پزشکان

بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران سال【1402】❤️ + لیست 10تایی

تعیین جنسیت یک راه حلی است برای زوج ها که قصد دارند از انتقال اختلالات ژنتیکی در رابطه با جنسیت خاص برای فرزندشان جلوگیری کنند. تعیین جنسیت راهکار مناسبی است برای والدینی که تمام فرزندانشان دارای یک جنسیت هستند و دوست دارند که یک فرزند با جنسیت مخالف را تجربه کنند. برای انتخاب یک پزشک برای تعیین جنسیت فرزند خود می توانید در ادامه مطلب با 10 تا از بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران با خیالی آسوده دکتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این روزها می توان جنسیت نوزاد را برای بارداری انتخاب کرد. متخصص می توانند با بهره گیری از پیشرفت های به وجود آمده در درمان های باروری جنسیت دختر یا پسر بودن جنین را تعیین می کنند. اگر تصمیم به انجام یکی از روش های تعیین جنسیت گرفته اید، باید شرایط خاص آن را داشته باشید.

انتخاب بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران

انتخاب بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران بستگی به معیارهای شخصی هر فرد دارد. چرا که هر فردی با توجه به تجربه های شخصی خود، معیارهایی برای انتخاب دکتر در نظر می گیرد. شاید تا به حال شما نیز به دکتر حرفه ای و باتجربه ای مراجعه کرده اید که دلسوزانه  نسبت به مشکلات و دردهای شما پاسخ می دهند.

داشتن رفتار محترمانه هر پزشکی، احساس اطمینانی برای بیماران ایجاد می کند و به آنها کمک می کند تا برای گذراندن مراحل درمان احساس راحتی بیشتری داشته باشند. پیشنهاد می شود قبل از انتخاب یک دکتر خوب، لیستی از ویژگی هایی که برای دکتر تعیین جنسیت در نظر دارید، تهیه کنید. به طور معمول ویژگی های بارزی که برای همگان مهم و حیاتی است و یک دکتر به عنوان بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران باید شرایط زیر را داشته باشد:

تحصیلات:

یک پزشک خوب فردی است که باید تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه های کشور گذرانده باشد. پس قبل از انتخاب، باید بدانید که دکتر مورد نظر مدرک خود را در کدام کشور و دانشگاه گذرانده است؟ آیا دارای بورد تخصصی می باشد یا خیر.

تجربه:

در نظر بگیرید، زمانی که هر پزشکی، با هر تخصصی دارای سابقه فعالیت بیشتری باشد، گزینه انتخابی مناسب تری است.

تخصص:

پزشک در چه زمینه های از جمله بارداری، نازایی و یائسگی، زایمان تخصص دارد. سن و وضعیت شرایط بیماران نشان دهنده مهارت پزشک در حوزه مشخص می باشد. پس دکتری که در زمینه تعیین جنسیت دارای سابقه درخشان است، برای رسیدن به نتیجه مثبت یک انتخاب درست می باشد.

10 تا از بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران را بشناسید!

دکتر مهشید کریمی

دکتر مهشید کریمی

دکتر مهشید کریمی که به عنوان رتبه برتر در سال 1375 تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علوم پرشکی تهران را آغاز نمودند.
ایشان در سال 1383 از دوره پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده و در فاصله سال های 1385 تا 1389 در دوره تخصصی زنان در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بودند.
پس از اتمام دوره تخصصی و اخذ مدرک بورد تخصصی رشته زنان و زایمان، ابتدا در بیمارستان امام خمینی و پس از آن حدود 5 سال را به عنوان هیات درمانی در بیمارستان های طالقانی، طرفه و همچنین بیمارستان کسری ،مشغول به خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان بوده اند.
دکتر مهشید کریمی در سال 1397 در راستای افزایش دانش و توان خود درجهت رفع نیاز جامعه و همچنین به واسطه علایق دیرینه خود به درمان های نازایی و ناباروری وارد فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری و انجام IVF، تعیین جنسیت و میکرواینجکشن یا ICSI شده و تحت نظارت اساتید محترم دانشگاه تهران و بیمارستان یاس، آموزش های تخصصی لازم را گذرانده و هم اکنون با بهره گیری از تجهیزات و دانش روز دنیا در این حوزه درحال خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان می باشند.

 • عضو انجمن باروری وناباروری ایران ( ISRM )
 • عضو انجمن باروری وناباروری اروپا
 • عضو انجمن جراحان ایران
 • مقاله چاپ شده در مجله های isi
 • نفر برتر رتبه کنکور سراسری و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران
 • فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری و IVF از دانشگاه تهران

خدمات:

 • لابیاپلاستی با لیزر
 • تزریق چربی و جوانسازی واژن
 • تعیین جنسیت
 • آی وی اف و میکرواینجکشن
 • جراحی های زیبایی زنان شامل :سفید کردن با کربوکسی تراپی و روشهای نوین
 • تنگ کردن واژن و پرینورافی
 • درمان ناباروری بانوان و آقایان
 • لاپاراسکوپی
 • هیستروسکوپی
 • لیزردرمانی با مونالیزا و آفرودیت
 • سزارین و زایمان طبیعی
 • پایش بارداری

آدرس:

تهران ، خیابان قائم مقام فراهانی ، نرسیده به تهران کلینیک ، نبش کوچه عرفان ، پلاک ۱۶۶ ، طبقه 1-

تلفن تماس:

09128874148

021-88718034

مهم ترین عوامل در انتخاب بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران

حضور پزشک در بیمارستان ها و کلینیک ها:

حضور پزشک در بیمارستان ها و کلینیک های معتبر این اطمینان را با شما می دهد، که مراحل درمان و تعیین جنسیت با بهترین امکانات صورت می گیرد. پس به مکان حضور پزشک دقت کافی داشته باشید.

جنسیت:

معمولا خانم ها در مبحث درمان مشکلات خانم ها، با دکترهای زن احساس راحتی بیشتری دارند.

معرفی دکتر تعیین جنسیت توسط دوستان:

در برخی از موارد، دوستان یا آشنایان و نزدیکان یک پزشک زنان خوب به عنوان بهترین دکتر زنان در ایران به شما معرفی می کند. نزدیکان شما آشنایی بهتری نسبت به توقع شما دارند و می دانند فردی که به شما معرفی می کنند، حتما مورد تایید شما قرار می گیرد.

برخی اوقات، یکی از دوستان شما که معیار تقریبا یکی با شما دارند، یک پزشک خوب به عنوان بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران به شما معرفی می کنند.  دوستان شما بخاطر که از معیارها و هدف شما آگاهی کامل دارند، این قابلیت را دارند که دکتری که مورد قبول شما است را به شما معرفی کنند.

پس بهتر است از دوستان و آشنایان خود در انتخاب بهترین دکتر تعیین جنسیت و بهترین دکتر زنان کمک بگیرید  و از تجربیات آنها در زمینه  زنان و تعیین جنسیت با دقت بهره مند شوید.

موقعیت مکانی مطب دکتر:

برای انجام تعیین جنسیت، لازم است دفعات متعددی به پزشک مراجعه کنید. بخاطر همین، موقعیت مکانی مطب یا کلینیک دکتر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انتخاب بهترین دکتر لازم است نکات مربوط به منطقه مطب مانند مسیر رفت و آمد، ترافیک مسیر، هزینه رفت و آمد را در نظر بگیرید.

اعتبار و شهرت:

پیش از مراجعه به دکتر باید در نظر داشته باشید که با متخصص زنان احساس راحتی در خود ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی در مورد مسائل مربوط به روابط جنسی با دکتر خوب صحبت کنید یا از او سوال بپرسید. پس در این مواقع ایجاد احساس اطمینان یکی از الزاماتی است که باید نسبت به دکتر داشته باشید.

همچنین زمان مراجعه به یک متخصص زنان، قرار بر این است که محرمانه ترین مشکلات در زمینه روابط جنسی و جسمی خود برای متخصص بازگو کنید. پس انتخاب یک پزشک معتبر این اطمینان را به شما می دهد که مسائل شما نزد پزشکان محفوظ باقی می ماند.

عوامل زیر را در انتخاب دکتر در نظر بگیرید

روش هایی برای تعیین جنسیت

رژیم غذایی

بر اساس تحقیقات انجام شده، علاوه بر تاثیر رژیم غذایی بر روی گیرنده های اسپرم بر روی دیواره رحم، بر تعیین جنسیت نوزاد اثر می گذارد. تعادل بین سدیم و پتاسیم در مقابل تعادل بین کلسیم و منیزیم بر روی گیرنده های دیواره رحم تاثیر می گذارد و باعث تغییر دیواره تخمک برای جذب یکی از دو اسپرم زنانه یا مردانه عمل کند. پس زمانی که جذب سدیم و پتاسیم بالا و مصرف کلسیم و منیزیم در برنامه غذایی مادر بالا باشد، امکان جذب اسپرم جنسیت پسر افزایش پیدا می کند.

 • غذاهای حاوی سدیم شامل: گوشت ، تخم مرغ، جگر گوساله، هویج ، اسفناج، شیر، نمک طعام
 • غذاهای حاوی پتاسیم شامل: فراورده های گوشتی، میوه ها مخصوصا  ( موز ، خرما)، سبزیجات به خصوص (سیب زمینی و هویج) و غلات می باشند.
 • غذاهای منيزيم دار شامل: قهوه، كاكائو، غلات، سبزی ها، مخمر آبجو، سويا، چغندر، گردو، جوانه گندم است.
 • غذاهای کلسیم دار: شير كاكائو، ماست، بستنی، شلغم، بادام و ساردين است
 • غذاهايی كه بيشتر برای لقاح پسر توصیه می شود شامل: غذاهای شور، خرما ، هویج، جگر ، گوشت، موز، تخم مرغ، سيب زمينی
 • غذاهایی كه برای لقاح دختر توصیه می شود شامل: بادام ، کاکائو ،شير و فرآورده های آن مانند ماست و پنیر و …، ماهی ساردين، خاويار، جوانه گندم و كلم، كدو و فلفل سبز

لقاح مصنوعی

لقاح مصنوعی داخل رحم و لقاح مصنوعی خارج از رحم هر دو برای درمان ناباروری استفاده می شود که در طی مراحل می توان تعیین جنسیت انجام داد که PGD یکی از روش های آن است. میزان موفقیت این روش ۹۹ تا ۱۰۰ درصد می باشد که عوامل مختلفی مانند سن مادر، تعداد فرزندان و جنسیت آنها، وضعیت سلامتی مادر و روش های زایمان بستگی دارد. توصیه می شود قبل از انجام لقاح مصنوعی به بهترین دکتر نازایی و دکتر زنان مراجعه کنید، تا اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید.

آزمایش ژنتیکی پیش از لایه گزینی

آزمایش ژنتیکی پیش از لایه گزینی عملی است که در کنار لقاح خارج از رحم یا همان IVF می توان برای جدا کردن یک یا دو سلول از جنین انجام داد و بر روی آنها آزمایش هایی به منظور بررسی اختلالات ژنتیکی انجام می شود.

کلام آخر

در پایان این مقاله بهتر است بیان کنیم که اسامی دکترهای موجود در این مقاله، صرفا جهت معرفی می باشند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

3.6/5 - (52 امتیاز)

3 دیدگاه

 1. خیلی خوبه که دکترای خوب رو جمع کردین و آدم راحت میتونه بهشون دسترسی داشته باشه

  1. ممنون از نظر شما. بله داخل سایت پزشکا می تونید پزشکانی که مد نظرتون هست رو پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا