پزشکان

بهترین دکتر زنان در شیراز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

در شهر شیراز، اکثر خانم ها در طول زندگی خود ممکن است دچار بیماری های زنان شوند و از این رو 10 تا از بهترین دکتر زنان در شیراز را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای برطرف کردن بیماری و مشکلات خود به آن ها مراجعه نمایید؛ در ادامه مقاله بیشتر در این باره با شما صحبت خواهیم کرد.

شیراز یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان فارس در جنوب کشور است؛ جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بالغ بر ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ تن بوده، که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد؛ شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر جنوب کشور به‌شمار می‌رود؛ شیراز، سومین شهر ایران بود که پس از تبریز و تهران، در سال ۱۲۹۶ خورشیدی، نهاد شهرداری در آن تأسیس شد؛ شهرداری شیراز به ۱۱ منطقهٔ مستقل شهری، تقسیم شده و جمعاً مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.

پزشکی زنان در شیراز

پزشکی زنان یا بیماری‌های زنان و زایمان از جمله رشته‌های تخصصی در عرصه پزشکی می باشد؛ در واقع در کشورهای اروپایی و امریکایی، تخصص دیگری نیز وجود دارد که نام آن Obstetrician است که نقش آن، مراقبت کردن از خانم‌ها در طول دوران بارداری و کمک کردن به هر یک از آن ها در به دنیا آوردن فرزند می باشد.

برخی از دکترهای زنان دوست دارند که تنها در یکی از رشته‌های این عرصه فعالیت کنند و وارد رشته‌ی دیگری نشوند؛ به طور مثال بعضی از دکترهای زنان تنها شغلشان مربوط به مسائل بهداشتی زنان می باشد و هیچ گونه وظیفه ای در قبال حاملگی و زایمان ندارند؛ حتی این امکان وجود دارد که بعضی از دکترهای زنان و زایمان که تخصصشان در بخش زایمان است، ترجیح بدهند تنها در زایمان طبیعی حاضر شوند و در جراحی‌هایی مثل سزارین نقشی نداشته باشند.

پزشکی زنان در شیراز

بهترین دکتر زنان در شیراز چه بیماری هایی را می تواند تشخیص دهد ؟

در حقیقت زمانی که شما به بیماری ها زنان مبتلا می شوید یا این که باردار هستید؛ باید حتما به مطب بهترین دکتر زنان در شیراز مراجعه کنید تا ایشان بتواند مشکل شما را برطرف کند؛ بیماری ها زنان شامل موارد زیر اند که تنها دکتر زنان می تواند آن ها را تشخیص دهد :

 • قاعدگی دردناک
 • اختلالات قاعدگی
 • سرطانهای رحم، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن
 • نزدیکی دردناک
 • کیست تخمدان
 • پیچ‌خوردگی تخمدان
 • عفونت دستگاه تناسلی (واژینیت)
 •  بارداری و سیر و کنترل آن
 • انجام زایمان طبیعی یا عمل سزارین
 • اکلامپسی و پره‌اکلامپسی
 • حاملگی خارج‌رحمی، سقط خودبه‌خودی
 • جداشدن جفت، زایمان سخت

مدت زمان دوره آموزش پزشکی زنان چقدر است ؟

هر فردی که می خواهد دکتر متخصص زنان و زایمان شود، باید بعد از گذراندن تحصیلات پزشکی عمومی خود به مدت چهار سال، برنامه دستیاری رشته زنان زایمان (تخصص زنان زایمان) را آغاز کند؛ مهارت‌های تئوری و عملی این دوره دارای مامایی و تمام موارد مرتبط با مامایی، زنان و تمام موارد طبی و جراحی مرتبط به این رشته، مراقبت‌های ابتدایی و پیشگیری‌کننده، مراقبت‌های سرپایی، مراقبت‌های بستری و جراحی، بهداشت و تنظیم خانواده، دوره‌های چرخشی، فعالیت‌ها و تحقیقات دانش‌پژوهی می‌ باشد.

هر یک از دکتران زنان، باید بعد از طی کردن دوره تخصصی به دنبال بیشتر کردن علم و توان خود در مقطع فوق تخصصی باشند تا بتوانند که به عنوان پروفسور زنان و زایمان فعالیت خود را آغاز کنند؛ فعالیت این دسته از متخصصین، متناسب با نوع فلوشیپ آن‌ها در زمینه‌‌های آنکولوژی زنان، اختلالات کف لگن در زنان، نازایی و ناباروری، پریناتولوژی، لاپاراسکوپی و … متفاوت می باشد.

10 تا از بهترین دکتر زنان در شیراز را بشناسید !

چگونه می توان که افتادگی رحم را در شیراز درمان کرد ؟

ابتدایی ترین کاری که شما باید انجام دهید، مراجعه به کلینیک بهترین دکتر زنان در شیراز است تا ایشان بتواند با انجام معاینات لازم، مشکل رحم شما را تشخیص دهند و برای درمان اقدام کنند؛ در واقع افتادگی رحم به گونه ای می باشد که عضلات و رباط هایی که در اطراف رحم فرد وجود دارند و موجب نگهداری آن در جای خودش شده اند، با گذشت زمان ضعیف می شوند و در نهایت رحم به سمت پایین کشیده می‌شود.

همان گونه که می دانید رحم یکی از اعضای سیستم تولید مثل زنانه می باشد که جای این عضو در داخل لگن است و از نظر ظاهری به شکل گلابی می باشد؛ اندازه پرولاپس یا افتادگی رحم، به این مسئله وابسته است که بافت های پشتیبانی کننده در اطراف رحم تا چه اندازه ضعیف شده اند؛ برای تشخیص این افتادگی، باید دکتر در ابتدای کار، معاینه ای لگنی انجام دهد که در آن بررسی مشخص می شود که رحم از جای طبیعی اش حرکت کرده است یا خیر؛ در مدت زمان انجام دادن معاینه لگنی، دکتر یک اسپکولوم را به داخل دهانه واژن وارد می‌کند و حالت داخل واژن و رحم فرد را بررسی می‌کند.

برای درمان کردن افتادگی رحم می توان از روش های جراحی و غیرجراحی استفاده کرد که انتخاب روش درمان می تواند که مطابق نظر دکتر و بر اساس میزان و شدت افتادگی رحم باشد.

چگونه می توان که افتادگی رحم را در شیراز درمان کرد ؟

سرطان تخمدان را چگونه می توان به زودی تشخیص داد و درمان کرد ؟

سرطان تخمدان مانند دیگر مشکلات زنان نیاز به تشخیص زودهنگام دارد زیرا هر چه سریعتر بتوان این بیماری را تشخیص داد، راحت تر می توان از شر آن خلاص شد و درمان کرد؛ راه های تشخیص آن، به شرح زیر می باشند :

 • آزمایش خون CA-125 برای بررسی کردن وجود یک نوع از پروتئین خونی است که در افراد مبتلا به سرطان افزایش می‌یابد؛ در واقع اگر که اندازه این پروتئین در خون فرد زیاد باشد نباید نگران بود، زیرا وجود زیاد این پروتئین همیشه هم به معنی وجود خطر برای تخمدان نیست؛ در حقیقت ممکن است که این پروتئین در صورت وجود بیماری‌ها یا مشکلات یا شرایط دیگری مثل اندومتریوز، بارداری، فیبروم رحم، پانکراتیت، کیست تخمدان، سیروز کبدی و قاعدگی نیز افزایش یابد.
 • سونوگرافی واژینال یا TVUS که یکی از انواع سونوگرافی لگن می باشد که در آن یک پروب مخصوص  وارد واژن می شود که آن برای بررسی کردن تخمدان‌ها و بافت‌های اطراف می باشد؛ TVUS اولین روش تصویربرداری مورد استفاده برای بررسی مشکلات احتمالی لگن است.
 • این امکان وجود دارد که روش‌های تصویربرداری دیگر مثل توموگرافی کامپیوتری (سی‌تی اسکن) یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (اسکن ام‌آر‌آی) تجویز شود.

بهترین دکتر زنان در شیراز چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

زمانی که شما بنا به هر یکی از دلایل ذکر شده، به مطب بهترین دکتر زنان در شیراز مراجعه می کنید، به این مسئله بیندیشید که باید ایشان ویژگی ها و خصوصیات کاملا منحصر به فردی داشته باشند که این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشند :

 • باید دکتر تجربه و مهارت کافی در زمینه بیماری های زنان و درمانشان داشته باشند تا بتوانند به خوبی هر یک از بیماری ها را برطرف کنند.
 • دکتر باید مدرک معتبری در عرصه تخصص زنان داشته باشند و در ضمن مدرک خود را از دانشگاه کاملا معتبری دریافت کرده باشند.
 • دکتر باید رفتار و برخورد کاملا مودبانه و مناسبی با هر یک از بیماران خود داشته باشند تا آن ها نیز بتوانند که هر سوالی در رابطه با بیماری های زنان دارند بپرسند و پاسخ خود را بیابند.
 • دکتر باید مطب خود را در موقعیت جغرافیایی احداث کند که هر یک از بیماران با هر وسیله ای که دارند بتوانند به مطب مراجعه کنند.

بهترین دکتر زنان در شیراز چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

هزینه استفاده از خدمات بهترین دکتر زنان در شیراز چه مقدار می باشد ؟

شما باید برای استفاده از خدمات بهترین دکتر زنان در شیراز هزینه هایی را پرداخت کنید که این هزینه ها به موارد مختلفی بستگی دارد؛ به طور مثال نوع خدمات و بیماری می تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ها بگذارد؛ شما می توانید برای اطلاع از هزینه استفاده از خدمات مطب، به سایت مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید. همچنین اگر ساکن شهرهای دیگر ایران می باشید، می توانید به مقاله بهترین دکتر زنان در ایران مراجعه کنید و مطابق با محل سکونت خود، بهترین دکتر را انتخاب کنید و مشکلات خود را با ایشان درمیان بگذارید.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با موضوع مشکلات زنان و چگونگی درمان آن ها آشنا کنیم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر زنان در شیراز را به شما معرفی کردیم تا بتوانید دکتر مورد نظرتان را به راحتی انتخاب کنید؛ از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

4.2/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا