زیبایی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی⭐【سال1403】⚡

مهم ترین مشخصات بهترین دکتر ارتودنسی

از آنجا که نتیجه درمان ارتودنسی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و منظم کردن دندان های شما دارد ، بهتر است در انتخاب دکتر دقت کافی داشته باشید. چرا که داشتن برخی ویژگی ها، باعث افزایش رضایت مراجعه کنندگان می شود. در ادامه مقاله به بررسی نکات و ویژگی های مفید بهترین دکتر ارتودنسی می پردازیم تا بتوانید انتخاب ایده آل داشته باشید:

درمان ارتودنسی تنها توسط متخصص قابل انجام است :دقت داشته باشید که برای درمان ارتودنسی خود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. چرا که این کار توسط یک دندانپزشک قابل انجام می باشد. بنابراین از داشتن تخصص پزشک انتخاب شده مطمئن شوید.

داشتن تجربه در زمینه درمان بیماری‌های فک و دهان :یک متخصص خوب ارتودنسی تنها فردی است که در زمینه بیماری های دهان و فک دارای تجربه فراوانی است و با تمامی اختلالات مربوط به این ناحیه آشنایی کامل دارد. بنابراین یک متخصصی که سال های بسیاری در زمینه ارتودنسی فعالیت دارد ، می تواند به عنوان بهترین دکتر ارتودنسی انتخاب شود.

حضور فعال در کنگره های داخلی و خارجی :متخصصانی که حضور فعال در کنگره های داخلی و خارج از کشور دارند ، به مراتب در درمان بیماران ارتودنسی اطلاعات و دانش بسیاری کسب کرده اند.

دارای مدرک معتبر دانشگاهی : متخصصینی که در یکی از بهترین دانشگاه های داخل و یا خارج از کشور تخصص ارتودنسی خود را گرفته است، از لحاظ کیفیتی دانش یاد گرفته به روزتر بوده و از بینش بیشتری در این رشته برخوردار است. به خاطر همین برای انتخاب بهترین دکتر بهتر است به دنبال پزشکی باشید که دارای مدرک معتبر می باشد.

همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت و صفحات رسمی پزشکان مختلف نسبت به تخصص ها و مدرک های معتبر آن ها با خبر شوید.

چه زمانی به ارتودنسی نیاز است؟

چه زمانی به ارتودنسی نیاز است؟

تشخیص این که آیا شما به ارتودنسی نیاز دارید یا نه توسط دکتر ارتودنسی در تهران مشخص می‌شود. اما اگر از ظاهر دندان های خود و نامرتب بودن آن ها ناراضی هستید یا در صحبت کردن و جویدن به خاطر قرارگیری دندان ها دچار مشکل می شوید ،  بدون شک باید به دنبال یک دکتر ارتودنسی خوب باشید.

تنها با بررسی دندان های شما توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می توان تایین کرد که آیا برای انجام ارتودنسی گزینه مناسبی هستید یا نه.  متخصص تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و بعد از معاینه مدل‌ های دندان هایتان و تصویربرداری اختصاصی تشخیص می‌دهد که آیا ارتودنسی نیاز دارید یا خیر. سپس ارتودنتیست طرح درمانی صحیح برای رفع مشکلات ظاهری دندان های شما را برنامه ریزی می کند.

در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که با داشتن این مشکلات لازم است به دکتر ارتودنسی مراجعه کنید:

 • اگر دندان های ردیف پایین جلوتر از دندان های بالا قرار داشته و ردیف بالا بیش از حد عقب باشد.
 • در صورتی که دندان های ردیف پایین پوشانندگی عمودی زیادی بر روی دندان های ردیف پایین دارد.
 • باز ماندن بین دندان های بالا و پایین در ناحیه جلو یا عقب دندان ها
 • اگر احساس می کنید هنگام جویدن دندان های بالا به درستی بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرد.
 • اگر فاصله بین دندان ها بیش از حد زیاد است و فضای خالی بین دندان ها موجب شده است یک دندان یا تعدادی از دندان ها رشد ناقصی داشته باشند.
 • زمانی که تعداد دندان های شما بیش از حد نرمال است و اندازه فک مناسب تعداد دندان های موجود در داخل دهانتان نیست، به راحتی می توانید با انجام ارتودنسی وضعیت دندان های خود را مرتب کنید.

مناسب ترین نوع ارتودنسی برای هر فرد

به طور کلی نمی توان مشخص کرد کدام ارتودنسی مناسب تر است. چرا که موارد مختلفی در انتخاب نوع ارتودنسی موثر می باشد. مواردی مانند نوع مشکلات بیمار ، سن بیمار ، شکل چیدمان دندان ها و غیره در انتخاب ارتودنسی نقش بسیار زیادی دارند که توسط متخصص ارتودنسی مورد بررسی قرار می گیرد.

بنابراین نمی شود به صورت دلخواه یکی از انواع ارتودنسی ها را انتخاب کرد. اما معمولاً ارتودنسی متحرک در سنین پایین تر یعنی در سنین نوجوانی انتخاب می شود. این نوع ارتودنسی بیشتر برای شکل دادن فرم فک استفاده می شود. اما در سنین جوانی یعنی از ۱۵ سالگی به بعد به خاطر کامل شدن رشد فک، ارتودنسی متحرک چندان تاثیری بر روی فرم دهی آن ندارد که در این سنین معمولاً از ارتودنسی ثابت استفاده می شود و در صورت نیاز اصلاح فک و معاینه بهترین جراح فک و صورت، جراحی فک انجام می گیرد.

مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی:

⭐ قابل‌ اعتماد باشدیک متخصص ارتودنسی باید با بیمار صادق باشد. او باید مایل باشد تمام جزئیات مربوط به تشخیص و درمان توصیه‌شده را ارائه دهد. 
✅ به جزئیات توجه کنددرمان ارتودنسی با سایر فرآیندهای معمول دندان مانند کشیدن و پر کردن دندان متفاوت است. ارتودنتیست‌ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق باشند.
⚡️ تجربه و تبحر داشته باشد درواقع تجربه و تشخیص درست یک متخصص ارتودنسی می تواند تاثیر مستقیم روی میزان موفقیت درمان ارتودنسی شما داشته باشد.
❤️ نحوه عملکرد و ارائه خدماتبهترین دکتر ارتودنسی به صورت ویژه ای بر ساختار فک آشنایی دارد و بهترین درمان را برای بیماران خود ارائه می دهد .

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی را بشناسید!

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشم. این افتخار را داشته ام که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرم. امیدوارم با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانیم خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاوریم.

خدمات:

 • ارتودنسی دندان
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی

آدرس: تهران، میدان فاطمی ،ضلع جنوب شرقی میدان( نبش جویبار ) ساختمان گراد پلاک ۴۵ طبقه اول

شماره تماس:
021-88919204

021-88928975

0937-6120201

وب سایت: drdarvishpour.com

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان در سال 1379 توانستند از دانشکده پزشکی قزوین با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شوند و همچنین در امتحان تخصصی ارتودنسی شرکت نمودند و توانستند رتبه اول کشوری را کسب نمایند. دکتر امیر کامیار خضری در سال 1383 بعد از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند و در همان سال رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی دانشگاه شهید بهشتی را کسب نمودند. ایشان تمام تلاش خود را کرده اند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات دکتر امیر کامیار خضری:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان فرخ، طبقه اول

شماره تماس: 02126708010

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

دکتر مهیار ماهوش محمدی

دکتر مهیار ماهوش محمدی

دکتر مهیار ماهوش محمدی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های دهان ، فک و صورت میباشند.

ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و عضو انجمن ارتودنتیست های آمریکا ، آقای دکتر در زمینه ارتودنسی ثبت اختراع نیز دارند. و دارای بورد تخصصی می باشند. از جمله فعالیتهای ایشان تالیف چندین کتاب تخصصی و چاپ چندین مقاله در مجلات خارجی میباشد.

خدمات تخصصی:

ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
ارتودنسی ثابت
ارتودنسی متحرک
ارتودنسی شفاف(الاینر)
ارتودنسی سرامیکی
ارتودنسی همراه با جراحی فک(ارتوسرجری)


ادرس: تهران ، پاسداران ، بالاتر از برج سفید ، نبش خیابان حجت سوری ، داخل مرکز خرید پاسداران ، طبقه سوم ، واحد 25

شعبه دوم. سعادت آباد خیابان سرو شرقی روبروی بیمارستان پارسیان خیابان رشادت ساختمان پزشکان اراد طبقه ۴

شماره تماس:

09907575303

02122554943

وب سایت: perioorthoiran.com

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

متخصص ارتودنسى و ناهنجاريهاى فک و صورت و داراى بورد تخصصى ارتودنسی ، دکتر
استاديار سابق دانشگاه هستند . مدرس سابق و طراح سوالات آزمونهای جهاد دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی و
‎فارغ التحصيل دانشگاه شهيد بهشتى ، از رتبه ۶۸ آزمون كنكور سراسرى (دوره ی عمومی) و رتبه ۳۳ آزمون تخصص کشوری برخوردار میباشند. عضو انجمن ارتودنسي ، عضو بنياد نخبگان و عضو بنياد استعدادهاى درخشان میباشند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ناهنجاريهاى فک و صورت

آدرس مطب: تهران،ميدان صادقيه،خيابان ستارخان،قبل از پل يادگار امام(بازارچه سنتى ستارخان)،جنب فرش شاهكار مشهد،پلاك ٣،طبقه اول.واحد اول

تلفن:

44205192

09352553931

وب سايت: drfahimiortho.com

دكتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزاد خواه

دکتر مژگان آزاد خواه جراح دندانپزشک زیبایی و طرح لبخند، دارای فلوشیب ایمپلنت از کشورهای فرانسه،آلمان،سوئیس و کره جنوبی می باشد‌. وی متخصص در زمینه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت یکروزه بوده و همچنین دارای فلوشیب لیزر از کشور انگلستان و… می باشند.

دكتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشك ، فارغ التحصيل سال ١٣٧٥ از دانشگاه دندانپزشكى مشهد و شماره نظام پزشكى ٥٧٦٨٨ داراى ٢٣ سال سابقه كار در حيطه دندانپزشكى با تجربه بالا و يكى از بهترين دندانپزشكان ترميمى و زيبايى واقع در خيابان ونك ، ملاصدرا ى تهران است كه داراى فلوشيپ ترميمى زيبايى Esthetic cosmetic در سال هاى ٢٠٠٨ و ٢٠١٣ مى باشد كه دوره ى دندانپزشكى ترميمى و زيبايى را در حضور پروفسور دکتر برقى و آقاى دكتر يزدانى در سال ٢٠١٣ گذرانيده است . معالجه ريشه (RCT) توسط ايشان با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود . دكتر مژگان آزادخواه داراى فلوشيپ و گواهينامه معتبر ايمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠٤ و ٢٠١٥ مى باشد همچنين در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١٦ از كشور هاى سوئيس و فرانسه فلوشيپ ايمپلنت دريافت نموده است . ايشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از كشور كره ى جنوبى گواهينامه معتبر ايمپلنت را دريافت نموده است. كليه كارهاى ايمپلنت همراه با ضمانت نامه كتبى و با استفاده از جديدترين متدها و سيستم هاى روز دنيا توسط ايشان ارائه مى گردد .

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ایمپلنت فوری
 • انواع روکش های دندانی
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • ونیر کامپوزیتی
 • لمینت سرامیکی
 • جراحی لثه با لیزر
 • اصلاح و تنظیم خط لثه با لیزر
 • انواع روکش های دندانی
 • بلیچینگ
 • جرم گیری
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران ، ونک ،ملاصدرا ،جنب بيمارستان بقيه الله ،ساختمان پزشكان صدرا، پلاك ٢٠٠ ،طبقه دوم، واحد ٥

شماره تماس: 

02188616310

دکتر میترا قره گزلو

دکتر میترا قره گزلو

خانم دکتر میترا قره گزلو متخصص ارتودنسی و دندانپزشکی زیبایی میباشد.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت

آدرس: تهران ، زعفرانیه ، مقدس اردبیلی ، نبش خیابان شادداور ، پلاک 174 ، واحد 6

شماره تماس: 

09306390331

02122051737

 فواید ارتودنسی چیست ؟

با فواید این روش زیباسازی و درمانی آشنا شوید و با آگاهی کامل تری برای انجام آن نزد ارتودنتیست مراجعه کنید:

 • با استفاده از ارتودنسی مشکلات دندان و فک برطرف می شود و دندان ها طول عمر بیشتری خواهند داشت.
 • یکی از بهترین مزایای ارتودنسی امکان تغییر حرکت دندان هاست تا از قرارگیری غلط، بیرون زدگی و جا به جایی ریشه جلوگیری شود.
 • در صورت عدم قرارگیری درست دندان ها در جای مناسب ممکن است به لثه و دیگر دندان ها فشار بیشتری وارد شود که با کمک ارتودنسی به راحتی می توان از این مشکل جلوگیری نمود.
 • با برقراری تناسب در بین دندان ها و ایجاد هماهنگی بین آن ها برخی مشکلات در حین غذا خوردن رفع می شود.

سن مناسب برای ارتودنسی

سن مناسب برای انجام ارتودنسی زمانی است که بیشتر دندان های اصلی در آمده باشد و معمولاً توصیه می شود، این درمان در دوران کودکی یعنی سن 12 سالگی انجام شود. البته سن مناسب برای این درمان را به طور دقیق نمی توان مشخص کرد.

چرا که برای هر فرد متفاوت بوده و بستگی به میزان رشد صورت، فک و درآمدن دندان های اصلی دارد. البته این گفته به این معنا نیست که انجام ارتودنسی برای بزرگسالان انجام نمی شود. بلکه در هر سنی این درمان قابل انجام است اما گزینه های انتخابی آنها کمی محدودتر می شود. این نکته را هم باید بیان کنیم که انجام ارتودنسی احتمال پوسیدگی دندان‌ها افزایش می دهد. بنابراین در این دوران ، باید بهداشت روزانه دهان و دندان خود را تا حد نیاز رعایت کنید.

سن مناسب برای ارتودنسی

عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی

عوامل مختلفی بر روی هزینه ارتودنسی تاثیر گذار است که در موارد زیر به آن می پردازیم:

 • این که متخصص شما از چه روشی برای ارتودنسی  استفاده کند بسیار اهمیت دارد. چرا که مسائلی مانند ثابت یا متحرک بودن ارتودنسی بر روی هزینه درمان درمان تأثیر گذار است.
 • دیگر عوامل درمان تأثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی مدت زمان درمان است. هر چقدر مدت درمان شما کمتر باشد مطمئناً هزینه درمان ارتودنسی کاهش پیدا می کند.
 • تجربه و مهارت دندانپزشک بر روی هزینه ارتودنسی تاثیر گذار است. پس هنگام انتخاب بهترین دکتر ارتونسی باید هزینه بیشتری نسبت به دیگر در دندانپزشکان پرداخت کنید.
 • در صورتی که برای انجام ارتودنسی نیاز به جراحی فک داشته باشید هزینه‌های درمانی را برای شما افزایش می دهد.

آیا خطر پوسیدگی دندان با ارتودنسی افزایش می یابد؟

از آنجا که خطر پوسیدگی با انجام ارتودنسی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین مراقبت های روزانه از دندان امری اجباری است. معمولا افرادی که این درمان را انجام می دهند ، تمیز نگه داشتن دندان ها برایشان بسیار سخت است. اما برای جلوگیری از خطر پوسیدگی دندان ها چاره ای جز مسواک زدن به صورت مرتب و تمیز نگه داشتن دندان ها نخواهد بود.

به خاطر همین پزشکان ارتودنسی سعی می کنند برای کاهش خطر احتمالی خمیر دندان هایی با درصد فلوراید بالا و دهانشویه حاوی فلوراید برای فرد تجویز و همچنین مصرف مواد غذایی با قندهای بالا و مصرف نوشیدنی های گازدار را برای فرد ممنوع کنند.

زمانی بهترین نتیجه درمان ارتودنسی صورت می‌ گیرد که فرد بتواند به توصیه‌ های دکتر ارتودنسی توجه کافی داشته باشد. بنابراین بیماران باید تمام سعی خود را در انجام نکات مربوط به نگهداری ارتودنسی و رعایت بهداشت دهانی تا زمان اتمام آن انجام دهند تا به بهترین نتیجه درمان دست یابد. به همین خاطر است، همیشه متخصصان ارتودنسی در انجام توصیه های لازم به بیماران خود تأکید فراوانی دارند.

کشیدن دندان های عقل قبل از درمان ارتودنسی

قبل از درمان ارتودنسی ممکن است دندان های عقل هنوز نهفته باشد که در صورت عدم فضای کافی ممکن است هنگام رویش آنها دندان ها کج و نامرتب شوند. حتی ممکن است در حین ارتودنسی دندان های عقل  بیرون آمده و در روند ارتودنسی اختلال ایجاد کند. به همین خاطر لازم است پزشک باتوجه به روند درمان و نوع درمان شما زما کشیدن دندان را تعیین کند.

سخن پایانی

در کلام آخر باید بیان کنیم، دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده است و در صورت انتخاب هر یک از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید. در صورت داشتن هرگونه سوال مربوط به روش درمان ارتودنسی از طریق قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. پزشکا آماده پاسخگویی به سولات شما عزیزان می باشد.

2.6/5 - (20 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا