جراحی زیباییپزشکان

بهترین جراح پلاستیک در تبریز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

در شهر تبریز میزان تقاضا برای جراحی پلاستیک بسیار زیاد است؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح پلاستیک در تبریز را به شما معرفی خواهیم کرد؛ افراد بسیاری در این شهر به دنبال بهترین جراحان و پزشکان در عرصه جراحی پلاستیک هستند تا بتوانند نواقص و مشکلات مختلفی که در بدنشان وجود دارد را از بین ببرند.

تبریز کلانشهری در منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است؛ این شهر، بزرگ‌ترین قطب اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود؛ کلانشهر تبریز ۲۴۴/۵۱ کیلومتر مربع وسعت دارد و بر همین اساس، سومین شهر بزرگ ایران پس از تهران و مشهد محسوب می‌شود؛ جمعیت آن نیز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۵۹۳٬۳۷۳ نفر بوده‌ است؛ اکثریت ساکنان تبریز آذری هستند و به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می‌گویند.

جراحی پلاستیک در تبریز

به طور کلی ممکن است مردم شهر تبریز، ایرادات ظاهری در بدن و صورت خود داشته باشند که برای برطرف کردن این مشکلات و نواقص، باید به دنبال بهترین جراح پلاستیک در تبریز بروید؛ این مشکلات ممکن است به دلیل اختلالات مادرزادی ، تروما ، سوختگی و بیماری رخ دهد؛ می توان گفت که جراحی پلاستیک کمک بزرگی به بهبود عملکرد عضوی از بدن که مشکل دارد می کند؛ در جراحی پلاستیک می توان هر مشکلی اعم از بزرگ بودن بینی یا کوچک بودن سینه ها را برطرف کرد.

جراحی پلاستیک شامل چه جراحی هایی می شود ؟

جراحی پلاستیک شامل چه جراحی هایی می شود ؟

به طور کلی جراحی پلاستیک شامل موارد مختلفی می شود و مشکلات بسیاری از اعضای بدن را حل می کند؛ جراحی پلاستیک شامل دسته های زیر می باشد :

 • جراحی پیوند بینی/سپتوپلاستی: جراحی بینی خارجی و داخلی که در آن غضروف و استخوان بازسازی می‌شوند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشید
 • جراحی پلک: جراحی پلک بالا یا پایین به منظور بهبود و ظاهر چشم‌ها
 • ریتیدکتومی: جراحی پوست صورت و گردن به منظور کشیدن پوست و حذف چین و چروک اضافی
 • برولیفت: جراحی به منظور بهبود چروک‌های پیشانی و ابروهای «پژمرده»
 • لیپوساکشن: جراحی برای برداشتن چربی مازاد زیر چانه یا گردن
 • ایمپلنت‌های چهره: جراحی برای برجسته‌ترسازی ساختارهای معینی از صورت (گونه، لب‌ها، چانه)
 • اتوپلاستی: جراحی برای بازشکل‌دهی غضروف گوش به نحوی که کمتر برآمده باشند
 • روندهای سطح پوست: جراحی با استفاده از لیزر، پوست‌های شیمیایی، خوردگی پوست به منظور بهبود صاف بودن پوست
 • بازسازی صورت: جراحی برای بازسازی نقص‌های موجود در پوست صورت در نتیجه‌ی جراحی قبلی، آسیب یا بیماری. این شامل بازسازی نقص‌های حاصل از جراحی سرطان، بازدید زخم، ترمیم پارگی‌های صورت به خاطر ضربه‌های قبلی، حذف علائم تولد و اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی جمجمه، کام یا لب‌ها

پیش از اقدام به جراحی پلاستیک باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

در حقیقت قبل از این که اقدام به جراحی پلاستیک کنید باید به توصیه و نکاتی که بهترین جراح پلاستیک در تبریز به شما می گویند توجه کنید که این نکات به شرح زیر می باشند :

 • پیش از انجام جراحی پلاستیک باید از دو هفته قبل، از انجام ورزش های هوازی دوری کنید.
 • باید حدودا از یک ماه پیش از جراحی پلاستیک، از وزنه برداری و ورزش های تماسی پرهیز کنید.
 • باید قبل از جراحی پلاستیک، در جلسه های مشاوره ای که  با جراح موردتان دارید، در رابطه با مدیریت درد خود سوال کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • باید قبل از اقدام به جراحی پلاستیک از خوردن آسپرین خودداری کنید زیرا ممکن است که موجب بروز خونریزی و کبودی بیشتر شود.

10 تا از بهترین جراح پلاستیک در تبریز را بشناسید !

رایج ترین جراحی های پلاستیک در شهر تبریز کدام اند ؟

رایج ترین جراحی های پلاستیک در شهر تبریز کدام اند ؟

در واقع جراحی پلاستیک انواع مختلفی دارد اما برخی از این جراحی ها بین مردم در شهر تبریز رایج تر هستند که این جراحی ها شامل موارد زیر می باشند :

جراحی پلاستیک بینی 

جراحی بینی بین جراحی های پلاستیک، شهرت و کاربرد بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری از این جراحی برای رفع نواقصات بینی خود استفاده می کند و مورد استقبال قرار گرفته است؛ بینی ممکن است مشکلات مختلفی اعم از زیبایی و درمانی داشته باشد که مشکلات زیبایی شامل بزرگی و انحراف بینی می باشد و مشکلات درمانی شامل داشتن پلیپ و تنگی نفس می باشد؛ جراحی بینی برای بینی های استخوانی و گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از بینی ها نیاز به جراحی متفاوتی دارد؛ جراحی بینی خود به طور کلی به دو دسته جراحی بسته و باز تقسیم بندی می شود که جراحی باز کاربرد بیشتری دارد.

جراحی پلاستیک شکم

جراحی پلاستیک شکم یکی دیگر از جراحی های رایج محسوب می شود که می توان چربی های اضافی بدن و شکم را به روش ابدومینوپلاستی از بین برد؛ این جراحی کمک بزرگی به کوچک شدن شکم و لاغری می کند اما برای حفظ ماندگاری این جراحی باید ورزش را به طور پیاپی انجام دهید؛ پس از آن که چربی های اضافی موجود در شکم از بین رفت باید از لیپوساکشن برای جمع کردن پوست اضافی و شل شدگی پوست استفاده کرد؛ این جراحی جزو جراحی های سخت و سنگین محسوب می شود که باید پس از آن به قدر کافی استراحت کنید.

جراحی پلاستیک دست

جراحی دست نیز برای درمان مشکلات و عارضه هایی که برای دست اتفاق افتاده مورد استفاده قرار می گیرد که برای این عارضه ها شامل سوختگی، بریدگی یا جای زخم است؛ این جراحی سخت ترین جراحی پلاستیک محسوب می شود که تاثیر بسیار زیادی در برطرف کردن نقص عضو دارد.

جراحی پلاستیک جای زخم

یکی از مواردی که برای برطرف کردن آن به جراحی عمل پلاستیک احتیاج است، از بین بردن جای زخم بر روی پوست می باشد که بیشتر این زخم ها به دلیل تصادفات و سوانح و یا عمل های جراحی ایجاد می شود و جای زخم این گونه زخم ها، مدت ها بر روی پوست باقی می ماند و می‌شود گفت که به طور کامل برطرف نخواهد شد، به همین علت نیازمند جراحی های پلاستیک جای زخم است.

جراحی پلاستیک سوختگی

می توان گفت مهم ترین عامل انجام و همین طور شکل گیری جراحی های پلاستیک در کل دنیا، سوختگی های پوستی بوده است و تکنولوژی این عمل و علم و دانش مربوط به آن به علت برطرف کردن جای سوختگی به خصوص در سوختگی های شدید که اگر پوست در آنها بهبود نیابد فرد دچار ناراحتی های بسیاری مانند سرطان می شود، به دست آمد و موجب شد که افرادی که دچار سوختگی شدید هستند و به طور کلی پوست بدن آن ها از بین رفته است بتوانند تا به کمک جراحی پلاستیک نواحی از بین رفته و از کار افتاده پوست بدن خود را ترمیم کرده و دوباره به زندگی عادی برگرداند.

جراحی پلاستیک چشم

جراحی پلاستیک چشم از دیگر جراحی های رایج در تبریز به شما می رود که در طول انجام جراحی پلاستیک چشم جراح برش را از روی خطوط طبیعی پوست انجام می دهد تا ظاهر عادی چشم را حفظ کند؛ برای جلوگیری از ماندن جای زخم ممکن است برش ها در سطح داخلی چشم صورت می‌گیرد پس از آن، بافت اضافی آن برداشته می شود و پوست جابجا می شود تا بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید؛ ممکن است از بخیه های کوچک و چسب جراحی استفاده شود که پس از بهبود برداشته می شوند، جراحی پلاستیک متناسب با تخصص جراح پلاستیک و پیچیدگی نوع آن از 1 تا 3 ساعت طول می کشد.

بهترین جراح پلاستیک در تبریز چه خصوصیاتی دارد ؟

در واقع بهترین جراح پلاستیک در تبریز باید خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد تا بتوان ایشان را به عنوان بهترین جراح دانست و همه بیماران به طور کامل به ایشان اعتماد کنند :

 •  تجربه و سابقه جراح تاثیر بسیار زیادی در میزان موفقیت جراحی دارد از این رو باید بهترین جراح پلاستیک سابقه و تجربه بسیار درخشانی در این زمینه داشته باشد.
 • باید جراح به انواع مختلف جراحی های پلاستیک آنشنایی داشته باشد تا در صورتی که بیمار هر مشکلی در بدن یا صورتش دارد بتواند آن مشکل را برطرف کند.
 • جراح باید سلامتی و زیبایی بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد و به منافع مالی خود فکر کند.
 • باید رابطه جراح با بیماران بسیار خوب باشد و در ضمن برخورد بسیار مناسب و محترمانه ای با آن ها داشته باشد تا بتوانند آن ها سوالات خود را از جراح بپرسند.
 • هزینه هایی که جراح برای انجام جراحی از بیمار می گیرد باید کاملا منصفانه و مناسب باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتی که ایشان ارائه می کند استفاده کنند.
 • باید جراح پلاستیک، علاوه بر آشنایی با علم زیبایی شناسی با معیار های زیبایی نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند سبب زیبایی نواحی متفاوت بدن شود.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با موضوع جراحی پلاستیک آشنایی کنیم؛ در ضمن در این مقاله انواع جراحی های پلاستیک را برای شما ذکر کردیم و توضیحات مختصر و مفیدی در رابطه با این جراحی ها برای شما ذکر کردیم؛ امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید جراح مورد نظر خود را بیابید و در نهایت از انتخاب خود رضایت کافی داشته باشید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین جراح پلاستیک در تبریز دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.1/5 - (14 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا