پزشکان

بهترین مرکز درمان واریس در تهران【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین مرکز درمان واریس در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کنید و از خدمات مورد نظر خود برخوردار شوید. رگ‌ های موجود در بدن دارای دریچه‌ هایی برای گردش خون به سمت جلو هستند. هنگامی که عملکرد این دریچه‌ ها دچار اختلال شود، خون به جای حرکت به سمت قلب شروع به تجمع در رگ‌ ها خواهد کرد و در نهایت موجب ایجاد واریس می شود. رگ های واریسی به مداوم بزرگ می ‌شوند و دیواره رگ‌ ها را ضعیف ‌می کنند. این رگ ‌ها با گذشت زمان مانند توده ‌های پیچ خورده روی سطح پوست نمایان می شوند. واریس دارای انواع اشکال گوناگون می باشد که از شایع ترین آن ها می توان به واریس عنکبوتی اشاره کرد. پس اگر شما عزیزان نیز از ظاهر بدن خود به دلیل ابتلا به واریس ناراضی هستید، با ما همراه‌ باشید تا با انواع راه های درمانی این عارضه آشنا شوید.

واریس چیست؟

واریس شامل رگ‌ های نازک و ریزی می ‌باشد که به دلیل بازگشت خون بر روی پوست نمایان خواهد شد و ظاهری ناپسند به آن می ‌بخشد. طبق تحقیقات انجام شده، این بیماری در بانوان بیشتر رخ می ‌دهد و برای آن ها بسیار آزاردهنده می ‌باشد. بیماری واریس خود را با علائمی همچون درد و احساس خستگی در ناحیه پا نشان می ‌دهد و در صورت عدم درمان هر روز متورم ‌تر و طولانی ‌تر خواهد شد.

افرادی که به این بیماری مبتلا می‌ ‌شوند، یکی از سیاهرگ ‌های پاهایشان گرفتگی بیشتری داشته و تغییر رنگ پیدا خواهد کرد. واریس به اشکال گوناگونی ظاهر می ‌شود و در رنگ ‌های مختلف همچون قرمز، آبی و ارغوانی دیده خواهد شد. به طور کلی این بیماری هنگامی رخ می ‌دهد که گردش خون به درستی انجام نشود و رگ ‌ها بر اثر تجمع خون برجسته شوند. رگ ‌های عنکبوتی و رگ ‌های واریسی تا حد بسیاری ارثی هستند و دلیل اصلی ابتلا به آن ها وراثت می ‌باشد. به همین دلیل اگر یکی از افراد خانواده شما مبتلا به این بیماری بوده است، امکان آن وجود دارد که شما عزیزان حتی در سنین جوانی نیز به این بیماری مبتلا شوید.

تغییرات هورمونی نیز یکی دیگر از اصلی ‌ترین دلایل ابتلا به واریس می ‌باشد که در سنین نوجوانی رخ خواهد داد. این بیماری از شایع ‌ترین بیماری‌ ‌های عروقی محسوب می ‌شود که بیش از ۲۰ درصد جمعیت جهان در طول زندگی خود با آن مواجه خواهند شد. رگ‌ های واریسی در نقاط مختلف بدن همچون دست، صورت، ران، ساق پا و قسمت بازو نمایان خواهند شد و ممکن است با ظاهر ناپسند خود موجب آزار فرد شوند.

پس اگر شما عزیزان نیز علائمی همچون درد، مشاهده رگ ‌های واریسی و خستگی در نواحی گوناگون را تجربه می ‌کنید می ‌بایست چه سریع ‌تر به بهترین مرکز درمان واریس در تهران مراجعه کنید. همچنین مراکز دیگری در سطح تهران وجود دارد که با روش ‌های درمانی موثر قادر به درمان این بیماری خواهند بود. پس وقت را از دست ندهید و با مراجعه به بهترین مرکز زیبایی واریس با لیزر در تهران از این بیماری برای همیشه خلاص شوید.

واریس چیست؟

ویژگی های بهترین مرکز درمان واریس در تهران

در حال حاضر مراکز بسیاری در پایتخت وجود دارد که ارائه دهنده خدمات درمانی گوناگون برای بیماری واریس هستند. این بیماری از شایع ‌ترین عارضه ‌های عروقی به شمار می ‌رود که در صورت عدم درمان هر روز بیشتر از دیروز پیشرفت خواهد کرد و در نقاط مختلف بدن گسترش پیدا می‌ ‌کند. به همین دلیل می ‌بایست با مشاهده رگ‌ های وارسی هرچه سریع ‌تر به بهترین مراکز درمان واریس مراجعه کنید و از این بیماری رهایی یابید. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی ‌های لازم برای مرکز درمان واریس را به شما عزیزان معرفی کردیم تا طبق آن ها مرکز منتخب خود را شناسایی نمایید:

 • مرکز درمان واریس می ‌بایست دارای محیطی پاکیزه باشد و درصد ابتلا به عوارض را به صفر برساند.
 • بهترین مرکز درمان واریس در تهران می ‌بایست مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت کسب نموده باشد.
 • مرکز واریس منتخب شما در تهران می ‌بایست از متخصصان برتر در حوزه قلب و عروق برخوردار باشد.
 • بهترین تخصصی درمان واریس در تهران می بایست سطوح قیمتی مناسبی برای خدمات درمانی در نظر بگیرد.
 • مرکز درمان واریس در شهر تهران باید دارای تجهیزات پیشرفته باشد و دربرترین نقاط این شهر تاسیس شده باشد.بهترین مرکز زیبایی واریس با لیزر در ایران می ‌بایست از برترین روش های درمانی همچون لیزر و رادیوفرکانسی برای درمان قطعی این بیماری استفاده کند.

شایع ترین علائم واریس

به طور کلی واریس در نواحی گوناگون بدن همچون دست، پا و صورت رخ خواهد داد و علائم متفاوتی از خود نشان می ‌دهد. از ابتدایی ‌ترین علائم واریس می ‌توان به درد و تورم اشاره کرد که در نواحی گوناگون ایجاد خواهد شد. برای درمان این بیماری می ‌بایست علائم آن را به صورت دقیق شناسایی کنید تا در زمان مناسب قادر به درمان آن باشید. برخی از مهم ترین علائم بیماری واریس شامل موارد زیر می ‌باشد:

 1. دردهای شدید: به طور کلی بیماری واریس با درد های مزمن در نواحی گوناگون همچون پاها همراه خواهد بود. برای مثال هنگامی که شخص برای مدت طولانی بنشیند، هنگام بلند شدن درد وحشتناکی در ناحیه پای خود احساس خواهد کرد. همچنین هنگامی که فرد به واریس دست مبتلا شده باشد درد های مزمن در ناحیه ساعد یا بازوی خود نیز احساس می ‌کند. ورم و خارش شدید نیز می‌ تواند از دیگر علائم ابتدایی این بیماری باشد.
 2. خونریزی: احتمال خونریزی به هنگام بیماری واریس بسیار نادر می ‌باشد؛ اما هنگامی که این بیماری بسیار پیشرفته شده باشد، تجمع بیش از حد خون در رگ‌ ها موجب پارگی آن ها شده و در نهایت خونریزی را در رگ‌ های واریسی به دنبال خواهد داشت. این خونریزی زیر پوستی می ‌باشد و شما عزیزان خون را به وضوح بر روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد؛ به همین دلیل با احساس کبودی در نواحی گوناگون مانند پا یا دست‌ هایتان می ‌بایست هرچه سریع ‌تر به بهترین مرکز درمان واریس در تهران مراجعه کنید.
 3. تغییر رنگ رگ‌ ها: تغییر رنگ‌ رگ ها به رنگ ‌هایی همچون قرمز و آبی از اصلی ‌ترین نشانه ‌های ابتلا به واریس می ‌باشد. رگ‌ های واریسی با سرعت زیادی رنگشان مانند کبودی می ‌شود و ممکن است در اثر پیشرفته شدن، آن ها را به رنگ قرمز نیز مشاهده کنید. پس با هرگونه تغییر رنگ می ‌بایست به مراکز درمان واریس مراجعه کنید و به شناسایی این بیماری بپردازید.
 4. نازکی پوست: با پیشرفته شدن بیماری واریس، نشانه‌ های آن نیز گسترش یافته و علائم دیگر همچون نازکی و پوسته پوسته شدن پوست را مشاهده خواهید کرد. در صورت عدم درمان، خارش پوست موجب به وجود آمدن التهاب و بیماری اگزما نیز خواهد شد.
 5. تغییر ظاهر رگ: افرادی که به بیماری واریس مبتلا شوند، رگ های آن ها در نواحی مختلف همچون ساق پا، کشاله ران و مچ پا تغییر پیدا خواهد کرد. با ایجاد این بیماری رگ ‌ها بسیار برجسته ‌تر از پیش شده و به مرور زمان همچون توده ‌های پیچ خورده و متورم در سطح پوست دیده خواهند شد.

10 تا از بهترین مرکز درمان واریس در تهران را بشناسید!

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی بورد تخصصی قلب و عروق و درمان واریس ، با سال ها تجربه ی موفق در درمان بیماران با مشکلات عروقی و واریس های پیشرفته ، جزو معدود پزشکان خانمی هستند که در درمان واریس پیشتاز هستند
ایشان اخیرا موفق به کسب مدرک معتبر در زمینه درمان زیبایی واریس از برزیل (زیر نظر پروفسور میاکی) گردیده اند تا بروزترین درمان های واریس را ارائه دهند.

-عضو انجمن قلب و واریس آمریکا
-بورد تخصصی قلب و عروق از دانشگاه تهران
-تنها پزشک ایرانی با مدرک درمان زیبایی واریس از برزیل (Clacs)
-با سابقه انجام هزاران آنژیوگرافی و لیزر عروقی
-با ۱۵ سال سابقه کار در زمینه ی درمان بیماری های قلبی و واریس

خدمات:

 • تشخیص دقیق و مشاوره واریس با انجام سونوگرافی داپلر رنگی
 • درمان زیبایی پا و رگ های عنکبوتی با لیزر سطحی و اسکلروتراپی
 • درمان واریس های پیشرفته از طریق لیزر
 • اکوکاردیوگرافی قلب
 • نوار قلب
 • هولتر

آدرس:

تهران ، سعادت آباد ، خیابان بخشایش ، نبش بیمارستان عرفان ، خیابان هفدهم ، پلاک ۸۱

تلفن تماس:

02122137133

02122137194

09358916376

آیدی اینستاگرام: Drhendesi

وب سایت: drhendesi.com

مرکز درمان واریس اکسیر

مرکز درمان واریس اکسیر

مجموعه کلینیک چند تخصصی اکسیر دارای تجهیزات مناسب برای درمان بیماری ‌های قلبی و واریس در کوتاه ‌ترین زمان ممکن می ‌باشد. این مرکز تمامی تاییدیه‌ های لازم را از وزارت بهداشت و درمان ایران دریافت کرده و دارای تکنولوژی ‌های روز دنیا و مطابق با استاندارد های جهانی است. مرکز اکسیر از برترین‌ های درمان واریس در تهران به شمار می‌ ‌رود که دارای گروه پزشکی متخصص و فوق تخصص در بخش ‌های مختلف است.

خدمات مرکز درمان واریس اکسیر:

 • درمان انواع واریس و معاینه تخصصی قلب
 • نوار قلب، اکوکاردیوگرافی قلب و تست ورزش
 • هولتر مانیتورینگ و پیشگیری از بیماری ‌های قلبی عروقی
 • تشخیص و درمان به موقع بیماری ‌های قلبی عروقی
 • درمان بیماری ‌های گوارشی و درمان بیماری ‌های تنفسی
 • تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ‌های غدد، بیماری‌ های هورمونی، دیابتی و رژیم درمانی

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان هجدهم، پلاک دهم

شماره تماس: 02188557601

مرکز درمان واریس نیاوران

مرکز درمان واریس نیاوران

مرکز تخصصی نیاوران یکی دیگر از بهترین مراکز درمان واریس در شهر تهران می‌ باشد که دارای سابقه بالایی در این حوزه است. این مرکز تمامی مراحل و روند درمانی خود را به مراجعان توضیح داده و مجهز به آخرین تکنولوژی ‌های روز دنیا در حوزه قلب و عروق است. مرکز نیاوران دارای پزشکان با تجربه و متعهد است و انواع خدمات درمانی قلب و واریس را به شما عزیزان در سطح کیفی بالایی ارائه خواهد داد.

خدمات مرکز درمان واریس نیاوران:

 • درمان واریس و تست فشار خون
 • هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی قلب
 • تست ورزش و نوار قلب
 • اکو قلب و درمان درد های قفسه سینه
 • درمان انواع سکته قلبی، گرفتگی عروق و آسیب دیدگی عروق
 • درمان فشار خون، آریتمی‌ های قلبی و نامنظم شدن ضربان قلب

آدرس: تهران، خیابان نیاوران، بین سه راه کامرانیه و میدان نیاوران، روبروی مرکز خرید نارون، پلاک ۱۲۷، طبقه پنجم، واحد نهم

شماره تماس: 02126122626

مرکز درمان واریس آرام

مرکز درمان واریس آرام

کلینیک جامع پزشکی آرام ارائه دهنده خدمات درمانی در زمینه‌ های مختلف همچون قلب و عروق و مغز و اعصاب می ‌باشد. این مرکز از بخش ‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها دارای پزشکان متخصص و فارغ التحصیل از دانشگاه‌ های برتر کشور هستند. مرکز درمان واریس آرام از برترین ‌های این حوزه در شهر تهران می‌ ‌باشد که آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در بالاترین سطح کیفی است.

خدمات مرکز درمان واریس آرام:

 • درمان واریس و نارسایی قلبی
 • درمان آریتمی و حملات قلبی
 • تست ورزش و تست استرس
 • درمان انواع بیماری ‌های قلبی و مادرزادی
 • درمان آسیب دیدگی‌ ها و بیماری ‌های عروق کرونر قلبی
 • درمان اختلالات شایع مغز و اعصاب، سردردهای میگرنی و تومور های مغزی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین ‌تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شریفی، پلاک ششم، واحد همکف

شماره تماس: 02122223195

مرکز درمان واریس دکتر ریاستی

مرکز درمان واریس دکتر ریاستی

دکتر محمد ریاستی دارای تخصص قلب و عروق و چندین سال سابقه درخشان در این حوزه می‌ باشد. وی هم اکنون خدمات خود را در محیطی کاملاً آرام و در یکی از برترین کلینیک‌ های درمان واریس تهران ارائه می‌ دهد. مرکز دکتر ریاستی دارای به روزترین دستگاه‌ های تشخیصی بیماری‌ های قلب می‌ باشد و با استفاده از سخت‌ افزارها و نرم‌ افزارهای روز دنیا، موفق به درمان بسیاری از بیماری‌ های قلبی عروقی بیماران خود شده است.

خدمات مرکز درمان واریس دکتر ریاستی:

 • نوار قلب، اکوکاردیوگرافی و تست ورزش
 • هولتر ریتم و هولتر فشار خون
 • آنژیوگرافی قلب از رگ دست، رگ پا، کرونر قلب و شریان ها
 • درمان بیماری های قلبی در بارداری و بزرگ شدن قلب
 • درمان افتادگی دریچه میترال قلب و چکاپ قلب بیماران دیابتی
 • درمان روماتیسم قلبی، آمبولی ریه، سکته قلبی، فشار خون و آریتمی های قلبی

آدرس: تهران، میدان هفت حوض، نارمک، ضلع شمال غربی میدان، ابتدای خیابان آیت، نبش خیابان مهران پور، ساختمان پزشکان 588

شماره تماس: 09373585813

مرکز درمان واریس دکتر هاشمی

مرکز درمان واریس دکتر هاشمی

دکتر محمد جعفر هاشمی متولد سال ۱۳۲۹ می‌ باشد. ایشان دارای تخصص قلب و عروق بوده و ریاست یکی از بهترین مراکز درمانی واریس در تهران را بر عهده دارد. دکتر هاشمی فلوشیپ فوق تخصصی خود را در رشته مداخلات قلبی دریافت کرده و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز بوده است. وی هم اکنون خدمات درمانی قلب را در مرکز شخصی خود با کمک جمعی از برترین متخصصین قلب ارائه می دهد.

خدمات مرکز درمان واریس دکتر هاشمی:

 • درمان واریس و اسکن هسته ای
 • درمان بیماری های قلبی و آنژیوگرافی
 • آنژیوپلاستی و درمان آریتمی های قلبی
 • درمان فشار خون و تست ورزش
 • ام آر آی قلب و نوار قلب

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، پانزدهم غربی، پلاک پنجم، طبقه سوم

شماره تماس: 09022005225

مرکز درمان واریس بهار

مرکز درمان واریس بهار

مرکز درمانی بهار با مدیریت دکتر اصغر مزارعی متخصص قلب و عروق و فلوشیب اکوکاردیوگرافی تاسیس شده است. ایشان هم اکنون عضو انجمن قلب و اکوکاردیوگرافی آمریکا هستند و با بیش از 20 سال سابقه تخصصی از برترین ها برای شما عزیزان به شمار می روند. مرکز ایشان در حوزه ی تخصصی و تشخیصی قلب و عروق با بهره گیری از بروزترین دستگاه های پیشرفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خدمات مرکز درمان واریس بهار:

 • درمان بیماری های دریچه ای قلب و واریس
 • درمان انواع دیابت و بیماری های مادرزادی قلب
 • درمان نارسایی قلبی، فشار خون و چربی بالا
 • درمان افتادگی دریچه میترال قلب و آنژیوگرافی
 • درمان التهاب عضله قلب، نوار قلب و اکو قلبی
 • درمان بیماری های قلبی عروقی، تست ورزش و هولتر ریتم

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، ابتدای بلوار مرزداران، مرکز درمانی بهار، طبقه دوم

شماره تماس: 02148000962

مرکز درمان واریس آریتمی

مرکز درمان واریس آریتمی توانیر

کلینیک آریتمی یکی از مراکز تخصصی درمان واریس و بیماری های قبلی عروقی می باشد که در میدان توانیر یا شهید عباس پور تهران تاسیس شده است. در این مرکز مشاوره های تخصصی در مورد انواع روش های از بین بردن واریس و بیماری های قلب و عروق ارائه می شود و شما عزیزان می توانید با خیالی اسوده اقدام به دریافت نوبت ویزیت در آن نمایید.

خدمات مرکز درمان واریس آریتمی:

 • از بین بردن رگ های واریسی و کانون های آریتمی
 • سوزاندن رگ های اضافه قلب و درمان آریتمی با فریز کردن
 • هولتر مانیتورینگ قلبی و درمان فشار خون بالا و پایین
 • درمان بیماری مادرزادی قلب و عروق و نارسایی قلبی
 • باتری قلبی با پیس میکر، اکوکاردیوگرافی و درمان سنکوپ قلبی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر(عباسپور)، پلاک 22

شماره تماس: 02188881891

مرکز درمان واریس سپیتا

مرکز درمان واریس سپیتا

کلینیک تخصصی سپیتا دارای تجهیزات و دستگاه ‌های روز دنیا می ‌باشد. این مرکز با حضور کادر مجرب و پزشکان متخصص خود موفق به کسب رضایت بالایی از مراجعان شده و عنوان بهترین مرکز درمان واریس در پایتخت را نیز کسب کرده است.

خدمات مرکز درمان واریس سپیتا:

 • درمان واریس با لیزر
 • جوانسازی صورت با نخ و دستگاه آر اف
 • اندولیفت صورت بدن و مزوتراپی سر و صورت
 • میکرونیدلینگ، درمان زگیل تناسلی و خدمات تخصصی پاکسازی پوست

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، نبش آسمان، ساختمان آربیسان، طبقه اول

شماره تماس: 02126740822

مرکز درمان واریس قلب شما

مرکز درمان واریس قلب شما

کلینیک درمانی قلب شما از بهترین مراکز درمان بیماری های قلبی و واریس در شهر تهران به شمار می‌ ‌رود که با دریافت مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان تاسیس شده است. این مرکز مجهز به آخرین تکنولوژی ‌های روز دنیا بوده و کادر پزشکی فعال در آن از برترین اساتید کشور هستند.

خدمات مرکز درمان واریس قلب شما:

 • درمان واریس با لیزر و اسکلروتراپی
 • درمان لخته ‌های وریدی عمقی و لیزر داخلی عروقی
 • درمان اختلالات عروقی به روش آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی
 • نوار قلب، تست ورزش، مشاوره واریس
 • معاینه دقیق قلب و اکوکاردیوگرافی‌ های رنگی

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، بین میدان کاج و میدان قیصر امین پور، پلاک ۳۳، ساختمان سرو سبز، طبقه سوم، واحد سیزدهم

شماره تماس: 02122363652

خدمات بهترین مرکز درمان واریس در تهران

جراحی: هنگامی که رگ‌ های واریسی با سایر روش‌ ‌ها همچون لیزر درمانی و یا رادیو فرکانسی قابل درمان نباشند، بهترین مراکز درمان واریس به فکر جراحی خواهند افتاد. در واقع جراحی آخرین راه درمانی برای واریس می ‌باشد که موجب بستن و سوزاندن عروق واریسی خواهد شد. جراحی واریس بسیار کم تهاجمی می‌ ‌باشد و از روش ‌های گوناگون برای از بین بردن رگ‌ های آسیب دیده استفاده می ‌کند.

اسکلروتراپی: در این روش با کمک سونوگرافی ‌های اولیه، بیماری شما را تشخیص می ‌دهند و مایعی به نام اسکلروسانت داخل رگ‌ های واریسی تزریق می ‌کنند. این مایع موجب تخریب جداره رگ‌ ها شده و در نتیجه رگ‌ های واریسی را به مرور زمان حذف می ‌کند. این روش یکی از محبوب ‌ترین روش ‌های درمانی مورد استفاده در بهترین مرکز درمان واریس در شهر تهران می‌ ‌باشد که مناسب درمان رگ‌ های کوچک تر است.

فوم اسکلروتراپی: بسیاری از مویرگ‌ های قرمز و بنفش که در نزدیکی سطح پوست دیده می ‌شوند برای سلامتی مشکلی به وجود نمی ‌آورند اما از نظر ظاهری موجب آزار فرد خواهند شد. با استفاده از این روش می ‌توان تمامی رگ ‌های واریسی خفیف و عنکبوتی را طی چند جلسه به طور کامل از بین برد. فوم اسکلروتراپی دارای اثربخشی بهتری برای درمان واریس می ‌باشد که در آن به جای مایع، از حالت فوم یا کف که در واقع مخلوطی از گاز و مایع اسکلروسانت می ‌باشد استفاده می ‌کنند.

لیزر درمانی: بسیاری از رگ ‌های واریسی توسط لیزر درمان می ‌شوند. در این روش از حرارت تولید شده توسط لیزر برای بستن رگ ‌های آسیب دیده استفاده می ‌کنند و روشی کاملاً کم تهاجمی محسوب می ‌شود. درمان لیزری تحت بی ‌حسی موضعی انجام شده و در کمتر از یک ساعت به پایان خواهد رسید. این روش درمانی دارای نرخ موفقیت ۹۸ درصدی می ‌باشد و تمامی جراحان عمومی و متخصصان قلب و عروق قادر به انجام آن خواهند بود. پس از انجام لیزر درمانی فرد احساس تنگی در ناحیه پاهای خود داشته و مناطق آسیب دیده آن کبود خواهد شد.

رادیو فرکانسی: یکی دیگر از بهترین راه‌ های درمانی واریس، روش رادیو فرکانسی می ‌باشد که جایگزینی مناسب برای جراحی محسوب می ‌شود. در این روش هیچ گونه نیاز به برش ‌های جراحی نخواهد بود و فرد با گذراندن دوره نقاهت کوتاه مدت سلامتی خود را به دست خواهد آورد. روش رادیو فرکانسی هیچ گونه جای بخیه از خود به جای نخواهد گذاشت و نیازی به بیهوشی ندارد. با انجام این روش ظرف مدت کم تر از یک ساعت بیمار می ‌تواند به منزل خود برگردد و استراحت کند.

خدمات بهترین مرکز درمان واریس در تهران

راه های پیشگیری از ابتلا به واریس

 • جهت پیشگیری و مقابله با رگ‌ های تار عنکبوتی به خصوص در ناحیه پاها، به فکر گردش خون مناسب باشید و به طور منظم ورزش کنید.
 • پیاده‌روی و دوچرخه سواری و همچنین بالا رفتن از پله‌ ها یکی از فعالیت‌ های بدنی مفید برای گردش خون و بهبود جریان خون می ‌باشد که منجر به پیشگیری از ابتلا به واریس خواهد شد.
 • هنگام استراحت پاهایتان را کمی بالاتر از بدن خود نگه دارید و بدن خود را به میزان مناسب کش دهید.
 • اگر شغل شما به گونه ‌ای می ‌باشد که مدت زمان طولانی سر پا ایستاده یا خواهید نشست، هر چند دقیقه یکبار حرکت کششی انجام دهید و گردش خون خود را تحریک کنید.
 • یکی از عوامل مهم در ابتلا به واریس اضافه وزن می ‌باشد؛ پس وزن خود را کنترل کرده و از وارد کردن فشار زیاد به دلیل چربی به پاهای خود جلوگیری نمایید.
 • جهت افزایش جریان خون و پیشگیری و مقابله با رگ‌ های تار عنکبوتی و واریسی، از ماساژ درمانی با سرکه سیب استفاده کنید.
 • هنگام خوابیدن زیر پاهای خود بالش قرار دهید تا جریان خون در بدنتان بهتر صورت بگیرد.
 • سعی کنید با انجام ورزش ‌های مناسب روی عضلات پاهای خود کار کرده و آن ها را تقویت کنید؛ زیرا این عمل موجب پیشگیری از بروز رگ ‌های تار عنکبوتی خواهد شد.
 • از انجام عادت‌ ‌های نادرست همچون نشستن و پا روی پا انداختن بپرهیزید و به مدت طولانی یک جا ساکن نباشید.
 • هنگام انجام فعالیت‌ های روزانه از لباس و کفش ‌های مناسب و راحت استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌ های تنگ و کفش ‌های پاشنه بلند بپرهیزید.

انواع واریس

 1. واریس متوسط: واریس های متوسط روی عروق کوچک تمرکز دارند و رنگ کبود رگ‌ ها را به وجود می ‌آورند.
 2. واریس شدید: انواع واریس های شدید موجب ایجاد درد و ورم در پاها شده و در موارد نادر زخم ‌های واریسی را نیز به دنبال خواهند داشت. این نوع واریس ها به دلیل عدم درمان به موقع ورم خواهند کرد و تغییر رنگ‌ های گوناگونی را به وجود خواهند آورد.
 3. واریس حاد: اگر واریس ای شدید در مدت زمان مخصوص به خود درمان نشوند، پیشرفت کرده و موجب به وجود آمدن واریس خیلی ‌حاد خواهند شد. در این نوع واریس ها تجمع خون در رگ ‌ها منجر به پارگی و در نهایت خونریزی شده و تا طولانی مدت نیز ادامه خواهد داشت. در مواردی این نوع واریس موجب لخته شدن خون شده و مرگ و میر را نیز به دنبال خواهد داشت.
 4. واریس شانه ‌ای: این نوع واریس ها به شکل ‌های تکه تکه یا برجسته دیده می ‌شوند و بیشتر در پشت زانوها به وجود خواهند آمد.
 5. واریس بارداری: یکی از مهم ترین عوامل ابتلا به واریس، قرار گرفتن در دوره بارداری می ‌باشد. هرچه سن جنین افزایش پیدا کند، وزن مادر نیز بیشتر شده و کم تحرکی او موجب به وجود آمدن واریس خواهد شد. همچنین تغییرات هورمونی که در این دوره به وجود می ‌آید موجب بروز رگ ‌های واریسی می ‌شود و پس از زایمان مادر کم کم اثرات آن از بین خواهد رفت.
 6. واریس کودکان: مبتلا شدن کودکان به بیماری واریس بسیار نادر می ‌باشد؛ اما عوامل گوناگون همچون اضافه وزن، بیماری ‌های زمینه ‌ای و ژنتیک ممکن است موجب بروز این بیماری در کودکان نیز شود. در این حالت اختلالات گوناگونی در عروق کودک ایجاد شده و رگ ‌های واریسی نمایان می ‌شود.
 7. واریس عنکبوتی: همان گونه که از نام این نوع واریس مشخص می ‌باشد، رگ‌ های واریسی در این نوع بیماری مانند تار عنکبوت در هم خواهند بود. واریس های عنکبوتی خود را معمولاً با رنگ قرمز نشان می ‌دهند و در زیر زانوها و خارج از ران دیده می ‌شوند.
 8. واریس صافن کوچک: این نوع واریس ها برجستگی ‌های خفیفی دارند؛ اما به میزانی نمی ‌باشد که به وضوح دیده شوند. واریس‌ های صافن کوچک بیشتر در مناطق مچ پا و پشت زانو دیده خواهند شد و درمان آن ها راحت می ‌باشد.
 9. واریس صافن بزرگ: نوع دیگر از بیماری واریس، واریس صافن بزرگ می ‌باشد که با دردهای خفیف تا شدید همراه خواهد بود. این نوع واریس با دارودرمانی برطرف خواهد شد. واریس های صافن بزرگ موجب ایجاد برجستگی ‌های بیشتری شده و رگ ‌های اصلی توسط آن تغییر رنگ پیدا می‌ ‌کنند. واریس های صافن بزرگ بیشتر در مچ پا تا کشاله ران دیده خواهند شد.

کلام آخر

یکی از عارضه‌ های عروقی شایع که بیش از ۲۰ درصد از افراد جهان با آن سر و کار دارند، بیماری واریس می ‌باشد. واریس دارای انواع مختلف همچون واریس شانه ‌ای یا عنکبوتی می ‌باشد که توسط روش ‌های درمانی گوناگون همچون جراحی و لیزر درمانی برطرف می ‌شود. این بیماری به دلایل گوناگون همچون بارداری، افزایش سن، وزن زیاد و ژنتیک ایجاد می ‌شود و ظاهری ناپسند به نواحی گوناگون همچون پا، دست و صورت فرد می‌ ‌بخشد.

در این مقاله 10 مورد از بهترین مرکز درمان واریس در تهران را به شما معرفی نمودیم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات درمانی مورد نیاز خود در بالاترین سطح کیفی برخوردار شوید. سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله را مطالعه نمودید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

فاطمه عرب

سلام من فاطمه عرب هستم، 5 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا