زیبایینبض بازار

لینک خرید رژ لب جامد زیر 45 تومان【سال1403】❤️

رژ لب جامد

امروزه در بین مواد های آرایشی ابزار های زیادی برای آرایش صورت و زیبایی هستند که یکی از آن ها رژ لب های جامد هستند که به تنهایی می توانند تغییرات اساسی را بر روی چهره شما به ارمغان بیاورند . در این مطلب شما را با این رژ و با انواع آن آشنا خواهیم کرد .

رژ لب جامد چیست ؟

رژ لب جامد ، شکل صلی و ذاتی رژ لب است. رژ لب جامد به اندازه ای محبوبیت و کاربرد دارد که حتی بعد از معرفی رژ لب مایع نیز ، هرگز از فروش و طرفداران آن کم نشد . شاید بزرگ ترین مشکل رژ لب جامد این باشد که استفاده از آن را باید هر چند ساعت یک بار تجدید کرد. به همین علت است که حتی در میهمانی ها و خارج از منزل رژ لب جامد عضو جدا نشدنی از کیف وسایل آرایشی خانم ها است . اما خانم ها این مورد را هرگز به عنوان یک مشکل نپذیرفته اند و کاملا به آن عادت کرده و کنار آمده اند .

واقعیت این است که رژ لب جامد همیشه ظاهری رسمی و مجلسی تر دارد و در نتیجه برای میهمانی ها مناسب تر است . تنوع رنگ در رژ لب جامد همیشه بیشتر از رژ لب مایع بوده و این تنوع تا به امروز نیز ادامه داشته است . رژ لب جامد از نظر ساختار به سه شکل براق ، مات و اکلیلی تولید می شود که با توجه به نوع آرایش و سلیقه افراد مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

رژ لب جامد چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

انواع رژ جامد

  • رژ لب جامد معمولی یا پیچی : این نوع رژ لب متداول ترین شکل رژ لب جامد است که در پوکه های پلاستیکی یا فلزی عرضه می شود . خانم ها به طریقه استفاده از این نوع رژ لب عادت کرده اند . تنها نکته ای که باید در مورد استفاده از این نوع رژ لب رعایت کرد این است که در زمان استفاده نباید ماده رژ لب را زیاد از پوکه خارج کرد زیرا رژ لب جامد بسیار شکننده است . وقتی درصد زیادی از رژ لب جامد را با پیچاندن پوکه خارج کرده باشید ممکن است بر اثر فشار بشکند . رژ لب شکسته یا غیر قابل استفاده می شود و یا استفاده از آن دشوار خواهد بود . در زمان استفاده ، با یک پیچ ملایم فقط نوک رژ لب را از پوکه خارج کنید .
  • رژ لب جامد مدادی : این نوع رژ لب ، نوع دیگری از رژ لب جامد است که با الهام از مداد های پرکاربرد آرایشی ساخته شده و ظاهری مانند آنها دارد . مهم ترین مزیت رژ لب مدادی ، آرایش لب دقیق تر و تمیزتر به واسطه تسلط بیشتر روی آرایش لب است . رژ لب جامد مدادی همانند رژ لب جامد معمولی تنوع رنگ بالایی دارد . به علت دقت و ظرافت نوک رژ لب مدادی ، می توان آن را بدون مداد لب استفاده کرد .
  • رژ لب جامد کاسه ای یا پالتی : این نوع رژ لب جامد معمولا مورد استفاده آرتیست میکاپ ها بوده و با براش های آرایشی روی لب استفاده می شود . مهم ترین مزیت این نوع رژ لب این است که مانند پالت سایه امکان ترکیب چند رنگ و رسیدن به رنگی خاص و منحصر به فرد را برای آرایشگر یا گریمور فراهم می کند . این نوع رژ لب در آرایش های روزانه کاربرد چندانی ندارد چون استفاده از آن وقت گیر بوده و نیاز به تجربه دارد .

نکات مهم هنگام انتخاب رژ لب

در مورد مواد آرایشی غیر استاندارد یا تقلبی ، شاید هیچ ماده ای به اندازه رژ لب سلامت شما را به خطر نمی اندازد . فراموش نکنید که این ماده روی لب شما استفاده می شود و ممکن است هر از گاهی مقداری از آن وارد دهان شما و حتی وارد جریان خون شما شود . پس بسیار اهمیت دارد که همواره از رژ لب و به طور کلی از مواد آرایشی استاندارد و معتبر استفاده کنید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

ساختار فیزیکی رژلب

موم : عنصر شکل دهنده در رژلب ها موم است که به دلیل حالت پذیری زیاد از آن استفاده می شود در اکثر رژلب ها از سه نوع موم ، موم زنبور عسل ، موم گیاه کندلیلا و موم کارنابا استفاده می شود که موم کارنابا از برگ های نخل برزیلی گرفته می شود و معمولا گرانتر از بقیه موم هاست . موم کاندلیلا از ساقه یک درخت مکزیکی استخراج می شود .
روغن : از اجزای تشکیل دهنده رژلب ها که حدود شصت درصد وزن آن ها را شامل می شود موم و روغن است. در رژلب ها از روغن های نباتی ، روغن های معدنی، روغن کرچک و لانولین استفاده می شود .
رنگ ها و رنگدانه ها : بسته به رنگ رژلب ها متفاوت می باشد و به دو دسته گیاهی و صنعتی تقسیم بندی می شود .
خوشبو کننده ها: برای اینکه رژلب  از عطر و بوی دلپذیر برخوردار باشد از خوشبو کننده ها به مقدار خیلی کم استفاده می شود .
الکل : به عنوان حلال موم و روغن مورد استفاده قرار می گیرد .
نگهدارنده و آنتی اکسیدان ها : به منظور جلوگیری از فاسد شدن زود هنگام لوازم آرایش مورد استفاده قرار می گیرد .
به غیر از موارد نام برده شده در رژلب ها از مواد طبیعی مانند روغن جوجوبا ، روغن آفتابگردان و ویتامین E و رنگدانه های طبیعی مانند زرد چوبه و چغندر و …استفاده می شود .

آشنایی با انواع رژلب

رژلب جامد : امروزه در دنیا انواع مختلفی از رژلب ها وجود دارد که رژلب جامد یکی از پر کاربرد ترین و عمومی ترین آنهاست که کاربردی آسان دارد . این نوع رژلب در دو نوع مات و براق موجود می باشد و از آنجایی که موم در آنها استفاده می شود رطوبت طبیعی لب را حفظ می کند و از خشکی و پوسته شدن لب جلو گیری می کند .

رژلب مایع : این نوع رژلب ها بدون موم هستند و در دو نوع مات و براق در بازار عرضه می شوند . رژلب های مایع مرطوب کننده خوبی هستند و و برای افرادی که لب های خشکی دارند مناسب می باشند . از نظر ماندگاری رژلب های مایع ماندگاری کمتری نسبت به رژلب های جامد دارند .

رژلب مدادی : رژلب های مدادی حمل آسانی دارند و به راحتی در یک کیف دستی کوچک جا می شوند . دارای طیف بسیار وسیعی از رنگ ها می باشند و خاصیت مرطوب کنندگی دارند . اگر به صورت پیچی نباشند به راحتی با مداد تراش مخصوص خود تراشیده می شوند . معمولا چرب نیستند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند . استفاده آسان و راحت یکی دیگر از فواید این نوع رژلب است و نکته جالب در مورد رژلب مدادی کنترل آسان و راحت آن در هنگام استفاده است .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

رژلب ماژیکی : معمولا بافت بسیار سبکی دارند . دارای طیف بسیار وسیعی از رنگ ها می باشند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. این نوع رژلب آبرسانی به لب ندارد و برای لب های خشک مناسب نیست .

برق لب : همانطور که از نامش پیداست باعث براق شدن و درخشندگی می شود و به نوعی یک رژلب مایع محسوب می شود. برق لب انواع بی رنگ و یا رنگی دارد که از نوع بی رنگ آن معمولا روی رژلب های جامد زده می شود تا لب ها از جذابیت بیشتری برخوردار شوند. این نوع برق لب ها را بیشتر، دختران جوان می پسندند .رژلب چیست

رژلب پالتی : این نوع رژلب بیشتر در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. با ترکیب رنگ آنها می توان رنگ های جدید را به دست آورد که با لباس و آرایش بانوان جلوه بیشتری داشته باشد. رژلب پالتی برس مخصوصی دارد که می تون با آن رنگ ها را مخلوط کرد .مواد سمی رژلب
لاک لب: لاک لب تقریبا شبیه به رژلب های مات است و از پوشش دهی و ماندگاری بالایی برخوردار است . بیشتر عروس خانم ها از آن استفاده می کنند .

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ پوست 

برای انتخاب رنگ رژ لب مناسب باید به جنس و رنگ پوست خود توجه کنی . خانم هایی که پوست صورت نسبتا تیره ای دارند ، بهتر است از رژ های قرمز تیره ، بنفش و گوجه ای براق استفاده کنند . رژهای قهوه ای روشن و آجری با سایه صورتی رنگ ، برای خانم هایی مناسب تر هستند که رنگ پوست شان روشن تر است . اگر رنگ پوست صورت شما گرم است از رژهای پایه رنگ نارنجی استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما حالت سرد و روشن دارد ، از رژهای پایه رنگ آبی . اگر می خواهید رنگ رژ لب مدت زمان زیادی حفظ شود ، بهتر است پس از استفاده از رژ ، از یک محصول لیپ سیلینگ استفاده کنید .

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ پوست 

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

مواد سمی و مضر در بعضی از رژلب ها

سرب: در صورت استفاده از این ماده سمی و غیر مجاز در ترکیب بعضی از رژلب ها و خوردن آن ، باعث ناباروری و کم خونی و … می شود .
کارمین carmin : یک نوع رنگ طبیعی است که با جوشاندن نوعی سوسک بنام سوسک کارمین به دست می آید و باعث ناراحتی پوست و آلرژی  می شود .

رنگ دریاچه ای : استفاده از رنگ محلول در آب دریاچه (که در اثر واکنش شیمیایی ، گیاهان و سنگ های موجود در رودخانه به وجود می آید و بسیار سمی و خطرناک است و باعث تحریک پوست می شود .
قطران زغال سنگ : به عنوان رنگدانه برای رنگ دادن به رژلب های قرمز مورد استفاده قرار می گیرد . این مخلوط سمی و خطرناک باعث تهوع و سوزش پوست می شود .
خوشبو کننده ها : استفاده بیش از حد و اندازه از خوشبو کننده ها در رژلب ها خطرناک است . اما اگر به میزان کم استفاده شود برای انتقال عطر و بوی دلپذیر بسیار مناسب خواهد بود .

نحوه صحیح پاک کردن رژ لب

پاک کردن رژ لب هم همیشه موردبحث بوده و خانم ها روش های مختلفی را برای این کار امتحان می کنند . روش اول و رایج همان استفاده از دستمال نرم و کرم های ویژه پاک کردن رژ است که طراوت و سلامت لب ها را هم تضمین می کنند ، اما برای این کار می توانید از روغن های معدنی نرم کننده پوست یا وازلین هم استفاده کنید . برای پاک کردن رژ هم حتما باید از دستمال نرم و نازک استفاده کنید و با حرکات دورانی مچ دست خود به آرامی مواد رنگی رژ را از روی لب ها پاک کنید . سپس دستمال را با آب سرد بشویید و دوباره لب های خود را پاک کنید ؛ البته باز هم با حرکات دورانی ! در ضمن به یاد داشته باشید بعد از پاک کردن رژ و قبل از خواب حتما از لب ترکن یا مواد طبیعی برای چرب و مرطوب کردن لب هایتان استفاده کنید چون ممکن است آثار مواد موجود در رژ باعث خشکی لب های شما شود . خانم هایی که به طور مستمر از رژ لب استفاده می کنند ، می توانند روزانه به کمک وازلین ، عسل یا خامه لب های خود را مرطوب و چرب کنند تا سلامت و طراوت این عضو حفظ شود .

نحوه صحیح پاک کردن رژ لب

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

خرید اینترنتی رژ لب جامد

برای خرید رژ لب می توانید از لینک زیر استفاده کنید . لینک زیر بسیاری از رژ های کم قیمت و با کیفیت بالا وجود دارند که می توانید آن ها را ببینید و از آن خرید کنید و خریداری مطمئن داشته باشید و در وقت خود نیز صرفه جویی کنید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/fa7ab813-06b6-44ff-a3d5-3cc385e13a14″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ممنون تجربه های خود را با ما در میان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا