جراحی زیبایی

4 ترفندهای جراحی برای زیبایی چشم【سال1403】❤️

چگونه با عمل جراحی چشم ها زیبا می شوند

زیبایی چشم گاه با یک آرایش ملایم چندین برابر می شود اما اگر بخواهید همیشه و همه جا چشمانی زیبا و خوش فرم داشته باشید علم پزشکی بهکمک شما آمده و این مهم را میسر خواهد کرد.چشم را دریچه روح می دانند از این رو داشتن چشمانی درشت می تواند بر زیبایی فرد تاثیر مستقیم بگذارد.

امروزه روش های خودآرایی چشم که سعی می کند چشم ها را درشت و خوش فرم نمایند از پرطرفدارترین متدهای آرایشی هستند. استفاده از لوازم آرایشی و دانستن نحوه خودآرایی برای همه بانوان مقدور نیست و تقریبا هیچ مردی حاضر به آرایش چشم نخواهد بود.

از این رو علم پزشکی با روش های بروز و کم خطر تلاش دارد عیوب چشمی را از بین برده و آنها را درشت تر نماید.بعد از انجام عمل جراحی شما همیشه چشمانی درشت دارید که فرم بسیار زیبایی دارند. افتادگی پلک های پایین و بالا در چشم رفع شده و چشم ها از حالت خمودگی و اخم آلود بودن خارج می شود.

در عمل جراحی زیبایی چشم ، فرم چشم تغییر می کند. گوشه های چشم اصلاح می شود و اضافات چشم برداشته می شود. از این رو بعد از عمل زیبایی چشم صورت شما حالت بشاش تر و جذابتری به خود می گیرد.داشتن چشمانی جذاب و گیرا بعد از عمل زیبایی چشم اصلی ترین دلیلی است که افراد را ترغیب می کند از روش جراحی برای زیبا سازی چشم استفاده کنند.

روش های جراحی زیبایی چشم

با توجه به اینکه چشم عضو حساسی است و عصب های و غدد بسیار حساسی در آن قرار دارد پس انجام عمل زیبایی چشم باید با حساسیت و دقت بالایی انجام شود. البته خوشبختانه امروزه روش های و تکنیک های عمل جراحی زیبایی چشم به سمتی حرکت می کنند که با کمترین آسیب به عصب ها و غدد چشم و کمترین اسکار باقی مانده ، چشمانی زیبا و جذاب برای بیمار ایجاد کند.

پزشکان جراحی زیبایی با توجه به اینکه فرم چشمان بیمار به شکلی است و ایراد چشم در چیست از بین 4 روش انجام عمل جراحی زیبایی چشم یکی از بهترین ها را انتخاب می نماید و یا چند روش را با هم اجرا می کند. روش های عمل جراحی زیبایی چشم شامل موارد زیر است.

 • کانتوپلاستی
 • اپیکانتوپلاستی
 • عمل پهن کردن پلک پایین
 • لیفت و برداشتن اضافات پلک بالا

این روش ها تا کنون جواب خود را پس داده اند و در صورتی که توسط پزشک مجرب انجام گیرد می توانید بدون عوارض خاصی چشمانی زیبا داشته باشید. عمل های جراحی فوق همه با بی هوشی کامل انجام می گیرد و ماندگاری آنها می تواند برای همیشه باشد.

بله از عمل های زیبایی چشم می توانید ماندگاری همیشگی را انتظار داشته باشید به شرطی که همیشه به پوست اطراف چشم رسیدگی کنید و با استفاده از انواه ماسک ها و کرم های مخصوص چشم ، آنها را زیبا و جوان نگه دارید.

عمل جراحی به روش کانتوپلاستی

روش کانتوپلاستی زمانی به کار گرفته می شود که فرد چشمانی خواب آلوده دارد و پلک بالا یا به طور ارثی و یا در اثر کهولت سن دچار افتادگی شده است. چشمانی که چنین شرایطی دارند را اصطلاحا چشم مغولی گفته می شود. در این فرم چشم مخصوص جنوب شرق آسیا است و در این نیز افرادی هستند که چنین فرم چشمی داشته باشند.

پزشک بعد از انجام برش در قسمت داخلی چشم مشکلاتیت اعم از افتادگی پلک و زاویه داخلی چشم را اصلاح می کند. این کار به تنهایی برای چشم های مغولی جوابگو نیست و باید  پلک های اضافه و پف پلک بالایی نیز برداشته شود تا فرم چشم به شکل ایده آل برسد.

بخیه ها به شکلی زده می شود که بعد از عمل اسکارها کاملا از بین بروند.بعد از انجام عمل گوشه داخلی چشم ، چشم ها گشادتر خواهد شد و جذابیت بیشتری خواهد یافت. با برداشتن پلک های اضافه چشم از حالت خواب آلودگی خارج می شود و به نظر خندان می رسد.این روش عمل زیبایی چشم ، بیمار به صورت کامل بیهوش می شود.

از انجایی که در قسمت داخلی چشم غدد اشکی قرار دارند دقت جراح در این عمل بسیار اهمیت دارد. بعد از انجام عمل زیبایی چشم با این روش پلک بالا از قسمت داخلی چشم بالا کشیده می شود و با مشخص شدن عنبیه چشم درشت تر نمایش داده می شود.

جالب است بدانید روش کانتوپلاستی خود دارای زیر مجموعه ای به نام کانتو پلاستی جانبی است و بسته به فرم چشم می توان از این روش نیز استفاده نمود. کانتوپلاستی جانبی با برش قسمت جارجی چشم و برداشتن پف و پوست اضافه پلک بالا ، قسمت انتهایی چشم را به سمت بالا کشیده و بخیه می زنند.

عمل جراحی به روش اپیکانتوپلاستی

گاهی پلک پایین در اثر پیری زودرس چین و چروک زیادی دارد و فرم چشم افتاده شده است و یا فرم چشم شبیه چشم بادامی ها است.در این مواقع پزشک با برش سمت خارجی چشم برای در اصلاح فرم چشم تلاش می کند.بعد از انجام برش قسمت افتاده بیرونی چشم با زاویه مشخصی بالا کشیده می شود و پین و چروک زیر چشمی برداشته می شود.

بعد از اتمام عمل چشم به فرم چشم گربه ای نزدیک می شود و جذابیت چندین برابر خواهد یافت.چین و چروک پلک پایین یا برداشته می شود و یا در اثر بالا کشیدن چشم از بین می روند در این صورت چشم جوانی خود را بازیافته و ملیح تر می شود.

در عمل جراحی اپیکانتوپلاستی برای افتادگی قسمت داخلی چشم نیز برش انجام داده می شود و چشم به سمت بالا کشیده می شود. با بالا کشیدن چشم فرم چشم بهبود پیدا می کند و حالت آن خوش فرم و جذاب خواهد شد.

عمل پهن کردن پلک پایین

در روش اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی پزشک سعی دارد چشم ها را با فاصله دادن پلک بالا و پایین درشت تر نماید. اما گاهی چشم ها نیاز داردند که از لحاظ عرضی بزرگ شوند. چشم های دایره ای شکل علاه بر این که نیاز دارند از لحاظ عمودی بزرگ تر شوند باید از لحاظ عرضی نیز کشیده تر شوند.

پزشکان در این مواقع از روش پهن کردن پلک پایین اقدام نموده و در قسمت خارجی و داخلی چشم برش هایی زده و فرم چشم را بهبود می بخشد. البته در صورتی که شرایط چشم مناسب باشد برش در قسمت پلک پایین زده شده و بعد از ترمیم فرم چشم بخیه ها به شکلی زده می شود که اسکارها به هیج وجه دیده نشود.

عمل لیفت افتادگی پلک

عمل لیفت افتادگی پلک به عمل زیبایی بلفاروپلاستی نیز معروف است برای برداشتن پوست اضافه پلک بالا و پایین و همچنین از بین برن پف آن استفاده می شود. در این عمل با از بین بردن پوست اضافه پلک بالا و پایین نه تنها جوانی از دست دفته پوست چشم به آن برگردانده می شود فرم چشم نیز زیبا شده و بزرگتر می شد.در افرادی که چشم های مغولی دارند گاه افتادگی پلک تا حدی است که اجازه باز شدن کامل چشم را به فرد نمی دهد و دید بیمار را محدود می کند.

با برداشتن پلک اضافه بیمار علاوه بر اینکه فرم چشم زیباتری خواد داشت بلکه بینایی وی نیز کامل می شود.در برداشتن پلک روی قسمت بیرونی و یا داحلی پلک برش داده نمی شود و فقط پزشک با تخمین میزان پوست اضافه ای که در اثر پیری پوست ، وراثت و یا لاغری ایجاد شده برشی در ناحیه پلک بالا وارد می کند و پوست اضافه را برداشته بخیه می زند. درباره پلک پایین هم روال کار یکسان است.

اما در صورتی که پف پلک پایین داشته باشید باید پزشک کیسه هوای ایجاد شده در زیر پوست را بردارد و کار کمی دشوارتر خواهد بود.با برداشتن پلک اضافه پلک بالا صاف شده و چشم جذابتر به نظر خواهد رسید.با درشت شدن چشم ها جذابیت و اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و در جامعه حاضر می شود.

چه افرادی برای عمل زیبایی چشم کاندیدای بهتری هستند

هر فردی که از فرم چشم خود رضایت ندارد می تواند طی عمل جراحی زیبایی چشم ، چشمان خو را جوان و جذاب نماید. اما اگر منطقی به این عمل زیبایی نگاه کنید بهتر است که در مواقعی این کار را انجام دهید که واقعا زیبایی خود را از دست داده اید و نیاز به جوانسازی پوست خود دارید.افرادی زیبایی چشمان خود را بر اثر عوامل زیر از دست می دهند.

 • وراثت : بعضی افراد از زمان تولد دارای چشمانی بادامی ، مغولی ، کوچک و یا گرد هستند
 • لاغری : بعد از از دست دادن وزن زیاد تمامی اعضای صورت به خصوص چشم ها دچار افتادگی شده و پوست اطراف چشم شل می شود.
 • پیری زودرس : در بعضی افراد به صورت ارثی پوست روند پیری را به سرعت طی می کند و فرد در سنین جوانی نیز پوست شل دارد.
 • عوامل محیطی : عدم استفاده از عینک دودی و کرم های دور چشم مناسب باعث می شود پوست اطراف چشم در اثر برخورد بیش از اندازه با نور خورشید حالت ارتجاعی خود را از دست دهد.

افرادی را کاندید عمل جراحی زیبایی چشم می دانیم که بر اثر موارد بالا زیبایی پوست خود را از دست داده اند و نیاز به جوانسازی و لیفت پوست و خود چشم دارند.فرد قبل از مراجعه باید آزمایشات کاملی دهد و در صورتی که از هر لحاظ سلامت جسمانی داشت تحت عمل زیبایی چشم قرار می گیرد.

مراقبت های قبل و بعد از انجام عمل زیبایی چشم

قبل از انجام عمل زیبایی چشم باید آزمایشات کاملی که پزشک متخصص تجویز نموده است ، انجام دهید تا در صورت وجود مشکل هر چند کوچک برای روبه رو شدن با آن آماده باشید.سیگار باید ترک شود زیرا روند درمان را به تعویق خواهد انداخت.

در صورت داشتن بیماری خاص باید با پزشک مشورت نمایید و آن را از تمامی بیماری هایتان آگاه کنید.داروهای تجویزی پزشک را به درستی مصرف نمایید و در صورت تاکید روی عدم مصرف داروی خاص توسط پزشک به توصیه وی عمل کنید.

بعد از انجام عمل جراحی زیبایی باید به تمامی توصیه های پزشک مبنی بر چگونگی رعایت بهداشت زخم ها و مصرف آنتی بیوتیک ها عمل کنید.استفاده دقیق آنتی بیوتیک از احتمال بروز عفونت می کاهد.در مدتی در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

مراقبت از زخم ها در دوران نقاهت نیز در پیشگیری از عفونت کمک شایانی خواهد کرد.همچنان از مصرف سیگار پرهیز کنید و تا بهبودی کامل هیچ دخانیات و مواد الکلی استفاده نکنید. این مواد با بزرگ کردن رگ ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.بهتر است بالش زیر سر خود را بلند بگیرید تا در زمان خواب و استراحت کبودی و ورم کاهش یابد.

عوارض عمل زیبایی چشم

عوارض عمل زیبایی چشم بیشتر زمانی خود را نشان می دهد که در انتخاب پزشک و کلینیک مورد نظر اشتباه کرده باشید و یا قبل و بعد از عمل به توصیه های پزشک عمل نکرده باشید.
برای آشنایی بیشتر با عوارض جراحی زیبایی چشم باید موارد زیر را مطالعه نمایید.

 • خشکی چشم
 • عدم توانایی باز کردن کامل چشم
 • عفونت
 • ورم و کبودی
 • خونریزی از زخم ها
 • در موارد نادر افتادگی پلک
 • در موارد فوق العاده نادر اختلال در بینایی

کلام آخر

قبول نمودن خودمان با همین ظاهری که داریم می تواند انجام عمل های زیبایی را به مقدار زیادی کاهش دهد. خداوند هر کسی را به یک شکل آفریده است و همه انسان ها زیبا هستند. اما در صورتی که به دلایل مختلف تصمیم دارید تحت عمل جراحی زیبایی چشم قرار گیرید بهتر است با تحقیق کامل و جامع بهترین پزشک جراح زیبایی چشم را انتخاب نمایید و بعد از عمل انتظار واقع گرایانه از نتیجه عمل داشته باشید. به این نکته نیز توجه کنید که فرم های مختلف چشم برای هر صورتی مناسب نیستند.

درشت شدن و یزرگ شدن چشمان شما نیز تا حدی مقدور است و پزشک نمی تواند معجزه کند. در صورتی که در انتخاب پزشک جراح دچار مشکل شده اید می توانید از سایت www.pezeshka.net کمک بگیرید. این سایت لیست پزشکان جراح را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با تحقیق درباره آنها بهترین را از بین آنها انتخاب نموده و عمل زیبایی چشم را با موفقیت انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا