بیماری ها

10 تا از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد【سال1403】❤️

امروزه به دلایل مختلف بیماری های جنسی و مقاربتی زیادی شایع شده اند، یکی از این بیماری ها زگیل تناسلی است که هم در خانم ها و هم در آقایان به وجود می آید. این بیماری از طریق رابطه جنسی و تماس پوستی مستقیم از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد. زگیل های تناسلی در نواحی واژن، مقعد، آلت تناسلی و دهان رشد پیدا می کنند و موجب درد و خارش زیادی می شوند. اگر به دنبال راه درمان هستید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا 10 تا از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم و همچنین علاوه بر معرفی لیست پزشکان راه های درمان زگیل تناسلی، علائم و نشانه های زگیل تناسلی و اینکه چه راه هایی برای پیشگیری از زگیل تناسلی وجود دارد؟ را توضیح دهیم.

زگیل تناسلی چگونه به وجود می آید؟

زگیل تناسلی به بیماری گفته می شود که در آن زائده های نرم، گوشتی و سفت در اطراف نواحی تناسلی خانم ها و آقایان مانند واژن، آلت تناسلی، مقعد و دهان رشد می کنند و درد و ناراحتی زیادی به همراه خواهند داشت. این بیماری از ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی ایجاد می شود و معمولا افرادی به آن مبتلا می شوند که زندگی جنسی فعالی دارند و بی بندوبار هستند. زگیل های تناسلی به شکل تکی و خوشه ای روی بدن افراد انتشار پیدا می کنند و در صورت عدم درمان می توانند موجب بیماری های خطرناکی مانند سرطان مقعد، سرطان دهانه رحم و سرطان آلت تناسلی شوند. این زگیل ها با روش های درمان مختلفی از بین می روند، این روش ها شامل لیزردرمانی، الکتروکوتر یا سوزاندن زگیل ها، عمل جراحی زگیل تناسلی، دارودرمانی و کرایوتراپی می باشد.

اغلب روش های از بین بردن زگیل های تناسلی به صورت سرپایی و بدون نیاز به داروی بیهوشی در مطب پزشکان انجام می شود و درد و خونریزی خاصی به همراه نخواهند داشت. افرادی که زگیل تناسلی خود را درمان می کنند نیازی به دوران نقاهت و بستری شدن در بیمارستان ندارند و می توانند بعد از نهایتا 24 ساعت به زندگی روزمره خود بپردازند. رفع زگیل های تناسلی به زمان زیادی احتیاج ندارد و بین 15 تا 30 دقیقه زمان می برد. آقایانی که علائم زگیل تناسلی را دارند و قصد دارند آن را درمان کنند می توانند به بهترین دکتر اورولوژی در ایران مراجعه کنند و با انتخاب یکی از روش های بالا روند درمان خود را آغاز کنند.

زگیل تناسلی چیست؟

علائم و نشانه های زگیل تناسلی

خانم ها و آقایانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند ممکن است علائم و نشانه های مختلفی داشته باشند، این افراد با دیدن این علائم باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و پروسه درمان خود را آغاز کنند. برخی از این نشانه ها و علائم شامل موارد زیر است:

  • اشخاصی که رابطه جنسی دهانی دارند ممکن است این زائده های گوشتی و سفت در اطراف نواحی دهان، لب ها، زبان و گلو رشد کنند و درد و ناراحتی زیادی در این مناطق به وجود بیاورند.
  • از نشانه های شایع زگیل تناسلی داشتن حس خارش و سوزش در اطراف نواحی واژن، آلت تناسلی و مقعد می باشد.
  • زگیل های تناسلی معمولا به رنگ پوست فرد می باشد، اما در مواردی امکان دارد این زگیل ها چند درجه روشن تر یا تیره از رنگ پوست افراد به وجود بیایند.
  • از بارزترین نشانه های ابتلا به این بیماری به وجود آمدن زائده های نرم، گوشتی و سفت در اطراف نواحی تناسلی خانم ها و آقایان است که به شکل پراکنده، ریز، خوشه ای و متمرکز در بدن پخش می شوند.
  • از علائم دیگر زگیل تناسلی وجود رطوبت و ترشح در اطراف نواحی تناسلی است.
  • اگر زگیل های تناسلی و زائده های گوشتی در مسیر مجاری ادرار فرد قرار بگیرند می توانند موجب خونریزی، درد و انسداد مجاری ادرار شوند.

علائم و نشانه های بالا دلیل قطعی ابتلا به زگیل تناسلی نمی باشد و همچنین برخی افراد ممکن است این بیماری را بدون هیچ گونه علائمی داشته باشند.

راه های درمان زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند از آن استفاده کنند. این راه ها هم به صورت تهاجمی و هم غیرتهاجمی انجام می شوند. اشخاصی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند می توانند با مشورت پزشک متخصص یکی از روش های زیر را انتخاب کنند. این روش های درمان شامل موارد زیر است:

1- جراحی زگیل تناسلی: این عمل از روش های تهاجمی درمان زگیل تناسلی است. در این روش زگیل های تناسلی با تیغ جراحی بریده می شوند و محل زخمشان بخیه می خورد. در روش جراحی امکان خونریزی، عفونت و بازگشت زگیل وجود دارد.

2- کرایوتراپی زگیل تناسلی: در این روش با استفاده از تزریق ماده ای خاص به نام کورتون زگیل های تناسلی منجمد می شوند و از بین می روند. روش کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل تناسلی بدون درد و عارضه می باشد و بازگشت زگیل کمی دارد.

3- لیزردرمانی: در روش لیزردرمانی زگیل های تناسلی با استفاده از اشعه های لیزر از بین می روند. این روش نتیجه قطعی به افراد می دهد و درصد بازگشت زگیل در آن بسیار پایین است. لیزردرمانی از پرهزینه ترین روش های درمان زگیل تناسلی است که درد و عارضه کمی به همراه دارد و افراد می توانند با خیال راحت آن را انجام بدهند.

4- دارودرمانی زگیل تناسلی: این روش معمولا برای افرادی استفاده می شود که زگیل های تناسلی کوچک و ریزی دارند. داروها قدرت کافی برای از بین بردن زگیل های تناسلی را ندارند و معمولا افرادی که از این روش استفاده می کنند بازگشت زگیل خواهند داشت و باید دوباره از روش های بالا استفاده کنند.

5- سوزاندن زگیل تناسلی: از روش های دیگر درمان زگیل تناسلی الکتروکوتر یا سوزاندن این زگیل هاست. در این روش فرد بی حس می شود و درد خاصی احساس نخواهد کرد. در این روش هم 50 درصد افراد رضایت بالایی داشته اند و 50 درصد افراد بازگشت زگیل گزارش داده اند.

6- درمان های خانگی زگیل تناسلی: استفاده از روش های خانگی معمولا توسط پزشکان توصیه نمی شود، چرا که برخی از این اقدامات موجب تحریک و زیاد شدن زگیل های تناسلی و عوارض دیگر می شوند.

راه های درمان زگیل تناسلی

ویژگی های بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد

بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که درمان زگیل های تناسلی از حساسیت بالایی برخوردار است و باید توسط متخصصین و پزشکان ماهر انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین دکتر زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

  • بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید در این زمینه متخصص و ماهر باشد و تحصیلات و مدارک علمی خود را از مراکز و دانشگاه های معتبر اخد کرده باشد.
  • در مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید از مجهزترین و پیشرفته ترین وسایل و دستگاه ها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان کسب کنند.
  • بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید بااخلاق باشد و با بیماران برخورد خوبی داشته باشد.
  • مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
  • بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه درمان زگیل تناسلی را با دقت انجام دهد.
  • مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و مکان آن در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد به آن به راحتی انجام شود.
  • بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد باید هزینه های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند برای انجام خدمات به آن مراجعه کنند.

خانم هایی که به بیماری زگیل تناسلی مبتلا هستند و قصد درمان آن را دارند می توانند به بهترین دکتر زنان در مشهد مراجعه کنند.

10 تا از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد را بشناسید!

دکتر رویا جلالی باجگیران

دکتر رویا جلالی باجگیران


دکتر رویا جلالی باجگیران یکی از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد محسوب می شوند. ایشان دارای فلوشیپ پریناتولوژی، طب مادر و جنین و تخصص در زمینه زنان و زایمان هستند که شما عزیزان در صورت نیاز و برای درمان می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.
خدمات:

  • زایمان طبیعی بدون درد
  • زایمان سزارین
  • درمان تخصصی زگیل تناسلی
  • لاپاروسکوپی

آدرس: مشهد، کوه سنگی 1

دکتر بی بی فهیمه ضیائیان حسینیان

دکتر بی بی فهیمه ضیائیان حسینیان


دکتر بی بی فهیمه ضیائیان حسینیان جراح و متخصص بیماری های زنان، زایمان و نازایی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد، دارای مدرک لاپاروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دارای مدرک هیستروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دارای مدرک کولپوسکوپی و همچنین دارای مدرک هیپنوتیزم از انجمن هیپنوتیزم ایران هستند.
خدمات:

  • لاپاراسکوپی
  • هیستروسکوپی
  • جراحی زیبایی زنان و درمان زگیل تناسلی
  • لابیاپلاستی تخصصی

آدرس: مشهد، میدان الندشت، ساختمان فراز، طبقه چهارم، واحد 405

دکتر سیده مریم مرشدی شعرباف

دکتر سیده مریم مرشدی شعرباف


دکتر سیده مریم مرشدی شعرباف جراح، متخصص زنان و زایمان می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد، عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان انگلستان، عضو جامع جراحان ایران و دارای گواهینامه سونوگرافی مامایی بنیاد طب جنین لندن FMF، دارای گواهینامه در زمینه طب جنین و همچنین دارای گواهینامه پیشرفته اولتراسونوگرافی زنان و زایمان از انستیتو آمریکا می باشند.
خدمات:

  • جراحی زیبایی زنان
  • لابیاپلاستی و درمان زگیل تناسلی
  • بررسی علل و درمان مشکلات رحم
  • بررسی علل سقط مکرر جنین و مشاوره نازایی

آدرس: مشهد، هاشمیه 18، بین صارمی 24 و 26

دکتر دیانا حسینی

دکتر دیانا حسینی


دکتر دیانا حسینی متخصص زنان، زایمان و نازایی بوده و دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان های زنان هستند. ایشان دارای مدرک مستر کروس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا بوده و اکنون به عنوان یکی از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد، میزبان شما عزیزان هستند تا مشکلات شما را برطرف نمایند.
خدمات:

  • جوانسازی واژن با لیزر فرکشنال مخصوص بانوان
  • آر اف واژینال با سری استریل و یکبار مصرف
  • لیزر تنگ کننده و رفع تیرگی واژن
  • درمان زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، احمد آباد، عارف 2، ساختمان نیکان، طبقه چهارم

دکتر هلنا عظیمی

دکتر هلنا عظیمی


دکتر هلنا عظیمی متخصص زنان، زایمان و نازایی بوده که به عنوان یکی از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد بسیار خوش درخشیده اند. ایشان دارای مدرک فلوشیپ سرطان های زنان و انکولوژی زنان بوده و فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فارغ التحصیل رشته زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین دارای فلوشیپ سرطانهای زنان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.
خدمات:

  • انجام سزارین و زایمان طبیعی به روش بیدردی اپیدورال
  • زایمان فیزیولوژیک
  • لاپاراسکوپی
  • هیستروسکوپی و درمان زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، خیابان احمد آباد، خیابان پرستار یک، ساختمان سروش، طبقه دوم

دکتر مریم سعید زاده

دکتر مریم سعیدزاده


دکتر مریم سعید زاده متخصص و جراح زنان، زایمان و نازایی هستند. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی بوده و به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد، انجام مراقبت های تخصصی قبل، حین و بعد از زایمان، نوار قلب جنین، انجام زایمان های طبیعی، بی درد و با هیپنوتیزم و همچنین انجام انواع جراحی های مرتبط با بیماری های زنان را در کارنامه کاری خود دارند.
خدمات:

  • درمان زگیل تناسلی و کرایوتراپی
  • درمان عفونت های تناسلی
  • درمان مشکلارت مقاربتی
  • نمونه گیری و کورتاژ تشخیصی آندوتر

آدرس: مشهد، کوه سنگی 8، ساختمان پزشکان سینا، طبقه اول، واحد 5

دکتر نرجس صادقی

دکتر نرجس صادقی


دکتر نرجس صادقی جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی و جراحی زیبایی زنان هستند. ایشان دارای بورد تخصصی ناسیونال و مستر کورس جراحی زیبایی زنان هستند و اگر شما عزیزان به دنبال یکی دیگر از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.
خدمات:

  • تشخیص و درمان علل نازایی
  • تشخیص و درمان انواع بیماری های زنان
  • برداشتن میوم های رحمی و هیسترکتومی
  • درمان زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، خیابان احمد آباد، ساختمان پزشکان اردیبهشت

دکتر شیرین توکلی زاده

دکتر شیرین توکلی زاده


دکتر شیرین توکلی زاده متخصص زنان، زایمان، نازایی و جراحی زیبایی زنان در مشهد هستند. ایشان دوره کارشناسی ارشد لیزر درمانی برای جراحی زیبایی زنان را در آمریکا، دوره تخصصی خود را در رشته مامایی و زنان در دانشگاه مشهد گذرانده و گواهینامه بورد تخصصی کشوری را کسب نموده اند و سپس دوره های تکمیلی و فلوشیپ را در رشته جراحی لاپاراسکوپی و رباتیک را در آمریکا را گذرانده و در زمینه جراحی های زنان مدتی را در آمریکا طبابت نموده اند.
خدمات:

  • تشخیص و درمان انواع عفونت های زنانه و زگیل تناسلی
  • انجام عمل های زیبایی و ترمیمی برای خانم ها مانند لابیاپلاستی
  • زایمان طبیعی و سزارین
  • درمان و تشخیص واژینیسموس

آدرس: مشهد، خیابان 20 دانشگاه، روبرو گلستان 2، پلاک 94

دکتر زهرا محسنیان

دکتر زهرا محسنیان


دکتر زهرا محسنیان متخصص زنان و زایمان می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد، عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و سابقه طبابت درخشان را به مدت 22 سال را در کارنامه کاری خود دارند و همچنین پزشک نمونه در موارد زیاد و متعدد تقدیرنامه های متعدد از دانشگاه و بیمارستان ها دریافت نموده اند.

خدمات:

  • تشخیص و درمان علل نازایی
  • تشخیص و درمان انواع بیماری های زنان
  • برداشتن میوم های رحمی
  • درمان زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، احمد آباد، عارف 2، ساختمان سما، طبقه چهارم

دکتر الهه جدی ازغندی

دکتر الهه جدی ازغندی

دکتر الهه ازغندی جراح، متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی هستند که دارای بورد تخصصی بوده و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه مشهد در سال 1391 می باشند. ایشان به مدت دو سال به عنوان پزشک خانواده در منطقه کاشمر مشغول به کار بوده است و پس از اتمام طرح در سال 2013 در رشته تخصصی زنان و زایمان پذیرفته شدند و در نهایت به طبابت در مطب شخصی خود پرداختند.
خدمات:

  • درمان اختلالات قاعدگی
  • زایمان طبیعی و بدون درد
  • زایمان سزارین
  • درمان زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، احمد آباد، عدالت، نبش 1، ساختمان پزشکان لقمان، طبقه دوم

کاندیدهای ابتلا به زگیل تناسلی

همه افراد چه خانم ها و چه آقایان ممکن است به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شوند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی هایی که دارند احتمال مبتلا شدنشان به این بیماری بسیار بالاست. برخی از کاندیدهای ابتلا به بیماری زگیل تناسلی شامل موارد زیر هستند:

  • افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند و با بیش از یک شریک جنسی رابطه برقرار می کنند.
  • اشخاصی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است و بیماری و ویروس به سرعت به بدنشان انتقال می یابد.
  • مردانی که آلت تناسلیشان ختنه نشده است احتمال ابتلا به زگیل تناسلی در آن ها زیاد است.
  • اشخاصی که پوستشان صدمه دیده است و یا روی آن خراش ایجاد شده است امکان مبتلا شدنشان به بیماری های زگیل تناسلی و اچ پی وی زیاد است، چرا که این ویروس از طریق پوست وارد بدن می شود.
  • اشخاصی که سابقه تجاوز و آزار جنسی را در کودکی داشته اند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.
  • افراد با گروه سنی 13 تا 35 سال امکان مبتلا شدنشان به بیماری زگیل تناسلی زیاد است، چرا که این بازه سنی اوج فعالیت جنسی افراد است.
  • مادران بارداری که هنگام زایمان مبتلا به این بیماری هستند به احتمال زیاد نوزادانی بیمار به دنیا می آورند.
  • افرادی که دخانیات، نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر استفاده می کنند ممکن است به بیماری های جنسی و مقاربتی مبتلا شوند، چرا که این بیماری ها تا حد زیادی به سبک زندگی افراد بستگی دارد.
  • اشخاصی که بی بندوبار هستند و بدون اطمینان از صحت و سلامت جنسی پارتنر خود با او ارتباط برقرار می کنند از کاندیدهای ابتلا به بیماری زگیل تناسلی هستند.

افرادی که به بیماری زگیل تناسلی و بیماری های گروه اچ پی وی مبتلا هستند می توانند به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند و پروسه درمان خود را آغاز کنند.

کاندیدهای ابتلا به زگیل تناسلی

راه های انتقال زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی و ویروس اچ پی وی از راه ها و روش های مختلفی به بیماران منتقل می شود، شناخت این راه های انتقال به افراد کمک می کند تا بیشتر مراقب خود باشند و بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند. برخی از این راه های انتقال شامل موارد زیر هستند:

  • از شایع ترین راه های انتقال زگیل های تناسلی رابطه جنسی و مقاربت از طریق واژن می باشد.
  • برخی افراد علائم و نشانه های زگیل تناسلی را ندارند و در ظاهر این زگیل ها قابل مشاهده نیستند، اما احتمال انتقال ویروس در آن ها وجود دارد.
  • یکی از راه های انتقال بیماری زگیل تناسلی از طریق رابطه دهانی و اورال می باشد، به همین جهت افرادی که این رابطه را داشته اند زگیل ها در دهان، گلو و لب هایشان رشد و تکثیر پیدا می کند.
  • مادران باردار که هنگام زایمان مبتلا به این ویروس هستند ممکن است است فرزندانی بیمار به دنیا بیاورند.
  • در مواردی نادر ممکن است افرادی که زگیل دست دارند این زگیل را به نواحی تناسلی فرد دیگر منتقل کنند.
  • ممکن است زگیل های تناسلی در اطراف مقعد افراد پخش شوند در صورتی که فرد رابطه مقعدی هم نداشته باشد.
  • بیماری زگیل تناسلی از طریق کاندوم منتقل نمی شود، اما به دلیل این که کاندوم تمام ناحیه تناسلی افراد را پوشش نمی دهد ممکن است این بیماری منتقل شود.
  • بیماری زگیل تناسلی تنها با نزدیکی و مقاربت اتفاق نمی افتد، بلکه از تماس پوستی و تماس مستقیم دستگاه تناسلی فرد نیز ممکن است منتقل شود.
  • افراد بهتر است بدانند بیماری زگیل تناسلی از روش هایی مانند بوسیدن، بغل کردن، استفاده از حوله مشترک، استفاده از سرویس بهداشتی و حمام مشترک و وسایل مشترکی مانند قاشق و بشقاب منتقل نمی شود.

افراد با شناخت راه های انتقال بیماری زگیل تناسلی میتوانند از آن ها پیشگیری کنند.

چه راه هایی برای پیشگیری از زگیل تناسلی وجود دارد؟

روش های پیشگیری مختلفی از بیماری زگیل تناسلی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. این روش ها از اهمیت بالایی برخوردارند، چرا که پیشگیری بهتر از درمان است. برخی از راه های پیشگیری از زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

1- از بهترین و مطمئن ترین روش های پیشگیری از زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل می باشد. این واکسن باید در سنین فعال جنسی و در صحت و سلامت فرد تزریق شود تا اثر و نتیجه لازم را بگذارد. افرادی که از این واکسن استفاده می کنند اغلب به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوند.

2- از دیگر روش های پیشگیری از بیماری زگیل تناسلی استفاده از کاندوم و وسایل جلوگیری می باشد. اشخاصی که در ارتباطات جنسی خود از کاندوم استفاده می کنند در بیشتر مواقع به این بیماری مبتلا نمی شوند.

3- اطمینان حاصل کردن و شناخت کامل شریک جنسی از دیگر روش های پیشگیری از زگیل تناسلی می باشد. افراد نباید با کسانی که از سلامت جنسیشان اطلاعی ندارند ارتباط برقرار کنند.

4- از مهم ترین روش های پیشگیری از زگیل تناسلی داشتن سبک زندگی درست و سالم است. اشخاصی که لایف استایل درستی دارند و از دخانیات، مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی پرهیز می کنند کم تر به این بیماری ها مبتلا می شوند. افراد می توانند با درست کردن سبک زندگی خود از بروز این دسته از بیماری ها پیشگیری کنند.

افراد می توانند با استفاده از روش های پیشگیری بالا صحت و سلامت جنسی خود را تضمین کنند.

چه راه هایی برای پیشگیری از زگیل تناسلی وجود دارد؟

مراقبت های لازم بعد از درمان زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی افراد باید مراقبت هایی انجام دهند تا این عمل برایشان مشکل و عارضه خاصی به همراه نداشته باشد و نتیجه رضایت بخشی داشته باشد. برخی از مراقبت های لازم بعد از درمان زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

  • افراد بعد از درمان زگیل تناسلی باید از انجام ورزش های سخت و کارهای سنگین خودداری کنند تا مشکل خاصی برایشان اتفاق نیفتد.
  • بعد از رفع زگیل تناسلی افراد باید به اندازه کافی استراحت داشته باشند تا دوره نقاهتشان زودتر سپری شود.
  • استعمال سیگار، دخانیات، مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی موجب می شود که اثرات عمل از بین برود و فرد مستعد بازگشت زگیل بشود.
  • بهتر است افراد تا زمان بهبودی کامل به مکان های داغ مانند سونا و جکوزی و مکان های عمومی مانند استخر مراجعه نکنند، چرا که امکان بروز عفونت وجود دارد.
  • افراد باید لایف استایل خود را درست کنند و سبک زندگی درستی را پیش بگیرند تا این زگیل ها برای همیشه از بین بروند.
  • محل درمان و زخم نباید دستکاری شود، چرا که در صورت آلودگی دست ها ممکن است عفونت پیدا کند.
  • داروها و پمادهایی که پزشک متخصص تجویز کرده است باید به موقع تهیه و مصرف شود تا دوره نقاهت سریع تر طی شود.
  • اشخاصی که عمل جراحی انجام داده اند باید محل زخم خود را پانسمان کنند و پانسمانش را مدام عوض کنند تا دچار عفونت و آلودگی نشود.
  • افرادی که زگیل تناسلی خود را درمان کرده اند نباید این نواحی را با صابون های معطر و حساسیت زا بشویند، چرا که ممکن است حساسیت و آلرژی بدهد.
  • افرادی که زگیل تناسلی خود را درمان کرده اند نباید تا مدتی رابطه جنسی و مقاربت داشته باشند.

افراد با رعایت نکات بالا از بازگشت زگیل های تناسلی جلوگیری می کنند و دوره نقاهتشان سریع تر طی خواهد شد.

کلام آخر

امروزه به دلایل مختلف مانند پایین آمدن سن بلوغ و رواج روابط جنسی نامشروع افراد به بیماری های مقاربتی و جنسی مختلفی مبتلا می شوند، یکی از این بیماری ها زگیل تناسلی نام دارد. این بیماری روش های درمان مختلفی دارد که افرادی که به آن مبتلا هستند باید یکی از آن ها را انتخاب کرده و پروسه درمان خود را آغاز کنند. افرادی که قصد درمان زگیل تناسلی خود را دارند باید تحقیق کنند و به بهترین دکتر زنان در ایران مراجعه کنند.

تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا