عمومی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران ✅【سال1402】❤️

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کنیم. افرادی که دارای دندان های نامنظم و ناهماهنگ می باشند، می توانند از این روش استفاده کنند. این افراد افرادی هستند که دارای اعتماد به نفس بسیار پایینی می باشند ولی با انجام ارتودنسی دندان می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند و همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

در این روش پزشک با استفاده از بریس دندان و سایر ابزار ارتودنسی مشکلات دندان را برطرف می کند و همچنین برای انجام ارتودنسی دندان می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید. متخصص ارتودنسی شخصی است که بتواند به موقع تشخیص دهد و همچنین درمان ارتودنسی دندان را در مدت زمان کمی انجام دهد. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که به تشخیص، پیشگیری و اصلاح بی نظمی دندان ها می پردازد. پزشک در ارتودنسی با استفاده از بریس دندان و سایر ابزارهای ارتودنسی با حرکت آرام دندان ها می تواند ناهنجاری ها را درمان کند. ارتودنسی دندان برای افرادی به کار می رود که دارای دندان های ناهماهنگ و بی نظمی هستند. با انجام این کار دندان ها هماهنگ می شوند. ارتودنسی، دندان‌ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار دارند اصلاح می‌کند.

همچنین دندان ها که در جایگاه نامناسبی قرار دارند مشکلات بهداشتی مختلفی را ایجاد می کنند و تمیز نگه داشتن این دندان ها بسیار مشکل است. اگر ارتودنسی برای افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند انجام نشود عوارضی برای افراد ایجاد می کند که از این عوارض می توان به پوسیدگی دندان ها و مشکلات لثه و … اشاره کرد.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

اقدامات قبل و بعد ارتودنسی

همه فعالیت های زیبایی و درمانی علاوه بر مدت زمانی که برای اجرا نیاز دارند، نیاز به یک سری اقدامات در زمان قبل یا بعد از عمل هستند. این اقدامات به قدری مهم هستند که گاهی اوقات می توانند نتیجه یک فعالیت بسیار مناسب را بر هم بزنند و یا از آن مراقبت کنند. به همین دلیل در جلسات قبل و بعد از مشاوره های دندانپزشکی به این موضوع اشاره می شود و متخصص باید ذکر کند که پس از نصب ارتودنسی سبک زندگی شما باید شما تغییراتی شود. برخی از اقدامات قبل از ارتودنسی عبارتند از:

اقدامات قبل از ارتودنسی

 • برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.
 • قبل از انجام هر گونه عمل پزشک برای شما جلسه مشاوره را تعیین می‌کند و شما تمامی انتظارات خود را در آن جلسه بیان میکنید، پزشک نیز تمامی اقدامات قبل و بعد از ارتودنسی و همچنین تمامی نکات لازم را برای شما بازگو می کند.
 • قبل از انجام ارتودنسی از دندان های خود باید عکس رادیوگرافی تهیه کنید تا اگر دندان ها دچار پوسیدگی باشند برطرف شوند و بعد ارتودنسی انجام شود.
 • اگر شخص دارای دندان اضافه در دهان خود باشد باید قبل از انجام ارتودنسی توسط دندانپزشک کشیده شود.

البته لازم به ذکر است که اقدامات لازم برای ارتودنسی تنها محدود به قبل از ارتودنسی نیستند و لازم است شما پس از انجام این اقدام نیز تغییرات مهمی را در سبک زندگی و بهداشت دهان و دندان های خود رعایت کنید. از آنجایی که معمولا ارتودنسی بین شش ماه الی یک سال طول می کشد می توان یافت که جدی گرفتن این اقدامات در سلامت شما و روند بهبودی ظاهر دندان ها بسیار موثر خواهد بود.

اقدامات بعد از ارتودنسی

 • بعد از انجام ارتودنسی بیمار باید تمام تلاش خود را بکند تا بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند و بعد از هر وعده غذایی به صورت مرتب از نخ دندان استفاده نماید.
 • اگر بعد از انجام ارتودنسی دستگاه نصب شده روی دندان فرد آسیب دید و یا شل شد باید سریعاً به متخصص ارتودنسی مراجعه کند.
 • بعد از انجام ارتودنسی امکان احساس درد وجود دارد که در این مواقع بیمار می تواند با مشورت دندانپزشک از مسکن استفاده کند.
 • فرد باید سعی کند از خوردن مواد غذایی مانند ته دیگ، ذرت و … پرهیز نماید.
 • اگر بعد از انجام این کار قصد انجام ورزش را دارید باید با دندانپزشک خود صحبت کنید و مشورت بگیرید و حتما از محافظ دندان استفاده کنید.

اگر موارد فوق را دقیقا و مرتب انجام دهید بهبودی کامل خواهید داشت و همچنین بیماری و مشکلی نیز در اثر وجود یک جسم خارجی در دهان نخواهید یافت. البته ممکن است این موارد از نظر متخصصان مختلف کمتر یا بیشتر باشند، اطلاعاتی که در این مطلب خواندید یک سری از اقداماتی هستند که بیشتر پزشکان بر آن ها تاکید دارند، اما الویت با مشاوره و تجویز متخصص شما است.

ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی که باید بدانید !

⭐ قابل‌ اعتماد باشدیک متخصص ارتودنسی باید با بیمار صادق باشد. او باید مایل باشد تمام جزئیات مربوط به تشخیص و درمان توصیه‌شده را ارائه دهد. 
⚡️ به جزئیات توجه کنددرمان ارتودنسی با سایر فرآیندهای معمول دندان مانند کشیدن و پر کردن دندان متفاوت است. ارتودنتیست‌ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق باشند.
✅ تجربه و تبحر داشته باشد درواقع تجربه و تشخیص درست یک متخصص ارتودنسی می تواند تاثیر مستقیم روی میزان موفقیت درمان ارتودنسی شما داشته باشد.
❤️ نحوه عملکرد و ارائه خدماتبهترین دکتر ارتودنسی به صورت ویژه ای بر ساختار فک آشنایی دارد و بهترین درمان را برای بیماران خود ارائه می دهد .

ارتودنسی متحرک چیست ؟

ارتودنسی متحرک یکی از رایج ترین روش های ارتودنسی است. اگر به فکر ارتودنسی متحرک هستید، حتماً در مورد این روش و مزایا و معایب آن با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت کنید. انواع مختلفی از ارتودنسی برای انواع ناهنجاری های دندانی طراحی شده است. برخی از ارتودنسی ها ثابت شده و براکت ها به دندان ها متصل می شوند. اما برخی دیگر ارتودنسی متحرک هستند.

این نوع ارتودنسی ها به دندان ها متصل نمی شوند. می توانید هر زمان که بخواهید آن را از دهان خود خارج کرده و به راحتی آن را برگردانید. در این نوع ارتودنسی آزادی عمل بیشتری دارید و بهداشت راحت تر می شود. زمانی که ارتودنسی متحرک وارد بازار دندانپزشکی شد، انقلابی عظیم در این زمینه ایجاد کرد. به ویژه نوعی به نام الاینر شفاف طرفداران زیادی پیدا کرده است. در آن زمان افراد می توانستند برای اولین بار از ارتودنسی بدون محدودیت استفاده کنند. زیرا هنگام خوردن یا مسواک زدن می توان آن را از دهان خارج کرد و به راحتی غذا خورد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

اینستاگرام: dr.milad.shamohammadi

دکتر مهیار ماهوش محمدی

دکتر مهیار ماهوش محمدی

دکتر مهیار ماهوش محمدی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های دهان ، فک و صورت میباشند.

ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و عضو انجمن ارتودنتیست های آمریکا ، آقای دکتر در زمینه ارتودنسی ثبت اختراع نیز دارند. و دارای بورد تخصصی می باشند. از جمله فعالیتهای ایشان تالیف چندین کتاب تخصصی و چاپ چندین مقاله در مجلات خارجی میباشد.

خدمات تخصصی:

ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
ارتودنسی ثابت
ارتودنسی متحرک
ارتودنسی شفاف(الاینر)
ارتودنسی سرامیکی
ارتودنسی همراه با جراحی فک(ارتوسرجری)


ادرس: تهران ، پاسداران ، بالاتر از برج سفید ، نبش خیابان حجت سوری ، داخل مرکز خرید پاسداران ، طبقه سوم ، واحد 25

شعبه دوم. سعادت آباد خیابان سرو شرقی روبروی بیمارستان پارسیان خیابان رشادت ساختمان پزشکان اراد طبقه ۴

شماره تماس:

09907575303

02122554943

اینستاگرام: Drmahyarmohammadi_ortho@

وب سایت: perioorthoiran.com

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

متخصص ارتودنسى و ناهنجاريهاى فک و صورت و داراى بورد تخصصى ارتودنسی ، دکتر
استاديار سابق دانشگاه هستند . مدرس سابق و طراح سوالات آزمونهای جهاد دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی و
‎فارغ التحصيل دانشگاه شهيد بهشتى ، از رتبه ۶۸ آزمون كنكور سراسرى (دوره ی عمومی) و رتبه ۳۳ آزمون تخصص کشوری برخوردار میباشند. عضو انجمن ارتودنسي ، عضو بنياد نخبگان و عضو بنياد استعدادهاى درخشان میباشند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ناهنجاريهاى فک و صورت

آدرس مطب: تهران،ميدان صادقيه،خيابان ستارخان،قبل از پل يادگار امام(بازارچه سنتى ستارخان)،جنب فرش شاهكار مشهد،پلاك ٣،طبقه اول.واحد اول

تلفن:

44205192

09352553931

اينستاگرام: dr_mehdifahimi

وب سايت: drfahimiortho.com

دكتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزاد خواه

دکتر مژگان آزاد خواه جراح دندانپزشک زیبایی و طرح لبخند، دارای فلوشیب ایمپلنت از کشورهای فرانسه،آلمان،سوئیس و کره جنوبی می باشد‌. وی متخصص در زمینه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت یکروزه بوده و همچنین دارای فلوشیب لیزر از کشور انگلستان و… می باشند.

دكتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشك ، فارغ التحصيل سال ١٣٧٥ از دانشگاه دندانپزشكى مشهد و شماره نظام پزشكى ٥٧٦٨٨ داراى ٢٣ سال سابقه كار در حيطه دندانپزشكى با تجربه بالا و يكى از بهترين دندانپزشكان ترميمى و زيبايى واقع در خيابان ونك ، ملاصدرا ى تهران است كه داراى فلوشيپ ترميمى زيبايى Esthetic cosmetic در سال هاى ٢٠٠٨ و ٢٠١٣ مى باشد كه دوره ى دندانپزشكى ترميمى و زيبايى را در حضور پروفسور دکتر برقى و آقاى دكتر يزدانى در سال ٢٠١٣ گذرانيده است . معالجه ريشه (RCT) توسط ايشان با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود . دكتر مژگان آزادخواه داراى فلوشيپ و گواهينامه معتبر ايمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠٤ و ٢٠١٥ مى باشد همچنين در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١٦ از كشور هاى سوئيس و فرانسه فلوشيپ ايمپلنت دريافت نموده است . ايشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از كشور كره ى جنوبى گواهينامه معتبر ايمپلنت را دريافت نموده است. كليه كارهاى ايمپلنت همراه با ضمانت نامه كتبى و با استفاده از جديدترين متدها و سيستم هاى روز دنيا توسط ايشان ارائه مى گردد .

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ایمپلنت فوری
 • انواع روکش های دندانی
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • ونیر کامپوزیتی
 • لمینت سرامیکی
 • جراحی لثه با لیزر
 • اصلاح و تنظیم خط لثه با لیزر
 • انواع روکش های دندانی
 • بلیچینگ
 • جرم گیری
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران ، ونک ،ملاصدرا ،جنب بيمارستان بقيه الله ،ساختمان پزشكان صدرا، پلاك ٢٠٠ ،طبقه دوم، واحد ٥

شماره تماس: 

02188616310

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان در سال 1379 توانستند از دانشکده پزشکی قزوین با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شوند و همچنین در امتحان تخصصی ارتودنسی شرکت نمودند و توانستند رتبه اول کشوری را کسب نمایند. دکتر امیر کامیار خضری در سال 1383 بعد از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند و در همان سال رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی دانشگاه شهید بهشتی را کسب نمودند. ایشان تمام تلاش خود را کرده اند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات دکتر امیر کامیار خضری:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان فرخ، طبقه اول

شماره تماس: 02126708010

دکتر مسعود داوودیان

دکتر مسعود داوودیان

دکتر مسعود داوودیان متخصص ارتودنسی و متولد شهر اصفهان می‌ باشد که تحصیلات دوره متوسطه خود را در مطرح‌ ترین مدارس تیزهوشان ایران به اتمام رسانده است. وی در سال ۱۳۷۶ موفق به کسب رتبه ۱۷ کشوری در رشته پزشکی شد و وارد دانشگاه دندانپزشکی گردید. دکتر داوودیان پس از ورود به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توانست دوره ۶ ساله دندانپزشکی را با موفقیت به اتمام برساند و در سال ۱۳۸۱ با درجات علمی برتر از این دانشگاه فارغ التحصیل شود.

ایشان به مدت دو سال در شهرهای یزد و اصفهان طرح دندانپزشکی خود را سپری نمودند و پس از آن به دریافت رزیدنتی دندانپزشکی خود پرداختند. دکتر داوودیان پس از سه سال دوره رزیدنتی تخصصی ارتودنسی توانست با نتایج عالی بورد تخصصی آن را دریافت نماید و طرح تخصصی خود را در شهرهای ساوه و کرمان سپری نماید. وی در سال ۱۳۸۵ به دعوت از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور توانست به عضویت بنیاد ملی نخبگان کشور درآید و هم اکنون از برترین گزینه‌ ها جهت مراجعه شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر مسعود داوودیان:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی سرامیکی
 • ارتودنسی لینگوال
 • درمان ناهنجاری‌ های دندانی کودکان
 • درمان دندان نهفته و عقب بودن فک پایین یا جلو بودن فک بالا
 • درمان اپن بایت، کراس بایت، اوربایت و ازدحام و شلوغی دندان‌ ها
 • درمان فاصله زیاد بین دندان‌ ها و ناهنجاری‌ های دهانی

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه پنجم

شماره تماس: 02166520980

دکتر فرامرز مجتهد زاده

دکتر فرامرز مجتهد زاده

دکتر فرامرز مجتهد زاده تحصیلات ابتدایی خود را در کشور آمریکا سپری نموده است و پس از آن در سال ۱۳۷۳ موفق به دریافت دکترای دندانپزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی شیراز شده است. ایشان در سال 1379 در رشته تخصصی ارتودنسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۸۳ دکترای تخصصی و بورد تخصصی خود را به درجه علمی بالایی از این دانشگاه دریافت نمودند.

دکتر مجتهد زاده به مدت یک سال استادیار دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده است و پس از انتقال به تهران توانست استاد یار تمام وقت گروه ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی تهران شود. وی عضو کمیته علمی انجمن ارتودنتیست های ایران و بازرس هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران بوده است و سابقه مدیریت در دفتر توسعه آموزش دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را نیز دارا است. دکتر مجتهد زاده استاد منتخب گروه ارتودنسی از سوی دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌ باشد و هم اکنون از برترین گزینه‌ ها جهت مراجعه شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر فرامرز مجتهد زاده:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان پوسیدگی و جنس بد دندان‌ ها
 • پر کردن دندان‌ های پوسیده بدون عصب کشی
 • دندانپزشکی اطفال و ارتودنسی سرامیکی
 • ارتودنسی لینگوال و درمان ناهنجاری‌ های فکی

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، ابتدای خیابان معصومی، پلاک ۴۱، طبقه اول، واحد پنجم

شماره تماس: 02188031850

دکتر محمد بهناز

دکتر محمد بهناز

دکتر محمد بهناز دکترای دندانپزشکی عمومی خود را از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده است و در سال ۱۳۸۲ با رتبه دوم فارغ التحصیل شده است. وی عضو انجمن استعداد های درخشان دانشگاه تهران و مسئول روابط عمومی کانون اندیشه‌ های پویای دانشگاه تهران می‌ باشد و موفق به کسب رتبه سوم آزمون ورودی تخصصی رشته ارتودنسی نیز شده است.

دکتر بهناز مدرک دکترای تخصصی ارتودنسی و بورد تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت نموده است و از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات درمانی تخصصی ارتودنسی آغاز نموده است. وی از سال ۱۳۹۰ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه دندانپزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی می‌ باشد و مدرس چند دوره بازآموزی توسط انجمن دندانپزشکی ایران نیز بوده است.

خدمات دکتر محمد بهناز:

 • درمان ناهماهنگی دندان‌ ها
 • دندان‌ های با فاصله و کراس بایت جلویی
 • درمان کراس بایت عقبی، دیپ بایت و اپن بایت
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی نامرئی و همراه با جراحی فک
 • درمان مشکلات و ناهنجاری‌ های فک و صورت
 • ارتودنسی و دندانپزشکی عمومی کودکان

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، نبش کوچه هشتم، پلاک ششم، طبقه اول

شماره تماس: 02188529452

دکتر نیما بنی اسد

دکتر نیما بنی اسد

دکتر نیما بنی اسد متولد سال ۱۳۶۴ در تهران می‌ باشد که در سال ۱۳۸۲ با کسب رتبه برتر در کنکور سراسری توانست وارد رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شود. وی در سال ۱۳۸۸ مقطع دندانپزشکی عمومی خود را به پایان رساند و در سال ۱۳۹۱ در امتحان تخصصی دندانپزشکی شرکت نمود.

دکتر بنی اسد با کسب رتبه دهم توانست وارد رشته تخصصی ارتودنسی شود و در سال ۱۳۹۴ بورد تخصصی آن را با کسب رتبه اول دریافت نماید. وی پس از فارغ التحصیلی توانست به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی نیز جذب شود و خدمات خود را در مطب خصوصی خود به بیماران ارائه دهد. دکتر بنی اسد ترجمه‌ ها و تالیف‌ های ارزشمندی در رابطه با اصول تکنیک‌ های ارتودنسی داشته است و مدیر نمایشگاه کنگره بین‌ المللی ارتودنسی ایران نیز بوده است.

خدمات دکتر نیما بنی اسد:

 • ارتودنسی نامرئی و سرامیکی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان ناهنجاری‌ های فک و صورت
 • ارتودنسی کودکان
 • درمان فاصله زیاد بین دندان‌ ها
 • درمان اپن بایت و کراس بایت

آدرس: تهران، خیابان استاد حسن بنا، مجیدیه شمالی، پایین‌ تر از میدان ملت، نبش خیابان خسرو آبادی، پلاک اول، واحد دهم

شماره تماس: 02126325787

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی در سال ۱۳۸۲ موفق به پذیرش در رشته دندانپزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد. وی در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه سوم توانست در آزمون علوم پایه پذیرقفته شود و دوره دندانپزشکی عمومی خود را بگذراند. دکتر سجادی بنیان گذار بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی اراک بوده است و سابقه ۲ سال مدیریت گروه این بخش را نیز دارا است. ایشان اولین ارتودنتیست خانم در استان مرکزی بودند و موسس اولین مرکز تخصصی دندانپزشکی در شهر اراک هستند. هم اکنون دکتر سجادی خدمات خود را در شهرهای اراک و تهران به مراجعان ارائه می‌ دهد و دوره تخصصی ارتودنسی خود را در دانشگاه دندانپزشکی شاهد گذرانده است.

خدمات دکتر سودابه سجادی:

 • ارتودنسی بزرگسالان و کودکان
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی لینگوال و سرامیکی
 • درمان مشکلات و ناهنجاری‌ های فک و صورت

آدرس: تهران، حد فاصل شریعتی و پاسداران، خیابان گل نبی، پس از چهارراه زمرد، پلاک ۴۰، طبقه سوم شرقی، واحد ۳۰۲

شماره تماس: 02126644011

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

برای انجام ارتودنسی دندان ها باید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما قرار داده ایم. این ویژگی ها شامل:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در تهران داشتن مدرک و تخصص در زمینه فعالیت می باشد. قبل از مراجعه برای انجام هر کاری اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک دارای مدرک معتبر باشد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد و تلاش کند با صحبت کردن بیماران را در آرامش قرار دهد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید همواره دانش خود را به روز نگه دارد و از متد های روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. همچنین باید از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته بهره گیرد.
 • دقت زیاد یک متخصص ارتودنسی بسیار مهم می باشد. ارتودنتیست ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی دقیق باشند تا بتوانند دندان ها را به طور موثر و صحیح درمان کنند.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران دارای تجربه و مهارت بسیار زیادی می باشد. اگر پزشک شما دارای تجربه زیادی باشد مشکلی در دندان های شما ایجاد نمی شود و نتایج درمان دندان ها بسیار مطلوب خواهد شد. پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود باشد.
 • یک پزشک خوب کسی است که خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و در قبال ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا هزینه مناسبی را از آن ها دریافت می کند.

ارتودنسی چقدر طول میکشد؟

یکی از سوالاتی که مطرح می شود مربوط به مدت زمان ارتودنسی دندان و ایمپلنت های دندانی است. به طور طبیعی، زمانی که افراد به ارتودنسی فکر می کنند، تمایل دارند اطلاعات جامعی در مورد مدت زمان این درمان به دست آورند. به طور کلی باید بدانید که این بازه زمانی برای هر فردی که از ارتودنسی استفاده می کند متفاوت است، البته به طور کلی می توان گفت که این بازه زمانی، هم برای کسانی که از ارتودنسی متحرک استفاده می کنند و هم برای کسانی که از ارتودنسی ثابت استفاده می کنند، می باشد. تقریبا 6 سال این می تواند تا 24 ماه باشد.

به طور کلی می توان گفت که این دوره برای انواع ارتودنسی از شش ماهگی شروع شده و تا 24 ماه طول می کشد. اگرچه پزشک ارتودنسی سریع ترین و مطمئن ترین راه ممکن را برای صاف کردن دندان ها به شما پیشنهاد می دهد. اما به طور کلی از آنجایی که وظیفه پایه های ارتودنسی این است که دندان ها و همچنین فک و لثه را به حالت اولیه خود برگردانند، شتاب بیش از حد آن مشکلاتی مانند تحلیل لثه و تحلیل استخوان را به همراه خواهد داشت. بنابراین لازم است این زمان را با صبر و حوصله سپری کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

عوارض ارتودنسی دندان

در این قسمت قصد داریم شما را با عوارض و معایب ارتودنسی دندان آشنا کنیم. ارتودنسی دندان عوارضی به دنبال ندارد ولی در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین عدم توجه به توصیه های متخصص می تواند سبب بروز مضراتی شود. برخی از عوارض ارتودنسی دندان عبارت است از:

 • بیماری های لثه از عوارض ارتودنسی دندان می باشد که فرد در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دچار بیماری‌های لثه می‌شود. زمانی که افراد بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکنند دندان سبب پوسیدگی می‌شود و اگر پوسیدگی دندان درمان نشود می تواند سبب بیماری های لثه شود.
 • از دیگر عوارض ارتودنسی دندان می توان به تحلیل ریشه دندان اشاره کرد که این عارضه بسیار نادر می باشد.
 • زمانی که ارتودنسی ثابت برای درمان انتخاب شود براکت های ارتودنسی تا پایان درمان باید روی دندان فرد قرار بگیرند و در زمان غذا خوردن باقیمانده غذا می‌تواند بین براکت ها تجمع می یابد و همچنین این امر سبب پوسیدگی دندان می شود. پس باید سعی کنید بهداشت دهان و دندان خود را دو برابر کنید.
 • در ارتودنسی ثابت متخصص با چسب مخصوصی براکت های ارتودنسی را روی دندان ها قرار می دهد و به وسیله سیم ارتودنسی به هم متصل می کند. اگر متخصص نصب براکت ها را به درستی انجام ندهد و یا اگر فرد مراقبت ها را رعایت نکند احتمال بروز زخم در دهان وجود دارد.
 • بعضی از ابزارها نظیر براکت ها و یا کش ارتودنسی می تواند برای افرادی آلرژی زا باشد که باید برای جلوگیری از بروز واکنش های آلرژیک در معاینه اولیه حتماً متخصص را در جریان موارد آلرژی خودتان قرار دهید.
 • از دیگر عوارض انجام ارتودنسی می توان به برگشت درمان ارتودنسی اشاره کرد که اگر بیمار توصیه های پزشک را رعایت کند دندان ها هیچ تغییری نخواهند داشت.

مزایای ارتودنسی دندان

مرتب بودن دندان ها امری بسیار مهم است. افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند می توانند با انجام ارتودنسی، دندان های خود را صاف و مرتب کنند و همچنین انجام ارتودنسی می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس افراد شود. اگر افراد از ارتودنسی دندان استفاده نکنند این امر می‌تواند مشکلاتی را در دهان و دندان آن ها به وجود آورد که با انجام ارتودنسی دندان می توانید بسیاری از مشکلات را پیشگیری کنید. ارتودنسی سبب بهبود مشکلات گوارشی ناشی از نامرتبی دندان ها می شود. برای انجام ارتودنسی باید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید.

روش های درمانی ارتودنسی

در گذشته ارتودنسی تنها به وسیله سیم های نازک و نگین هایی که روی دندان های کارگذاشته می شدند انجام می شد اما امروزه روش های نوینی برای انجام این کار کشف شده است. هر کدام از این موارد مزایا و معایب مخصوص خود را دارند و بیماران می توانند بنابر میل شخصی خود و بودجه مورد نظرشان از این موارد استفاده نمایند.

 1. براکت معمولی یا ثابت
 2. براکت پش دندانی
 3. براکت سرامیکی
 4. الاینر شفاف

براکت معمولی همان نوع قدیمی ارتودنسی است که از سایر روش های مقاومت بیشتر و هزینه کمتری دارد. براکت پشت دندانی نیز مانند براکت معمولی است با این تفاوت که در پشت دندان ها قرار می گیرد، هزینه آن بیشتر است و تمیز کردن آن مشکل تر همچنین صحبت کردن با این نوع براکت ممکن است شما را آزار دهد. براکت سرامیکی نیز مانند براکت قدیمی است با این تفاوت که نگین ها و سیم ارتودنسی در این روش نامرئی و سفید هستند و ظاهر شما را کمتر تغییر می دهند.

الاینر شفاف یه قالب شفاف است که بدون سیم و نگین دندان ها را صاف می کند این الاینر متحرک است و هزینه آن با اختلاف بیشتر از سایر روش ها است، زیرا شما هر دو هفته یک بار باید الاینر خود را تعویض کنید اما در عوض تمیز کردن دندان ها در این روش راحت تر است. نکته قابل توجه تر درباره الاینر شفاف این است که به دلیل آزادی در استفاده معمولا با سهل انگاری افراد مواجه است و تاثیر گذاری کمتری دارد.

کلام آخر

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که بی نظمی دندان ها را تشخیص می دهد و آن را اصلاح می‌کند. برای انجام ارتودنسی دندان باید سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. اقداماتی قبل و بعد از انجام ارتودنسی باید انجام دهید که در جلسه مشاوره ای که پزشک شما قبل از انجام این روش برای شما برگزار می کند تمامی نکات مورد نیاز را برای شما بیان می کند. برای بهبودی سریع تر باید تمامی نکاتی که دندانپزشک برای شما بیان می کند رعایت نمایید. سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا