جراحی بینیزیبایی

آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است؟【سال1403】✅

در این مقاله قصد داریم به موضوع آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است بپردازیم. امروزه زیبایی ظاهری برای افراد اهمیت زیادی دارد و داشتن بینی زیبا و متناسب روی این چهره تاثیر مستقیم می گذارد. روش های تهاجمی و غیرتهاجمی مختلفی برای کوچک کردن بینی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. برخی افراد به دلایل مختلفی مانند هزینه، ترس از عمل و داشتن بیماری های زمینه ای قادر به انجام عمل های زیبایی بینی نیستند و دوست دارند از روش های غیرتهاجمی برای کوچک کردن بینی خود استفاده کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است؟

امروزه داشن بینی کوچک و متناسب یکی از دغدغه های اصلی افراد است و سوال مهمی که وجود دارد این است که آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است یا تنها راه داشتن بینی خوش فرم انجام عمل های زیبایی است. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند داشتن بینی بزرگ، پهن و دارای قوز ممکن است از ظاهر بینی خود راضی نباشند و دوست داشته باشند آن را کوچک کنند. جراحی های بینی پرخطر و پر هزینه هستند و همه افراد قادر نیستند از آن ها استفاده کنند.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری روش های نوینی برای کوچک کردن بینی به وجود آمده است که افراد می توانند بدون عمل جراحی ایرادات بینی خود را برطرف کنند. روش های غیرتهاجمی کوچک کردن بینی معمولا موقتی هستند و نیاز به تمدید دارند. افرادی که قصد دارند از این روش ها استفاده کنند می توانند به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنند.

آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است؟

روش های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

روش های مختلفی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. برخی از این روش ها شامل موارد زیر است:

1- استفاده از دستگاه های فرم دهنده بینی: در مورد این دستگاه ها نظرات متفاوتی وجود دارد. پد فرم دهنده این دستگاه روی بینی قرار می گیرد و به وسیله یک منبع انرژی به بینی لرزش وارد می کند. این دستگاه به هزینه کمی احتیاج دارد و بسیار کارآمد است. البته این دستگاه برای همه افراد مناسب نیست و باید قبل از استفاده به پزشک متخصص مراجعه کرد.

2- چسب کوچک کننده بینی: در برخی موارد علت بزرگ شدن بینی وجود چربی های تجمع یافته در پوست بینی یا جوش های سرسیاه است که موجب بزرگ دیده شدن بینی می شوند. چسب کوچک کننده بینی با از بین بردن این جوش ها و چربی ها موجب کوچک تر دیده شدن بینی می شود. این چسب ها علاوه بر کاهش حجم بینی موجب می شوند بینی صاف و شاداب دیده شود.

3- استفاده از گیره کوچک کننده بینی: یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی استفاده از گیره های کوچک کننده بینی می باشد. این گیره ها مانند کلیپس هستند و با فشردن غضروف های بینی به مدت 10 الی 15 دقیقه موجب کوچک شدن بینی می شوند. این گیره ها تغییرات کمی به همراه دارند.

4- کوچک شدن بینی با یخ: سرد شدن هر جسمی موجب انقباض آن می شود. بینی نیز از این موضوع مستثنا نیست و هنگامی که یخ می زند شروع به انقباض و کوچک شدن می کند.

5- کوچک شدن بینی با بخور: یکی دیگر از روش های موثر بر کوچک شدن بینی با استفاده از بخور دادن است. بخار آب با ورود به منافذ پوست صورت باعث خروج چربی ها و افزایش سوخت و ساز پوست بینی می شود و در نتیجه بینی کوچک تر به نظر می رسد. در هنگام بخور افراد بهتر است از با انگشتان خود بینیشان را ماساژ دهند.

6- کوچک کردن بینی با تزریق ژل: کوچک کردن بینی به وسیله ژل یکی از کاربردی ترین موارد برای بینی های استخوانی و گوشتی است. در این روش ژل یا فیلر به نواحی فرو رفته یا دارای نقص تزریق می شود و موجب پر شدن آن ناحیه می گردد در نتیجه بینی فرد صاف و بدون نقص می شود. این روش به بیهوشی احتیاج ندارد و با بی حسی موضعی انجام می گیرد.

7- کوچک کردن و لیفت بینی با نخ: یکی از مواردی که افراد دوست دارند سربالا شدن بینی است که بدون جراحی به وسیله نخ قابل انجام است. در این روش نخی از زیر پوست رد می شود و نوک بینی را به اسکلت استخوانی بینی وصل می کند تا نوک بینی بالا بیاید. به مرور زمان نخ ها جذب می شوند و بینی فرم مورد نظر را می گیرد. این روش معمولا ماندگاری بالایی ندارد و بینی بعد از 3 ماه به حالت عادی خود بازمی گردد.

8- صاف کردن بینی با ورزش: برای این کار احتیاج نیست کار خاصی انجام دهید. فقط کافیست نوک بینی خود را به سمت بالا ببرید و لبخند بزنید. روزی نیم ساعت از این تمرین استفاده کنید و در نتیجه ماهیچه های بینیتان تقویت می شود.

9- کوچک کردن بینی با لیزر: یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی رینوپلاستی با لیزر است. در این روش بینی کوچک نمی شود بلکه فقط پوست آن نازک می شود. این روش قرمزی و سوختگی پوست بینی را به همراه دارد و تاثیر زیادی روی بینی نمی گذارد.

10- تزریق چربی به بینی: در این روش به وسیله تزریق چربی می توان ایرادات بینی را برطرف کرد و نواقص آن را از بین برد. با تزریق چربی می توان قوز بینی را برطرف کرد و بینی صاف و خوش فرمی داشت.

روش های دیگری نیز برای کوچک کردن بینی بدون جراحی وجود دارد که معمولا اثرات زیادی نمی گذارند.

کاندیدهای مناسب کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

معمولا اغلب افراد می توانند از روش های غیرتهاجمی و خانگی استفاده کنند اما برخی افراد کاندیدهای مناسب تری برای انجام هستند. برخی از این کاندیدها شامل موارد زیر است:

  • افرادی که دوست دارند برجستگی های روی بینیشان برطرف شود.
  • اشخاصی که دارای فرورفتگی، گودی و ناهمواری‌هایی بر روی بینی هستند و یا ظاهر بینیشان نامتقارن است.
  • افرادی که بینی تختی دارند و می خواهند یک پل یا برجستگی روی بینی خود ایجاد کنند.
  • افرادی که افتادگی بینی دارند و دوست دارند نوک بینی خود را بالا ببرند.
  • اشخاصی که قبلا عمل های جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر آن راضی نیستند.
  • افرادی که هزینه عمل های زیبایی را ندارند و می خواهند با هزینه جزئی بینی خود را کوچک کنند.
  • اشخاصی که ترس از عمل جراحی دارند و نمی توانند بیهوش شوند.
  • افرادی که به داروهای بیهوشی حساسیت و آلرژی دارند.
  • افرادی که بیماری های زمینه ای دارند و نمی توانند عمل جراحی انجام دهند.
کاندیدهای مناسب کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

چه نوع بینی هایی را می توان بدون عمل جراحی کوچک کرد؟

معمولا هر دو بینی استخوانی و گوشتی را می توان بدون عمل جراحی تاحدودی کوچک کرد اما با توجه به تجربه بینی های گوشتی از این نتایج رضایت بیشتری کسب می کنند، چرا که بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و فاقد استخوان است به همین دلیل انعطاف پذیری بالایی برای تغییر دارد. افرادی که بینی استخوانی دارند معمولا با روش های کلینیکی و عمل های جراحی نتایج رضایت بخشی کسب می کنند. بنابراین هردو بینی قابلیت کوچک شدن دارند اما بینی های گوشتی با روش های خانگی و بینی های استخوانی با روش ها کلینیکی تاثیر بیشتری خواهند دید.

مراقبت های بعد از کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

افراد بعد از انجام روش های کوچک کردن بینی باید مراقبت های خاصی انجام دهند تا از این روش ها نتایج رضایت بخشی دریافت کنند. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

1- بعد از تزریقات مختلفی مانند تزریق ژل، آنزیم و چربی افراد نباید بینی خود را ماساژ دهند. این تزریقات باید به طور کامل جذب بینی شوند و اثرات خود را بگذارند.

2- افرادی که از روش های کلینیکی استفاده می کنند باید به صورت مداوم داروهایی که پزشک تجویز می کند مصرف کنند.

3- افرادی که قصد دارند چه با روش های خانگی چه با روش های کلینیکی بینی خود را کوچک کنند باید به طور مداوم از روش های بالا استفاده کنند یا در جلسات معاینه و اصلاح فرم بینی شرکت کنند.

4- از شستن بینی تا 24 ساعت بعد از انجام خدمات بدون جراحی باید خودداری شود.

5- افرادی که از این روش ها استفاده می کنند باید صبور باشند تا بعد از چند ماه نتایج آن را مشاهده کنند.

6- افراد بهتر است ماساژ بینی را در برنامه روزانه خود قرار دهند تا پروسه کوچک شدن بینی زودتر نتیجه ببیند.

مراقبت های بعد از کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی عوارض جانبی دارد؟

معمولا کوچک کردن بینی با روش های خانگی عارضه جانبی و ریسک خاصی به همراه ندارد مگر این که فرد به ماده خاصی حساسیت نشان بدهد اما کوچک کردن بینی با روش های کلینیکی معمولا عوارض سطحی و کم رنگی به همراه خواهد داشت که با عوارض جانبی بعد از عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، سر درد، حالت تهوع، تورم، خون مردگی و کبودی از عوارض جانبی روش های کلینیکی هستند که در کوتاه مدت برطرف می شوند.

کلام آخر

همه افراد دوست دارند بینی کوچک و خوش فرمی داشته باشند. برخی افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند ترس از عمل جراحی، هزینه های سنگین آن، عوارض جانبی و دوره نقاهت دوست نداشته باشند عمل جراحی انجام دهند. این افراد می توانند از روش های کلینیکی و خانگی برای کوچک کردن بینی خود استفاده کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که در مورد موضوع آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا