدنی های کافئین دار و انواع قهوه قبل از درمان خودداری کنید. چرا که وجود کافئین موجب افزایش درد می شود.

هنگامی که در حین درمان لیزر تحمل درد برای شما غیر ممکن بود. از پزشک یا تکنسین خود درخواست کنید برای چند دقیقه لیزر را انجام ندهد. در این فاصله زمانی می توانید از کمپرس یخ به وضعیت سوزش و درد حاصل از لیزر بهبود دهید.

چه کسانی نمی توانند لیزر موهای زائد انجام دهند

لیزر موهای زائد مانند هر عملکرد زیبایی دیگری دارای محدودیت های خاص خودش است و برای دسته های مختلفی از اشخاص هیچ فایده ای ندارد و استفاده از آن موجب آسیب رساندن به پوست بدن می شود.

توصیه می شود قبل از انجام لیزر حتما سلامتی پوست خود را ارزیابی کنید و باید توسط پزشک متخصص پوست مورد بررسی قرار بگیرید که آیا می توانید لیزر موهای زائد انجام دهید یا نه؟

شما باید قبل از شروع لیزر درمانی هر گونه سوالی که در ذهن دارید ، مانند سوال برای کاهش درد لیزر چکار باید کرد؟ که در ابتدا مقاله به ان پرداختیم ، از پزشک متخصص خود بپرسید.

موانع درمان لیزر شامل موارد زیر است

لیزر موهای نازک و کرکی را از بین نمی برد.

کسانی که موهای قرمز یا خاکستری دارد ، گزینه مناسبی برای انجام لیزر نیستند. همچنین لیزر بر روی موهای کرکی و نازک اثر بخش نیست.

کسانی که تازه سولاریوم یا حمام آفتاب رفتند

افرادی که پوست های خود را برنزه کرده اند ، باید حداقل ۲ الی ۳ ماه صبر کنند تا رنگ پوستشان به رنگ طبیعی خود برگردد.

وجود تبخال فعال

در صورت وجود تبخال در ناحیه مورد نظر برای لیزر ، امکان انتقال ویروس و بروز عفونت وجود دارد. کسانی که تبخال فعال یا سابقه ی آن را دارند ، پزشک برای آنها داروهای ضد ویروسی تجویز می کند.

وجود زخم عفونتی

در صورت وجود یک زخم عفونتی بر روی بدنتان ، انجام لیزر باعث انتقال عفونت به نواحی دیگر بدن می شود

موانع درمان لیزر شامل موارد زیر است:

مبتلا به بیماری های پوستی

در صورتی مبتلا به بیمارهای پوستی مانند پسوریازیس ، ویتیلیگو باشید ، در اثر انجام لیزر دچار زخم یا سوختگی می شود . و میزان درد حاصل از لیزر افزایش پیدا می کند.

خانم های باردار یا شیرده

البته سند قطعی ممنوعیت لیزر برای خانم های باردار معلوم نشده ، اما توصیه می شود انجام لیزر را این دوران انتخاب نکنید.

کلام آخر

حال با یکدیگر به سوالات رایج علاقه مندان لیزر موهای زائد مانند برای کاهش درد لیزر چکار باید کرد یا چه کسانی نمی توانند لیزر انجام دهند ، پاسخ دادیم.در مقاله های بعدی با عوارض لیزر بدن اطلاعات بیشتری بدانید. اکنون با آگاهی بیشتر می توانید به کلینیک های پوست ، مو و زیبایی برای انجام لیزر و مشاوره قبل از آن مراجعه کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا