سلامتی

بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان آشنا کنیم. افرادی که با دردهای عضلانی درگیر هستند می توانند با مراجعه به فیزیوتراپیست ها دردهای عصبی و التهابات مفصلی و مشکلات حرکتی خود را کاهش دهند. هدف اصلی فیزیوتراپی کاهش درد و کمک به حرکت بهتر می باشد. ما در این مقاله لیستی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

فیزیوتراپی چیست؟

افرادی که در طول زندگی دچار آسیب دیدگی یا بیماری جسمی و حرکتی می شوند و نمی توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند باید به بهترین مرکز فیزیوتراپی جهت درمان مراجعه نمایند. هدف فیزیوتراپی کاهش درد و همچنین کمک به بهبود عملکرد حرکتی می باشد. افراد در هر گروه سنی می توانند به بهترین دکتر فیزیوتراپی مراجعه نمایند. فیزیوتراپی به بهتر شدن حرکت، بهبودی سریع بعد از زایمان، تسکین دردهای عضلانی، پیشگیری از ناتوانی جسمی یا جراحی های سنگین، مدیریت برخی بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، یاد گیری استفاده از واکر و عصا، توانبخشی بعد از سکته مغزی و تصادف و … کمک بسیاری می کند. در صورت ساکن بودن در شهر دیگر می توانید به مقاله بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مراجعه کنید.

فیزیوتراپی چیست؟

ویژگی های بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان

افراد باید سعی کنند به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه نمایند. برخی از ویژگی های بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان عبارتند از:

 • بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان تمام تلاش خود را می‌کند تا برنامه زمانی مناسبی را به بیماران ارائه دهد و بهترین و مناسب ترین زمان را برای افراد با توجه به شرایط زندگی افراد برای آنان مشخص می کنند.
 • بهترین مرکز فیزیوتراپی دارای پزشکان فیزیوتراپیست هایی می باشد که بسیار مجرب و متخصص در حیطه فعالیت خود هستند. فیزیوتراپی باید توسط شخصی انجام شود که دارای علم بسیاری می باشد پس سعی کنید به مرکزی مراجعه نمایید که دارای بهترین و مجرب ترین پزشکان باشد.
 • افرادی که در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان فعالیت دارند باید دارای مدارک بسیار معتبر از موسسات آموزشی معتبری باشند.
 • بهترین مرکز فیزیوتراپی دارای تجهیزات بسیار پیشرفته و مناسبی برای درمان افراد می باشد و تمامی افرادی که در این مراکز مشغول فعالیت هستند دارای برخوردی بسیار مناسب با بیماران می باشند.
 • بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار دارد. بهترین مرکز باید در موقعیتی قرار داشته باشد که تمامی افراد بتوانند دسترسی آسان به آن داشته باشند.

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان را بشناسید!

مرکز فیزیوتراپی ایرانیان

مرکز فیزیوتراپی ایرانیان

مرکز فیزیوتراپی ایرانیان یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان می باشد. این مرکز دارای تیم متخصص و حرفه ای در زمینه سلامتی، درمانی، ورزشی، لاغری و زیبایی می باشد. مرکز فیزیوتراپی ایرانیان دارای تجهیزات بسیار پیشرفته و مناسب برای درمان افراد مراجعه کننده می باشد. خدماتی که در مجموعه فیزیوتراپی ایرانیان انجام می شود با توجه به کیفیت خدمات از قیمت مناسبی برخوردار است. افراد می توانند جهت درمان به مرکز فیزیوتراپی ایرانیان مراجعه نمایند.

خدمات مرکز فیزیوتراپی ایرانیان:

 • فیزیوتراپی بارداری
 • لیزر تراپی
 • بازتوانی ورزشی
 • تمرین درمانی
 • فیزیوتراپی کودکان

آدرس: اصفهان، خیابان استانداری، رو به روی بیمارستان خورشید، جنب کافه لمیز

عوارض فیزیوتراپی

 • یکی از عوارض فیزیوتراپی احساس درد در نواحی بدن می باشد. فیزیوتراپیست ها نیم ساعت قبل از جلسه فیزیوتراپی داروهای مسکن خوراکی را به افراد پیشنهاد می دهند.
 • در فیزیوتراپی به رباط ها و تاندون ها فشار وارد می شود و این امر سبب تورم در برخی از نواحی بدن می شود. درمانگر می تواند از یخ جهت کاهش تورم استفاده کند.
 • درمان فیزیوتراپی با استرس روانی و عاطفی همراه است. درد زیاد و ملاقات های پی در پی می‌تواند سبب تاثیر منفی بر روحیه افراد شود. افراد می توانند مشکلات خود را با اطرافیان در میان بگذارند تا آنان بتوانند به افراد کمک کنند.
 • از دیگر عوارض فیزیوتراپی می توان به فقدان نتیجه‌گیری اشاره کرد. مراجعه به فیزیوتراپی، تضمینی برای بهبودی کامل نیست. فیزیوتراپی را ادامه دهید و با فیزیوتراپیست خود در این باره صحبت کنید.

تعداد جلسات لازم برای فیزیوتراپی

تعداد جلساتی که افراد باید به مرکز فیزیوتراپی برای انجام این روش مراجعه نمایند به مشکلات بیمار، تشخیص پزشک و ارزیابی تیم فیزیوتراپیست بستگی دارد. برخی از آسیب ها خفیف است و 3 تا 5 جلسه برای مراجعه کافی نمی باشد ولی برخی از آسیب ها که متوسط می باشد باید افراد 10 تا 15 جلسه برای درمان آن مراجعه نمایند. همچنین برای آسیب های مزمن و بسیار شدید، بیمار باید سعی کند 20 جلسه برای انجام فیزیوتراپی مراجعه نمایند. افرادی که دارای مشکلاتی مانند سکته مغزی یا بیماری های نورولوژیک هستند شش ماه بعد از ضایعه انجام جلسات فیزیوتراپی برای آنان ضروری است.

روش های درمانی در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان

الکتروتراپی: الکتروتراپی استفاده از دستگاه هایی است که به فرآیند درمان کمک بسیاری می‌کند و سبب درمان التهاب و کاهش درد می شود.

نور درمانی: از این روش برای بهبود فرایند ترمیم در بافت آسیب دیده از لیزر و نور برای سرعت بخشیدن به فرایند ها و ترمیم آن ها استفاده می شود.

منوال تراپی: فیزیوتراپیست در برخی از موارد علاوه بر ابزارهایی که برای درمان استفاده می شود از تکنیک های دستی ماساژ و … استفاده می کند تا بتواند حرکت قدرت و دامنه حرکتی افراد را بهبود ببخشد.

تمرین درمانی: یکی از مهم ترین روش های درمانی در فیزیوتراپی تمرین درمانی می باشد. فیزیوتراپی در این روش با توجه به شرایط هر فرد تمریناتی را برای بهبود دامنه حرکتی، قدرت عضلانی و وضعیت مفاصل آن قسمت از بدن که مورد نظر است طراحی می کند و برای درمان بیمار از این تمرین ها استفاده می کند.

فونوفورزیس: در این روش فیزیوتراپیست از امواج فراصوت استفاده می کند و با کمک امواج، دارو به زیر پوست و بافت وارد می شود. در طی این روش فیزیوتراپیست ژل داروی ضد التهابی مانند دگزامتازون را روی قسمت آسیب دیده بدن فرد می مالد و از دستگاه برای نفوذ بیش تر آن استفاده می کند.

کلام آخر

کسانی که در طول زندگی خود دچار آسیب دیدگی هایی شده اند می توانند با مراجعه به مرکز فیزیوتراپی از روش فیزیوتراپی استفاده کنند. هدف فیزیوتراپی کاهش درد و کمک به بهبود عملکرد حرکتی می باشد. افراد در هر گروه سنی می توانند به مرکز فیزیوتراپی جهت انجام این روش مراجعه کنند. برای انجام این روش باید به بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان مراجعه کنید. اگر ساکن شهر تهران هستید می توانید با مراجعه به مقاله بهترین دکتر فیزیوتراپی در تهران بهترین پزشک را انتخاب نمایید و به ایشان مراجعه کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان آشنا کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا