جراحی زیباییدرمان ریزش موزیباییکاشت مو

صفر تا صد مراحل کاشت مو که باید بدانید!【سال 1403】❤️

در این مقاله سایت پزشکا تلاش دارد تا اطلاعات لازم و کافی درباره صفر تا صد مراحل کاشت مو را در اختیار شما قرار دهد تا افرادی که دچار ریزش مو هستند و افرادی که نیاز به انجام کاشت مو دارند اطلاعات دقیقی درباره این روش در اختیار داشته باشند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم.

مراحل کاشت مو به چه شکل هست

صفر تا صد مراحل کاشت مو برای همه افراد یکسان است در حال حاضر تنها راه کار درمان موهای از دست رفته ، کاشت مو به وسیله ی پیوند موهای طبیعی است. امروزه ، داشتن موهای سالم در زیبایی چهره افراد بسیار موثر است به خاطر همین دلیل ، برخی از افرادی که با عارضه ریزش مو مواجه می شوند ، احساس می کنند که به زیبایی خود صدمه ای وارد شده است و تلاش می کنند تا به وسیله راه های مختلفی مانند کاشت مو ، مشکل به وجود آمده را بر طرف کنند. کاشت مو به روش های مختلفی تقسیم بندی شده است که با توجه به شرایط بیمار ، یکی از روش ها انتخاب می شود. در این مقاله سعی شده است که اطلاعات جامع کاشت مو و روش های مختلف آن برای شما بیان شود تا دید کاملی به این موضوع داشته باشید.

عوارض کاشت مو

احساس درد: یکی از عوارض کاشت مو می تواند احساس درد باشد که این درد بعد از انجام کاشت مو کاملا طبیعی است و برای کاهش درد می توان قبل از عمل کاشت مو از بی حسی موضعی استفاده کرد و بعد از عمل کاشت مو می توان با مشورت پزشک از مسکن هایی که متخصص تجویز کرده است استفاده شود.

احساس بی حسی در پوست سر: برای انجام کاشت مو به طور معمول پوست سر تراشیده می شود و امکان دارد که بخشی از عصب ها قطع شوند، که این نوع بی حسی های به وجود آمده دائم نمی باشند و در یک هفته و یا ده روز از بین می روند.

به وجود آمدن کیست: یکی از رایج ترین عارضه هایی که بعد از کاشت مو به وجود می آید، پدید آمدن کیست به رنگ بنفش می باشد و هیچ گونه دردی را به همراه ندارد و بعد از مدتی از بین می رود.

ماندن جای زخم: بعد از این که فرآیند کاشت مو انجام می شود ناحیه ای از سر که تراشیده شده است، به صورت زخم باقی می ماند، که این نوع زخم با گذشت زمان و حدودا بعد از چند ماه از بین می رود و جای نگرانی وجود ندارد.

رشد کردن مو در زیر پوست: رشد مو در زیر پوست زمانی اتفاق می افتد، که فولیکول های پیوندی در زیر پوست رشد می کنند و امکان دارد، که در برخی از مواقع این عارضه و مشکل باعث ایجاد عفونت شود و باید سریعا به پزشک متخصص کاشت مو مراجعه کنید، تا مشکلات جدی تری برای شما اتفاق نیفتد.

رشد کردن موها به صورت نازک: امکان دارد که بعد از کاشت مو، مو به صورت نازک شروع به رشد کند و این مشکل باید به طور کامل برطرف شود و در برخی از مواقع امکان دارد که ریزش مو باعث جابه جایی فولیکول ها باشد.

برگشت پذیر نبودن: در برخی از مواقع امکان دارد بعد از کاشت مو بنا به دلایلی هم چون ژنتیک و یا …. فرد دچار ریزش مو شود و موهای کاشته شده غیر طبیعی به نظر برسند و بنا به این دلایلی فرد باید دوباره کاشت مو را انجام دهد، زیرا این روش قابل بازگشت نمی باشد.

سکسکه: برای کاشت مو نیاز می باشد که سر تراشیده شود و در برخی از موارد امکان دارد، که به سلول های عصبی آسیب وارد شود و افرادی که کاشت مو انجام داده اند تا چند روز دچار سکسکه شوند.

شل شدگی پوست سر: امکان دارد افرادی که کاشت مو انجام داده اند بعد از انجام عمل کاشت مو دچار شل شدن پوست سر شوند که این عارضه تا چند ماه ادامه دارد.

حساسیت: یکی از نشانه های بهبودی بعد از کاشت مو خارش و جساسیت پوست سر می باشد، زیرا زمانی که خون رسانی به محل زخم انجام می شود، پوست سر دچار خارش می شود.

عفونت: گاهی امکان دارد که افراد بعد از انجام عمل کاشت مو دچار عارضه و مشکلاتی شوند، که در برخی از مواقع امکان دارد، که این عارضه ها دردناک باشد. در صورت عفونت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با تجویز دارو این مشکل را برطرف سازد.

خونریزی: امکان دارد که بعد از کاشت مو ناحیه جراحی شده دچار خونریزی شود که کاملا طبیعی می باشد و افرادی که از سیگار و دخانیات استفاده می کنند، بیشتر دچار خونریزی می شوند، زمانی که خونریزی زیاد نباشد می توان این مشکل را با گاز استریل برطرف کرد.

احساس سر گیجه: امکان دارد که بعد از انجام عمل کاشت مو افراد دچار سر گبجه شوند، که این مشکل به دلیل استفاده از داروهای بی حسی می باشد و به جراحی و تراشیدن پوست سر ارتباطی ندارد.

تورم: به طور معمول بعد از کاشت مو، ناحیه مورد نظر حدودا یک هفته تا ده روز دچار تورم می شود و در این باره باید با پزشک متخصص مشورت کنید و از از داروهایی که پزشک متخصص تجویز کرده است استفاده کنید.

عوارض کاشت مو

آنچه باید در مورد کاشت مو بدانید

امروزه خیلی ها به دنبال کاشت موهای طبیعی سر ، مژه و ابرو هستند. اما قبل از استفاده از روش های کاشت مو ، لازم است اطلاعات کافی داشته باشید. امروزه تنها راه حل موهای از دست رفته ، استفاده از پیوند موهای طبیعی است که این روش نه تنها برای موهای سر مناسب است ، بلکه برای ابرو ، کاشت ریش ، مژه ، سبیل استفاده می شود. اما قبل از اقدام به درمان موهای از دست رفته ، باید بدانیم که علت ریزش موی سر چیست و صفر تا صد مراحل کاشت مو به چه صورت هست. در برخی موارد ، ریزش مو به صورت خفیفی رخ داده و علت آن کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن که باعث ریزش مو شده است. در این شرایط می توان با مراجعه به متخصص مو و  تجویز رژیم های غذایی و یا دارو خاصی به رویش دوباره موهای از دست کمک کرد. اما زمانی که فرد بخاطر مواردی مانند سوانح ، ژنتیک با مشکل طاسی و یا ریزش بیش از حد مو مواجه شده است ، تنها راه حل ممکن کاشت مو طبیعی است. بیشتر روش های کاشت مو که مورد استفاده قرار گرفته است ، قابل اطمینان هستند و تاکنون نتایج خوبی به همراه داشته است و بیشتر افرادی که این روش ها را تجربه کردند راضی بوده اند . این عمل ، عمل ساده و بدون عوارض است، اما مانند هر عمل زیبایی، نیاز به رعایت برخی نکات ایمنی و دقت کافی در انتخاب پزشک متخصص دارد تا نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

 • یکی از روش های کاشت مو ، کاشت مو به روش FIT است.
 • این روش در سال ۲۰۰۲ در ایالت متحد آمریکا شکل گرفت.
 • نیاز به جراحی ندارد و یک عمل سرپایی به حساب می آید.
 • به دلیل این که برداشت مو به صورت پراکنده می باشد، نیازی به بخیه زدن ندارد.
 • کاشت مو به روش FIT به گونه ای است که واحدهای فولیکولی که شامل ۱ تا ۴ تار مو هستند از پشت سر بیرون می کشند و در ناحیه خالی سر می گذارند.
 • با برداشت فولیکول ها فقط نقطه سفیدی در پشت سر باقی می ماند.
 • این مدل کاشت ، مناسب برای افرادی است که موهای کوتاهی دارند.

کاشت مو به روش FUT

 • این روش تقریبا شبیه روش FIT است.
 • کاشت مو به روش FUT از دستگاه ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده می شود.
 • کاشت مو با این روش به مدت ۵ ساعت طول می کشد که در تمام مدت کاشت ، فرد هوشیاری کامل دارد
  و مراحل کار را می بیند.
 • یکی از مزیت های مهم روش FUT نسبت به روش FIT این است که نیاز به کوتاهی مو سر ندارد.
 • متخصص کاشت مو تنها یک نوار باریک به طول ۲۰ سانتی متر از مو پشت سر بیمار گرفته
  و سپس با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی ، نوارهایی که حاوی ریشه مو هستند
  در قسمت های طاسی سر مشخص و کاشته می شود.

کاشت مو به روش SUT

 • جز بهترین و پیشرفته ترین روش های کاشت موی طبیعی سر شناخته می شود.
 • همانند روش های قبلی نیاز به بیهوشی فرد نیست.
 • کاشت مو به روش SUT ، هیچ زخمی به جای نمی گذارد و هیچ عوارضی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.
 • مهم ترین مزیت این روش است که با استفاده از دستگاه و تجهیزات اتوماتیک امکان کاشت مو را ۳ برابر بیشتر از روش های دیگر مو می کند.
 • متخصص مو می تواند با استفاده از این روش در یک جلسه به میزان ۱۴ هزار گرافیت در ناحیه مورد نظر پیوند بزند.
 • پس کاشت مو با خط رویش طبیعی و حجم بالا کاشته می شود.
 • حالت بسیار طبیعی دارند و موهای کاشته شده قابل تشخیص نیستند.
 • سرعت کاشت مو بسیار بالاست و نیاز به جلسات بیشتر ندارد.

روش های کاشت مو

صفر تا صد مراحل کاشت مو

مرحله اول: ابتدا به میزان مورد نیاز و با استفاده از روش انتخاب شده، اندکی مو از قسمت پشت سر که تراکم مو بیشتر است برداشته می شود.

مرحله دوم: سپس به وسیله میکروسکوپ، گرافت هایی که تنها شامل یک یا دو تار مو  هستند، ایجاد می شوند.

مرحله سوم: قرارگیری بافت ها در ناحیه طاسی سر که به مهارت و تجربه کافی نیاز دارد آخرین مرحله کاشت مو طبیعی است.

مراقبت های قبل از کاشت مو

 • در صورت مصرف قرص و یا کپسول های ویتامین E به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف سیگار را به مدت سه هفته قبل از انجام عمل کنار بگذارید.
 • یک روز قبل از کاشت مو ، از مصرف داروهایی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن اجتناب کنید.
 • در صورت مصرف داروهای حاوی آسپرین ، قبل از عمل کاشت مو به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت وجود بیماری هایی مانند دیابت ، بیماری های قلبی و صرع ، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یک روز قبل از کاشت ، استحمام کنید و موهای خود را با نرم کننده بشورید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

نکاتی که باید بعد از کاشت مو رعایت کنید بسیار مهم تر از عمل کاشت می باشد. در ادامه به شرح این نکات می پردازیم.

 • برای یک هفته پس از کاشت مو از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می شوند پرهیز کنید.
 • به مدت ۲ تا ۳ روز پس از کاشت مو بخاطر زخم های موجود در سر ، از شستن موها و حمام کردن اجتناب کنید.
 • در برخی از بیماران که احتمال وجود عفونت وجود دارد با تجویز پزشک می توانند آنتی بیوتیک مصرف کنند.
 • برای یک هفته از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری کنید.

نکاتی که قبل از کاشت مو باید بررسی کنید

بررسی نیاز کاشت مو: قبل از این که کاشت مو را انجام بدهید باید تحقیق و بررسی کنید، که آیا نیاز به کاشت مو می باشد و باید برای مشورت و بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید. افرادی که به صورت ارثی دچار طاسی سر هستند می توانند از روش کاشت مو استفاده کنند اما برخی از افراد که ریزش مو شدیدی ندارند  و سن آن ها برای کاشت مو مناسب نمی باشد می توانند به سراغ روش مزوتراپی موی سر بروند.

هزینه کاشت مو: امروزه برخی از سالن ها و یا کلینیک ها هزینه پایین تری برای کاشت مو دریافت می کنند و افراد بیشتر به سراغ مراکزی می روند که هزینه کمتری را پرداخت کنند که کاملا اشتباه می باشد و امکان دارد دچار عارضه و مشکلاتی شوند. برای انجام کاشت مو بیش از ده نفر در سر شما مشغول به فعالیت می شوند و از دستگاه و ابزارهای مخصوص برای کاشت مو استفاده می کنند، تا افراد به بهترین نتیجه برسند و همه این ابزارها و تجهیزات هزینه جداگانه ای را به همراه دارند و مراجعه به پزشکان و کلینیک های معتبر طبیعتا هزینه بالاتری را دارد، اما توصیه می شود که کاشت موی سر خود را به افراد ماهر بسپارید تا نتیجه بهتری را دریافت کند.

بررسی دلایل ریزش مو: ریزش موهای سر دلایلی را به همراه دارد و در بیشتر آقایان طاسی و ریزش مو به دلایل ارثی و فشار روحی می باشد که قبل از انجام عمل کاشت مو باید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

سن مناسب برای انجام کاشت مو: یکی از مهم ترین نکات برای انجام کاشت مو، سن افراد می باشد و افرادی که سن آن ها کم تر از 18 سال می باشد، به توصیه پزشک متخصص نباید کاشت مو انجام بدهند. هم چنین افرادی که سن آنها بالا می باشد امکان دارد بعد از کاشت مو دچار ریزش شوند.

موفقیت در انجام کاشت مو: اغلب افرادی که کاشت مو انجام داده اند، از کاشت موی خود رضایت کامل دارند و موهای کاشته شده سر آن ها به خوبی رشد می کند و جای موهای ریخته شده را به طور کامل می پوشاند و بعد از گذشت مدتی موها به صورت طبیعی رشد می کنند و دائمی می شوند.

بررسی و تحقیقات لازم درباره رزومه پزشک: نتیجه ای که از کاشت مو دریافت می کنید به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد و نحوه و شیوه صحیح کاشت مو تاثیر بسزایی را به همراه دارد.

انتخاب نوع و روش کاشت مو: کاشت مو روش های مختلفی دارد و استفاده از روش  در نتیجه کاشت مو تاثیر بسزایی دارد. ممکن است برخی از تکنیک ها  عوارض زیادی را به همراه داشته باشند  و نیاز به استراحت طولانی مدت داشته باشند و عوارضی را نیز به همراه دارند که امروزه با پیشرفت علم و استفاده از بروزترین تکنیک ها و روش ها کاشت مو عوارض زیادی را به همراه ندارد.

کارهایی که قبل از کاشت مو باید انجام داد

مزایا کاشت مو طبیعی

داشتن ظاهری زیبا: امروزه بیشتر افراد دچار مشکلات ریزش مو می باشند و به این دلیل که مو در چهره افراد تاثیر دارد باعث می شود تا احساس خوبی را به همراه نداشته باشند و باعث شود تا اعتماد به نفس آن ها کاهش یابد.

کوتاه مدت بودن دوران بهبودی: مدت زمان بهبودی در افراد متفاوت می باشد، اما در کل روند کامل بهبودی حدودا چهار روز می باشد و بعد از گذشت این چند روز افراد می توانند به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

توانایی رشد مو: بعد از این که عمل کاشت مو را انجام داده اید باید منتظر رشد موهای جدید باشید، که حدودا چهار ماه تا یک سال طول می کشد. مو کاشته شده باید ضخیم باشد. سرعت رشد موها در افراد مختلف متفاوت می باشد  و به نوع پیوند موی فرد بستگی دارد.

ایمنی بالاتر: کاشت مو طبیعی مزایا مختلفی دارد که یکی از این مزایا کاشت ایمن می باشد و در این نوع کاشت از هیچ مواد و داروهای شیمیایی استفاده نمی شود و به همین دلیل به موهای شما هیچ گونه آسیبی را نمی رساند و کاملا طبیعی می باشد و افراد نمی توانند کاشت مو را تشخیص دهند.

مراقبت کم: کاشت مو فواید بسیاری دارد که یکی از این فواید کاشت موی طبیعی، مدت زمان کم مراقبت می باشد، زیرا موهای پیوند شما به طور مفید و موثری مانند موهای معمولی می باشند و افراد مجبور به استفاده از شامپوهای شیمیایی نمی باشند. در این روش نیاز نیست که فرد چند بار به مطب و یا کلینیک مراجعه کند و در یک جلسه می توان این فرآیند را انجام داد.

کلام آخر

اگر تصمیم به کاشت مو و یا کاشت ابرو دارید ،برای داشتن آمادگی کافی در جلسات مشاوره شرکت کنید و به مراکز مختلف زیبایی مراجعه کنید. در جلسه مشاوره با متخصص کاشت مو، درخواست کنید که نمونه کارها را به شما نشان دهند. این کار در تصمیم و انتخاب دکتر کاشت بسیار کمک خواهد کرد. هم چنین در جلسه مشاوره سعی کنید که نگرانی خود را بابت عمل کاهش دهید و به صراحت کامل مشکلات خود را به پزشک بیان کنید. در این مقاله سایت پزشکا تمام تلاش خود را بکار گرفته است، تا اطلاعات لازم و کافی درباره صفر تا صد مراحل کاشت مو را در اختیارتان قرار دهد، امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گذاریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا