پزشکان

بهترین مرکز لیزر در اسلامشهر【سال 1403 】❤️ + لیست 10 تایی

لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است و در سال های اخیر تقاضا برای لیزر موهای زائد به طور چشمگیری افزایش یافته است ،  لیزر موهای زائد شامل استفاده از فناوری نور است. لیزر با انتشار پالس های انرژی نور به ناحیه خاصی از پوست عمل می کند و ریشه ها و فولیکول های هر مو را از بین می برد. با از بین رفتن ریشه ها و فولیکول ها، موها دیگر نمی توانند رشد کنند و در نتیجه موهای بدن به طور دائم از بین می روند.

بیماران باید تحت یک سری جلسات لیزر درمانی قرار گیرند که هفته ها و ماه ها طول می کشد. این فاصله برای برداشتن فولیکول های مو به صورت جداگانه و دستیابی به حذف دائمی مو ضروری است. به طور کلی، فولیکول‌ های مو سه مرحله رشد را طی می‌ کنند و موهای ناحیه خاصی از بدن هر کدام می‌ توانند در یک زمان خاص در مراحل مختلف باشند. انجام جلسات لیزر درمانی در این بین بسیار مهم است. برای جلوگیری از رشد مجدد فولیکول های مو، لیزر موهای زائد باید در مرحله رشد فعال انجام شود. در ادامه قصد داریم شما را با ۱۰ تا از بهترین مرکز لیزر در اسلامشهر آشنا کنیم با ما همراه باشید .

لیزر موهای زائد چیست؟

همان طور که در بالای مقاله گفته شد لیزر یک پرتو نور است. با این حال، نور خواص فیزیکی خاصی دارد و بسیار پرانرژی است. لیزر در پزشکی و صنعت کاربردهای زیادی دارد. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی های مختلف مانند جراحی چشم (لیزیک) استفاده می شود. لیزر یک علم و یک فناوری است. یعنی بسته به کاربردش ممکن است شامل ویژگی های خاصی باشد و برای انجام یک کار خاص بهینه شود. لیزر موهای زائد دقیقاً برای از بین بردن موهای زائد بدون تأثیر بر سایر قسمت های پوست و بدن طراحی شده است.

برای از بین بردن موهای زائد از لیزرهای مختلفی استفاده می شود. لیزرهای الکساندرایت، Nd: YAG و دایود از جمله پرکاربردترین لیزرها برای رفع موهای زائد هستند. این لیزرها کاربردهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، الکساندرایت برای پوست های روشن موثرتر است و Nd:YAG بیشتر برای پوست های تیره استفاده می شود. این تفاوت عملکردی به دلیل تفاوت در خواص فیزیکی لیزرها مانند فرکانس و طول موج است.

لیزر بر فولیکول ها تأثیر می گذارد. لیزر موهای زائد مظنون به گرم کردن فولیکول های مو و آسیب رساندن به آنها است. فولیکول ها اندام های کوچکی در داخل پوست هستند که موهای بدن را تشکیل می دهند. با آسیب رساندن به فولیکول های مو و فولیکول های مو، رشد مو برای همیشه متوقف می شود. لیزر آسیب انتخابی ایجاد می کند. لازم به ذکر است که گرمای ناشی از لیزر باعث آسیب و از کار افتادن فولیکول می شود، اما این آسیب کاملاً انتخابی است. این بدان معنی است که پوست و بافت های مجاور فولیکول به طور همزمان آسیب نمی بینند. البته گاهی اوقات به دلیل خطای اپراتور پوست آسیب می بیند. لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌ شود .این روش می تواند بین 70 تا 90 درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. به همین دلیل است که از نظر علمی می گوییم لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود نه حذف دائمی موهای زائد. زیرا تنها با یک درمان نمی توانیم صددرصد از شر موهای زائد خلاص شویم. اما آن 70-90 درصدی که حذف شده اند هرگز دوباره رشد نخواهند کرد.

لیزر موهای زائد چیست؟

انواع لیزر موهای زائد

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد که توسط متخصصان مختلف با تشخیص پزشک متخصص برای رفع موهای زائد بدن استفاده می شود. بسته به رنگ مو، نوع پوست، ضخامت مو و ناحیه لیزر موهای زائد، یکی از دستگاه های زیر برای برنامه ریزی جلسات لیزر مو استفاده می شود:

 • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 •  لیزر موهای زائد روبی (یاقوت).
 •  لیزر لیزر پالس بالا
 •  لیزر ND:YAG
 •  لیزر دایود موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد تنها راه از بین بردن موهای زائد است. اگر لیزر به درستی انجام شود، یعنی با استفاده از دستگاه های مناسب و برنامه درمانی، اثرات دائمی و چشمگیری دارد. اما چیزی که باید بدانید این است که لیزر نمی تواند تمام موهای زائد را از بین ببرد و 10 تا 40 درصد موهای زائد ممکن است پس از اتمام دوره درمان باقی بمانند. بنابراین در مجموع اثرات لیزر به شرح زیر است:

 • 60 تا 90 درصد موهای زائد برای همیشه از بین می روند.
 • 10 تا 40 درصد موهای زائد باقی می مانند.
 • هر دو عبارت بالا برای اکثر نامزدها اعمال می شود. عواملی هستند که بر نتایج نهایی لیزر تأثیر می گذارند که کمی پیشتر به آنها خواهیم
 • پرداخت. قبل از آن، اجازه دهید توضیح دهیم که چرا 10-40٪ موهای زائد پس از پایان درمان باقی می مانند.

10 تا از بهترین مرکز لیزر در اسلامشهر را بشناسید !

خطرات و عوارض لیزر

من از عوارض وحشتناک لیزر می ترسم. این عبارت را از زبان برخی از مشتریان و مخاطبان خود می شنویم. مقالات و عکس های زیادی در مورد عوارض وحشتناک لیزر در اینترنت منتشر شده است، اما این عوارض تنها زمانی رخ می دهد که دستگاه لیزر توسط یک فرد غیر متخصص یا در کلینیک ها بدون نظارت پزشک یا با غیر استاندارد استفاده شود. و درمان های ضعیف – لوازم با کیفیت لیزر موهای زائد در صورتی که در شرایط استاندارد انجام شود، هیچ خطر یا عارضه وحشتناکی را به همراه نخواهد داشت. در اینجا لیستی از برخی از خطرات و عوارض لیزر درمانی آورده شده است. باید یک بار دیگر تاکید کنیم که هیچ کدام از اینها شایعه نیست یا به دلیل خطای اپراتور رخ داده است:

 • لیزر سرطان زا نیست. نور لیزر فقط فولیکول های مو را گرم کرده و از بین می برد. تشعشعاتی مانند اشعه ماوراء بنفش یا اشعه ایکس به دلیل انرژی زیاد باعث تشکیل مولکول های سرطان زا مانند رادیکال های آزاد می شود. به همین دلیل است که به این اشعه ها یونیزه کننده می گویند. لیزر یک پرتو نور است و خاصیت یونیزه شدن ندارد. بنابراین سرطان زا نیست.
 • لیزر باعث ناباروری نمی شود. مردان و زنانی که از ناحیه بیکینی با لیزر استفاده می کنند نگران این مشکل هستند. عمق نفوذ لیزر به پوست تنها چند میلی متر است و هرگز به اندام تناسلی شما مانند تخمدان ها یا بیضه ها نمی رسد تا به آنها آسیب برساند.
  لیزر به پرده بکارت آسیب نمی رساند. این شایعه برای دختران جوان بسیار نگران کننده است. اما واقعیت این است که لیزر هرگز به پرده بکارت نزدیک نمی شود.
 • لیزر به چشم آسیب نمی رساند. در طول جلسه لیزر عینک محافظ خاصی به شما داده می شود. همچنین می توان پارچه را برای امنیت بیشتر زیر لیوان قرار داد. ممکن است در طول لیزر درمانی (مخصوصاً زمانی که اپراتور روی صورت شما کار می کند) فلاش های نور را مشاهده کنید. این تیرها به چشم آسیب نمی رساند. اما اگر اپراتور اشتباه کند و لیزر مستقیماً به شبکیه چشم شما برخورد کند، خطر آسیب وجود دارد. اگر بعد از لیزر دچار پارگی، قرمزی و سوزش شدید، حتما برای معاینه بیشتر به چشم پزشک مراجعه کنید.
 • لیزر باعث ایجاد واریس نمی شود. همانطور که گفتیم لیزر فقط چند میلی متر در پوست نفوذ می کند و اصلا به رگ ها و سیاهرگ های پوست نمی رسد تا بخواهد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. لیزر موهای زائد پاها می تواند باعث ایجاد رگ های واریسی شود، اما مطمئناً باعث ایجاد آنها نمی شود.
خطرات و عوارض لیزر

ویژگی بهترین مرکز لیزر در اسلامشهر

در طول متن در مورد ویژگی های بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران و اسلامشهر صحبت کرده ایم. در اینجا می خواهیم این ویژگی ها را خلاصه کنیم:

 • بهترین کلینیک لیزر چندین دستگاه مختلف دارد. تنوع دستگاه به معنای تنوع فناوری لیزر است و این بسیار مهم است زیرا همه را نمی توان با یک نوع لیزر (مثلا لیزر الکساندرایت) درمان کرد. افرادی که پوست تیره تری دارند به لیزر Nd:YAG یا دایود بهتر پاسخ می دهند.
 • بهترین مرکز لیزر توسط پزشک متخصص اداره می شود. نظارت پزشک بر فرآیند لیزر درمانی بسیار مهم است. به همین دلیل است که ما به شدت توصیه می کنیم که از لیزر موهای زائد در آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و اسپا خودداری کنید. ارزیابی رنگ پوست، انتخاب لیزر مناسب با شرایط شما، ارائه تنظیمات مناسب به اپراتور و اقدامات درمانی در صورت بروز عوارض از جمله وظایف مهمی است که پزشک ناظر انجام می دهد.
 • بهترین کلینیک لیزر موهای زائد دارای بهترین اپراتورها می باشد. در صورت وجود دستگاه خوب و پزشک ناظر، مهمترین عامل موفقیت لیزر موهای زائد، اپراتور ماهر و حرفه ای است. هر چه اپراتور دانش و تجربه بیشتری داشته باشد، لیزر درمانی سریعتر و موثرتر بوده و احتمال بروز عوارض لیزر کمتر می شود.
 • بهترین مرکز لیزر دارای قیمت های مناسب; نه کم و نه زیاد. مراقب قیمت های بسیار پایین باشید زیرا به دلیل نوسانات ارز و با توجه به اینکه دستگاه های لیزر دارای قطعات مصرفی زیادی هستند نمی توان قیمت را خیلی کم کرد. مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد. قیمت های بسیار بالا نیز خارج از عرف و غیراخلاقی است. آنها لزوماً به این معنی نیستند که دستگاه بهتری برای شما استفاده می شود یا نتایج بهتری می گیرید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین مرکز لیزر در اسلامشهر همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

4.1/5 - (15 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.
دکمه بازگشت به بالا