پزشکان

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کنیم. افرادی که دارای دندان های نامنظم و ناهماهنگ می باشند، می توانند از این روش استفاده کنند. این افراد افرادی هستند که دارای اعتماد به نفس بسیار پایینی می باشند ولی با انجام ارتودنسی دندان می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند و همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

در این روش پزشک با استفاده از بریس دندان و سایر ابزار ارتودنسی مشکلات دندان را برطرف می کند و همچنین برای انجام ارتودنسی دندان می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید. متخصص ارتودنسی شخصی است که بتواند به موقع تشخیص دهد و همچنین درمان ارتودنسی دندان را در مدت زمان کمی انجام دهد. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که به تشخیص، پیشگیری و اصلاح بی نظمی دندان ها می پردازد. پزشک در ارتودنسی با استفاده از بریس دندان و سایر ابزارهای ارتودنسی با حرکت آرام دندان ها می تواند ناهنجاری ها را درمان کند. ارتودنسی دندان برای افرادی به کار می رود که دارای دندان های ناهماهنگ و بی نظمی هستند. با انجام این کار دندان ها هماهنگ می شوند. ارتودنسی، دندان‌ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار دارند اصلاح می‌کند.

همچنین دندان ها که در جایگاه نامناسبی قرار دارند مشکلات بهداشتی مختلفی را ایجاد می کنند و تمیز نگه داشتن این دندان ها بسیار مشکل است. اگر ارتودنسی برای افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند انجام نشود عوارضی برای افراد ایجاد می کند که از این عوارض می توان به پوسیدگی دندان ها و مشکلات لثه و … اشاره کرد.

 ارتودنسی چیست؟

اقدامات قبل و بعد توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

همه فعالیت های زیبایی و درمانی علاوه بر مدت زمانی که برای اجرا نیاز دارند، نیاز به یک سری اقدامات در زمان قبل یا بعد از عمل هستند. این اقدامات به قدری مهم هستند که گاهی اوقات می توانند نتیجه یک فعالیت بسیار مناسب را بر هم بزنند و یا از آن مراقبت کنند. به همین دلیل در جلسات قبل و بعد از مشاوره های دندانپزشکی به این موضوع اشاره می شود و متخصص باید ذکر کند که پس از نصب ارتودنسی سبک زندگی شما باید شما تغییراتی شود. برخی از اقدامات قبل از ارتودنسی عبارتند از:

اقدامات قبل از ارتودنسی

 • برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.
 • قبل از انجام هر گونه عمل پزشک برای شما جلسه مشاوره را تعیین می‌کند و شما تمامی انتظارات خود را در آن جلسه بیان میکنید، پزشک نیز تمامی اقدامات قبل و بعد از ارتودنسی و همچنین تمامی نکات لازم را برای شما بازگو می کند.
 • قبل از انجام ارتودنسی از دندان های خود باید عکس رادیوگرافی تهیه کنید تا اگر دندان ها دچار پوسیدگی باشند برطرف شوند و بعد ارتودنسی انجام شود.
 • اگر شخص دارای دندان اضافه در دهان خود باشد باید قبل از انجام ارتودنسی توسط دندانپزشک کشیده شود.

البته لازم به ذکر است که اقدامات لازم برای ارتودنسی تنها محدود به قبل از ارتودنسی نیستند و لازم است شما پس از انجام این اقدام نیز تغییرات مهمی را در سبک زندگی و بهداشت دهان و دندان های خود رعایت کنید. از آنجایی که معمولا ارتودنسی بین شش ماه الی یک سال طول می کشد می توان یافت که جدی گرفتن این اقدامات در سلامت شما و روند بهبودی ظاهر دندان ها بسیار موثر خواهد بود. برخی از اقدامات لازم در مدت زمان بعد از ارتودنسی عبارتند از:

اقدامات بعد از ارتودنسی

 • بعد از انجام ارتودنسی بیمار باید تمام تلاش خود را بکند تا بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند و بعد از هر وعده غذایی به صورت مرتب از نخ دندان استفاده نماید.
 • اگر بعد از انجام ارتودنسی دستگاه نصب شده روی دندان فرد آسیب دید و یا شل شد باید سریعاً به متخصص ارتودنسی مراجعه کند.
 • بعد از انجام ارتودنسی امکان احساس درد وجود دارد که در این مواقع بیمار می تواند با مشورت دندانپزشک از مسکن استفاده کند.
 • فرد باید سعی کند از خوردن مواد غذایی مانند ته دیگ، ذرت و … پرهیز نماید.
 • اگر بعد از انجام این کار قصد انجام ورزش را دارید باید با دندانپزشک خود صحبت کنید و مشورت بگیرید و حتما از محافظ دندان استفاده کنید.

اگر موارد فوق را دقیقا و مرتب انجام دهید بهبودی کامل خواهید داشت و همچنین بیماری و مشکلی نیز در اثر وجود یک جسم خارجی در دهان نخواهید یافت. البته ممکن است این موارد از نظر متخصصان مختلف کمتر یا بیشتر باشند، اطلاعاتی که در این مطلب خواندید یک سری از اقداماتی هستند که بیشتر پزشکان بر آن ها تاکید دارند، اما الویت با مشاوره و تجویز متخصص شما است.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

اینستاگرام: dr.milad.shamohammadi

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور دارای مدرک دکتری تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. دکتر هادی درویش پور دارای افتخارات بسیاری هستند و همچنین موفق به کسب رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی شدند و توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته‌اند. دکتر هادی درویش پور تمام تلاش خود را می‌کنند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند. برای انجام خدمات دندانپزشکی می توانید به ایشان مراجعه نمایید.

خدمات دکتر هادی درویش پور:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی نامرئی و متحرک

آدرس: تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی میدان، ساختمان گراد، پلاک 45، طبقه اول

شماره تماس: 02144161120

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

متخصص ارتودنسى و ناهنجاريهاى فک و صورت و داراى بورد تخصصى ارتودنسی ، دکتر
استاديار سابق دانشگاه هستند . مدرس سابق و طراح سوالات آزمونهای جهاد دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی و
‎فارغ التحصيل دانشگاه شهيد بهشتى ، از رتبه ۶۸ آزمون كنكور سراسرى (دوره ی عمومی) و رتبه ۳۳ آزمون تخصص کشوری برخوردار میباشند. عضو انجمن ارتودنسي ، عضو بنياد نخبگان و عضو بنياد استعدادهاى درخشان میباشند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ناهنجاريهاى فک و صورت

آدرس مطب: تهران،ميدان صادقيه،خيابان ستارخان،قبل از پل يادگار امام(بازارچه سنتى ستارخان)،جنب فرش شاهكار مشهد،پلاك ٣،طبقه اول.واحد اول

تلفن:

44205192

09352553931

اينستاگرام: dr_mehdifahimi

وب سايت: drfahimiortho.com

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان در سال 1379 توانستند از دانشکده پزشکی قزوین با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شوند و همچنین در امتحان تخصصی ارتودنسی شرکت نمودند و توانستند رتبه اول کشوری را کسب نمایند. دکتر امیر کامیار خضری در سال 1383 بعد از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند و در همان سال رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی دانشگاه شهید بهشتی را کسب نمودند. ایشان تمام تلاش خود را کرده اند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات دکتر امیر کامیار خضری:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان فرخ، طبقه اول

شماره تماس: 02126708010

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

برای انجام ارتودنسی دندان ها باید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما قرار داده ایم. این ویژگی ها شامل:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در تهران داشتن مدرک و تخصص در زمینه فعالیت می باشد. قبل از مراجعه برای انجام هر کاری اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک دارای مدرک معتبر باشد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد و تلاش کند با صحبت کردن بیماران را در آرامش قرار دهد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید همواره دانش خود را به روز نگه دارد و از متد های روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. همچنین باید از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته بهره گیرد.
 • دقت زیاد یک متخصص ارتودنسی بسیار مهم می باشد. ارتودنتیست ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی دقیق باشند تا بتوانند دندان ها را به طور موثر و صحیح درمان کنند.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران دارای تجربه و مهارت بسیار زیادی می باشد. اگر پزشک شما دارای تجربه زیادی باشد مشکلی در دندان های شما ایجاد نمی شود و نتایج درمان دندان ها بسیار مطلوب خواهد شد. پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود باشد.
 • یک پزشک خوب کسی است که خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و در قبال ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا هزینه مناسبی را از آن ها دریافت می کند.

 ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

عوارض ارتودنسی دندان

در این قسمت قصد داریم شما را با عوارض و معایب ارتودنسی دندان آشنا کنیم. ارتودنسی دندان عوارضی به دنبال ندارد ولی در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین عدم توجه به توصیه های متخصص می تواند سبب بروز مضراتی شود. برخی از عوارض ارتودنسی دندان عبارت است از:

 • بیماری های لثه از عوارض ارتودنسی دندان می باشد که فرد در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دچار بیماری‌های لثه می‌شود. زمانی که افراد بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکنند دندان سبب پوسیدگی می‌شود و اگر پوسیدگی دندان درمان نشود می تواند سبب بیماری های لثه شود.
 • از دیگر عوارض ارتودنسی دندان می توان به تحلیل ریشه دندان اشاره کرد که این عارضه بسیار نادر می باشد.
 • زمانی که ارتودنسی ثابت برای درمان انتخاب شود براکت های ارتودنسی تا پایان درمان باید روی دندان فرد قرار بگیرند و در زمان غذا خوردن باقیمانده غذا می‌تواند بین براکت ها تجمع می یابد و همچنین این امر سبب پوسیدگی دندان می شود. پس باید سعی کنید بهداشت دهان و دندان خود را دو برابر کنید.
 • در ارتودنسی ثابت متخصص با چسب مخصوصی براکت های ارتودنسی را روی دندان ها قرار می دهد و به وسیله سیم ارتودنسی به هم متصل می کند. اگر متخصص نصب براکت ها را به درستی انجام ندهد و یا اگر فرد مراقبت ها را رعایت نکند احتمال بروز زخم در دهان وجود دارد.
 • بعضی از ابزارها نظیر براکت ها و یا کش ارتودنسی می تواند برای افرادی آلرژی زا باشد که باید برای جلوگیری از بروز واکنش های آلرژیک در معاینه اولیه حتماً متخصص را در جریان موارد آلرژی خودتان قرار دهید.
 • از دیگر عوارض انجام ارتودنسی می توان به برگشت درمان ارتودنسی اشاره کرد که اگر بیمار توصیه های پزشک را رعایت کند دندان ها هیچ تغییری نخواهند داشت.

مزایای ارتودنسی دندان

مرتب بودن دندان ها امری بسیار مهم است. افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند می توانند با انجام ارتودنسی، دندان های خود را صاف و مرتب کنند و همچنین انجام ارتودنسی می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس افراد شود. اگر افراد از ارتودنسی دندان استفاده نکنند این امر می‌تواند مشکلاتی را در دهان و دندان آن ها به وجود آورد که با انجام ارتودنسی دندان می توانید بسیاری از مشکلات را پیشگیری کنید. ارتودنسی سبب بهبود مشکلات گوارشی ناشی از نامرتبی دندان ها می شود. برای انجام ارتودنسی باید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید.

روش های درمانی ارتودنسی

در گذشته ارتودنسی تنها به وسیله سیم های نازک و نگین هایی که روی دندان های کارگذاشته می شدند انجام می شد اما امروزه روش های نوینی برای انجام این کار کشف شده است. هر کدام از این موارد مزایا و معایب مخصوص خود را دارند و بیماران می توانند بنابر میل شخصی خود و بودجه مورد نظرشان از این موارد استفاده نمایند.

 1. براکت معمولی یا ثابت
 2. براکت پش دندانی
 3. براکت سرامیکی
 4. الاینر شفاف

براکت معمولی همان نوع قدیمی ارتودنسی است که از سایر روش های مقاومت بیشتر و هزینه کمتری دارد. براکت پشت دندانی نیز مانند براکت معمولی است با این تفاوت که در پشت دندان ها قرار می گیرد، هزینه آن بیشتر است و تمیز کردن آن مشکل تر همچنین صحبت کردن با این نوع براکت ممکن است شما را آزار دهد. براکت سرامیکی نیز مانند براکت قدیمی است با این تفاوت که نگین ها و سیم ارتودنسی در این روش نامرئی و سفید هستند و ظاهر شما را کمتر تغییر می دهند.

الاینر شفاف یه قالب شفاف است که بدون سیم و نگین دندان ها را صاف می کند این الاینر متحرک است و هزینه آن با اختلاف بیشتر از سایر روش ها است، زیرا شما هر دو هفته یک بار باید الاینر خود را تعویض کنید اما در عوض تمیز کردن دندان ها در این روش راحت تر است. نکته قابل توجه تر درباره الاینر شفاف این است که به دلیل آزادی در استفاده معمولا با سهل انگاری افراد مواجه است و تاثیر گذاری کمتری دارد.

کلام آخر

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که بی نظمی دندان ها را تشخیص می دهد و آن را اصلاح می‌کند. برای انجام ارتودنسی دندان باید سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. اقداماتی قبل و بعد از انجام ارتودنسی باید انجام دهید که در جلسه مشاوره ای که پزشک شما قبل از انجام این روش برای شما برگزار می کند تمامی نکات مورد نیاز را برای شما بیان می کند. برای بهبودی سریع تر باید تمامی نکاتی که دندانپزشک برای شما بیان می کند رعایت نمایید. سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

طول درمان ارتودنسی چقدر است؟

مدت زمان درمان ارتودنسی به عواملی مثل نوع ارتودنسی، شدت مشکل، سن بیمار و… بستگی دارد. اما به طور میانگین 24 ماه زمان برای این نوع درمان زمان نیاز است.

آیا کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی لازم است؟

در بعضی موارد برای درمان، کشیدن یک یا چند دندان الزامی است و بیشتر مردم نگران این موضوع هستند. اما باید به این نکته توجه داشت که فضای خالی که بعد از کشیدن دندان بین دندان‌ها بوجود می‌آید طی درمان ارتودنسی از بین خواهند رفت.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

یکی از دغدغه‌های مهم هر روش درمانی، میزان درد آن است. درد ارتودنسی به گونه‌ای است که می‌توان آن را تحمل کرد. در روزهای اولیه درمان، پس از گذاشتن براکت و یا خوردن غذا ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد. این درد از بین خواهد رفت و در روز های اولیه طبیعی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا