بیماری هاپزشکان

بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز را به شما معرفی کنیم. امروزه با رواج روابط جنسی نامشروع و پایین آمدن سن بلوغ بیماری های جنسی و مقاربتی زیادی شیوع پیدا کرده است، یکی از این بیماری ها زگیل تناسلی است. این بیماری در نواحی تناسلی افراد شامل آلت تناسلی، واژن، مقعد و دهان رشد می کند و درد و خارش زیادی به همراه خواهد داشت. این زگیل ها از طریق مقاربت جنسی و تماس مستقیم پوستی از فرد آلوده به فرد سالم انتقال می یابند. بیماری زگیل تناسلی در خانم ها بسیار خطرناک تر از آقایان است و در صورت درمان نشدن می تواند موجب سرطان دهانه رحم شود. افرادی که مشکوک به این بیماری هستند باید به بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز مراجعه کنند و پروسه درمان خود را آغاز کنند.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی به زائده های نرم، سفت و گوشتی می گویند که در اطراف ناحیه تناسلی خانم ها و آقایان مانند مقعد، واژن، آلت تناسلی و دهان رشد می کنند و موجب درد و خارش زیادی می شوند. این بیماری بیشتر در افرادی شایع است که زندگی جنسی فعالی دارند و با بیش از یک شریک جنسی ارتباط برقرار می کنند. ریشه این بیماری از ویروس اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی به وجود می آید. زگیل های تناسلی به شکل تکی و خوشه روی بدن افراد پخش می شوند و در صورت درمان نشدن می توانند موجب بیماری های خطرناکی مانند سرطان دهانه رحم، سرطان آلت تناسلی و سرطان مقعد بشوند.

زگیل های تناسلی راه های درمان زیادی دارند که شامل عمل جراحی زگیل تناسلی، لیزرتراپی، الکتروکوتر یا سوزاندن زگیل ها، کرایوتراپی یا فریزکردن زگیل ها و دارودرمانی می باشد. این روش ها غالبا به صورت سرپایی در مطب پزشکان و بدون درد و خونریزی انجام می شوند. افراد بعد از رفع زگیل های تناسلی نیازی به دوره نقاهت یا بستری شدن در بیمارستان را ندارد و می توانند بلافاصله به زندگی روزمره خود بپردازند. خانم هایی که علائم زگیل تناسلی را دارند و می خواهند آن را درمان کنند می توانند یکی از روش های بالا را انتخاب کرده و به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند. پروسه برداشتن زگیل ها 30 دقیقه زمان می برد و فرد می تواند برای همیشه از شر آن ها خلاص بشود.

 زگیل تناسلی چیست؟

افراد مستعد به زگیل تناسلی

همه افراد چه خانم ها و چه آقایان ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شوند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی ها و خصوصیاتی که دارند بیشتر مستعد به این بیماری هستند و در صورت داشتن علائم باید هرچه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کنند. برخی از این افراد شامل موارد زیر هستند:

 • اشخاصی که پوست صدمه دیده ای دارند یا روی پوستشان خراش ایجاد شده است باید مراقب باشند تا ویروس های مختلف مانند زگیل تناسلی و اچ ای وی به داخل بدنشان نفوذ نکند.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است و بیماری و ویروس سریع تر به بدنشان منتقل می شود احتمال بیمار شدنشان بیشتر از سایر افراد است.
 • آقایانی که آلت تناسلی خود را ختنه نکرده اند زودتر به زگیل تناسلی مبتلا می شوند.
 • افرادی که سابقه کودک آزاری یا تجاوز جنسی در گذشته را دارند امکان مبتلا شدنشان به زگیل تناسلی زیاد است.
 • نوزادانی که در هنگام زایمان مادری مبتلا به زگیل تناسلی یا اچ پی وی دارند احتمال مبتلا شدنشان به این بیماری بسیار بالاست.
 • اشخاصی که سیگار، دخانیات، مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کنند احتمال انتقال ویروس در آن ها بالاست و باید مصرفشان را محدود کنند.
 • افرادی که بدون اطلاع از صحت و سلامتی جنسی فرد مقابل رابطه برقرار می کنند یا به اصطلاح بی بندوبار هستند زودتر از سایرین به این بیماری مبتلا می شوند.
 • افرادی که زیر 35 سال سن دارند احتمال ابتلا به زگیل تناسلی در آن ها زیاد است، چرا که این سنین اوج فعالیت جنسی افراد را شامل می شود.
 • اشخاصی که زندگی جنسی فعالی دارند و با بیش از یک شریک و پارتنر جنسی رابطه برقرار می کنند.

خانم ها و آقایان ساکن تهران که جزء گروه های بالا هستند و مشکوک به به این بیماری ها می باشند می توانند به بهترین دکتر زگیل تناسلی در تهران مراجعه کنند و پروسه درمان خود را آغاز کنند.

علائم زگیل تناسلی در خانم ها و آقایان

به وجود آمدن زگیل تناسلی در افراد با علائم مختلفی همراه است. افراد با داشتن این علائم باید هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنند و پروسه درمان خود را آغاز کنند. این علائم شامل موارد زیر است:

 • افرادی که به این بیماری مبتلا هستند زائده های نرم، گوشتی و برجسته ای در اطراف نواحی تناسلی و واژن خود دارند و آن ها به شکل پراکنده، ریز، خوشه ای و متمرکز در بدن فرد پخش می شوند.
 • رنگ زگیل های تناسلی افراد غالبا به رنگ پوست است، اما در برخی موارد امکان دارد کمی تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست فرد به وجود بیایند.
 • در افرادی که رابطه جنسی دهانی یا اورال دارند ممکن است این زائده های گوشتی در اطراف نواحی دهان، لب ها، زبان و گلو رشد کنند و درد و ناراحتی زیادی به همراه داشته باشند.
 • داشتن حس خارش و سوزش در اطراف نواحی تناسلی از علائم بارز زگیل تناسلی می باشد.
 • وجود رطوبت و ترشحات زیاد در اطراف نواحی تناسلی و واژن می تواند از علائم زگیل تناسلی باشد.
 • در صورتی که زائده های گوشتی و زگیل های تناسلی در مسیر مجاری ادرار فرد قرار گرفته باشد می توانند موجب خونریزی، درد و حتی انسداد مجاری ادراری شوند و مشکلات دیگری به وجود بیاورند.

برخی افراد ممکن است بدون داشتن علائم خاصی به این بیماری مبتلا باشند، پس داشتن علائم بالا الزامی نیست.

علائم زگیل تناسلی در خانم ها و آقایان

ویژگی های بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز

بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که این بیماری بسیار خطرناک است و از حساسیت بالایی برخوردار است. برخی از ویژگی های بهترین دکتر زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز خود را از مراکز و موسسات معتبر اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید اخلاق خوبی داشته باشد و با مراجعین خود به خوبی برخورد کند.
 • مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید از تجهیزات و وسایل مدرن و پیشرفته استفاده شود تا بیماران از پروسه درمان نتایج مطلوبی کسب کنند.
 • بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید صبر و حوصله زیادی داشته باشد و پروسه درمان را با دقت انجام دهد.
 • مطب بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید بزرگ و دلنشین باشد و در مکانی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن با سهولت انجام شود.
 • بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز باید قیمت های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتواند از خدماتش استفاده کنند.

افرادی که قصد از بین بردن زگیل تناسلی خود را دارند باید تحقیق کنند و به پزشکی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

روش های درمان زگیل تناسلی

روش های درمان مختلفی برای رفع زگیل تناسلی وجود دارد. این روش ها به دو گروه تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم می شوند و هریک از افراد می توانند با توجه به نوع زگیل خود و با مشورت پزشک یکی از این روش ها را انتخاب کنند. برخی از روش های درمان زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

1- لیزرتراپی: در روش لیزرتراپی پزشکان با استفاده از تاباندن اشعه های لیزر زگیل های تناسلی افراد را از بین می برند. این روش از پرهزینه ترین روش های درمان زگیل تناسلی است اما نتایج آن از سایر روش ها رضایت بخش تر است. در لیزرتراپی بازگشت زگیل کمی گزارش شده است و این روش هیچ گونه عارضه و درد خاصی ندارد. افراد بعد از لیزر درمانی نیازی به دوران نقاهت ندارند و می توانند بلافاصله به زندگی روزمره خود بپردازند.

2- فریز کردن یا کرایوتراپی: در این روش با استفاده از تزریق کورتون زگیل های تناسلی منجمد و خشک می شوند. کرایوتراپی نیز مانند لیزرتراپی درد و عارضه ای ندارد و درصد بازگشت زگیل در آن پایین است.

3- سوزاندن زگیل یا الکتروکوتر: در روش سوزاندن پزشکان زگیل های تناسلی فرد را با حرارت و دستگاه مخصوصی به نام الکتروکوتر از بین می برند. این روش با بی حسی انجام می شود و درد و عارضه خاصی به همراه نخواهد داشت.

4- عمل جراحی زگیل تناسلی: در عمل جراحی مانند گذشته زگیل های تناسلی با تیغ جراحی بریده می شوند و محل زخم آن ها بخیه می خورد. این روش از روش های تهاجمی رفع زگیل تناسلی است و امکان بازگشت زگیل و خونریزی در آن وجود دارد.

5- درمان دارویی زگیل تناسلی: در درمان دارویی زگیل های ریز و کوچک با استفاده از مصرف داروهای مخصوص اچ پی وی از بین می روند. این روش تاثیر بالایی نخواهد داشت و در اغلب اوقات فرد باید دوباره از روش های بالا برای از بین بردن زگیل استفاده کند.

6- روش های درمان خانگی زگیل تناسلی: این روش ها کارساز نخواهند بود و پزشکان آن را توصیه نمی کنند، چرا که ممکن است علاوه بر درمان نشدن زگیل های تناسلی فرد بیشتر شود.

افرادی که مبتلا به زگیل تناسلی هستند می توانند از هریک از روش های بالا استفاده کنند و آن را بهبود ببخشند.

روش های درمان زگیل تناسلی

روش های پیشگیری از زگیل تناسلی

امروزه پیشگیری از زگیل تناسلی اهمیت زیادی دارد، چرا که این بیماری خطرناک است و افراد بهتر است قبل از مبتلا شدن به آن از روش های پیشگیری استفاده کنند. برخی از روش های پیشگیری از زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

 • از موثرترین روش های پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل است. این واکسن باید در سنین بین 12 تا 35 سال تزریق شود. همچنین هنگام تزریق واکسن گارداسیل فرد باید در سلامت جنسی کامل باشد و مبتلا به زگیل تناسلی نشده باشد.
 • از عوامل موثر در پیشگیری از زگیل تناسلی استفاده از وسایل جلوگیری و کاندوم می باشد. افرادی که از کاندوم در روابط جنسی خود استفاده می کنند معمولا به این بیماری مبتلا نمی شوند.
 • اشخاص باید در روابط جنسی خود محتاط باشند، به این معنا که هنگام رابطه جنسی و مقاربت از سلامت شریک جنسی خود اطمینان حاصل کنند. این موضوع از موثرترین روش های پیشگیری از زگیل تناسلی می باشد.
 • داشتن لایف استایل سالم و سبک زندگی درست تاثیر زیادی در پیشگیری از این بیماری دارد، به این معنا که افرادی که سالم زندگی می کنند و از سیگار، دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند دیرتر از سایر افراد به زگیل تناسلی و بیماری های گروه اچ پی وی مبتلا می شوند. بنابراین افراد می توانند با داشتن سبک زندگی درست از این بیماری ها پیشگیری کنند.

بهتر است روش های پیشگیری بالا انجام شوند تا افراد دچار بیماری های مقاربتی و جنسی نشوند.

زگیل تناسلی از چه راه هایی منتقل می شود؟

زگیل تناسلی با روش های مختلفی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. شناخت این راه ها به افراد کمک می کند تا از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند. برخی از راه های انتقال زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:

 • این زگیل ها از طریق رابطه جنسی و مقاربت واژینال انتقال می یابند.
 • این بیماری از طریق تماس پوست با پوست و تماس مستقیم دستگاه تناسلی منتقل می شود. این تصور اشتباهی است که زگیل تناسلی فقط با نزدیکی رخ می دهد.
 • ویروس پاپیلومای انسانی یا زگیل تناسلی با داشتن کاندوم منتقل نمی شود، اما از آن جایی که کاندوم تمام دستگاه تناسلی را پوشش نمی دهد احتمال انتقال وجود دارد.
 • ممکن است این زگیل ها در ظاهر قابل مشاهده نباشند، در هر صورت انتقال می یابند.
 • افرادی که رابطه دهانی داشته اند این زگیل ها در نواحی دهان، گلو و لب ها رشد می کند، بنابراین یکی از روش های انتقال این زگیل از طریق دهان می باشد.
 • ممکن است در افرادی که زگیل دست دارند این زگیل به دستگاه تناسلی فرد مقابل منتقل شود، این از موارد نادر بیماری زگیل تناسلی است.
 • امکان دارد این زگیل ها در اطراف نواحی مقعدی پخش شوند با وجود این که فرد رابطه مقعدی نداشته باشد.
 • خانم های باردار که به این بیماری مبتلا هستند ممکن است نوزادانی مبتلا به این بیماری به دنیا بیاورند.
 • نکته ای که افراد باید بدانند این است که این ویروس از طریق بوسیدن، در آغوش کشیدن، استفاده از حوله فرد دیگر، استفاده از سرویس بهداشتی، استخر و بشقاب مشترک منتقل نمی شود پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

افرادی که از طریق روش های بالا به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شده اند می توانند تحقیق کنند و به بهترین دکتر زنان در تبریز مراجعه کنند.

زگیل تناسلی از چه راه هایی منتقل می شود؟

نکات مراقبتی بعد از درمان زگیل تناسلی

افراد باید بعد از درمان زگیل تناسلی خود نکات مراقبتی مختلفی را رعایت کنند تا عارضه جانبی خاصی برایشان اتفاق نیفتد و از پروسه درمان بهترین نتیجه را کسب کنند. برخی از این نکات مراقبتی شامل موارد زیر است:

 • افراد باید محل زخم و عمل خود را به خوبی پانسمان کنند و پانسمان آن را روزانه عوض کنند تا دچار عفونت نشوند.
 • اشخاصی که زگیل تناسلی خود را درمان کرده اند نباید نواحی تناسلی خود را با صابون های معطر و حساسیت زا شستشو بدهند، این نواحی باید با شوینده های ملایم شسته شود.
 • افراد تا زمان بهبودی کامل زخم های خود نباید رابطه جنسی و مقاربت داشته باشند، چرا که ممکن است دوباره دچار عفونت و بیماری شوند.
 • نباید محل زخم و عمل دستکاری شود، چرا که امکان آلودگی و عفونت دست ها وجود دارد.
 • افراد باید سبک زندگی خود را درست کرده و از روابط جنسی پرخطر پرهیز کنند.
 • داروها و کرم هایی که پزشک متخصص به افراد تجویز کرده است باید سر وقت مصرف شود تا بهبودی کامل حاصل شود.
 • مصرف سیگار، دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی موجب بروز دوباره این زگیل ها خواهد شد، افراد باید تا حد امکان این موارد را کنار بگذارند.
 • بعد از درمان زگیل تناسلی افراد باید به اندازه کافی استراحت کنند تا دوره نقاهتشان سپری شود.
 • از انجام ورزش های سنگین و کارهای سخت باید خودداری شود تا زودتر بهبودی حاصل گردد.
 • افراد تا زمان بهبودی کامل نباید به محل های داغ مانند سونا و جکوزی و مکان های عمومی مانند استخر مراجعه کنند.

در صورت انجام مراقبت های بالا درصد بازگشت زگیل بسیار کاهش پیدا می کند و بهبودی فرد سریع تر انجام می شود.

کلام آخر

امروزه افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار بیماری های جنسی و مقاربتی شوند، یکی از این بیماری های شایع زگیل تناسلی است که هم در خانم ها و هم در آقایان اتفاق می افتد. زگیل های تناسلی در اطراف نواحی تناسلی مانند مقعد، واژن، آلت تناسلی و دهان رشد می کنند و درد و خارش زیادی به همراه خواهند داشت. روش های مختلفی برای درمان زگیل های تناسلی وجود دارد که افراد می توانند با مراجعه به پزشک متخصص یکی از آن ها را انتخاب کنند. خانم هایی که قصد درمان زگیل تناسلی خود را دارند می توانند به بهترین دکتر زنان در ایران مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر زگیل تناسلی در تبریز را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا