بوتاکسجراحی زیبایی
موضوعات داغ

فواید تزریق فیلر چشم【سال 1403】❤️

در این مقاله ما تلاش داریم تا اطلاعات کاملی را درباره فواید تزریق فیلر چشم را در اختیارتان قرار دهیم. یکی از عواملی که باعث می شود که چهره افراد خسته و بی حال به نظر برسد سیاهی و گودی زیر چشم می باشد. امروزه تزریق فیلر زیر چشم طرفداران زیادی دارد زیرا با انجام این روش می توان سیاهی و گودی زیر چشم را از بین برد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد فواید تزریق فیلر چشم در اختیارتان قرار دهیم.

تزریق فیلر زیر چشم چیست؟

برای بر طرف کردن تیرگی و  سیاهی و گودی زیر چشم از تزریق فیلر زیر چشم استفاده می شود. پوست اطراف چشم به دلیل حساسیت بیشتر ، زودتر تغییر رنگ می دهد و نسبت به ناحیه های صورت پیر تر می شود. این تغییرات اطراف چشم بر اثر عواملی مانند افزایش سن ، استرس ، ژنتیک ، نور آفتاب می باشد.در تزریق فیلر زیر چشم ، فیلر به عنوان مواد پر کننده ، جای گودی زیر چشم را می گیرد و چروک های آن ناحیه از بین خواهند رفت.

فیلر چیست؟

فیلر به عنوان یک پر کننده، ترکیبات مختلفی را شامل می شود که برای بر طرف کردن چین و چروک ها و یا افزایش حجم در قسمت بافت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قبلا بیشتر از ترکیبات سیلیکون استفاده می کردند اما به دلیل احتمال زیاد عوارض ، الان بیشتر از ترکیبات هیالورونیک اسید استفاده می کنند. از فیلر غیر از اطراف چشم، در ناحیه های مختلفی مانند گردن ، سایر قسمت های صورت، دست ها استفاده می شود تا پوست فرد پرتر ، جوان تر ، صاف تر دیده شود.

فیلر نسبت به بقیه ژل های تزریقی مورد استفاده بیشتری قرار می گیرد و پر طرفدار هستند. چرا که نتایج تزریق ، فوری مشخص می شود و عوارض کمتری دارند. نتیجه تزریق فیلر حدود ۴ تا ۸ ماه باقی می ماند. آثار تزریق فیلر زیر چشم، ممکن است پس از گذشت ۸ ماه ، یک جلسه برای ترمیم آن نیاز باشد. در این جلسه معمولا ژل کمتر نسبت به جلسه اول مورد نیاز است.

نکات قبل از تزریق فیلر زیر چشم

افرادی که دچار تیرگی اطراف چشم هستند، قبل از انجام این روش برای مشکل خود ، علت آن را بیابند. اگر کبودی زیر چشم بر اثر اختلال در شرایط سلامتی بدن و یا کمبود ویتامین و مواد معدنی باشد، ابتدا آن را درمان و بعد از درمان ، از تزریق فیلر استفاده کنند. هم چنین مشکل کبودی و سیاهی زیر چشم ممکن است با ماسک های روشن کننده بر طرف شود و نیازی به تزریق نباشد. پس در مرحله اول ، از روش طبیعی برای درمان استفاده کنید و بعد به فکر تزریق زیر چشم باشید.

نحوه درمان با تزریق فیلر زیر چشم

درمان در مدت ۲۰ دقیقه صورت می گیرد و بعد از تزریق بوتاکس دور چشم نیاز به بستری نخواهد بود و قبل از تزریق ، متخصص از بی حسی موضعی در اطراف چشم استفاده می کند. ابتدا ناحیه تزریق تایید و توسط پاک کننده ضد عفونی می شود. متخصص برای تزریق فیلر از سوزن باریکی استفاده می کند و به آرامی در زیر چشم قرار می دهد و فیلر را زیر پوست وارد می کند.

در این مرحله تزریق به صورت ناهماهنگی در زیر چشم انجام می شود. و بهتر است متخصص در قسمت های مختلف صورت و در ۵ ناحیه مختلف تزریق را انجام دهد.این گونه پخش فیلر در زیر چشم صورت می گیرد. بعد از اتمام تزریق ، متخصص برای هموار سازی فیلر، به آرامی ناحیه تزریق را ماساژ می دهد.

این روش مناسب تری نسبت به تزریق بوتاکس زیر چشم  و جراحی زیبایی پلک می باشد. به طور کلی تیرگی و کبودی زیر چشم بر اثر کمبود چربی در آن ناحیه می باشد و علت اصلی بروز آن ژنتیک است. یعنی این افراد از ذخیره چربی کمتری برخوردارند و این شرایط باعث گودی زیر چشم می شود.

انواع برند فیلر زیر چشم:

? فیلر فرانسوی این نوع فیلر یکی از بهترین پرکننده های زیر چشم می باشد.
? فیلر ژوویدرم  از این فیلر و پر کننده می توان برای از بین بردن چین و چروک استفاده کرد.
? فیلر استایلج  این فیلر کاملا استاندارد می باشد و توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است.
❤️فیلر تئوسیال  با استفاده از فیلر تئوسیال می توانید کلاژن هایی که از دست داده اید را دوباره به دست آورید.

مراقبت های بعد از تزریق

 • بعد از تزریق، بیمار باید نمک کمتری مصرف کند. به دلیل این که با خوردن نمک ، احتمال ایجاد ورم ناحیه تزریق بالا می رود.
 • بعد از تزریق، بیمار باید سرش را پایین نگیرد و در روز های اول از کمپرس سرد و سپس از کمپرس گرم استفاده کند.
 • قرمز و تورم در ناحیه تزریق طبیعی است و بعد از چند روز از بین می رود.
 • اطراف چشم را بعد از تزریق ماساژ ندهید.
 • کارهایی که باعث سرخ شدن صورت می شود مانند ورزش ، مصرف مشروبات الکی توصیه نمی شود.
 • بیمار باید به مدت دو هفته در معرض قرار گرفتن زیر نور آفتاب قرار نگیرد و از سولاریوم استفاده نکند.

از گرم و سرد شدن ناحیه تزریق خودداری کنید: ناحیه مورد نظر را تا زمانی که به طور کامل تورم و کبودی از بین نرفته است را نباید گرم کرد و توصیه می شود که افراد  به سونا و جلوگیری نروند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوند. هم چنی  سرمای شدید باعث می شود که اثرات درمانی کاهش پیدا کند و توصیه می شود به سراغ اسکی، برف بازی و … نروید تا به صورت کامل بهبود یابید.

از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید: بعد از این که تزریق ژل و یا فیلر تمام شود افراد می توانند مرخص شوند و به فعالیت های روزمره خود ادامه بدهند اما توصیه می شود که فعالیت سنگین نداشته باشند زیرا انجام فعالیت های سنگین می تواند باعث ایجاد کبودی شود. می توانید از پزشک خود مشورت بگیرید و زمان دقیقی که می توانید فعالیت ورزشی خود را شروع کنید از ایشان بپرسید.

فواید تزریق فیلر چشم

 • تزریق فیلر به مدت زمان طولانی نیاز ندارد و سریع انجام می شود و در طول درمان به یک بی حسی موضعی نیاز دارد.
 • نتایج آن فوری نمایان می شود.
 • فواید تزریق فیلر چشم به صورت نا محسوسی ایجاد می شود و شما به هدف خود از لیزر صورت می رسید.

معایب تزریق فیلر دور چشم

 • تزریق فیلر با استفاده از مواد موقتی صورت می گیرد و بعد گذشت مدتی دوباره نیاز به تزریق فیلر دارد.
 • بعضی از افراد به مواد تزریقی حساسیت نشان دهند و درمان آنها همراه با کبودی و تورم در اطراف چشم باشد.
 • نتایج حاصل از تزریق فیلر زیر چشم بستگی به مهارت و تجربه پزشک مربوطه دارد.
 • قیمت و هزینه تزریق فیلر روز به روز در حال افزایش است.

تزریق فیلر برای چه افرادی مضر است؟

 • در زمان حاملگی و شیر دهی افراد
 • وجود اختلالات انعقادی
 • وجود عفونت در ناحیه تزریق
 • آتروفی پوستی مانند آتروفی حاصل از استفاده استروئید
 • وجود نقص ایمنی
 • وجود درماتوزها
 • خواسته های غیر ممکن بیمار
 • مصرف اکوتان در شش ماه گذشته
 • افرادی که مبتلا به اختلال بد فرمی بدن هستند.

عوارض احتمالی تزریق فیلر زیر چشم

احتمال عوارض تزریق ژل زیر چشم به صورت احتمالی می باشد و امکان وجود آنها بعد از تزریق به تجربه و تخصص تزریق کننده بستگی دارد. این نکته بسیار مهم است. پس اگر متخصص خود را به صورتی انتخاب کنید ، عمل زیبایی خود را تضمین می کنید.

 • کبودی و خون مردگی
 • درد
 • ایجاد شکل نا تراکم و برآمدگی یا فرو رفتگی در ناحیه تزریق فیلر
 • بروز ورم های موضعی اطراف چشم
 • عفونت

انواع برند فیلر زیر چشم

فیلر فرانسوی: این نوع فیلر یکی از بهترین پرکننده های زیر چشم می باشد. این برند فیلر به این دلیل که قیمت نسبتا بالایی دارد و نتیجه آن تقریبا نیمه دائمی می باشد فقط در کلینیک های زیبایی معتبر وجود دارد. فیلر های فرانسوی انواع مختلفی دارند و یکی از فیلرها که تضمینی می باشد فیلر پلی لاکتیک اسید می باشد، که این فیلر از ماده ای مصنوعی تشکیل شده است که باعث تحریک بدن و تولید کلاژن می شود.

فیلر سوئیسی: فیلرهای سوئیسی به طور معمول تا دو سال ماندگاری دارند و افرادی که در صورت خود چین و چروک دارند می توانند از این فیلرها استفاده کنند تا چین و چروک صورت خود از بین ببرند.

فیلر و پر کننده کلاژن: با افزایش سن کلاژن های طبیعی موجود در بدن کاهش پیدا می کند و به همزین می توان از فیلر ها و پرکننده های کلاژن استفاده کرد تا جایگزینی برای کلاژن هایی که از بین رفته اند باشند.

فیلر و پر کننده کلسیم: از این فیلر برای نواحی از صورت مانند لب و پیشانی استفاده نمی شود زیرا این پر کننده بسیار سنگین می باشد. می توان از این فیلر  برای درمان چین و چروک عمیق از اطراف چانه استفاده کرد که میزان ماندگاری آن نیز حدودا سه سال می باشد.

فیلر ژوویدرم: از این فیلر و پر کننده می توان برای از بین بردن چین و چروک استفاده کرد و میزان ماندگاری این فیلر تقریبا یک تا دو سال می باشد. با استفاده از این فیلر می توانید چهره ای جذاب و شاداب داشته باشید.

فیلر استایلج: این فیلر کاملا استاندارد می باشد و توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است از این فیلر می توان برای  از بین بردن چروک های زیر چشم و رفع چین و چروک استفاده کرد. این نوع از فیلر می تواند فیلرهای پوستی را تقویت کند و جزء یکی از انعطاف پذیرترین  فیلرها است که برای درمان فرورفتگی  و چین و چروک کاربرد دارد و باعث می شود افراد به نتیجه دلخواه خود برسند. این نوع فیلر حدودا  تا یک سال ماندگاری دارد.

فیلر تئوسیال:  با استفاده از فیلر تئوسیال می توانید کلاژن هایی که از دست داده اید را دوباره به دست آورید تا ظاهری زیبا و جوانتر داشته باشید و چین و چروک صورت شما از بین برود. از این نوع فیلر می توان برای بزرگ کردن لب ها و … استفاده کرد.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم

 زیاد بودن رنگدانه های پوستی: احتمال این که در این درمان رنگدانه های پوستی بیشتر شود وجود دارد و دلیل آن نشان دادن واکنش  نسبت به درمان با فیلر می باشد  و افرادی که پوست آن ها تیره است بیشتر دچار این عارضه می شوند.

کبودی: یکی از رایج ترین عوارض تزریق فیلر کبودی می باشد که معمولا بعد از چند روز از بین می رود.

بی نظمی ها: تزریق فیلرها می تواند باعث ایجاد برآمدگی  بر روی پوست شود. در برخی از مواقع بعد از گذشت چند روز این بافت ها از بین می روند اما اگر این برآمدگی ها از بین نرود توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه کنید. توصیه می شود برای این که دچار این گونه عارضه ها نشوید به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید.

کلام آخر

ابتدا قبل از هر کاری و انتخاب تزریق فیلر، باید علت گودی و تیرگی زیر چشم خود را بیابید و اگر با روش های طبیعی بر طرف می شود ، از روش تزریق بپرهیزید. در صورتی که قصد تزریق فیلر زیر چشم را دارید، با دقت مراقبت های قبل و بعد را اجرا کنید و به متخصص با تجربه مراجعه کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب مقاله فواید تزریق فیلر چشم برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا