بیماری ها

10 تا از بهترین جراح زانو در ایران ❤️【سال1403】⚡️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح زانو در ایران را به شما معرفی کنیم. امروزه به دلایل مختلفی مانند اضافه وزن و چاقی، سبک زندگی غلط و آسیب های تصادفات و ورزش افراد دچار مشکلات و بیماری های حرکتی و عضلانی مختلفی می شوند که گاها می توانند زندگی روزمره فرد را مختل کنند. از شایع ترین مشکلات حرکتی و استخوانی آسیب دیدن زانو و مفاصل آن می باشد. زانو از آسیب پذیرترین و حساس ترین قسمت های بدن هر انسانی است که همیشه در معرض ضربه و فشار است. پیشرفت علم پزشکی موجب شده است که راه حل مطمئنی برای این مشکل پیدا شود و فرد تا آخر عمرش از شر زانو درد و مشکلات آن راحت شود. این راه حل عمل جراحی زانو می باشد که در آن مفصل مصنوعی به نام پروتز جایگزین مفاصل آسیب دیده فرد می شود و در نتیجه درد زانو افراد کاهش پیدا می کند. این عمل در صورتی انجام می شود که فرد درد غیر قابل تحملی داشته باشد و سایر روش های غیرجراحی و مدرن را امتحان کرده باشد.

عمل جراحی زانو چیست؟

عمل جراحی زانو که به آن آرتروپلاستی یا تعویض مفصل زانو هم گفته می شود عملی است که در آن مفاصل آسیب دیده و مشکل دار فرد تعویض می شوند و به جای آن ها مفاصل مصنوعی که پروتز نام دارند جایگزین می شوند. اشخاصی که مشکلاتی مانند درد غیر قابل تحمل، زانوهای آسیب دیده در سوانح و تصادفات، آرتروز و ساییدگی مفصل زانو و بیماری های خود ایمنی دارند باید از این روش برای بهبودی کامل خود استفاده کنند. عمل جراحی در صورتی انجام می شود که روش های درمان غیرتهاجمی و غیرجراحی برای فرد جواب ندهد و زانو درد زندگی روزمره فرد را دچار اختلال کرده باشد.

عمل جراحی زانو روشی موفقیت آمیز است که افراد رضایت بالایی از انجام آن دارند، چرا که مفاصل مصنوعی استفاده شده در عمل کاملا طبیعی و شبیه به مفاصل خود فرد است و در صورت نگهداری و مراقبت درست فرد ماندگاری بالایی خواهند داشت. عمل جراحی زانو یا تعویض مفصل زانو عمل حساسی است که باید توسط پزشک متخصص ماهر و کاربلدی انجام شود. همچنین بعد از این عمل فرد باید مراقبت های زیادی مانند کاهش وزن، خودداری از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت و مراجعه مداوم به فیزیوتراپی انجام دهد. افرادی که دچار مشکلات زانو هستند می توانند تحقیق کنند و به بهترین جراح زانو در تهران مراجعه کنند.

ویژگی های بهترین جراح زانو در ایران

نحوه عمل جراحی زانو

عمل جراحی زانو، عملی پیچیده است که اگر توسط پزشک ارتوپد ماهر و کاربلدی انجام شود درصد موفقیت بالایی دارد و می تواند مشکلات زانو فرد را تا آخر عمر حل کند. عمل تعویض مفصل یا آرتروپلاستی مراحل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

1- در اولین مرحله پزشک متخصص بیمار را به طور کامل به وسیله دستگاه های تشخیصی مختلف مانند سی تی اسکن و ام آر آی معاینه و بررسی می کند و مشکلش را تشخیص می دهد.

2- سپس بیمار با توجه به شرایط بدنی خود تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد و عمل جراحی شروع می شود.

3- در این مرحله جراح ارتوپدی در ناحیه مفاصل زانو فرد شکافی کوچک به نواحی داخلی ایجاد می کند تا به استخوان های مفاصل زانو دسترسی پیدا کند.

4- در این مرحله که حساس ترین مرحله عمل می باشد نواحی آسیب دیده زانو فرد مانند استخوان های ران و ساق با ابزارها و وسایل مخصوص جدا می شوند. این مرحله باید به نحوی انجام شود که استخوان های مجاور آسیب نبینند.

5- در این مرحله پزشک ارتوپد میزان آسیب وارده به زانو فرد را بررسی می کند و با توجه به آن برای بیماران پروتز و ایمپلنت های مخصوصی جایگزین می کند.

6- در آخرین مرحله ایمپلنت ها و پروتزهایی که از فلز و پلاستیک تشکیل شده اند توسط ماده ای به نام سیمان استخوانی به استخوان های ناحیه ران و ساق پا متصل می شوند و در صورت نیاز از روش تثبیت بیولوژیک برای فرد استفاده می شود.

افراد باید مراحل بالا را توسط بهترین دکتر ارتوپد انجام بدهند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند.

نحوه عمل جراحی زانو

ویژگی های بهترین جراح زانو در ایران

بهترین جراح زانو در ایران باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که زانو از مفاصل حساس و آسیب پذیر است و باید توسط پزشکی ماهر و کاربلد درمان شود. برخی از ویژگی های بهترین جراح زانو شامل موارد زیر است:

 • بهترین جراح زانو در ایران باید در این زمینه متخصص باشد و مدارک علمی خود را از مراکز معتبر علمی اخذ کرده باشد.
 • بهترین جراح زانو در ایران باید بااخلاق باشد و با بیماران به خوبی برخورد کند.
 • در مطب بهترین جراح زانو در ایران باید از پیشرفته ترین و مدرن ترین وسایل و دستگاه ها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان دریافت کنند.
 • مطب بهترین جراح زانو در ایران باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و وسایل و دستگاه ها به صورت مداوم ضدعفونی و استریل شوند.
 • بهترین جراح زانو در ایران باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و عمل جراحی خود را با دقت انجام بدهد.
 • بهترین جراح زانو در ایران باید قیمت های معقولی داشته باشد تا همه بیماران بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • مطب بهترین جراح زانو باید در مکانی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین جراح زانو در ایران باید فلوشیپ های مختلفی را گذرانده باشد و در حوزه جراحی زانو تخصص کافی داشته باشد.

افراد برای انجام جراحی زانو باید به پزشکی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

ویژگی بهترین جراح زانو در ایران :

✅ مدرک تحصیلی معتبربهترین جراح زانو در ایران باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤️ موقعیت مکانی مناسبمطب پزشک متخصص باید در موقعیت مکانی مناسبی قرار داشته باشد که افراد به راحتی بتوانند به مطب ایشان مراجعه کنند.
⚡️ استفاده از بروزترین دستگاه هابهترین پزشک متخصص باید برای انجام خدمات از بهترین و بروزترین دستگاه ها استفاده کند.
⭐ جواز طبابتبهترین پزشک متخصص باید جواز طبابت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.

10 تا از بهترین جراح زانو در ایران را بشناسید!

دکتر محمدرضا صادقی

دکتر محمدرضا صادقی

دکتر محمدرضا صادقی از جراحان شناخته شده و برتر ارتوپدی درایران می باشند و اولین پزشکی در ایران هست که سلول عصاره ی جفت را به مفصل تزریق میکند. از این رو در کنکور سراسری در ایران شرکت کرده و در رشته ی پزشکی عمومی دانشگاه تهران قبول شده و دوره ی پزشکی عمومی خود را با معدل بالا سپردی کرده اند با رتبه ی بالا در رشته ی جراحی ارتوپدی در دانشگاه تهران ( که بالاترین دانشگاه ارتوپدی در ایران است ) قبول شده و دوره ی تحصیل خود را با معدل بالا در ایران دانشگاه گذرانده اند. پس از آن به آلمان و روسیه رفته و دوره ی فلوشیپ زانو و کتف را در این کشور ها گذرانده اند. ایشان همچنین به زبان های آلمانی و اسپانیایی و انگلیسی تسلط کامل دارند. دکتر محمدرضا صادقی به عنوان جراح مشهور ارتوپدی در ایران شناخته می شود که بیش از ۳هزار جراحی و ویزیت رایگان در مناطق محروم استان های خراسان و آذربایجان را در کارنامه ی خود دارد و از این رو جزو پزشکان خوشنام در ایران شناخته می شوند.

خدمات:

 • درمان بیماری های زانو
 • درمان بیماری های دست
 • درمان بیماری های کتف و شانه
 • درمان بیماری های لگن
 • درمان بیماری های پا و مچ پا
 • درمان بیماری های ستون فقرات
 • درمان بیماری های سیستماتیک

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ۳۲ ام، ساختمان پزشکان یاس، طبقه 3، واحد 304

شماره تماس:

۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۴۶

۰۲۱-۷۱۰۵۷۵۰۲

اینستاگرام: dr.sadeghi.orthoped

وب سایت: iranorthopedic.com

دکتر عباس بهراد

دکتر عباس بهراد

دکتر عباس بهراد متولد 1354 در سبزوار بوده دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی باقرالعلوم سبزوار در سال 1372 به پایان رسانید در همان سال بدون شرکت در هیچ کلاس کنکوری و بدون هیچ سهمیه ای در رشته پزشکی قبول شد . وی رتبه اول آزمون جامع علوم پایه پزشکی را در سال 1375 کسب کرد.

پس از اتمام پزشکی عمومی در همان سال در رشته تخصص ارتوپدی قبول شد و در سال 1384 فارغ التحصیل گردید وی پس از حدود 15 سال تجربه و گذراندن دوره های پیشرفته جراحی زانو و تعویض مفصل و انجام بیش از ۳۰۰۰ عمل جراحی موفقیت آمیز مشغول خدمت به بیماران محترم می باشد. دکتر بهراد عمل های جراحی فوق تخصصی زانو و لگن را با آخرین و بهترین روشی که در دنیا وجود دارد انجام میدهد.

خدمات:

 • تعویض مفصل زانو و لگن (آرتروپلاستی=مفصل مصنوعی)
 • عمل جراحی انحراف زانوها ( پا پرانتزی و پا ضربدری یا xشکل)
 • درمان آرتروز زانو به روش دارویی و تزریق ژل داخل زانو و پی آر پی و ازن تراپی
 • جراحی بسته (آرتروسکوپیک)رباطهای صلیبی و منیسکهای زانو در ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای و افراد عادی
 • جراحی انحراف انگشت شست پا (هالوکس والگوس)
 • درمان گچ گیری و جراحی تمامی شکستگی اندامها و جوش نخوردن شکستگی ها
 • درمان پا پرانتزی و ضربدری در کودکان برای جلوگیری از نیاز به جراحی های سنگین و پرهزینه پس از بلوغ

بیمارستان هایی که دکتر بهراد عملهای جراحی خود را در آنجا انجام میدهد:

بیمارستان تریتا واقع در انتهای همت غرب روبروی دریاچه چیتگر
بیمارستان نورافشار (هلال احمر) واقع در قیطریه
بیمارستان سلامت فردا واقع در مرزداران، میدان باغ فیض

زمان حضور در مطب:
شنبه دوشنبه سه شنبه ها عصر
با تعیین وقت قبلی

شماره تماس:

09120997036

02188792149

آدرس مطب: تهران- ونک- گاندی شمالی- کوچه صانعی- پلاک 19- ساختمان پزشکان نشاط- طبقه 4- واحد 12

اینستاگرام: dr.behrad_abbas

جراح زانو

دکتر علیرضا میرزا صادقی

دکتر علیرضا میرزا صادقی

دکتر علیرضا میرزا صادقی متخصص جراحی ارتوپد در شهر تهران می‌ باشد. ایشان ابداع کننده تکنیک‌ ‌های جدید جراحی برای شکستگی استخوان ‌های بلند هستند و از برترین‌ های این حوزه در ایران به شمار می ‌روند. دکتر میرزا صادقی استاد و مدیر گروه سابق دپارتمان ارتوپد دانشگاه تیلورز بوده و دوره ‌های تکمیلی جراحی تعویض مفصل زانو را نیز با موفقیت گذرانده است. ایشان دارای مدرک دوره تکمیلی تروما و درمان شکستگی‌ های استخوانی هستند و سابقه درخشانی در این حوزه دارا می ‌باشند. وی تاکنون هزاران مورد درمانی موفق را در کارنامه پزشکی خود ثبت کرده است و همواره رضایت بالایی از مراجعان خود دریافت نموده است.

 خدمات دکتر علیرضا میرزا صادقی:

 •  جراحی تعویض مفصل ران، ستون فقرات و درمان ‌های طبی
 • درمان اختلالات مادرزادی در رفتگی لگن و بیماران فلج مغزی
 • جراحی بازسازی رباط صلیبی زانو و درمان آرتروز زانو
 •  جراحی دردهای شانه، خارج کردن دیسک کمری و زانوی ضربدری
 • درمان دفورمیتی اندام‌ ها، صافی کف پا، خار پاشنه و پای پرانتزی
 • جراحی هالوکس والگوس، گرفتگی اعصاب محیطی، سندروم تونل کارپال و ترمیم مینیسک زانو

 آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو غربی، ساختمان پزشکان سینا، پلاک یازدهم، طبقه چهارم

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی

 دکتر امید شریفی از بهترین جراح زانو در ایران می ‌باشد که در سال ۱۳۸۶ در رشته تخصصی ارتوپد از دانشگاه ایران فارغ التحصیل شده است. ایشان دوره فلوشیپ جراحی آرتروسکوپی و تعویض مفصل زانو و مچ پا را در بیمارستان آتیه و تحت نظر دکتر محمد رازی، رئیس وقت انجمن جراحان زانوی ایران گذرانده‌ اند. دکتر شریفی دوره ‌های تکمیلی بسیاری در کشور های آلمان و اتریش گذرانده و هم اکنون در بیمارستان ‌های قائم و مریم در شهر کرج فعالیت می ‌کند.

 خدمات دکتر امید شریفی:

 •  جراحی تعویض مفصل زانو و آرتروسکوپی زانو
 •  جراحی شانه  تعویض مفصل شانه و درمان آسیب ‌های ورزشی
 • تزریق سلول بنیادی جهت التیام آرتروز زانو و آسیب‌ ‌های زانو
 • درمان پارگی رباط صلیبی و مینیسک زانو
 • درمان زانو دردهای مزمن، انواع انحراف زانو و عقب زدگی زانو
 •  درمان پوکی استخوان، انحراف مفاصل، دیسک کمر، دیسک گردن و تنگی کانال نخاعی

 آدرس: کرج، چهارراه طالقانی جنوبی، کوچه گل ‌ها، بنای ماندگار، طبقه چهارم

دکتر محمد علی قاسمی

دکتر محمد علی قاسمی

 دکتر محمد علی قاسمی فوق تخصص جراحی لگن و دارای تخصص ارتوپد در شهر شیراز هستند. ایشان فلوشیپ تعویض مفصل و آرتروسکوپی زانو را از کشور سوئیس دریافت کرده ‌اند و دوره ‌های کوتاه مدتی در کشورهای آلمان و اتریش نیز گذرانده ‌اند. دکتر قاسمی اولین فلوشیپ رسمی جراحی هیپ و لگن در شیراز می ‌باشد که انواع روش ‌های غیر تهاجمی را در جنوب کشور پیاده ‌سازی کرده است. وی دوره پزشکی عمومی خود را نیز در شهر شیراز گذرانده و عضو استعداد های درخشان کشور نیز می ‌باشد. دکتر قاسمی دوره ‌های جراحی زانو را در سال ۲۰۱۶ در کشور اتریش سپری کردند و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در شهر شیراز هستند.

 خدمات دکتر محمدعلی قاسمی:

 •  درمان آرتروز زانو، آرتروز لگن و تعویض مفصل زانو
 •  جراحی تعویض مفصل لگن و آرتروسکوپی هیپ
 •  جراحی آرتروسکوپی زانو، ساییدگی مفصل زانو، عفونت مفصل و شل شدگی مفاصل زانو
 •  درمان پارگی مینیسک زانو، زانوی پرانتزی، زانوی ضربدری و عفونت مفصل مصنوعی
 • درمان سیاه شدگی سر استخوان ران، درد کشاله ران، بازسازی رباط های زانو و آرتروز
 •  درمان پوکی استخوان، تعویض مفصل نیمه زانو، فرسایش مفصل و شکستگی‌ های لگن و زانو

آدرس: شیراز، قصردشت، روبروی کوچه ۹۷، مسجد الرسول، پلاک ۱۳۱۱

دکتر فرزاد پناهی

دکتر فرزاد پناهی

 دکتر فرزاد پناهی دارای تخصص ارتوپد و فلوشیپ تخصصی زانو می ‌باشد. ایشان مدارک فلوشیپ تخصصی را از کشور اتریش دریافت کرده ‌اند و دارای تحصیلات تکمیلی از کشورهای اسپانیا و ترکیه نیز هستند. دکتر پناهی تاکنون بیش از ۳۲۰۰ مورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو را با موفقیت ثبت نموده است و از برترین‌ های این حوزه در شهر اصفهان محسوب می ‌شود. ایشان همچنین دارای تجربه بیش از ۲۵۰۰ جراحی آسیب‌ های ورزشی زانو، مینیسک زانو و غضروف‌ های زانو نیز هستند.

 خدمات دکتر فرزاد پناهی:

 •  پی آرپی زانو، پلاکت درمانی و درمان آرتروز زانو
 •  جراحی تعویض مفصل زانو و انگشت ماشه‌ ‌ای
 •  درمان کیست مینیسک زانو، پای پرانتزی و ضربدری
 •  درمان کتف درد عصبی، پوکی استخوان و ساییدگی زانو
 • درمان شکستگی زانو، پروتز زانو، تمرینات همسترینگ و دررفتگی‌ های کشکک زانو
 • جراحی آرتروسکوپی زانو، درمان پارگی رباط صلیبی، عقب زدگی زانو و درد های مزمن

 آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، ساختمان آژند، بلوک بی، طبقه اول

دکتر مصطفی شاهرضایی

دکتر مصطفی شاهرضایی

 دکتر مصطفی شاهرضایی دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۷۷ در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده است. ایشان دارای تخصص ارتوپد با درجه علمی بالایی هستند و سابقه دبیری مرکز پژوهش ‌های علمی دانشگاه تهران را نیز دارا می ‌باشند. دکتر شاهرضایی عضو کمیته علمی پانزدهمین همایش سالانه ارتوپد در مرکز همایش ‌های بین ‌المللی امام خمینی نیز بوده است. وی هم اکنون مدیر گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می ‌باشد و از برترین‌ های رشته جراحی زانو در تهران به شمار می‌ ‌رود. دکتر شاهرضایی فلوشیپ فوق تخصصی خود را در رشته جراحی زانو کسب کرده ‌اند و استاد تمام دانشگاه نیز هستند.

 خدمات دکتر مصطفی شاهرضایی:

 •  جراحی تعویض مفصل زانو و پارگی رباط صلیبی
 •  ترمیم مینیسک زانو و درمان آرتروز زانو
 •  ترمیم شکستگی مجدد زانو و درمان ساییدگی زانو
 •  درمان پوکی استخوان، در رفتگی مکرر شانه و جراحی زانوی پرانتزی
 • درمان زانوی ضربدری، تعویض مفصل لگن، جراحی آرتروسکوپی زانو و لگن
 •  درمان سیاه شدگی سر استخوان ران، شکستگی مچ دست و آرنج تنیس بازان

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، چهارراه پاسداران، پلاک ۴۹۲، واحد چهاردهم

دکتر فرید شهریور

دکتر فرید شهریور

دکتر فرید شهریور متخصص ارتوپد و یکی از برترین پزشکان جراحی زانو در ایران می ‌باشد. ایشان هم اکنون در یکی از مجهز ترین کلینیک‌ های ارتوپدی در شهر شیراز مشغول فعالیت هستند. دکتر شهریور همواره تمامی خدمات درمانی خود را طبق متد های روز دنیا به مراجعان ارائه داده و رضایت بالایی از آن ها کسب کرده اند. پس وقت را از دست ندهید و جهت تشخیص و درمان بیماری ‌های زانو با خیالی آسوده به ایشان مراجعه کنید.

 خدمات دکتر فرید شهریور:

 •  جراحی تعویض مفصل زانو و آسیب‌ ‌های ورزشی
 •  جراحی آرتروسکوپی زانو و ارتوکین تراپی
 • پی ‌آر‌پی زانو و تزریق ژل برای بازسازی مفاصل
 • درمان پوکی استخوان  شکستگی‌ ‌ها و انواع ساییدگی مفاصل
 • جراحی تعویض مفصل شانه، مفصل لگن و آرتروسکوپی اندام ‌های فوقانی
 •  جراحی آرتروسکوپی اندام تحتانی و تزریق کورتون

 آدرس: شیراز، خیابان اردیبهشت، بین فلسطین و هفت تیر، نبش کوچه ششم، ساختمان نخبگان، طبقه چهارم، واحد یازدهم

دکتر علیرضا شیروانی بختیاری

دکتر علیرضا شیروانی بختیاری

 دکتر رضا شیروانی بختیاری فارغ التحصیل مقطع پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می ‌باشد. ایشان دوره تخصصی ارتوپد را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذرانده ‌اند و دارای رتبه برتر آزمون برد تخصصی در سال ۱۳۹۲ هستند. دکتر شیروانی دوره ‌های تخصصی آسیب‌ های ورزشی و آرتروسکوپی را در سال ۱۳۹۲ در کشور ایتالیا گذرانده اند. وی از بهترین جراح زانو در ایران به شمار می ‌رود که همواره خدمات درمانی خود را طبق متد های روز دنیا به مراجعان ارائه داده است.

 خدمات دکتر علیرضا شیروانی بختیاری:

 •  جراحی تعویض مفصل زانو و لگن
 • درمان آسیب‌ های ورزشی و ساییدگی مفاصل
 •  درمان آرتروز زانو، شکستگی‌ها و در رفتگی‌ ‌های اندام‌ ها
 • درمان پوکی استخوان، زانوی ضربدری و زانوی پرانتزی
 •  درمان عقب زدگی زانو، تنگی کانال نخاعی و دیسک کمر
 •  درمان دیسک گردن، جراحی آرتروسکوپی زانو و پارگی مینیسک زانو

آدرس: تهران، خیابان جردن، ناهید شرقی، پلاک بیستم، طبقه اول، واحد سوم غربی

دکتر بهداد اسکندری ثانی

دکتر بهداد اسکندری ثانی

دکتر بهداد اسکندری ثانی جراح ارتوپد و از بهترین جراحان زانو در ایران می ‌باشد. ایشان فارغ التحصیل مقطع پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز هستند و برد تخصصی خود را با درجه علمی بالایی در رشته ارتوپد از این دانشگاه کسب کرده ‌اند. وی هم اکنون در یکی از برترین کلینیک‌ های ارتوپدی شهر شیراز فعالیت می ‌کند و گزینه ‌ای مناسب برای شما عزیزان محسوب می ‌شود.

 خدمات دکتر بهداد اسکندری ثانی:

 •  جراحی تعویض مفصل زانو، درمان سیاتیک و ارتوکین تراپی
 •  پی آر پی زانو، تزریق ژل و جراحی آسیب ‌های ورزشی
 •  جراحی آرتروسکوپی مفصل زانو، مفصل لگن و شکستگی ‌ها
 • درمان آسیب ‌های ورزشی، در رفتگی مهره‌ های ستون فقرات و شانه
 • درمان آسیب ‌های غضروف مفاصل، آسیب تاندونی، زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری
 • درمان انحرافات مچ پا، انحراف ستون فقرات، کوتاهی اندام و ساییدگی مفاصل
 • درمان دیسک گردن، پوکی استخوان، کمردرد، سیاتیک و دررفتگی ‌های مادرزادی لگن

 آدرس: شیراز، خیابان معدل، تقاطع فلسطین، ساختمان نهال

عوارض جراحی زانو

جراحی زانو مانند همه عمل های جراحی علاوه بر مزایا عوارض جانبی زیادی ممکن است داشته باشد. برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

 • احساس درد و ناراحتی بعد از عمل زانو از عوارض شایع عمل جراحی است. این درد بعد از چند روز بهبود پیدا می کند.
 • در صورت ماهر نبودن پزشک متخصص امکان دارد حین عمل استخوان های اطراف زانو فرد دچار آسیب و شکستگی شود.
 • احتمال وجود عفونت جزئی در محل زخم وجود دارد، این عفونت با مصرف آنتی بیوتیک و رعایت بهداشت درمان می شود.
 • احتمال وجود عفونت عمیق در محل زخم وجود دارد، در این صورت فرد باید مجددا عمل جراحی انجام بدهد.
 • در برخی عمل ها احتمال دارد مفصل مصنوعی از محل اتصال خارج شود.
 • لخته شدن خون در ناحیه زانو از شایع ترین عوارض جانبی عمل جراحی زانو می باشد.
 • بعد از عمل جراحی زانو افراد دچار محدودیت های مختلفی می شوند و از بسیاری از ورزش ها و فعالیت ها منع می شوند.
 • احتمال آسیب دیدن عروق و اعصاب اطراف زانو در حین عمل وجود دارد.
 • در صورت ماهر نبودن پزشک ممکن است طول پاها نسبت به هم متفاوت باشد و نیاز به عمل مجدد وجود داشته باشد.
عوارض جراحی زانو

چه افرادی نیاز به عمل جراحی زانو دارند؟

برخی افراد به دلیل ویژگی های مختلفی که دارند نیاز به عمل جراحی زانو دارند، چرا که در صورت عمل نشدن ممکن است برای فرد مشکلات دیگری ایجاد شود و زندگی روزمره اش مختل شود. برخی از افرادی که نیاز به عمل جراحی زانو دارند در گروه های زیر هستند:

 • اشخاصی که پوکی استخوان دارند باید عمل جراحی زانو انجام بدهند.
 • اشخاصی که دچار ساییدگی و آرتروز زانو هستند از کاندیدهای مناسب عمل جراحی هستند.
 • افرادی که دچار روماتیسم مفصلی هستند از کاندیدهای این عمل جراحی هستند، روماتیسم مفصلی یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی فرد به بافت های پوششی مفاصل هجوم می آورد و موجب التهاب و تورم آن می شود.
 • اشخاصی که در حوادث و سوانح رانندگی ضربه و آسیب شدیدی به ناحیه زانوشان وارد شده باشد نیاز به عمل جراحی زانو دارند.
 • در صورتی که بیمار به واسطه درد زانو در انجام کارهای روزمره خود مانند قدم زدن، راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، ایستادن، نشستن و خوابیدنش اختلال ایجاد شود باید به جراح ارتوپدی مراجعه و این عمل را انجام بدهد.
 • اشخاصی که نیاز به عمل جراحی دارند حتی هنگام استراحت و دراز کشیدن درد زیادی خواهند داشت.
 • در صورتی که فرد روش های غیر تهاجمی مانند دارودرمانی، اوزون تراپی و مگنت تراپی را امتحان کرده باشد و نتیجه ندیده باشد باید عمل جراحی انجام بدهد.

اشخاصی که جزء گروه های بالا هستند و در تهران سکونت دارند می توانند به بهترین جراح ارتوپدی در تهران مراجعه کنند.

نکات مهم قبل از جراحی زانو

افراد باید قبل از جراحی زانو نکات مهمی را رعایت کنند تا در حین عمل دچار مشکل خاصی نشوند. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • از مصرف سیگار و دخانیات از دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • قبل از عمل جراحی آزمایش های لازم مانند آزمایش خون و ادرار را انجام بدهید.
 • سوابق پزشکی و دارویی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • در صورت اضافه وزن زیاد با رژیم غذایی و ورزش وزن خود را پایین بیاورید.
 • لوازم مورد نیاز مانند عصا را قبل از عمل جراحی فراهم کنید.
 • افراد بعد از عمل باید در مکانی ساکن شوند که پله نداشته باشد.
 • در روز عمل یک همراه در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز همراهیتان کند.
نکات مهم قبل از جراحی زانو

نکات مهم بعد از جراحی زانو

بعد از جراحی زانو نیاز است فرد نکاتی را رعایت کند تا عمل جراحی بهترین نتیجه را داشته باشد و عوارضی برای فرد به وجود نیاید. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • محلی که عمل جراحی روی آن انجام شده است را خشک نگه دارید تا دچار عفونت نشود.
 • داروها و پمادهایی که پزشک متخصص تجویز کرده است به موقع استفاده کنید.
 • مکمل ها و ویتامین های مختلفی مصرف کنید تا روند بهبودیتان سریع تر انجام شود.
 • تا زمان بهبودی کامل از پله استفاده نکنید.
 • پانسمان زخم خود را مدام تعویض کنید.
 • تا مدتی از رانندگی طولانی خودداری کنید.
 • سبزیجات و میوه جات را در برنامه غذایی خود قرار بدهید.
 • تا مدتی به فیزیوتراپی و جلسات درمانی مراجعه کنید.
 • برای بهبودی سریع تر ورزش های سبک و پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار بدهید.

کلام آخر

امروزه افراد به دلایل مختلفی ممکن است در ناحیه زانو و پا درد و مشکلات زیادی داشته باشند. این مشکلات موجب می شود تا زندگی روزمره فرد دچار اختلال شود و درد و ناراحتی زیادی را تجربه کند. برخی از افرادی که دچار مشکلات زانو هستند نیاز به عمل جراحی دارند باید برای انجام آن به بهترین جراح ارتوپدی در ایران مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا 10 تا از بهترین جراح زانو در ایران را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا