زیباییپزشکان

بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز را به شما معرفی کنیم. امروزه خانم ها بیشتر از گذشته به زیبایی و سلامتی پوست خود اهمیت می دهند. پوست یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان است که نقش مهمی در زیبایی ظاهری افراد دارد. افرادی که پوست صاف و بدون آکنه ای دارند بدون استفاده از لوازم آرایشی احساس خوبی خواهند داشت و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار خواهند بود. پاکسازی پوست روشی موثر برای از بین بردن سلول های مرده و آلودگی های روی پوست است که انجام آن در طول زمان موجب می شود فرد پوستی صاف و بی نقص داشته باشد. افراد می توانند برای انجام این روش به مطب دکتر پوست یا کلینیک های زیبایی مراجعه کنند.

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست به مجموعه روش هایی گفته می شود که برای مراقبت و رسیدگی از پوست صورت انجام می شود. این روش هم به صورت خانگی توسط خود فرد و هم در مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی توسط پزشکان و تکنسین ها انجام می شود. پاکسازی پوست مراحل مختلفی دارد که با توجه به خشک یا چرب بودن پوست افراد باهم متفاوت است. به طور کلی پاکسازی پوست 3 هدف اصلی برداشتن سلول های مرده در لایه های بالایی پوست، پاکسازی تمام آلودگی ها، چربی ها، سموم اضافی و ناخالصی های پوستی و انجام آبرسانی عمیق، بهبودی گردش خون و تغذیه پوست را دنبال می کند.

امروزه به دلایل مختلفی مانند آلودگی های شهری، تغذیه ناسالم و مصرف بیش از اندازه غذاهای فست فودی، استفاده مداوم از لوازم آرایشی سنگین و عدم داشتن روتین پوستی و رسیدگی لازم به پوست، پوست افراد دچار سلول ها مرده زیادی می شود. این سلول ها به مرور زمان جوش و آکنه زیادی ایجاد می کنند و پوست فرد ظاهر ناخوشایندی پیدا می کند. به همین جهت افراد باید هر ماه برای انجام پاکسازی پوست به بهترین کلینیک زیبایی در تبریز مراجعه کنند تا پوستی زیبا، شاداب و شفاف داشته باشند. پاکسازی پوست درد و عارضه خاصی ندارد و فقط تا 24 ساعت ممکن است پوست حالت ملتهبی پیدا کند، به همین دلیل افراد می توانند با خیال راحت آن را انجام بدهند.

پاکسازی پوست چیست؟

مراحل پاکسازی صورت

پاکسازی پوست صورت با روش های مختلفی انجام می شود. این روش ها شامل پاکسازی پوست با روش های خانگی، پاکسازی صورت در آرایشگاه ها و پاکسازی صورت در کلینیک های زیبایی می باشد. هریک از این پاکسازی ها مراحل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

1- پاکسازی پوست با روش های خانگی: این روش پاکسازی شامل نکات ساده و کاربردی است که نیاز به هزینه و مواد گران قیمت ندارد و با مواد و وسایل موجود در خانه انجام می شود. این روش نتایج خیلی عمیقی نخواهد داشت و پاکسازی سطحی انجام می شود. مراحل این روش شامل موارد زیر می باشد:

 • شستن صورت و پاک کردن آن
 • لوسیون زدن به صورت برای تمیز کردن پوست
 • ماساژ دادن پوست صورت
 • بخور دادن پوست صورت
 • از بین بردن جوش های سرسیاه و سرسفید با استفاده از ابزار ضدعفونی شده
 • استفاده از ماسک های ورقه ای صورت
 • استفاده از انواع مرطوب کننده

2- پاکسازی پوست در آرایشگاه ها: این روش از روش های خانگی پیشرفته تر است و با تجهیزات بهتری انجام می شود. روش های پاکسازی پوست در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی شامل موارد زیر است:

 • انجام بخور، ماساژ و استفاده از لایه بردارهای شیمیایی و گیاهی
 • استفاده از انواع مختلف اسکراب ها برای برداشتن لایه های مرده پوستی
 • انجام پاکسازی صورت به وسیله شوینده های متناسب با پوست فرد و لایه بردارها
 • استفاده از انواع مختلف لوسیون ها و کرم ها برای مرطوب کردن و آبرسانی پوست

3- پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی: پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی بهترین نوع پاکسازی می باشد که زیر نظر متخصص پوست انجام می شود و پاکسازی عمیق انجام می گیرد. این پاکسازی با مواد و تجهیزات مدرن و به روز انجام می شود. نحوه پاکسازی صورت در کلینیک های زیبایی شامل موارد زیر است:

 • زدن اسکراب به همراه بخور سرد یا گرم متناسب با نوع پوست فرد و انجام لایه برداری سطحی
 • انجام لایه برداری عمقی به وسیله جریان الکتریکی یا دزن
 • آبرسانی و تغذیه رسانی به پوست صورت یا هیدورمی
 • بستن منافذ باز و ضدعفونی کردن پوست با جریان الکتریکی بالا یا هایفریکوئنسی
 • استفاده از ماسک های مغذی و گیاهی روی پوست

افراد می توانند برای انجام پاکسازی صورت به روش اصولی به بهترین دکتر پوست در تبریز مراجعه کنند و پوستی زیبا و شاداب داشته باشند.

شناخت انواع مختلف پوست

قبل از انجام پاکسازی پوست نیاز است افراد پوست خود را بشناسند و متناسب با آن از روش های پاکسازی استفاده کنند. پوست ها انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر است:

1- پوست های چرب: پوست چرب رایج ترین نوع پوست در بین افراد است. این پوست حالت براق و چربی به خود می گیرد و جوش های زیادی می زند. این نوع پوست حالت ضخیمی دارد و از منافذ باز زیادی تشکیل شده است. افرادی که پوست چرب دارند حتما باید از شوینده های قوی تری استفاده کنند تا چربی آن را بگیرند.

2- پوست های خشک: افرادی که پوست خشک دارند حالت کشیدگی زیادی روی آن احساس می کنند. این پوست ها شفاف هستند و منافذ ریز زیادی دارند. همچنین روی پوست های خشک کک و مک های زیادی به وجود می آید. افرادی که پوست خشک دارند باید مدام از مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنند تا از حالت خشکی خارج شود.

3- پوست های خشک و حساس: این نوع پوست ها تمام ویژگی های پوست خشک را دارند با این تفاوت که بسیار واکنش پذیر و ملتهب می شوند. افرادی که این نوع پوست را دارند باید دقت کنند که از چه مواد شوینده و ماسک هایی استفاده می کنند.

4- پوست های مختلط: این نوع پوست ها هم ویژگی های پوست چرب و هم ویژگی های پوست خشک را دارند. به این معنا که نواحی T صورت شامل پیشانی و چانه حالت چرب و نواحی U صورت شامل کنار لب و زیر چشم حالت خشکی دارند و کشیده می شوند. این گروه باید توجه داشته داشته باشند که از شوینده ها و مواد بهداشتی مناسب پوست مختلط استفاده کنند.

افراد گروه های بالا بعد از مراجعه به مرکز فیشیال یا پاکسازی پوست باید به فیشیالیست نوع پوست خود را اطلاع دهند.

شناخت انواع مختلف پوست

ویژگی های بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز

بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که پوست افراد نقش زیادی در زیبایی چهره دارد و باید توسط افراد ماهر و متخصص پاکسازی بشود. برخی از ویژگی های بهترین مرکز پاکسازی پوست شامل موارد زیر است:

 • بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید از پزشکان و متخصصین ماهر و کاربلدی تشکیل شده باشد که مدارک علمی و تحصیلات خود را از مراکز و دانشگاه های معتبر اخذ کرده باشند.
 • بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید دارای کادری بااخلاق و مودب باشد که با مراجعین برخورد خوبی داشته باشند.
 • در بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه ها استفاده شود تا مراجعین نتایج مطلوبی از پروسه پاکسازی به دست بیاورند.
 • بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید فضایی بزرگ و دلنشین داشته باشد و در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن با سهولت انجام شود.
 • کادر و پرسنل بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید صبر و حوصله بالایی داشته باشند و پروسه پاکسازی را با دقت انجام بدهند.
 • بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید هزینه های معقولی داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش بهره مند شوند.
 • بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز باید از ماسک ها، لایه بردارها و مواد باکیفیت و درجه 1 استفاده شود تا از این پروسه بهترین نتیجه دریافت شود.

افرادی که قصد انجام پاکسازی پوست را دارند می توانند تحقیق کنند و به مرکز پاکسازی پوست با ویژگی های بالا مراجعه کنند.

پاکسازی پوست چه فوایدی دارد؟

پاکسازی پوست مزایا و فواید زیادی دارد که افراد می توانند با انجام آن از این مزایا بهره مند شوند. برخی از این فواید شامل موارد زیر است:

 • پاکسازی پوست موجب کاهش استرس و اضطراب در افراد می شود. تحقیقات نشان می دهد این روش خلق و خو افراد را بهتر می کند و موجب می شود استرس ها و اضطراب های فرد رفع شود.
 • این روش پوست را کاملا تمیز و شفاف می کند. افرادی که از این روش استفاده می کنند پوستی صاف و زیبا خواهند داشت.
 • پاکسازی روند پیری پوست را به تعویق می اندازد. افرادی که از روش پاکسازی پوست استفاده می کنند دیرتر پوستشان پیر و افتاده می شود. این روش با تحریک پوست برای ساخت کلاژن موجب جوانسازی آن می شود.
 • روش پاکسازی موجب سم زدایی پوست می شود. این روش تمامی سموم پوست را برطرف می کند و موجب سلامت آن می شود.
 • این روش برای از بین بردن جوش های سرسیاه و سرسفید کاربرد زیادی دارد. با استفاده از پاکسازی این جوش ها از بین می روند.
 • استفاده مداوم از روش پاکسازی پوست جای جوش ها را از بین می برد و موجب صاف شدن پوست می شود.
 • پاکسازی سلول های مرده پوست را به آرامی جدا می کند و موجب رشد سلول های جدید می شود. افراد می توانند با استفاده از پاکسازی پوست لایه برداری عمیق و سطحی انجام دهند.
 • روش پاکسازی موجب باز شدن تمام منافذ بسته پوست می شود. منافذ پوست معمولا در محیط های آلوده بسته می شوند و آلودگی های زیادی در آن نفوذ می کنند. پاکسازی موجب می شود این منافذ از آلودگی پاک شود و پوست تنفس کند.
 • با بالا رفتن سن و پیری پوست افراد شل و افتاده می شود، انجام پاکسازی پوست به مرور زمان موجب سفت شدن بافت پوست و جلوگیری از افتادگی آن می شود.

افرادی که قصد دارند پاکسازی پوست انجام بدهند و از مزایای آن بهره مند شوند می توانند به بهترین دکتر پوست مراجعه کنند.

پاکسازی پوست چه فوایدی دارد؟

عوارض پاکسازی پوست

پاکسازی پوست علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است موجب عوارض جانبی مختلفی نیز بشود. برخی از این عوارض شامل موارد زیر هستند:

 • از شایع ترین عوارض پاکسازی قرمزی و التهاب پوست است، این عارضه ممکن است تا 48 ساعت باقی بماند. این قرمزی بعد از دو روز برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.
 • از عوارض دیگر پاکسازی پوست بیرون زدن جوش های صورت است. این عارضه می تواند به علت بهداشتی و استریل نبودن مواد و وسایل کلینیک یا آرایشگاه رخ بدهد. برای جلوگیری از این عارضه افراد باید به جای مطمئنی برای فیشیال مراجعه کنند.
 • ممکن است فردی که پاکسازی پوست انجام می دهد موجب زخم شدن پوست و ایجاد اسکار روی آن بشود. این عارضه در صورت لایه برداری خشن و بریدگی پوست رخ می دهد، به همین جهت افراد باید به تکنسین های آموزش دیده و ماهر جهت انجام فیشیال مراجعه کنند.
 • ممکن است طی لایه برداری غیراصولی و محکم پوست حالت خشکی پیدا کند. این عارضه با خارش زیاد همراه است، به همین جهت بهتر است افراد از فیشیالیست خود بخواهند از مرطوب کننده استفاده کند.
 • از عوارض دیگر پاکسازی پوست واکنش ها و حساسیت های آلرژیک فرد به مواد و ماسک های صورت است، این مواد شیمیایی یا گیاهی ممکن است با پوست فرد سازگاری نداشته باشد و موجب حساسیت بشود.
 • ممکن است افراد در پروسه پاکسازی پوست نتیجه رضایت بخشی دریافت نکنند و زمان و هزینه شان از بین برود.

عوارض پاکسازی پوست اغلب به دلیل مراجعه به آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر اتفاق می افتد، به همین جهت بهتر است افراد قبل از مراجعه به مرکز فیشیال تحقیق کنند و به مرکزی معتبر مراجعه کنند.

فاصله جلسات پاکسازی پوست

فاصله جلسات پاکسازی پوست از یکدیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد، برخی از این عوامل شامل موارد زیر هستند:

1- نوع پوست فرد: افرادی که دارای پوست های چرب و مستعد جوش و آکنه هستند باید حداقل هر دو هفته برای پاکسازی پوست مراجعه کنند و افرادی که دارای پوست های مختلط، خشک یا معمولی هستند ماهی یک بار فیشیال و پاکسازی پوست برایشان کفایت می کند.

2- میزان مشکلات پوستی فرد: میزان مشکلات پوستی فرد با تعداد جلسات پاکسازی پوست ارتباط مستقیم دارد، به این معنا که هرچه مشکلات پوستی فرد مانند جوش های سرسیاه و سرسفید، آکنه و هایپرپیگمنتیشن بیشتر باشد جلسات بیشتری باید برای انجام فیشیال مراجعه کند.

3- اهداف فرد از پاکسازی پوست: افراد اهداف مختلفی از پاکسازی پوست خود دارند. برخی به دلایلی مانند رفع جوش و آکنه و برخی دیگر به دلایلی مانند جوانسازی پوست از این روش استفاده می کنند. با توجه به هدفی که فرد از پاکسازی پوست دارد جلسات بیشتری باید به مراکز فیشیال مراجعه کند.

4- بودجه فرد: بودجه افراد تاثیر زیادی روی روتین پوستی و تعداد جلسات مراجعه به مراکز فیشیال پوست دارد. در صورتی که فرد بودجه کافی دارد بهتر است حداقل ماهی یک بار از پاکسازی پوست استفاده کند و از نتایج آن بهره مند شود.

فاصله جلسات پاکسازی پوست

مراقبت های لازم بعد از پاکسازی پوست

افراد بعد از انجام پاکسازی پوست باید مراقبت هایی را انجام بدهند تا از این روند بهترین نتیجه را دریافت کنند و دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر هستند:

 • افراد می توانند برای کاهش التهاب و حساسیت پوست از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • بهتر است افرادی که فیشیال پوست انجام می دهند مایعات و آب فراوان بنوشند.
 • داروها و کرم هایی که پزشک متخصص تجویز کرده است باید به موقع مصرف شود.
 • فرد باید تغذیه سالمی داشته باشد و از سبزیجات و میوه جات زیاد مصرف کند.
 • بعد از انجام فیشیال پوست باید تمیز شود و آبرسان مصرف شود.
 • افرادی که پوست خود را پاکسازی می کنند بهتر است تا 24 ساعت از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نکنند.
 • اشخاصی که پوست خود را پاکسازی می کنند بهتر است تا یک هفته در مقابل اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرند و در صورت قرار گرفتن از ضدآفتاب های با SPF بالا استفاده کنند.
 • از خاراندن و ناخن کشیدن روی پوست بعد از فیشیال خودداری شود.
 • افرادی که پوست خود را فیشیال می کنند نباید در مکان های داغی مانند سونا و جکوزی بروند، چرا که موجب عرق کردن پوست می شود.
 • افراد در صورت درد می توانند از مسکن های مجاز استفاده کنند.
 • اشخاصی که فیشیال انجام داده اند تا 24 ساعت باید از ورزش کردن و دویدن خودداری کنند.

کلام آخر

امروزه افراد بیشتر از گذشته به پوست، مو و زیبایی خود اهمیت می دهند. عوامل مختلفی مانند آلودگی هوا، تغذیه نامناسب، استفاده زیاد از مواد آرایشی و وراثت موجب می شود که افراد از ظاهر پوست خود رضایت نداشته باشند و قصد داشته باشند آن را پاکسازی کنند. پاکسازی پوست موجب می شود سلول های مرده پوست از بین بروند و فرد پوستی صاف، تمیز و بدون جوش داشته باشد. اشخاصی که قصد پاکسازی پوست را دارند می توانند به بهترین مرکز پاکسازی پوست مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین مرکز پاکسازی پوست در تبریز را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا