درمان ریزش موریزش موپزشکان

بهترین دکتر ریزش مو در شیراز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

ریزش مو مشکل بسیاری از افراد می باشد و درمان های مختلفی برای آن وجود دارد؛ در مقاله امروز 10 تا از بهترین دکتر ریزش مو در شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با شناخت آن ها، بهترین راه کارها را برای درمان ریزش موی خود به کار گیرید.

شیراز یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان فارس در جنوب کشور است؛ جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بالغ بر ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ تن بوده، که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد؛ شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر جنوب کشور به‌ شمار می‌رود.

شیراز، سومین شهر ایران بود که پس از تبریز و تهران، در سال ۱۲۹۶ خورشیدی، نهاد شهرداری در آن تأسیس شد؛ شهرداری شیراز به ۱۱ منطقهٔ مستقل شهری، تقسیم شده و جمعاً مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.

ریزش مو

ریزش مو

بسیاری از افراد در طول زندگی خود، ریزش مو را تجربه کرده اند و ممکن است به دنبال درمان های آن بوده باشند، در واقع ریزش مو مشکلی بزرگ نیست که راه درمانی نداشته باشد البته برای این که درمان به طور مناسب صورت گیرد، در ابتدا باید علت ریزش مو را به خوبی بشناسیم.

نکته مهم این است که از دست‌ دادن موهای خود و ریزش آن تا مقداری طبیعی می باشد و کافیست که شما دستتان را در موهای خود ببرید و با مقدار کمی فشار، یک دسته از موها را بکشید و به صورت طبیعی همیشه تارهایی از مو در دستانتان می‌ماند؛ طبق مطالعات علمی، روزانه 80 تا 100 تار مو به صورت طبیعی می ریزند و جای هیچ گونه نگرانی برای شما نباید داشته باشد؛ ریزش مو به صورت روزانه می تواند کمک بزرگی به پوست سرتان برای به وجود آوردن یک چرخه سالم رشد مو می کند تا موهای جدید شما جایگزین موهای قدیمی تان شوند.

ریزش مو به چه دلایلی رخ می دهد ؟

اما در صورتی که این ریزش بیش از اندازه باشد، باید دلیل آن بررسی شود؛ دلایل مختلفی ممکن است موجب ریزش مو در افراد شود که این دلایل به شرح زیر می باشند :

 • آسیب جسمی مانند تصادف یا بیماری های شدید
 • تاثیرات بارداری که موجب عدم تعادل هورمونی می شود
 • مصرف بیش از اندازه از ویتامین A و کمبود ویتامین B
 • کمبود پروتئین در غذاها
 • تغییرات هورمونی
 • کم خونی ناشی از فقر
 • کم کاری تیروئید
 • کاهش وزن
 • بیماری لوپوس
 • تاثیرات شیمی درمانی
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • کمبود آب
 • افزایش سن
 • استرس
 • مصرف دخانیات و الکل

چه بانوانی ریزش مو را تجربه می کنند ؟

چه بانوانی ریزش مو را تجربه می کنند ؟

همه افراد ممکن است ریزش مو را تجربه کنند اما خانم ها در برخی مواقع بیشتر در معرض این مشکل قرار می گیرند؛ خانم هایی که ریزش مو را بیشتر از بقیه تجربه می کنند  شامل موارد زیر می باشند، قبل از هر چیزی باید به شما بگوییم که اصلا نگران نباشید شما می توانید توسط بهترین دکتر ریزش مو ، مشکلات خود را درمان کنید :

 • خانم‌هایی که سنشان بالای ۴۰ سال است.
 • خانم‌هایی که اخیرا زایمان کرده‌اند.
 • خانم‌هایی که به دلیل استفاده از شیمی‌درمانی یا داروهای خاص دیگری، ریزش مو دارند.
 • خانم‌هایی که عادت دارند که موهایشان را سفت ببندند یا موهای خود را به سفتی ببافند.
 • خانم‌هایی که همیشه از مواد شیمیایی خطرناک برای موهای خود استفاده می‌ نمایند.

10 تا از بهترین دکتر ریزش مو در شیراز را بشناسید !

چه روش هایی برای درمان ریزش مو وجود دارد ؟

چه روش هایی برای درمان ریزش مو وجود دارد ؟

برای درمان ریزش مو، روش های مختلفی وجود دارد که بهترین دکتر ریزش مو در شیراز به خوبی می داند از کدام روش برای درمان استفاده کند؛ این روش ها شامل موارد زیر می باشند :

مزوتراپی

مزوتراپی از جمله روش هایی می باشد که در آن، از طریق میکرو تزریق‌های متعدد صورت می گیرد؛ ماده مفید به صورت مستقیم به زیر پوست انسان تزریق می‌شود؛ مهم ترین فایده مزوتراپی موی سر این است که این دارو به قسمت مورد نظر به صورت مستقیم وارد می‌شود و این ماده به بخش‌های دیگر بدن وارد نمی شود و از مقدار آن کم نمی شود.
علاوه بر درمان ریزش مو، از مزوتراپی برای موارد متعددی استفاده می شود که شامل رفع سلولیت، از بین بردن غبغب، لاغری موضعی و درخشان کردن پوست اشاره کرد. مزوتراپی عملی بی درد می باشد که هیچ مشکلی خاص ندارد.

پی آر پی (PRP)

پی آر پی با تحریک کردن پوست سر و فولیکول‌ های مو و پوست سر، قسمت طاسی سر یا کم پشتی غیرفعال را سری دیگر پرپشت می‌کند؛ در ابتدا دکتر مقدار بسیار کمی از خون فرد را می‌گیرد و آن خون را برای آماده کردن و جدا شدن پلاکت‌ ها در سانتریفیوژ قرار می‌دهد؛ در آخر، پلاسمایی که حاوی پلاکت است در نقاط مشخص شده تزریق می‌شود.

لیزر تراپی

لیزرتراپی راه حلی ایمن، معروف و موثر برای درمان ریزش مو است که موجب متوقف شدن روند ریزش مو می شوند و حتی این مورد را معکوس می‌کند؛ لیزر به دلایل مختلفی، روشی ایده‌آل و مناسب برای ریزش موی بانوان در نظر گرفته می شود که این عمل هیچ گونه دردی ندارد و به سرعت در کنار دیگر درمان‌ها، از ریزش مو جلوگیری می‌کند و حتی برخی فولیکول‌های مو که غیرفعال شده اند را به چرخه رشد سالم برمی‌گرداند.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی مو، روشی امن و مطمئن برای درمان کردن ریزش مو که به دلیل ارث و ژنتیک رخ داده است می باشد که عوارضی ندارد و توانسته که تاثیرات بسیار عالی برای همه افراد داشته باشد؛ تاثیراتی که این روش از خود به جای می گذارد، از طریق اکسیژن می باشد و به دلیل موجود بودن دی اکسید کربن در بدن، یک روش بدون تهاجم محسوب می شود و به وسیله کربوکسی تراپی فقط مقدار مورد نیاز اکسیژن بدن فرد به او تزریق می شود.

 در کربوکسی تراپی از دستگاه مخصوصی برای درمان کردن ریزش مو استفاده می شود که این دستگاه به شکل پمپ تزریق می باشد، به گونه ای که دستگاه به کپسول دی اکسید کربن وصل می شود و پس از آن، سوزن مخصوص و بسیار ریز کربوکسی تراپی به آن وسیله متصل می شود و مقدار گازی که تعیین شده به نقطه مشخص شده تزریق می شود و لازم به ذکر است که این روش دردی ندارد.

برای درمان ریزش مو، از چه داروهایی می توان استفاده کرد ؟

برای درمان ریزش مو، از چه داروهایی می توان استفاده کرد ؟

علاوه بر روش هایی که برای درمان ریزش مو وجود داشت، می توانید که از داروهای مختلف نیز برای درمان استفاده نمایید که این داروها به شرح زیر می باشند :

ماینوکسیدیل : شما می توانید که محلول ماینوکسیدیل 2 % و 5 % را به صورت بدون نسخه با 2 نوع محلول یا فوم موضعی از داروخانه تهیه کنید؛ طبق توصیه پزشکان، ماینوکسیدیل 2 % برای درمان ریزش موی خانم ها قابل مصرف است.

فیناستراید : مطالعات بسیاری در رابطه با استفاده از فیناستراید برای درمان ریزش موی زنان همچنان در حال بررسی می باشد؛ البته نتایج بسیاری که از پژوهش‌ها حاصل شده نشان گر این است که این دارو برای درمان ریزش مو مفید است؛ دکتر با توجه به شرایطی که بیمار دارد و داروهای دیگری که او مصرف می کند و سن و بیماری‌های فعلی ایشان، فیناستراید یا داروی مشابه دیگری را برای فرد توصیه می کنند.

ویتامین‌ها و مواد مغذی : مصرف ویتامین های مغذی و مفید نیز برای درمان ریزش مو تاثیرگذار اند که اگر از ویتامین‌ها یا مکمل‌ها استفاده کنید، می‌توانید مقدار مواد مغذی مهمی را در اختیار بدنتان قرار دهید؛ باید سعی کنید که از فراورده‌های دارای امگا 3 و امگا 6 مصرف کنید و کسانی که 6 ماه از این محصولات را مصرف می کنند، می توانند نتایج بسیار خوبی دریافت کنند؛ خانم هایی که از فراورده‌های دارای ویتامین‌های B و ال ـ سیستئین به مدت چهار ماه مصرف می کنند نیز بهبود می یابند.

هزینه درمان ریزش مو چه مقدار است ؟

برای درمان ریزش مو از موارد مختلفی می توان استفاده کرد که هر کدام هزینه متفاوتی دارند؛ نه تنها روش مورد استفاده بلکه موارد دیگری نیز در این هزینه تاثیرگذارند به طور مثال تجربه دکتر معالج و موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب مورد نظر در هزینه درمان موثراند؛ در صورتی که می خواهید از هزینه درمان ریزش مو در شهر شیراز اطلاع کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در رابطه با درمان ریزش مو مطالبی را بررسی کنیم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر ریزش مو در شیراز را به شما معرفی کردیم تا بتوانید دکتر مورد نظر خود را به راحتی بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این موضوع دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

3.4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا