زیبایینبض بازار

خرید اینترنتی ریمل زیر 49 هزار تومان【سال1403】❤️

در برخی مواقع ممکن است که شما صورتی بی روح و خسته داشته باشید و چشمانتان بیش از حد خواب آلود به نظر برسد به همین دلیل تصمیم به این می گیرید که با استفاده از ریمل به چشم هایتان جلا ببخشیدن اما ممکن است در حین استفاده از ریمل به زیر چشمتان بریزید و باعث سیاه شدن زیر چشم های شما بشود که شما ندانید به خاطر مداد چشمتان است یا ریمل .به همین دلیل شما به فکر استفاده از ریمل های با کیفیت و قیمت مناسب هستید تا بتوانید در کنار کیفیت هزینه مناسبی را هم پرداخت کنید ما در ادامه این مقاله شما را با ریمل های زیر چهل و نه هزار تومان آشنا خواهیم کرد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/27d18913-491c-4eb1-9446-d43a858b2c8a” ]

هنگام استفاده از ریمل چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

همانطور که می دانید هنگام استفاده از تمامی لوازم های آرایش ها باید نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم به بهترین شکل از آن محصول استفاده کنیم و نتیجه عالی ببینیم که ریمل هم یکی از آنها است که باید هنگام استفاده از آن نکاتی را رعایت کنیم که اولین نکته این است که وقتی می خواهید در آرایشتان از این محصول استفاده کنید بهتر است که هیچ وقت آن را به عنوان اولین لوازم آرایشی استفاده نکنید و آن را در آخر آرایشتان استفاده کنید تا باعث جلا دادن بیشتر چشم های شما شود.

هنگام استفاده از آن مطمئن شوید که ماده اضافی روی برس آن وجود ندارد چرا که موجب لک و قطره بر روی مژه ها می‌ شود زیرا ماده ریمل تنها باید تا حدی روی برس باشد که آن را مرطوب کند. اگر شما می ‌خواهید مژه‌ های برجسته ‌تری داشته باشید می ‌توانید بعد از خشک شدن ریمل به لبه‌ های بیرونی کمی بیشتر ریمل بزنید. زمانی که ریمل می زنید از مژه‌ های بالا شروع کنید و قلم را از انتهای داخلی به سمت لبه ‌های بیرونی مژه‌ ها بکشید که این کار باعث می ‌شود تا مژه ‌ها بلندتر دیده شوند و برای مدت طولانی‌ تری به همان شکل بمانند.

و در مرحله آخر قلم ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و از ریشه‌ های داخلی به سمت لبه ‌های خارجی بکشید. هنگام استفاده از ریمل بهتر است که قلم را فشار ندهید چرا که باعث لک شدن پوست می ‌شود. این کار نیاز به حوصله دارد ولی چند دقیقه تمرکز شما را از اشتباه نجات می ‌دهد.

چه نوع ریملی استفاده کنیم؟

اگر مژه های بلندی دارید باید با توجه به قطر و ضخامت مژه ‌ها انواع مایع یا کرمی را انتخاب کنید. برای چنین مژه هایی باید برس ریمل ‌تان درشت باشد تا تمام طول مژه ها را پوشش دهد و هنگام استفاده باید پایین را نگاه و با ریمل فشار آرامی روی مژه ‌ها وارد کنید. بعد بالا را نگاه کنید و به آرامی ریمل را به نوک مژه ‌ها بکشید. اگر هنوز مژه‌ هایتان پر پشت دیده نمی شود ریمل خشک را بین ریشه و نوک مژه مجددا بکشید تا بین این دو فضا پر شود و در آخر این نکته را از یاد نبرید که چون مژه ‌های بلندی دارید رنگ ریملی که انتخاب می ‌کنید می‌ تواند طبیعی یا فانتزی باشد.

حتی براق بودن رنگ انتخابی مشکلی ایجاد نمی ‌کند. در گزینه بعدی برخی از افراد هستند که مژه های نازک دارند وبرای ضخیم تر شدن آنها باید از ریمل های پرپشت کننده استفاده کنند  که معمولا مواد تشکیل دهنده این نوع ریمل ها از پلیمر های سیلیکون یا موم تشکیل شده است اما یادتان باشد که به هنگام استفاده از این ریمل ها حتما برس ریمل را با دستمال کاغذی پاک کنید تا پوشش اضافی بین مو های ریمل از بین رود.

علاوه این ها برخی از افراد هستند که مژه های کوتاهی دارند و به همین دلیل می خواهند مژه های بلند تری داشته باشند که این ریمل ها باعث جمع شدن این ماده مخصوص روی مژه می شود و به مژه های کوتاه ، بلندی خاصی هدیه می دهد و به چنین ریمل هایی ریمل های بلند کننده گفته می شود. و در مرحله آخر ممکن است که شما دیگر از فرمزه استفاده کردن خسته شده اید و می خواهید ریملی داشته باشید که مانند فرمژه ، مزه هایتان را فر کند که برای فر کردن مژه ها حتما از ریمل هایی که دارای پلیمر و رزین هستند استفاده کنید. به هنگام استفاده از ریمل های فر کننده باید بیشترین مقدار را به ریشه های مژه بزنید.

چه نوع ریملی استفاده کنیم؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/27d18913-491c-4eb1-9446-d43a858b2c8a” ]

چگونه ریمل های خشک شده را احیا کنیم؟

این محصولات بعد از گذشت زمان خشک می شوند و همین موضوع باعث آزار و اذیت خانم ها می شود و مجبور می شوند محصولی که هنوز زیاد از آن استفاده نکرده اند را دور بی اندازند اما صبر کنید و محصول خشک شده تان را دور نریزید چرا که با چند ترفند ساده و اضافه کردن موادی خاص می توانید آن ها را احیا و قابل استفاده کنید که در ادامه آنها را با هم با هم بررسی خواهیم کرد.

 • برای استفاده مجدد از ریملتان خشک شده یک قطره روغن بادام شیرین داخل تیوپ بریزید و خوب تکان دهید.
 • در این روش تیوپ آن را 5 دقیقه درون آب داغ می گذاریم و چهار الی پنج قطره از مایع لنز را داخل آن می ریزیم و سپس 15 الی 20 ثانیه تکان می دهیم
 • اضافه کردن 2 تا 3 قطره چشمی به آن برای رفع خشکی بسیار موثر است . بعد از ریختن قطره های چشمی درون ریمل درب آن را ببندید و خوب تکان دهید سپس می توانید دوباره از این ریمل استفاده کنید.
 • یک راه ها برای احیا کردن آنها برداشتن درب پلاستیکی ابتدای آن است که می توانید به وسیله یک چاقو حلقه لاستیکی را در بیاورید.
 • برای زنده کردن محصوا خشک شده می توانید چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و آن را تکان دهید تا مواد به درستی مخلوط شوند.
 • برای رفع خشکی چند قطره روغن زیتون را داخل آن بریزید و خوب تکان دهید با این روش مژه هایتان را هم تقویت می کنید.

نحوه صحیح استفاده از ریمل را بدانیم!

حالا بعد از اینکه متوجه شدید چگونه می توانیم آن ها را احیا کنیم تا بتوانیم از آن استفاده کنیم باید این را هم بدانیم که چگونه از آن استفاده کنیم بنابراین زمانی که قصد دارید به روش صحیح از این محصول استفاده کنید بهتر است نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید چرا که در این حالت مژه هایتان را از ریشه تا انتها به دقت برس بکشید تا اندازه مژه هایتان کشیده شود و اگر می خواهید مژه هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید نه بیشتر چرا که در صورت استفاده زیاد مژه هایتان به داخل یکدیگر می روند و شکل زیبایی را به شما نمی بخشد .

برای اینکه چشمانی مانند یک  آهو داشته باشید توصیه می شود که قسمت بیرونی چشمتان را برس بیشتری بکشید . برای اینکه یک نگاه و چشمان خاص داشته باشید توصیه می شود دفعه اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید ولی در دفعه بعدی از رنگ های دیگر استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل همان قبلی از ریشه تا انتها برس بکشید . در نهایت اگر می خواهید که مژه هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند شما پیشنهاد می شود که قبل از استفاده از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بکشید.

همچنین از اینکه برس را چند بار پشت سر هم بکشید خود داری کنید معمولا مدتی که می توان از یک محصول استفاده کرد چهار ماه است و بعد از آن خشک می شود و باید آن را دور انداخت. اجازه ندهید که دیگران از لوازم آرایشی شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکروب و ویروس وارد ریمل شما می شود ، به هنگام آرایش حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید.

چگونه از به هم چسبیدن مژه ها جلوگیری کنیم ؟

یکی از مشکلاتی که باعث شده است قبل از ریمل زدن بهتر است که برای این که مژه هایتان خوب حالت بگیرد از فر مژه استفاده کنید و سپس از ریمل استفاده کنید. زمانی که از فر مژه استفاده می کنید به این نکته توجه کنید که مژه هایتان حتما باید تمیز باشد چرا که اگر ماده ای روی مژه ها باشد فر مژه باعث شکسته شدن مژه ها می شود و حالت خیلی بدی پیدا می کند.

در ضمن از فر مژه ای استفاده کنید ک مژه هایتان را هم زمان فر کند. اما نکته بعدی که باید در ریمل زدن رعایت کنید این است که مطمئن شوید ماده اضافی روی برس ریمل نیست و به اندازه مورد نیاز ماده روی آن قرار دارد چرا که اگه ماده اضافه ای روی برس  قرار داشته باشد بهتر است آن را کمتر کنید. یکی از دلایلی که باعث می شود مژه ها بهم بچسبند همین موضوع است. حالا برای شروع ریمل زدن بهتر است که به پایین نگا کنید و سپس برس را به صورت افقی نگه دارید و از ریشه به سمت نوک مژه ها حرکت کنید تا مژه هایتان بهم نچسبد .

اما اگر مژه های کوتاهی دارید یا دوست دارید ریمل پرتری داشته باشید و حس می کنید که لازم است چند بار ریمل بزنید و منتظر باشید تا ریملتان خشک شود و برای بار دوم اقدام کنید. و در آخر اگر همه مراحل را انجام دادید اما باز هم مژه ها بهم چسبید تنها یک راه دارید آن هم این است که وقتی مژه ها هنوز خیس هستند و ریمل خشک نشده با دست یا یک شی نوک آن تیز نباشد مژه ها را از هم جدا کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/27d18913-491c-4eb1-9446-d43a858b2c8a” ]

چگونه از به هم چسبیدن مژه ها جلوگیری کنیم ؟

تاریخچه پیدایش ریمل ها

مصریان باستان معتقد بودند که برای رهایی از شر ارواح بد باید چشم و ابرو ها را آرایش کنند که این کار را با استفاده از مخلوطی از مواد طبیعی گیاهی یا حیوانی و دوده یا ذغال انجام می دادند. اما تا سال 1830 تغییر ویژه ای در ریمل به وجود نیامد و همواره از ریمل های دست ساز استفاده می شد تا این که یک عطر ساز فرانسوی به نام یوجین ریمل برای اولین بار محصولی به بازار عرضه کرد که مخلوطی از دوده ذغال و وازلین بود و به نام خودش ریمل  و ماسکارا معروف شد که این محصول تولید شده به صورت گسترده در اروپا مورد استقبال قرار گرفت به طوری که حتی امروزه در بسیاری از زبان ها به جای ماسکارا از واژه ریمل استفاده می شود.

از سوی دیگر در سال 1917 در قاره آمریکا یک شیمیدان جوان با الهام از محصول دست ساز خواهر خود میبل محصول جدیدی اختراع کرد که به افتخار او میبلین نامگذاری شد. که اولین حاوی ترکیبات جامدی شبیه کیک قالبی بود و برای اولین بار برسی کوچک را برای استفاده راحت تر در جعبه آن قرار داده شد. علاوه بر این ها ریمل واژه ای است که زبان فرانسوی به فارسی وارد شده است. ریمل نام ثبت شده یک تولید کننده لوازم آرایشی و نماد بازرگانی است و بعد ها در ایران برای تمامی ماسکارا ها بکارگرفته شده و رفته رفته مصطلح شده ‌است. در زبان انگلیسی واژه ماسکارا رایج است. در گذشته به ریمل سرمه چشم گفته می شد.

معایب استفاده از ریمل

 • عفونت چشم
 • سفت شدن مژها
 • خشکی مزه ها
 • کم پشت شدن مزه ها
 • آسیب پذیر شدن مژه ها بر اثر استفاده نادرست از فرمژه
 • پیر شدن پوست اطراف چشم

چند نوع ریمیل داریم ؟

 • حجم دهنده
 • بلند کننده
 • فر کننده
 • ضد آب
 • تقویتی
 • فیبری
 • جدا کننده مژه
 • اکلیکی
 • رنگی
 • پودری
 • کرمی
 • مایع

انواع برس ریمل

 • برس ضخیم
 • برس نازک
 • برس خمیده
 • برس مخروطی
 • برس شکل s
 • برس توپی
 • برس ساعت شنی
 • برس مارپیچی
 • برس حبابی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/27d18913-491c-4eb1-9446-d43a858b2c8a” ]

کلام آخر

بهتر است هنگام خرید ریمل نکات لازم را بدانید تا بهترین خرید را داشته باشید و علاوه بر این در کنار کیفیت قیمت مناسبی هم برای خرید ریمل هزینه کنید علاوه بر این ها زمانی که قصد خرید ریمل دارید بهتر است که به نوع فرچه و جنس آن توجه بسیاری کنید.. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا