زیبایی

هزینه جوانسازی پوست چقدر است ؟【سال 1403】❤️+ فیلم

از چندین سال گذشته تا به امروز میل به جوانی و زیبایی همیشه در همه وجود داشته است. گذر زمان یکی از بزرگ ترین دشمن جوانی و شادابی صورت می باشد ، از آنجایی که جلوگیری از این روند غیرممکن است ، این مرد سعی کرد راه هایی برای جوان سازی پوست خود بیابد. امروزه راه های مختلفی برای بازگرداندن شادابی و شادابی به پوست صورت وجود دارد و این امر نظر بسیاری از افراد را جلب کرده است.  در ادامه قصد داریم شما را با هزینه جوانسازی پوست آشنا کنیم با ما همراه باشید .

علائم پیری پوست

پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آب و هوای آلوده، رژیم غذایی نامناسب و غیره پیر می شود. علائم پیری پوست عبارتند از:

 • زبری پوست
 •  بروز ضایعات پوستی
 • افتادگی و افتادگی پوست
 •  نازک شدن و شکنندگی پوست
 • کبودی روی پوست در اثر ضربات سبک
 • از دست دادن چربی در گونه ها، شقیقه ها، چانه، بینی و چشم ها
 • چشم ها و گونه های گود رفته

هزینه جوانسازی پوست

هزینه جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هزینه جوانسازی پوست از یک سالن زیبایی به سالن دیگر متفاوت است ، همچنین به عوامل مختلفی بستگی دارد. هایفوتراپی روشی محبوب برای جوانسازی پوست است که بسیاری از مشکلات پوستی را حل می کند. . هزینه جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد و متفاوت خواهد بود.

هزینه جوانسازی پوست

در اینجا برخی از عوامل موثر بر هزینه هایفوتراپی آورده شده است:

 • نوع دستگاه مورد استفاده : دستگاه های انتخاب شده توسط مراکز خدمات زیبایی متفاوت خواهد بود. قیمت و هزینه هایپرترمی نیز بسته به نوع دستگاه تولید شده توسط شرکت های مختلف و برندهای مختلف متفاوت است.
 • ناحیه مورد نظر : ناحیه ای که در نظر دارید هایفوتراپی درمانی کنید متفاوت است و هزینه آن را برای شما تعیین می کند. نواحی مختلف صورت و سایر قسمت های بدن قیمت های متفاوتی خواهند داشت.
 • نوع پوست: نوع پوست شما نیز ممکن است به قیمت هایفوتراپی موثر باشد ، به عنوان مثال، پوست برخی افراد ممکن است دارای چین و چروک و مشکلات بیشتری باشد. در نتیجه به مواد بیشتری نیاز دارد تا مدت طولانی تری روی پوست اثر کند و مشکل پوستی را حل کند.

هزینه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست است که سلولیت، ترک های پوستی و… را از بین می برد. هزینه جوانسازی پوست با استفاده از کربوکسی تراپی نیز دارای رنج قیمتی متفاوتی است. هزینه جوانسازی پوست با استفاده از کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • تعداد جلسات: معمولا تعداد جلسات کربوکسی تراپی؛ بین 4 تا 6 جلسه خواهد بود. این تعداد جلسات می تواند بیشتر یا کمتر باشد. بستگی به نوع مشکلات پوستی و وضعیت فرد دارد.
 • نوع مشکلات پوستی : نوع مشکلات پوستی و شدت مشکلات پوستی شما می تواند در نوع کربوکسی تراپی موثر باشد و هزینه های آن را تعیین کند. هر چه شدت مشکلات پوستی شما مانند ترک، لک و سلولیت بیشتر باشد. بدون شک زمان، مواد و انرژی زیادی صرف آن خواهد شد که هزینه بیشتری را می طلبد. به طور کلی متوسط ​​هزینه جوانسازی پوست در نواحی مختلف با استفاده از کربوکسی تراپی در یک جلسه محاسبه می شود.

هزینه مزوتراپی پوست

برای جوانسازی پوست لازم است در مواردی مواد لازم را به پوست تزریق کرد. در مزوتراپی پوست موادی مانند انواع ویتامین ها برای جوان سازی و جوان سازی پوست به پوست تزریق می شود. این روش برخی از مشکلات پوستی را نیز برطرف خواهد کرد. هزینه جوانسازی پوست با استفاده از مزوتراپی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. این روش باید توسط بهترین دکتر مزوتراپی انجام شود .

 • مواد مورد استفاده: می دانستیم که در مزوتراپی پوست مواد مختلفی از جمله آنزیم ها، کلاژن سازها، انواع ویتامین ها و … تزریق می شود. هزینه ها بسته به نوع مواد متفاوت است.
 • مهارت های پزشک: مزوتراپی به طور کلی توسط متخصصان پزشکی انجام می شود. . زیرا پزشک متخصص مزوتراپی را با در نظر گرفتن تمامی موارد انجام می دهد. در صورتی که مزوتراپی صورت در مراکز تخصصی و توسط متخصصین این رشته انجام می شود ، قطعا هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

هزینه میکرونیدلینگ پوست 

در روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی و شادابی صورت با تزریق شیارهای کوچک به پوست مواد لازم برای بازسازی پوست را تزریق می کنند. با کمک این روش می توان تولید کلاژن در پوست را تحریک کرد. هزینه جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز تعیین می شود. تعداد جلسات بسته به نوع پوست و مشکلات پوستی هر فرد متفاوت است. قبل از میکرونیدلینگ، بهتر است با پزشک و متخصص پوست خود در همان مرکز خدمات مشورت کنید تا نوع پوست، تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه مورد نیاز را بررسی و تعیین کنید.

هزینه جوانسازی پوست

هزینه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست با افزایش سن و سایر عوامل موثر در از دست دادن شادابی و شادابی پوست است. در این روش تزریق بوتاکس سلول های پوست و صورت را فلج می کند. هزینه جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • میزان تزریق ماده بوتاکس: پزشک مقدار تزریق بوتاکس برای پوست و نواحی مختلف را تعیین می کند. طبیعتا هر چه میزان تزریق بوتاکس بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می شود.
 • محدوده تزریق: میزان محدوده انتخاب شده برای تزریق بوتاکس نیز عامل موثری در هزینه تزریق بوتاکس است.

هزینه بوتاکس به طور کلی به منطقه ای که در آن تزریق انجام می شود بستگی دارد. همچنین میزان چین و چروک و مشکلات پوستی ممکن است تعیین کننده میزان تزریق بوتاکس باشد.

قیمت جوانسازی پوست با تزریق ژل 

تزریق ژل یکی از موثرترین و رایج ترین روش های جوانسازی پوست است. با تزریق ژل به پوست، سه ماده کلاژن، هیالورونیک اسید و هیدروکسی آپاتیت به پوست نفوذ می کند. وجود این سه ماده باعث شادابی و آبرسانی به پوست می شود. انواع مختلفی از ژل های تزریقی برای جوانسازی وجود دارد. ژل های تزریقی عبارتند از: Joviderm، Y، Laferm، Radish Restylen، Sculptra و Captic. هر کدام از این ژل های ازن دارای ویژگی های خاص خود هستند که با بقیه متفاوت است. ماندگاری هر ژل متفاوت است و از 6 ماه تا دو سال متغیر است. بدون شک استفاده از ژل های ماندگار هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

به طور کلی هزینه جوانسازی پوست با استفاده از تزریق ژل بر اساس میزان ژل و ناحیه مورد نظر تعیین و محاسبه می شود. واحد تزریق ژل برای جوانسازی CC می باشد. این تغییر قیمت برای فاکتورهای مختلف ذکر شده است.

افراد مناسب برای جوانسازی پوست

معمولا هیچ محدودیتی برای روش های جوانسازی وجود ندارد. به طور کلی، مواردی که ویژگی های زیر را دارند، کاندیدای خوبی برای جوانسازی پوست هستند:

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • سیگار کشیدن ممنوع.
 • اهداف واقع بینانه و نگرش مثبت برای بهبود ظاهر خود داشته باشند.
 • از پوست خود در برابر آسیب هایی مانند نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

افراد مناسب برای جوانسازی پوست

ویژگی بهترین کلینیک زیبایی 

در مورد هزینه جوانسازی پوست باید گفت که یکی دیگر از عوامل تعیین کننده این هزینه مطمئناً کلینیک پوست و مو انتخابی شماست. در واقع از آنجایی که لیزر ارتباط مستقیمی با پوست و زیبایی شما دارد، بنابراین انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در منطقه خود برای انجام لیزر جوانسازی پوست مهم است. زیرا کلینیک های حرفه ای و معتبر دارای کادر پزشکی مجرب و حرفه ای هستند و ابتدا معاینات لازم را بر روی بیمار انجام می دهند سپس مشاوره های لازم را انجام می دهند و همچنین به انتظارات بیمار گوش فرا می دهند، بهترین روش درمانی مناسب با مشکل درمانی فرد است.

بنابراین اگر می خواهید بدانید هزینه لیزر پوست چقدر است، بدانید که کلینیک انتخابی شما عامل مهمی در تعیین قیمت این روش است.

برخی از روش های لیزر جوانسازی

در این قسمت به معرفی چند لیزر جوانسازی پوست می پردازیم. این لیزرها عبارتند از:

لیزر آر اف فرکشنال

بسیاری از دستگاه های لیزر توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند ، اما یکی از بهترین و جدیدترین آنها لیزر RF فرکشنال است. اثرات جوانسازی صورت با لیزر RF بسیار کمتر از لیزرهای قدیمی است. به همین دلیل استفاده از این لیزر با نتایج بسیار موفق با حداقل عوارض همراه است. دستگاه فرکشنال آر اف (Fractional RF) دارای سوزن های بسیار ظریفی است که برای جلوگیری از حساسیت با طلا روکش شده و قطر آنها 200 میکرون می باشد. در این روش از امواج فرکانس رادیویی استفاده می شود که برای کار کردن به گیرنده و فرستنده نیاز دارند (مانند امواج رادیویی).

هنگامی که دستگاه روی پوست قرار می گیرد و همزمان با وارد کردن سوزن ها، حرارت عمیقی در درم ایجاد می شود. این سوزن ها با عمق نفوذ قابل تنظیم به پوست نفوذ کرده و تولید کلاژن در پوست را تحریک می کنند. طول این سوزن ها جدا شده و فقط نوک آنها آزاد است. بنابراین، هنگامی که انرژی اراف آزاد می شود، تخریب حرارتی در عمق بافت رخ می دهد.

لیزر اربیوم

اگر می خواهید ظاهر پوست خود را به طور چشمگیری بهبود بخشید. این روش با موفقیت خطوط و چین و چروک های سطحی را با درد کمتر، عوارض جانبی کمتر و بهبودی سریعتر نسبت به سایر درمان ها از بین می برد. لیزر اربیوم نسبت به لیزر فرکشنال CO2 فرآیند درمانی نرمتر و کم تهاجمی تر ارائه می دهد. لیزر اربیوم با حذف یک لایه سطحی نازک از پوست عمل می کند. لیزر اربیوم با این روش می تواند تیرگی و لک های ناشی از نور خورشید را برطرف کند و در کاهش چین و چروک های سطحی موثر است.

لیزر اربیوم مانند سایر روش های لیزر پوست و مو ابزاری قدرتمند و موثر در ترمیم پوست است. اساس کار لیزر اربیوم، تبدیل انرژی لیزر به انرژی حرارتی در نقاط کنترل شده است. در نتیجه، بسته به میزان حرارت تولید شده توسط لیزر، می تواند سلول های آسیب دیده پوست را در یک ناحیه خاص منعقد، تخریب یا جدا کند و پوست را لایه برداری کند. نتیجه از بین رفتن چین و چروک پوست، از بین رفتن لک و جای زخم و… از این لیزر برای روشن و شفاف کردن پوست نیز استفاده می شود. لیزر اربیوم یک لیزر حالت جامد با طول موج 2940 نانومتر است که در حالت سوئیچ و پالس عمل می کند و با تبخیر از لایه سطحی پوست از بین می رود.

برخی از روش های لیزرهای جوانسازی

لیزر CO2 فرکشنال

جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال که می تواند تغییرات چشمگیری در ظاهر و وضعیت پوست ایجاد کند و علائم پیری را کاهش دهد. ، یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی غیر جراحی موجود است. لیزر CO2 فراکشنال یک روش بسیار موثر و ملایم برای جوانسازی پوست و بازیابی ظاهری جوان تر است که در نتیجه بهبودی سریعتر، کاهش ناراحتی و بهبود تدریجی طولانی مدت انجام می شود. نور سیستم لیزر CO2 در بازسازی پوست با آسیب های ریز بسیار موثر است. به طور معمول، یک پرتو لیزر CO2 به هزاران پرتو کوچک نور توسط یک لیزر CO2 کسری تقسیم می شود.

این اشعه های کوچک نور به لایه های عمیق تر پوست برخورد می کنند. آنها به طور همزمان روی ناحیه خاصی از پوست تمرکز می کنند و پوست را سریع التیام می بخشند. آنها با جایگزینی پوست آسیب دیده از آفتاب با پوست تازه ظاهر پوست را بهبود می بخشند. آسیب حرارتی غیرمستقیم باعث کاهش تولید کلاژن در پوست می شود. این درمان باعث سفت شدن پوست و تحریک تولید طبیعی کلاژن می شود.

ماندگاری لیزرهای جوانسازی پوست

ماندگاری نتایج جوانسازی پوست با لیزر متفاوت است. و یکی از ماندگارترین لیزرهای جوانسازی RF فرکشنال است.عمر مفیدی در حدود 2 تا 5 سال را می توان برای این روش متصور شد. علیرغم ماندگاری متفاوت اثرات جوانسازی پوست با لیزر، چیزی که می تواند در طولانی شدن این اثرات نقش داشته باشد. در اینجا مواردی وجود دارد که می توان برای دستیابی به نتایج ماندگارتر با استفاده از لیزرهای جوانسازی پوست انجام داد. نقل خواهیم کرد. قبل از هر چیزی باید بدانید که لیزرهای جوانسازی پوست باید توسط بهترین مرکز جوانسازی پوست انجام شود .

 • سیگار کشیدن ممنوع
 • مراقبت از پوست در برابر نور مستقیم خورشید
 • رژیم غذایی سالم، مصرف کافی میوه و سبزیجات و همچنین کاهش حداکثری مصرف چربی های مصنوعی و قندها
 • از استرس دوری کنید و به اندازه کافی بخوابید
 • عدم قرار گرفتن در معرض آلاینده های محیطی
 • از محصولات مراقبت از پوست مناسب برای انواع پوست استفاده کنید
 • در صورت نیاز تمیزی پوست را حفظ کنید

چه زمانی باید برای جوانسازی پوست اقدام کنید؟

بهترین زمان برای دریافت درمان های جوانسازی پوست به شرایط شما بستگی دارد. این که چه زمانی علائم پیری شما را آزار می دهد یا نگران می کند و تا چه حد از پوست خود محافظت کرده اید ، از جمله عوامل موثر بر زمان جوانسازی هستند . استفاده از مرطوب کننده ها و ضدآفتاب ها، شستن و تمیز نگه داشتن پوست از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست هستند که می توانند در کاهش سرعت پیری پوست موثر باشند.

برخی از کاندیداهای جوانسازی پوست در اوایل سی سالگی علائم اولیه پیری پوست مانند خطوط ظریف و چین و چروک را نشان می دهند. افتادگی و لک شدن پوست نیز در این سن مشاهده می شود. لیزر درمانی، لایه برداری و هایپرترمی از کم تهاجمی ترین و موثرترین روش هایی هستند که می توانند ساختار پوست را بهبود بخشند و از پیری جلوگیری کنند.

دهه چهارم زندگی زمانی است که باید از پوست خود مراقبت بیشتری کنید. با نزدیک شدن به یائسگی، زنان تغییرات هورمونی را تجربه می کنند که تأثیر عمیقی بر صورت دارد. چین و چروک دور چشم و دهان، خشکی و لکه های پوستی از جمله مواردی است که در افراد بالای 40 سال ایجاد می شود. در این سن، روش های کمتر تهاجمی مانند هیپنوتیزم، لیزر درمانی، تزریق ژل یا تزریق بوتاکس توصیه می شود.

چه زمانی باید برای جوانسازی پوست اقدام کنید؟

روش های پیشگیری از پیری پوست

مراقبت از پوست و پیشگیری از پیری پوست بحث مفصلی است. در این قسمت سعی کرده ایم مهم ترین نکات را به شما بگوییم. 10 نکته زیر اصول اولیه مراقبت از پوست است. این بدان معنی است که شما باید آنها را بسیار جدی بگیرید و آنها را به خوبی انجام دهید. مهم نیست که وضعیت فعلی پوست شما چیست یا علائم پیری را نشان می دهید. شما باید این اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. حتی اگر بهترین روش جوانسازی پوست را دنبال کنید اما از رعایت آنها کوتاهی کنید، اثرات جوانسازی خیلی زود از بین خواهند رفت.

 • هر روز ضد آفتاب بزنید : فرقی نمی کند که بخواهید در پارک قدم بزنید یا برای یک کار کوتاه بانکی بیرون بروید. هوا آفتابی، ابری یا بارانی است، فرقی نمی کند. ضد آفتاب باید برای شما تبدیل به عادت شود. مثل مسواک زدن. از ضدآفتاب هایی با SPF بالای 30 استفاده کنید و مارک مناسب بخرید. اطمینان حاصل کنید که روی کرم ضد آفتاب “طیف گسترده” نوشته شده است. این ضد آفتاب ها از پوست شما در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می کنند. اشعه UVA خورشید به طور مستقیم باعث پیری پوست می شود. به یاد داشته باشید که تمام قسمت هایی که زیر لباس نیستند باید با کرم ضد آفتاب پوشانده شوند.
 • برنزه نکنید :  بزرگترین اشتباه در مراقبت از پوست برنزه کردن است که بیشتر در بین خانم های جوان رایج است. برنزه کردن شامل قرار گرفتن مستقیم پوست در معرض اشعه UV است. در واقع این اشعه ماوراء بنفش است که پوست را تیره می کند. به یاد داشته باشید که سولاریوم با اشعه UV نیز کار می کند. اشعه ماوراء بنفش یا فرابنفش باعث تغییر رنگ پوست، لکه های پوستی و از بین رفتن رشته های کلاژن و الاستین در پوست می شود. حتی اگر از بهترین روش جوانسازی پوست استفاده کنید و سپس به سولاریوم بروید، زحمات و هزینه های زیادی را هدر داده اید.
 • عینک آفتابی بزنید: عینک فقط برای محافظت از چشمان شما نیست. همچنین از پوست ظریف دور چشم نیز مراقبت می کند. هنگامی که عینک می زنید، پوست زیر چشم و پلک ها در برابر نیش آفتاب محافظت می شود. همچنین نیازی به تنگ کردن چشم ندارید. باریک شدن چشم ها باعث ایجاد چین و چروک های پنجه کلاغی در کناره های چشم می شود که در نهایت به چین و چروک های دائمی تبدیل می شود.
 • سیگار نکشید : سیگار باعث تسریع تجزیه کلاژن در پوست می شود. همچنین با تنگ کردن شریان‌های پوست از دریافت اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز پوست جلوگیری می‌کند. اگر سیگار می کشید، آن را ترک کنید. توجه داشته باشید که بهترین روش جوانسازی پوست برای افراد سیگاری اثر ماندگاری ندارد.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه جوانسازی پوست صورت همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

4/5 - (6 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا