نبض بازار

بهترین رنگ مو و ابرو زیر 59 هزار تومان【سال1403】❤️+لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با رنگ مو و ابرو آشنا کنیم. رنگ مو و ابرو یکی از مهم ترین محصولات آرایشی برای خانم های امروزی هستند که بیشتر خانم ها و حتی آقایان از این محصول زیبایی استفاده می کنند و زیبایی مو و ابرو خود را دو چندان می کنند در این مقاله قصد داریم شما با رنگ مو و ابرو آشنا کنیم تا هنگام خرید و استفاده دیگر دچار مشکل نشوید و رنگ مو و ابرو مناسب خودتان را انتخاب کنید.

علت سفید شدن مو

این روزها سفید شدن مو در سنین کم بسیار شایع شده است. سفید شدن مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ ترین آنها زمینه ارثی است. البته بیماری‌ هایی مثل ویتیلیگو نیز می‌ تواند عامل سفیدی مو باشد. این بیماری‌ علاوه بر مو ها، پوست و بعضی از نواحی بدن را هم سفید می‌ کند. از عوامل مهم دیگری که می‌ توان به آن اشاره کرد تغذیه غلط است. کمبود ویتامین‌ هایی مثل ویتامین های گروه b، کمبود روی و سلنیوم در سفید شدن مو موثر است. اگر سفید شدن مو زمینه ارثی داشته باشد، درمان دارویی تاثیری در جلوگیری از سفید شدن آن ندارد، ولی چنانچه سفید شدن مو به دلیل بیماری یا تغذیه نادرست باشد، با درمان دارویی می‌ توان از سفید شدن بیشتر آن جلوگیری کرد.

به هر حال یکی از دلایل مهم و انگیزه اصلی اغلب مردم برای رنگ کردن مو، مخفی کردن همین موهای سفید است. حتما شما هم با افرادی برخورد کرده‌‌اید که می‌ گویند نمی‌ دانم چرا موهای سفیدم، پس از چند بار شستشو رنگ‌اش را از دست می‌ دهد یا برخی می‌ گویند تار موهای سفیدم رنگ نمی‌ گیرند. در واقع باید بگوییم که موهای سفید به ویژه در برخی از نقاط سر مثل اطراف شقیقه‌ ها در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا به سرعت رنگ خود را از دست می‌ دهند. هر چیزی که باعث شود ساختار طبیعی مو از حالت عادی خارج شود، برای مو مضر محسوب می شود و به همین علت باید تا حد امکان از مواد شیمیایی مخصوص فر کردن، رنگ کردن و… کمتر استفاده شود.

علت سفید شدن مو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

رنگ مو چیست؟

همان طور که گفتیم رنگ مو ها یکی از مهم ترین محصولات آرایشی به شمار می آید که بسیاری از خانم ها برای پوشاندن مو های سفید و یا بیشتر برای زیبایی از آن ها استفاده می کنند. امروزه آقایان هم از این محصول زیبایی استفاده می کنند. همچنین در کشور های توسعه یافته بیش از 70 در خانم ها حداقل یک بار از رنگ مو و ابرو استفاده کرده اند.

یکی از مهم ترین علل های استفاده از رنگ مو به دلیل خاکستری بودن و سفید بودن مو ها است تا آن ها را بپوشانند. بیش از 80 درصد از رنگ مو و ابرو های موجود در بازار ها از نوع اکسیدانی و دائمی هستند، مخلوط آن اکسیژنه و یک عامل قلیایی مانند آمونیاک است که سبب روشن شدن رنگ طبیعی مو ها می شود.

انواع رنگ مو

رنگ مو ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که در این قسمت شما را با هر دو نوع آن آشنا خواهیم کرد.

 • رنگ‌ موهای موقت
 • رنگ‌ موهای دائمی

رنگ موهای موقت 

در زیر شاخه رنگ موهای موقت، یک دسته دیگر هم وجود دارد که به آنها نیمه‌ موقت می‌ گویند. رنگ موهای موقت رنگ‌ هایی هستند که فقط به اندازه یک بار شامپو زدن دوام دارند. این رنگ‌ ها به داخل مو نفوذ نمی‌ کنند و تنها روی ساقه مو قرار می‌ گیرند. رنگ‌ های نیمه‌ موقت که بیشتر برای موهای سفید کاربرد دارند، به اندازه 4 تا 6 بار شامپو زدن روی مو ماندگاری دارند. این رنگ‌ موها به دلیل داشتن مواد اکسیدان ضعیف و نداشتن آمونیاک به موها صدمه کمتری می‌ زنند و حتی گاهی به عنوان تقویت‌ کننده رنگ طبیعی مو نیز به کار می‌ روند. شما برای کسب اطلاعات بیش تر درباره رنگ مو؛ می توانید به مقاله معرفی بهترین مارک های رنگ مو مراجعه کنید.

رنگ موهای دائمی یا ثابت 

ماندگاری و پایداری این رنگ ها، روی موها بیشتر و طولانی‌ تر است. این رنگ‌ ها رایج‌ ترین رنگ‌ های مصرفی در سالن‌ های آرایشی هستند و اغلب مردم ترجیح می‌ دهند که از این رنگ‌ ها استفاده کنند اما از تاثیرات مخرب احتمالی آنها روی مو و پوست سر غافل هستند.

رنگ موی دائمی، حاوی آمونیاک و اکسیدان است. اکسیدان به عنوان کاتالیزور عمل کرده و باعث می‌ شود که رنگ به صورت دائمی روی مو باقی بماند، اما به دلیل آسیبی که اکسیدان‌ های قوی به مو می‌ زنند، بهتر است از اکسیدان‌ های ضعیف‌ تر استفاده شود. اکسیدان‌ های قوی، سولفورهای بیشتری از مو را پاک می‌ کنند در نتیجه مو سفت شده و قطرش کاهش می‌ یابد. آمونیاک با جدا کردن کوتیکول مو به رنگ اجازه می‌ دهد که به داخل مو نفوذ کند، اما در برخی از رنگ‌ موها میزان آمونیاک به قدری زیاد است که پیوندهای سولفور مو را بیش از حد از هم جدا می کند و در نتیجه مو نازک و شکننده می‌ شود.

انواع رنگ مو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

نحوه استفاده رنگ مو برای آقایان

در انتخاب رنگ مو برای آقایان، کیت رنگ انتخاب فوق العاده ای است. به دلیل این که آقایان جنس موهای ضخیم تری نسبت به خانم ها دارند و باید از رنگ موهای مردانه استفاده کنند. در این دسته از رنگ موها رنگدانه های قوی مورد استفاده قرار گرفته است و رنگ موها به صورت کیت در بازار عرضه می شوند به زبان ساده تر: در یک جعبه رنگ، اکسیدان، شانه رنگساژ، دستکش و شامپوی ثبات رنگ وجود دارد که می توان به راحتی مشکل رنگ کردن موهای آقایان را برطرف کند.

رنگ های غیر واقعی همیشه برای خانم ها و آقایان نامناسب ترین انتخاب می باشد. برای اولین بار که می خواهید موهای خود را رنگ کنید سعی کنید رنگ مویی که 3 درجه روشن تر از رنگ موهایتان است را انتخاب کنید و در نهایت می توانید به سمت رنگ های روشن روید. با رعایت نکات گفته شده می توانید رنگ مویی بسیار زیبایی را تجربه کنید.

عوارض استفاده بیش از حد رنگ مو

استفاده مکرر از رنگ مو سبب ایجاد حساسیت‌ های پوستی، شوره سر، خارش و حتی قرمزی پوست سر می‌ شود. چنانچه مواد شیمیایی موجود در رنگ قوی باشد و فرد نسبت به این مواد حساسیت داشته باشد، ممکن است سوختگی در سر ایجاد شود که اثرات آن حتی می‌ تواند تا آخر عمر باقی بماند. این حساسیت به دلیل وجود ماده‌ ای به نام پارافنیلین دیامین (ppd)‌ در رنگ مو است.

معمولا علائم این حساسیت شامل قرمزی پوست سر، خارش، سوزش و ایجاد تاول و کنده شدن پوست سر است. به دلیل حساسیتی که این ماده در برخی از افراد ایجاد می‌ کند، در تعدادی از کشورها استفاده از این ماده در رنگ موها ممنوع شده و در بسیاری از رنگ موها درصد آن بسیار کاهش یافته است، اما به هر حال افرادی که به این ماده حساسیت دارند، نباید از این رنگ موها استفاده کنند.

توصیه هایی برای کاهش اثرات مضر رنگ مو

برای رنگ کردن موها توصیه می‌ شود که به متخصصان مراجعه کنید و هرگز خودتان اقدام به این کار نکنید. همچنین برای کاهش اثرات سوء رنگ‌ های شیمیایی بهتر است:

 •  از رنگ موهای استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده کنید.
 • بیشتر از زمان مورد نیاز، رنگ را بر روی سر نگذارید.
 • بعد از استفاده از رنگ، سر را با آب به خوبی بشویید.
 • رنگ موهای مختلف را باهم مخلوط نکنید، زیرا ممکن است مواد مضری ایجاد شود.
 • هنگام استعمال رنگ مو از دستکش استفاده کنید.
 • قبل از رنگ کردن مو با یک شامپوی مناسب، موها را شستشو دهید.
 • هرگز بعد از رنگ کردن موها از مواد صاف‌ کننده یا فر کننده استفاده نکنید.
 •  پس از رنگ کردن، از مواد تقویت‌کننده مو استفاده کنید.
 •  از تعویض مکرر رنگ مو اجتناب کنید.

توصیه هایی برای کاهش اثرات مضر رنگ مو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

رنگ ابرو چیست؟

بهتر است کمی از رنگ مو دور شویم و به رنگ ابرو برسیم تا کمی اطلاعات هم از رنگ ابرو داشته باشیم. رنگ کردن ابرو به دو روش انجام می گیرد، هم با رنگ های شیمیایی و هم با مواد طبیعی. رنگ های شیمیایی همیشه ضررهایی هم دارند. دارچین و قهوه هر دو از مواد طبیعی ای هستند که می توانند رنگ ابرو های تان را روشن کنند.

رنگ کردن ابرو در ظاهر بسیار ساده است؛ اما به خاطر داشته باشید که همین کار ساده با در نظر گرفتن چند تکنیک حرفه ای، باعث می شود که ابروهایی زیباتر و با جلوه بهتری داشته باشید. چشم ها پنجره روح هر فردی است و انسان را با دنیای واقعی ارتباط می دهد، اما ابروها ویژگی بسیار مهمی در صورت هر فرد دارد. ابروها، چشم و چهره شما را تکمیل کرده و به شما نگاه جالبی می دهد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد، سعی می کنند ابروهایی زیبا و پر پشتی داشته باشند و برای زیبا سازی ابروها و رنگ کردن ابرو از رنگ ابرو و یا مداد ابرو استفاده می کنند.

گاهی اوقات شما نمی توانید با مداد ابرو رنگ دلخواه و مناسب با موهایتان را به ابرو بدهید و به همین دلیل، بهتر است ابروها را رنگ کنید و برای این کار، لازم است تا درباره اصول رنگ کردن ابرو، اطلاعاتی داشته باشید. شما می توانید بر طبق سلیقه خود و با در نظر گرفتن رنگ مو و پوست خود، رنگ ابرو را انتخاب کرده و به آن شکل تازه ای بدهید. برای رنگ کردن ابرو، شما می توانید از دو روش استفاده کنید : رنگ کردن ابرو با رنگ مو های شیمیایی و رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی.

انتخاب رنگ ابرو متناسب با پوست 

باید دقت داشته باشید که رنگ ابرویی که انتخاب می کنید دارای افزودنی های رنگی نباشد تا آسیبی به موهای ابروی شما وارد نشود. در عین حال زمانی که روی ابروها رنگ می گذارید، زمان پاک کردن آن باید کوتاه مدت باشد؛ در غیر این صورت ممکن است ابرو دچار ریزش شده و یا حساسیت پوستی ایجاد شود.

رنگ ابرو چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ مو

خانم هایی که پوست های سفید و روشن دارند باید رنگ ابروهایشان فقط یک درجه روشن تر از رنگ موهایشان باشد یعنی موهایتان هر رنگی که بود باید رنگ ابروهایتان یک درجه از آن روشن تر باشد.
خانم هایی با پوست های سبزه و تیره باید رنگ ابروهایشان روشن باشد تا چهره شان باز تر دیده شود به همین دلیل بهتر است از رنگ موی روشن استفاده کنید تا با رنگ ابروها و رنگ پوست هماهنگی داشته باشد. پوست تان چه تیره باشد و چه روشن اگر رنگ موهایتان شرابی است بهترین کار این است که ابروهایتان را تیره کنید اینطوری چهره ای زیباتر خواهید داشت.

مواد مورد نیاز برای رنگ کردن ابروها

 • رنگ مخصوص ابرو و استفاده روی مناطق ظریف مانند چشم
 • برس رنگ با سر باریک
 • گوش‌ پاک‌ کن
 • بید یا ظرف شیشه‌ای کوچک که مواد را درونش مخلوط کنید.
 • اکسیدان مخصوص ابرو
 • پنبه برای پاک کردن رنگ‌ها از روی ابرو
 • وازلین یا کرم برای چرب کردن قسمت‌هایی که می‌خواهید رنگ نگیرند.

نحوه صحیح استفاده از رنگ ابرو

1. کار را با ابروهای تمیز آغاز کنید یعنی باید ابروها پیش از دکلره برداشته و موهای آن مرتب شده‌ باشند؛ همچنین بهتر است قبل از کار با شامپو آنها را بشویید.

2. با استفاده از یک گوش‌ پا‌ک‌ کن پوست اطراف ابرو را با وازلین بپوشانید؛ این کار پوست را از آسیب‌ ها و التهابات ناشی از دکلره محافظت می‌ کند.

3. ماده دکلره را آماده کنید و در یک کاسه بلوری بریزید؛ تهیه ماده دکلره با توجه به نوع آن متفاوت است و می‌ توانید از فروشنده یا آرایشگرتان کمک بخواهید؛ با برس مخصوص رنگ ابرو یا برس تمیز ریمل مواد را روی ابروها بمالید. چندین بار با حرکات رفت و برگشتی موها را برس بزنید.

4. بعد از این که ابروها کامل با مواد پوشانده شدند، ساعت را نگاه کنید. اگر می‌ خواهید ابروها فقط کمی روشن شوند و رنگ باز کنند؛ حدود 5 دقیقه زمان بگیرید اما اگر می‌خواهید خیلی روشن شوند مواد باید حدود 10 دقیقه روی ابرو بمانند. مدام موها را چک کنید تا مبادا بسوزند.

5. مواد را با پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب از روی ابرو پاک کنید.

6. صورت را بشویید و ابروها را با حوله خشک کنید.

7. در اين مرحله ممکن است در رنگ ابروهایتان زردی یا نارنجی وجود داشته باشد می‌توانید با واریاسیون بنفش این زردی را بگیرید چند قطره واریاسیون با اکسیدان مخلوط کنید و به ابروها بزنید و حدود 10 دقیقه صبر کنید.

8. ابروها را بشویید و با حوله خشک کنید و به راحتی می‌ توانید تفاوت مرحله 6 را با این مرحله متوجه شوید؛ در اینجا دیگر ابروها زردی ندارند و رنگی طبیعی‌تری به‌ دست آورده‌اند.

9. اگر کمی ابروها را با مداد و سایه مرتب کنید دیگر می‌ توانید ادعا کنید ابروهای ایده‌آلی دارید.

نحوه تیره کردن ابرو 

در ادامه به نحوه روشن کردن ابروها می پردازیم:

 • برای جلوگیری از التهابات ناشی از رنگ با گوش پاک کن اطراف ابروی خود را با وازلین بپوشانید.
 • سپس یک سانتی متر از رنگ و سه قطره اکسیدان را داخل ظرف بریزید و با برس به خوبی مخلوط کنید.
 • در مرحله بعد رنگ را به تمام قسمت های ابرو بزنید و تمام ابرو را با رنگ بپوشانید.
 • برای تیره شدن ابرو تنها شما به یک دقیقه زمان نیاز دارید.
 • در نهایت با پنبه مرطوب ابروها را تمیز کنید.

نحوه صحیح استفاده از رنگ ابرو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

نکات مهم هنگام خرید رنگ مو و ابرو

1. اولین موردی که برای خرید رنگ مو باید در نظر گرفت، خرید رنگ مویی است که حساسیت ایجاد نکند. مصرف کنندگان رنگ مو می توانند محلولی را که از ترکیب رنگ مو و اکسیدان تهیه شده است را پشت گوش یا در قسمت داخلی بازو برای 48 تا 72 ساعت بمالند. اگر هیچ حساسیتی مانند خارش و سوزش یا دانه های قرمز در طول این زمان ایجاد نشد به این معنی است که نتیجه تست منفی است و فرد می تواند بدون هیچ خطری از رنگ مو استفاده کند. اگر دانه های قرمز به اندازه مشخص بر طبق اندازه جایی که امتحان شده به وجود آمد، نشانه ای از حساسیت است.

2. مهم ترین عامل در انتخاب رنگ مو، انتخاب رنگمایه ای است که باید با رنگ موی طبیعی هماهنگی داشته باشد. رنگ موی طبیعی که در گروه رنگ های گرم شامل رنگ های قهوه ای تیره با هایلایت های قرمز یا طلایی، قرمز توت فرنگی، بلوند و خاکستری است که ته رنگ زرد دارد. رنگ موی طبیعی که در گروه سرد قرار می گیرد شامل آبی – سیاه، قهوه ای، خاکستری متوسط، بلوند پلاتینی و خاکستری با رنگمایه نمکی یا فلفی رنگ است. رنگ موهایی که در گروه خنثی قرار می گیرند، قهوه ای کاراملی، بلوندهای ملایم و رنگ های خاکستری گل آلود هستند.

3. موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه های رنگ مو، رنگ به این صورت توصیف می شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند:روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی، خاکستری یا زیتونی و …

نکات مهم هنگام خرید رنگ مو و ابرو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

چگونه ابروهای خود را با رنگ پودری؛ رنگ کنیم؟

به طور کلی همیشه رنگ مداد ابروی خود را با رنگ موها و پوستتان انتخاب کنید. برای شاداب نشان دادن رنگ پوست خود می توانید روزها از رنگ طبیعی استفاده کنید و برای عصر از رنگ های تندتر استفاده کنید. اگر رنگ موهای خود را تغییر می دهید باید متناسب با رنگ موهای خود رنگ ابروهایتان را کمرنگ یا پررنگ کنید.

به طور کلی تنوع رنگ های پودری از مداد ابرو بیش تر است و قبل از هر بار استفاده نوک مداد ابروهایتان را تیز کنید. ارگ از رنگ پودری استفاده می کنید بعد از هربار استفاده برس را بشویید و خشک کنید. لازم به ذکر است اگر پودر زیادی روی برس باشد، رنگ را بیش از حد پخش می کند.

خرید اینترنتی رنگ مو و ابرو

برای خرید رنگ مو و ابرو می توانید از لینک زیر استفاده کنید در این فروشگاه بهترین رنگ مو و ابرو های بسیار خوب، مرغوب و ارزان قیمت وجود دارد که شما می توانید بهترین نوع آن ها را خرید کنید و رضایت کامل را داشته باشید:

خرید اینترنتی رنگ مو و ابرو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a2e08bfb-adb9-47e9-bb2b-466fda1072f1″ ]

کلام آخر

به طور کلی رنگ موی خود را متناسب با رنگ پوست چهره خود انتخاب کنید چرا که موها بیش از همه به صورت نزدیک است و یک رنگ نامتناسب می تواند چهره شما را پیرتر یا رنگ پریده نمایان سازد، ولی انتخاب یک رنگ مناسب می تواند در عین ایجاد زیبایی صورت شما را طبیعی تر نشان دهد. از رنگ موهایی که خیلی زیاد خاکستری هستند و با رنگ پوست شما تناسبی ندارند، استفاده نکنید. رنگ موهای طلایی نیز برای هر چهره ای مناسب نیستند و باید در مورد استفاده از آنها نیز دقت کنید.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با رنگ مو و ابرو آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا