دسته‌بندی نشده

بهترین جراح چاقی در کرج 【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

تناسب اندام در زندگی امروزی به یکی از مسائل مهم تبدیل شده است. با توجه به نحوه و سبک زندگی ها و تحرکات کم تر، بسیاری از افراد درگیر رژیم های غذایی هستند و برخی با متابولیسم پایین تر نمی توانند به افزایش وزن خود غلبه کنند و با گذر زمان به اضافه وزن و در نهایت چاقی مفرط دچار می شوند. روشی که در حال حاضر برای خلاصی از اضافه وزن وجود دارد، عمل جراحی چاقی است. در این مقاله ما سعی داریم بهترین جراح چاقی در کرج را به شما معرفی کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

جراحی چاقی چیست؟

منظور از جراحی چاقی، نوعی عمل جراحی است که باعث خلاصی از چاقی و اضافه وزن می شود و در نهایت افراد را به آرزوی داشتن اندامی متناسب می رساند. عمل جراحی چاقی توسط بهترین جراح چاقی در کرج برای آن دسته از افرادی که چاقی مفرط دارند و گرفتن رژیم های غذایی و ورزش برای آن ها سخت است و یا اثر بخش نیست، پیشنهاد می شود.

علاوه بر تغذیه نامناسب و عدم تحرک می توان عوامل دیگری را نیز در بروز چاقی موثر دانست که عبارتند از:

 • مصرف داروهای اعصاب که باعث افزایش اشتها می شوند.
 • استفاده از داروهای هورمونی که تنظیمات بدن را تغییر می دهند.
 • استرس ها و کم خوابی ها که عملکرد بدن را با اختلال مواجه می کنند و ممکن است باعث بروز چاقی شوند.
 • کم کاری تیروئید که از دلایل اصلی تغییرات وزنی می تواند باشد و علاوه بر اضافه وزن باعث خستگی، ضعف بدنی و سرما نیز می شود.

افرادی می توانند به سراغ این عمل جراحی بروند که شاخص توده بدنی آن ها یا همان BMI شان بالای 30 باشد و یا به بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون بالا، آرتریت و یا زانو درد و کمردردهای مزمن که ممکن است بر اثر اضافه وزن به وجود بیاید، دچار باشند. افراد مبتلا به این معضلات در محدوده کرج ممکن است در ابتدا به سراغ بهترین دکتر پیکر تراشی در کرج بروند و بخواهند با این روش به تناسب اندام برسند.

روش هایی مثل پیکرتراشی، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی برای افرادی که چاقی یکنواخت دارند و وزن آن ها بالا است، مناسب نیست و لازم است خود را به دست بهترین جراح چاقی در تهران یا کرج بسپارند و تحت جراحی اسلیو یا بای پس معده قرار بگیرند. نوع جراحی پیشنهادی برای هر فرد متقاضی با یکدیگر متفاوت است و متناسب با ساختار بدنی و وضعیت سلامتی فرد انجام می شود. افراد دارای اضافه وزن با انجام جراحی، علاوه بر کاهش وزن از بروز بیماری هایی مثل رفلاکس معده، دیابت، آپنه خواب، فشار خون، سکته های قلبی و مغزی و بیماری هایی قلبی و عروقی جلوگیری می کنند.

روش های پیشنهادی بهترین جراح چاقی در کرج

انجام جراحی به روش لاپاراسکوپی، جدیدترین متد جراحی چاقی است که در بهترین کلینیک لاغری در کرج مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی چاقی تفاوت هایی با جراحی های دیگر دارد، علاوه بر دوره درمان کوتاه تر، برخلاف جراحی های باز، جای تیغ جراحی و بخیه ها در بدن دیده نمی شود. رایج ترین روش های جراحی چاقی عبارتند از: اسلیو معده، بای پس معده، رینگ گذاری معده و بای پس با سوئیچ اثنی عشری.

اسلیو معده

اسلیو معده یا همان گاسترکتومی نوعی عمل جراحی است که که طی آن 85 درصد حجم معده برداشته می شود و معده در نهایت به لوله بسیار باریک تبدیل می شود که شبیه به یک آستین می باشد. این لوله به سرعت پر می شود و غذای کمی در آن جای می گیرد . از این رو به مرور زمان به خاطر نخوردن غذا و کاهش اشتها بدن لاغر می شود. در ضمن، دیگر معده به اندازه قبل هورمون ایجاد گرسنگی تولید نمی کند. گاسترکتومی یا همان اسلیو معده با اسم اسلیو عمودی نیز شناخته می شود.

بای پس معده

یکی دیگر از روش های رایج جراحی چاقی بای پس می باشد که به آن Roux-en-Y گفته می شود. در روش رایج بای پس، بهترین جراح چاقی در کرج بخشی از معده را جدا نموده و کیسه کوچکی را به وجود می آورد که مستقیما به معده وصل می شود. در نهایت مقدار غذایی که خورده می شود کم شده و به دلیل وصل شدن آن به روده بخش عمده ای از غذا، کالری ها و مواد مغذی از بدن دفع می گردد و زودتر احساس سیری به وجود می آید.

رینگ یا حلقه به دور معده

رینگ و یا حلقه در دور معده یکی دیگر از روش های جراحی لاپاراسکوپی است که تحت عنوان نوار معده قابلیت تنظیم می یابد. در این روش دور معده نوعی باند بندی ایجاد می شود و به وسیله آن بهترین جراح چاقی در کرج نوعی نوار قابل تنظیم را در بالا قرار می دهد. سپس وسیله کوچکی به نام پورت را زیر پوست معده جای گذاری می کند و لوله ای نازک از نوار به بند ارتباط می دهد. عملکرد این جریان به گونه ای است که مایع پورت، تزریق شده و در طول نوار جریان پیدا می کند، سپس با ایجاد فشار بالا در شکم، باعث تنگ شدن معده و کاهش غذای مورد نیاز می شود. البته می توان از طریق پورت مایع را خارج کرد تا باعث شل شدن بند شود.

بای پس با سوئیچ اثنی عشری

این روش نسبت به روش های گفته شده کم تر انجام می شود. در سوئیچ اثنی عشری و یا همان انحراف بیلیو پانکراسی قسمتی از معده برای ایجاد یک آستین جدا می شود. حال این بخش جدا شده از معده به سبک اسلیو به روده کوچک تحتانی متصل می گردد که غذای کمی را در خود جای داده و در نهایت مقدار غذا و کالری و مواد مغذی جذب شده توسط بدن کاهش می یابد.

بالن معده

این روش برای افراد چاق با صلاح دید پزشک قابل انجام است. در این روش بدون عمل جراحی، از طریق دهان بادکنکی به معده منتقل می شود و با هوا پر می گردد. این بالن در معده فضایی را اشغال می کند و به مدت 6 ماه در معده می ماند. فضای اشغال شده توسط بالن، اشتها را کاهش می دهد و باعث لاغری می گردد.

مراقبت های بعد انجام جراحی چاقی

 • ممنوعیت مصرف هرگونه مواد غذایی تا سه روز و سپس مصرف مایعات و مواد پوره شده تحت نظر پزشک تا مدت معین
 • استفاده از جوراب های ساق بلند مخصوص بعد از عمل برای پیشگیری از لختگی خون
 • استفاده از سوند برای تخلیه مواد از بینی و ادرار برای روز بعد عمل
 • مصرف کلسیم و ویتامین برای جلوگیری از پوکی استخوان و کم خونی و ضعف بدنی

تمامی موارد ذکر شده طبق نظر پزشک، هم از نظر زمانی و هم مقداری قابل تغییر است. اما نکته مهم این است که کسی که قصد رسیدن به اندام ایده آل دارد، باید حتما به تمامی توصیه های جراح خود عمل کند تا آسیبی به بدن او وارد نشود و نتیجه رضایت بخشی را بدست آورد.

10 تا از بهترین جراح چاقی در کرج را بشناسید!

ویژگی های بهترین جراح چاقی در کرج

بهترین جراح چاقی در کرج با ویزیت بیماران و مراجعین خود، شروع به آنالیز مشکلات بیمار می کند. سپس با انجام آزمایشات و تعیین شاخص توده بدنی، میزان چاقی بیمار را مشخص و نوع جراحی مورد نیاز را انتخاب می نماید. بهترین جراح چاقی ممکن است بیمار را بر اساس نوع انباشت چربی ها، یا تحت عمل جراحی چاقی قرار دهد و یا فرد را از انجان آن منصرف کند. ویژگی های اصلی بهترین جراح چاقی در کرج عبارتند از:

 • تعداد عمل های انجام شده موفقیت آمیز: اولین ملاک انتخاب بهترین جراح چاقی در کرج، تعداد عمل های انجام شده و میزان مهارت و تجربه ایشان است.
 • اخلاق حرفه ای: ویژگی دیگر بهترین جراح چاقی در کرج، مسئولیت پذیری و وجدان کاری است. پزشکی می تواند ادعای خوب بودن داشته باشد که دلسوزانه در تمامی مراحل قبل عمل و بعد آن در کنار بیمار باشد و تا پایان دوره نقاهت، بیمار خود را تحت نظر داشته باشد.
 • کاهش عوارض: ویژگی سوم بهترین جراح چاقی تصمیم درست هنگام شرایط بحرانی می باشد. ممکن است عمل های جراحی عوارضی را به همراه داشته باشد، وظیفه یک پزشک کاهش این عوارض و کنترل و رفع آن هاست.
 • درجه علمی: مدرک علمی معتبر و تخصص، می تواند در میزان مهارت و به کارگیری روش های مدرن بسیار تاثیر گذار باشد. هر چقدر مدرک علمی پزشکی بالاتر و از دانشگاه های معتبرتری باشد، می تواند امتیاز آن جراح را بالاتر ببرد.

اگر بخواهیم به طور خلاصه معیارهای انتخاب بهترین جراح چاقی را در یک جمله بیان کنیم باید بگوییم، بهترین جراح چاقی در کرج کسی است که با معاینه کامل بیمار، انتخاب بهترین روش جراحی و ارائه رژیم غذایی مناسب برای بعد عمل، بدون کوچک ترین عوارضی فرد را از چاقی خلاص کند.

ویژگی های بهترین جراح چاقی در کرج

عوامل موثر بر هزینه جراحی چاقی

نوع جراحی انجام شده: با توجه به نوع جراحی متناسب برای هر فرد که ممکن است اسلیو یا بای پس و یا بالن باشد، هزینه ها متفاوت اند.

دستمزد دریافتی جراح: برای جراحی چاقی، هرکسی ممکن است با تحقیقات انجام شده پزشک خاصی را انتخاب کند. بهترین جراح چاقی در کرج با توجه به تجربه کاری خود و مدرک تحصیلی و میزان معروفیت ممکن است دستمزد بیش تری را طلب کند.

کیفیت ابزار جراحی: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تمام شده جراحی، ابزار و تجهیزات به کار رفته می باشد که در عمل های جراحی چاقی این ابزار گران قیمت می باشند. هر چه قدر کیفیت این ابزار و وسایل بهتر باشد، قیمت تمام شده نیز بالاتر می رود.

هزینه مکان انجام جراحی: با توجه به این که ممکن است بهترین جراح چاقی در کرج با بیمارستان دولتی، خصوصی و یا کلینیک ها برای انجام عمل قرارداد داشته باشد، هزینه خدماتی که بیمارستان در اختیار تیم جراحی و بیمارستان قرار می دهند، متفاوت است. پرداخت این مبلغ بر عهده بیمار است. همچنین برای بستری شدن بعد جراحی انتخاب نوع اتاق نیز در قیمت تاثیرگذار است.

پوشش بیمه: بر خلاف تصورات اکثر افراد که جراحی چاقی را نوعی عمل زیبایی می دانند و با این حساب فکر می کنند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد، باید بگوییم چاقی بیش از حد نوعی بیماری و یا زمینه ساز بیماری های دیگر محسوب می شود و با هدف سلامتی صورت می گیرد. بیمه برای افرادی که شاخص توده بدنی بالای 40 دارند، نصف و یا تمام هزینه جراحی را پرداخت می کند.

توصیه های بهترین جراح چاقی در کرج

توصیه ای که اصولا جراحان بعد انجام عمل به بیماران خود می کنند، جدا از نوع جراحی و رعایت رژیم های غذایی خاص که بحثی تخصصی می باشد و باید با پزشک معالج در مورد آن صحبت شود، در مورد پرهیز از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی، انجام ورزش و پیاده روی و همچنین مصرف ویتامین ها می باشد و لازم است که تمامی نکات به طور کامل رعایت شود.

کلام آخر

برای برخی از افراد به دلیل مشکلات بدنی و یا اضافه وزن بیش از حد، ممکن است گرفتن رژیم و ورزش کردن فایده ای نداشته باشد و سلامتی شان در معرض خطر باشد، در این صورت لازم است با مراجعه به یک جراح چاقی از شر اضافه وزن خود خلاص شوند. روش های مناسب و پیشنهادی جراحان، ممکن است اسلیو معده، بای پس و یا حلقه باشد. ما برای آن دسته از افرادی که در محدوده کرج به دنبال یک جراح خوب می گردند، 10 تا از بهترین جراح چاقی در کرج را در این مقاله معرفی کردیم.

هدف سایت پزشکا ارائه مطالب در زمینه سلامتی و زیبایی می باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان سپاس گزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در پایین این مطلب برای ما ثبت کنید.

3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا