جراحی بینیجراحی زیباییزیبایی

بهترین جراح بینی در مازندران【سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

رینوپلاستی (RIE-no-plas-tee) جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد. انگیزه رینوپلاستی ممکن است تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین جراح بینی در مازندران آشنا خواهیم کرد.

قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. با جراح خود در مورد اینکه آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است و چه تغییری می تواند ایجاد کند صحبت کنید.

هنگام برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی، جراح سایر ویژگی های صورت شما، پوست روی بینی و آنچه که می خواهید تغییر دهید را در نظر می گیرد. اگر کاندیدای جراحی هستید، جراح شما یک طرح سفارشی برای شما ایجاد خواهد کرد.

اصول عمل بینی

جراحی بینی (که از نظر فنی به آن رینوپلاستی گفته می شود) جراحی روی بینی برای تغییر شکل آن یا بهبود عملکرد آن است.

انواع جراحی بینی عبارتند از:

از بین بردن قوز روی بینی
صاف کردن پل
تغییر شکل نوک بینی
افزایش یا کاهش اندازه سوراخ های بینی
اصلاح بینی بعد از آسیب دیدگی
باز کردن مجاری تنفسی
بزرگ یا کوچکتر کردن بینی

عمل بینی می تواند برای تغییر ظاهر شما توسط بهترین جراح بینی در مازندران یا به دلایل پزشکی انجام شود. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است برای ترمیم مشکل غضروفی که یک سوراخ بینی را از سوراخ دیگر تقسیم می کند، نیاز به جراحی داشته باشند. برخی دیگر ممکن است فقط بخواهند بینی خود را کوچکتر کنند یا شکل آن را تغییر دهند.

مراحل عمل جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی در مازندران شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی
داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. انتخاب ها شامل آرامبخشی داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله 2 – برش
رینوپلاستی یا با استفاده از روش بسته، که در آن برش‌ها در داخل بینی پنهان می‌شوند، یا روش باز، که در آن برشی در کلوملا، نوار باریکی از بافت که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند، ایجاد می‌شود.

از طریق این برش‌ها، پوستی که استخوان‌ها و غضروف‌های بینی را می‌پوشاند به آرامی بالا می‌رود و امکان دسترسی برای تغییر شکل ساختار بینی را فراهم می‌کند.

مرحله 3 – تغییر شکل ساختار بینی
بینی بیش از حد بزرگ ممکن است با برداشتن استخوان یا غضروف کوچک شود. گاهی اوقات جراحی بینی ممکن است نیاز به اضافه کردن پیوند غضروف داشته باشد.

معمولاً از غضروف سپتوم، پارتیشن وسط بینی، برای این منظور استفاده می شود. گاهی اوقات می توان از غضروف گوش یا به ندرت بخشی از غضروف دنده را استفاده کرد.

مرحله 4 – اصلاح سپتوم انحرافی
اگر سپتوم انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و برآمدگی های داخل بینی را کاهش داد تا تنفس بهتر شود.

مرحله 5 – بستن برش
هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه در آمد، پوست و بافت بینی مجدداً تراشیده شده و برش ها بسته می شوند.

ممکن است برش های اضافی در چین های طبیعی سوراخ های بینی برای تغییر اندازه آنها گذاشته شود.

مرحله 6 – نتایج را ببینید
برای چند روز، آتل‌ها و بسته‌بندی گاز ممکن است از بینی که شروع به بهبودی می‌کند حمایت کنند. در مورد نتایج جراحی بینی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10 تا از بهترین جراح بینی در مازندران را بشناسید

دکتر کمال هادی

Dr. Kamal Hadi

دکتر کمال هادی متولد سال ۱۳۳۷ در شهر سنندج است. ایشان فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز است و سپس دوره تخصصی خود را در شهر رشت و در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گذرانده اند.

 خدمات

  • بالا کشیدن خم ابرو و پیشانی
  • برجسته کردن گونه
  • جراحی زیبایی لاله گوش
  • جراح بینی گوشتی
  • جراح بینی استخوانی
  • جراح بینی ترمیمی
  • جراح بینی فانتزی

آدرس: 

تهران، جردن(بلوار نلسون ماندلا)، خیابان آرش غربی (جنب داروخانه حنان) پلاک ۲۴، طبقه ششم، واحد ۱۴

تلفن تماس: 09122274571 – 09351413399

وب سایت: drkamalhadi.ir

زمان مناسب برای جراحی بینی

تا زمانی که بینی به اندازه بزرگسالی خود نرسد، نوجوانان نباید جراحی بینی انجام دهند. این معمولاً در 15 یا 16 سالگی برای دختران و یک سال بعد برای پسران اتفاق می افتد.

تصمیم گیری در مورد عمل بینی

به دنبال جراحي باشيد كه در جراحي پلاستيك بيني با تجربه باشد و به رضايت بيمار شهرت داشته باشد. ما در این مقاله شما را با بهترین جراح بینی در مازندران آشنا کردیم.

بهتر است این روش در یک مرکز معتبر انجام شود. در صورت داشتن عارضه، یک جراح مجرب که با تیمی آموزش دیده کار می کند، می تواند وضعیت را ارزیابی و اصلاح کند.

جلسه ای ترتیب دهید تا در مورد اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید چه چیزی در مورد بینی شما شما را آزار می دهد و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید.

به خاطر داشته باشید که چیزی به نام بینی کامل  و بدون نقص وجود ندارد. با این حال، جراحی می تواند ویژگی های صورت را بهبود بخشد و بر زیبایی منحصر به فرد و طبیعی شما تأکید کند. یک جراح پلاستیک می‌تواند ویژگی‌های صورت را که شما را منحصربه‌فرد می‌کند توصیف کند و به شما بگوید که تغییرات چگونه ظاهر شما را بهبود می‌بخشد

جراح ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت شما را ارزیابی می کند. پس از این ارزیابی، آنها می توانند به شما بگویند که آیا انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر.

جراح همچنین سلامت کلی شما را در نظر می گیرد و باید در مورد خطرات، زمان بهبودی و هزینه های مربوطه با شما صحبت کند.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی که تصمیم گرفتید ادامه دهید، جراح شما باید دقیقاً آنچه را که پیشنهاد می کند انجام دهد.

اگر بیمه درمانی دارید، مطمئن شوید که از قبل با بیمه گر خود صحبت کرده اید تا بدانید چه چیزی تحت پوشش است و باید برای چه چیزی بپردازید. بیمه درمانی معمولاً برای روش هایی که فقط به دلایل زیبایی انجام می شوند، هزینه ای پرداخت نمی کند.

نکات مهم قبل از جراحی بینی

قبل از برنامه ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد عوامل مهمی که تعیین می کند آیا جراحی احتمالاً برای شما خوب عمل می کند صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل:

سابقه پزشکی شما مهمترین سوالی که پزشک از شما می پرسد در مورد انگیزه شما برای جراحی و اهداف شما است. پزشک شما همچنین سوالاتی در مورد سابقه پزشکی شما خواهد پرسید – از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی ها و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است کاندیدای جراحی بینی نباشید.
یک معاینه فیزیکی پزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل، از جمله هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، مانند آزمایش خون، انجام خواهد داد. او همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند.

معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا تعیین کند که چه تغییراتی باید انجام شود و چگونه ویژگی های فیزیکی شما، مانند ضخامت پوست یا استحکام غضروف انتهای بینی، ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تاثیر جراحی بینی بر تنفس شما حیاتی است.

عکس ها شخصی از مطب دکتر شما از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم افزار کامپیوتری برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد چه نوع نتایجی ممکن است. پزشک شما از این عکس‌ها برای ارزیابی‌های قبل و بعد، مرجع در حین جراحی و بررسی‌های طولانی مدت استفاده می‌کند. مهمتر از همه، عکس ها اجازه می دهد تا بحث خاصی در مورد اهداف جراحی وجود داشته باشد.
بحث در مورد انتظارات شما شما و پزشکتان باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. او توضیح خواهد داد که جراحی بینی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد و چه کاری را نمی تواند انجام دهد و چه نتایجی ممکن است داشته باشد. طبیعی است که در مورد ظاهر خود کمی خودآگاه باشید، اما بسیار مهم است که با جراح خود در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی صحبت کنید.

اگر چانه کوچکی دارید، جراح ممکن است با شما در مورد انجام جراحی برای بزرگ کردن چانه صحبت کند. این به این دلیل است که چانه کوچک باعث ایجاد توهم بزرگتر شدن بینی می شود. در این شرایط نیازی به جراحی چانه نیست، اما ممکن است باعث تعادل بهتر نمایه صورت شود

هنگامی که جراحی برنامه ریزی شد، باید ترتیبی دهید که در صورت انجام یک عمل جراحی سرپایی، شخصی شما را به خانه برساند.

در چند روز اول پس از بیهوشی، ممکن است دچار نقص حافظه، کاهش زمان واکنش و اختلال در قضاوت شوید. بنابراین ترتیبی دهید که یکی از اعضای خانواده یا دوستتان یک یا دو شب در کنار شما بماند تا در انجام کارهای مراقبت شخصی در حین بهبودی از جراحی کمک کند.

نکات مهم قبل از جراحی بینی

 تاثیر غذا و داروها در جراحی بینی

به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، سایرین) خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط داروهایی را مصرف کنید که توسط جراح شما تایید یا تجویز شده است. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید. سیگار روند بهبودی پس از جراحی را کند می کند و ممکن است احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد.

کلام آخر 

جراحی بینی دارای یک سری مراحل منظم نیست. هر جراحی منحصر به فرد است و برای آناتومی و اهداف خاص فردی که جراحی می کند سفارشی شده است.

در طول عمل جراحی بینی بسته به اینکه جراحی شما چقدر پیچیده است و جراح شما چه چیزی را ترجیح می دهد، نیاز به بی حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی دارد. قبل از جراحی با بهترین جراح بینی در مازندران صحبت کنید که کدام نوع بیهوشی برای شما مناسب است.

3.7/5 - (12 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا