زیبایینبض بازار

پرفروش ترین خط چشم های زیر 39 هزار تومان【سال1403】❤️

از مهم ترین قسمت های آرایش چشم استفاده از خط چشم است که ممکن است تمامی خانم ها نحوه صحیح خط چشم کشیدن را ندانند و یا اینکه نمی دانند در چه مواقعی می توان از خط چشم استفاده کرد و یا از چه ریمل هایی برای خط چشم ها استفاده کرد. ما در ادامه این مقاله شما را با خط چشم ها و نحوه استفاده صحیح از آنها آشنا خواهیم کرد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/cd7fc709-ce45-4b9e-ac4d-996c724adcd6″ ]

چه نوع خط چشمی مناسب چشمان ما است ؟

در مرحل اول که قصد دارید خط چشم بکشید باید حتما نوع و فرم چشم هایتان را تشخیص دهید و بعد خط چشم را متناسب با چشمانتان بکشید اما در برخی افراد ممکن است که فرم چشمشان را ندانند به همین دلیل ما در ادامه این مقاله شما را انواع خط چشم های مناسب چشمتان آشنا کنیم.

اگر چشمانی درست دارید: مناسب ترین نوع خط چشم برای چشمان درشت خط های پهن می باشد و چشمان آن ها را زیبا تر نشان می دهد. پس اگر چشمانی درشت دارید خط چشم شما اگر پهن باشد باعث زیبایی بسیار چشمان شما می شود.

اگر چشمانی کوچک و ریز دارید : اکثر خانم هایی که چشمانی ریز دارند فکر می کنند باید آرایش چشمان آن ها غلیظ و خطی پهن باشد در صورتی که این کار نتیجه بر عکس می دهد و چشمان آن ها را ریز تر از حد معمول نشان می دهد خط چشم مناسب برای چشمان آن ها یک خط نازکی است که دنباله داشته باشد.

اگر چشمانی گود رفته دارید : چشمانی که گود رفته باشند باید خطی که پشت پلک آن ها کشیده می شود بسیار نازک باشد تا زیبایی چشمان آن ها را بیشتر کند.

اگر چشمانی گرد دارید : کسانی که چشمانی گرد دارند و گردی چشم آن ها خیلی به چشم می آید ، هدف این افراد باید کشیده تر نشان دادن چشمان آن ها باشد و برای این کار باید یک خط چشمی کشید که ابتدای آن در داخل چشم نازک و هر چه به انتهای چشم می رسد پهن تر شود.

اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید : خط چشم مناسب برای چشمانی که از حدقه بیرون زده باشند مانند چشمان درشت یک تاتوی پهن است.

اگر چشمانی چشم های پیف دار دارید : چشم هایی که پشت پلک آن ها پف دارد و یا به بیان دیگر چشمان آن ها همیشه حالت خوابالو دارند و خط چشم مناسب برای چشمان آن ها خطی پهن است که به چشم بیاید.

چه نوع خط چشمی مناسب چشمان ما است ؟

از چه رنگ خط چشم استفاده کنیم؟

شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که فکر کنید تنها خط چشم مشکی در بازار ها موجود دارد که این باور اشتباه است چرا که تنوع رنگی خط چشم بسیار است به همین دلیل باید بدانیم که از چه رنگ و چه ترکیبی می توانیم استفاده کنیم برای مثال زمانی که رنگ چشم شما قهوه ای است در انتخاب رنگ خط چشم می توانید آزادانه عمل کنید چرا که این رنگ با تمامی رنگ های خط چشم مناسب و جذاب است .

اما اگر رنگ چشم شما آبی باشد می توانید از رنگ هایی مانند قهوه ای برنز و خاکستری و بنفش و یا آبی تیره استفاده نمایید. اما اگر چشم های شما به رنگ سبز و فندقی است می توانید از خط چشم هایی به رنگ بنفش و قهوه ای استفاده نمایید. علاوه بر اینها اگر چشم هایی فندوقی دارید می توانید از خط چشم طلایی استفاده کنید. و در آخر مرحله آخر اگر چشمانی زغالی و مشکی دارید هم می توانید از رنگ نقره ای استفاده کنید اما استفاده از رنگ های دیگر هم مانعی ندارد.

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/cd7fc709-ce45-4b9e-ac4d-996c724adcd6″ ]

چند نوع خط چشم وجود دارد ؟

امروزه انواع مختلفی خط چشم در بازار موجود است که انواع مختلفی دارند که تمامی افراد باید با توجه به نیاز و سلیقه خود متیوانند بهترین نوع خط چشم را انتخاب کنند که این خط چشم ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

خط چشم مایع : این مدل یکی از دقیق ترین و زیباترین مدل هاست که کشیدن آن نیاز به دقت و تمرکز بسیار بالایی دارد و همچنین زیبا و دقیق کشیدن آن نیاز به تمرین زیادی دارد پس اگر از قبل تمرین نداشته و یا تمرکز بالایی ندارید بهتر است سراغ این مدل ها نروید و هر زمان در کشیدن آن ماهر شدید از آن استفاده کنید. خط چشم مایع خود به دو نوع است ماژیکی و مویی که لازم به ذکر است نوع ماژیکی آن بسیار راحت تر از نوع مویی آن است و کشیدن خط چشم با مدل ماژیکی خیلی زیبا تر و دقیق تر می باشد.

خط چشم کیکی : این نوع خط چشم به اندازه خط چشم مایع مرطوب نیست. این خط چشم مانند سایه سفت و خشک است و قبل از استفاده از آن باید قلم موی آن را کمی مرطوب کرد. افرادی که مهارت کافی در کشیدن خط چشم دارند این مدل را ترجیح می دهند و می توانند نازکی و یا ضخامت خط چشم را به راحتی می توان کنترل کنند.

خط چشم مدادی : این نوع خط چشم یکی از آسان ترین مدل ها است که امروزه اکثر خانم ها به دلیل راحت بودن آن برای کشیدن خط پشت چشمها از یک مداد نرم استفاده میکنند یکی دیگر از مزیت های این نوع خط چشم پاک شدن راحت و سریع آن است که به راحتی با یک دستمال مرطوب پاک می شود و برای بانوانی که نمی خواهند آرایش طولانی مدت داشته باشد مناسب است.

خط چشم کرمی :  این خط چشم ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم های مایع دارد اما به اندازه خط چشم های مایع مرغوب نیستند. این خط چشم اطراف چشم پخش نمی شود و معمولا ضدآب هستند و برای پاک کردن آن حتما باید از محلول پاک کننده آرایشی استفاده کنید. از مهم ترین مزایای آن ترکیب شدن با دیگر آرایش ها است و کاربرد راحت تر و تمیز تری نسبت به دیگر خط چشم ها دارد و از معایب آن برای افرادی که دارای پوست خشک  هستند مناسب نمی باشد.

چند نوع خط چشم وجود دارد ؟

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/cd7fc709-ce45-4b9e-ac4d-996c724adcd6″ ]

تاریخچه پیدایش خط چشم ها

خط چشم ها برای اولین بار در مصر باستان و بین النهرین برای سیاه کردن اطراف چشم استفاده شده است. در اوایل دهه 80 میلادی مصریان و بین النهرینی ها از لوازم آرایش مانند خط چشم نه تنها برای زیبایی استفاده می کردند بلکه هدف اصلی آن ها پوشانندگی پوست صورت در مقابل نور خورشید در محیط های کویری و بیابانی بوده است.

آن ها اعتقاد داشتند که سیاه کردن دور چشم آن ها را از چشم بد دور می کند. آن ها برای ساخت خط چشم از موادی مانند سنگ معدن مس و سنگ سرمه استفاده می کردند. در دهه 1960 طراح معروف ماری کوانت (Mary Quant) از خط چشم مایع جهت کشیدن خط ضخیم به رنگ سفید و سیاه برای اطراف چشم استفاده کرد که در آن زمان کاری جدید و جذاب محسوب می شد.

در دهه های 60 و 70 میلادی شاهد پیدایش لوازم آرایشی جدیدی مانند خط چشم سایه چشم و ریمل بوده ایم که آن ها در نوع خود بی نظیر بوده اند. اما اگر از دید کلی بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم از عصر برنز که حدود ۵۰۰۰ سال پیش را شامل می‌شود مردم از چیزی شبیه به سرمه که ترکیبی از جنس سرب بود برای آرایش چشمان خود استفاده می ‌کرده ‌اند و در مصر باستان نیز استفاده از خط چشم‌های ضخیم رایج بوده است.

خط چشم از چه چیز هایی ساخته شده است؟

اگر بخواهیم از دید کلی به این محصول نگاه کنیم باید گفت که آن ها انواع مختلفی دارند و می ‌توانند مدادی و مایع یا کرمی و ژلی باشند خوشبختانه امروزه از مواد سمی مثل سرب در ترکیب در این محصولات استفاده نمی ‌شود اما مثل همه لوازم آرایشی ها می‌ تواند فرمول و ترکیب متفاوت و متنوعی داشته باشد اما از هر نوع و مارکی که استفاده کنید سه فاکتور اصلی در ترکیب آن ثابت و ضروری خواهد بود این سه ترکیب عبارتند از ماده ورقه کننده، ماده غلیظ کننده و رنگدانه.

ماده ورقه کننده این وظیفه را دارد که ترکیبات آن را به صورت یک ورقه نازک روی پوست شما شکل دهد و کشیدن آن را آسان‌ تر کند. ترکیب بعدی که غلیظ کننده نام دارد شامل موادی است که بافت و حجم خط چشم را شکل می‌ دهند و آن را از یک جوهر رنگی معمولی متمایز می ‌کند. این مواد شامل موم ، صمغ و ژل‌ های مختلفی است که از منابع طبیعی به دست می ‌آیند که بهترین آنها ‌حاوی موم ژاپنی هستند که از نوع درخت به نام درخت موم که در ژاپن می‌ روید به دست می ‌آیند. آخرین گزینه رنگدانه است که رنگ خط چشم را شکل می ‌دهد و برای رنگ مشکی و قهوه ‌ای معمولا از اکسید های آهن و برای رنگ ‌های روشن ‌تر مثل سفید از دی اکسید تیتانیوم استفاده می ‌شود.

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/cd7fc709-ce45-4b9e-ac4d-996c724adcd6″ ]

خط چشم از چه چیز هایی ساخته شده است؟

چگونه از خط چشم استفاده کنیم؟

استفاده از خط های کوتاه بهتر است از کشیدن یک خط سخت است که به چشم ها آسیب می رساند. با یک دست پلکتان را محکم نگه داشته و با دست دیگر به آسانی شروع به کشیدن خط کنید. از وسط پلک چشمتان به سمت گوشه های بیرون است. برای ایجاد یک خط چشم با دوام و بلند مداد را در سراسر چشم حرکت داده و به پلک بچسبانید.

اگر تصمیم به استفاده از خط چشم درونی دارید از مداد یا مداد مومی استفاده نکنید چون باعث تحریک چشم و عفونت به وسیله میکروب های موجود در دستان می شود برای این نوع خط چشم بهتر است از خط چشم های مایع استفاده کنید. به چشم های گربه نگاه کنید خط چشم های آنها کمی از چشمش به سمت بیرون کشیده و به طرف بالا تغییر جهت داده. این نوع خط چشم نسبت به خط چشم مایع نسبت به خط مایع کمتر چشم گیر است و بیشتر مناسب استفاده در روز است. در ادامه این مقاله علاوه بر این ها با چند نحوه دیگر خط چشم کشیدن آشنا می شویم.

 • اگر چشمان شما خیلی پهن هستند خط چشمتان را از گوشه داخلی پلک شروع کرده و از ریمل برای مژه ها استفاده کنید.
 • اگر چشمان شما نسبت به هم بسته هستند خط چشمتان را از گوشه داخلی شروع کنید و آن را به سمت گوشه های بیرونی چشمتان ادامه دهید.
 • در چشم های پیر قسمت بیرونی چشم ضخیم تر به نظر می رسد و برای کشیدن خط چشم از برس یا اسفنج استفاده کنید.
 • اگر چشمتان گود است مژه ها خود را بسته نگه داشته و در صورت ممکن خط نازک بکشید.
 • چشم های پژمرده برای این که صاف به نظر برسد باید از خط چشم اوریب استفاده کنید.
 • اگر شما چشم های بادامی و مناسب دارید که به چهره تان می آید باید در کشیدن خط چشم مهارت زیادی داشته باشید تا خنده دار به نظر نرسید.
 • چشمان کوچک زمانی بزرگ به نظر می رسد که خط چشم راکمی به سمت بیرون چشم ادامه دهید.
 • اگر شما چشم های برآمده یا پف کرده دارید از خط چشم های درونی استفاده کنید چون در غیر این صورت خط چشم زیر چشم به نظر می آید و چشم برامدگی بیشتری پیدا می کند.
 • برای چشمان گرد خط چشم ها را مقداری از پلک ها به سمت بیرون ادامه دهید.
 • خط چشم را حتما بر روی خط مژه ها برپشت پلک بکشید تا فرم و حالت چشم ها حفظ شود و چشم ها بزرگتر به نظر برسد.

مزایا و معایب استفاده از خط چشم

مزایا :

 • مناسب برای خط چشم نازک و نوک تیز
 • مات هستند
 • به راحتی پاک می شوند
 • ماندگاری فوق العاده
 • به اندازه خط چشم مایع مرطوب نیست
 • مناسب برای آرایش دودی
 • استفاده آسان
 • عالی برای آرایش دودی
 • کنترل آسان در دست
 • مناسب برای خط چشم های پهن

مزایا و معایب استفاده از خط چشم

معایب : 

 • زمان و دقت زیادی برای کشیدن لازم دارند
 • برای خشک شدن زمان می خواهد
 • ماندگاری این خط چشم ها بسیار بالاست.
 • گاهی برای پاک کردن آن حتماً نیاز به شیرپاک کن خواهید داشت.
 • حتما باید قلم مو داشته باشید
 • گاهی روی پوست پخش می شود
 • خشک شدن ژله ی آن بعد از مدت کوتاه
 • حتما باید قلم مو داشته باشید
 • دقت بالایی لازم است خیلی زود کم رنگ می شود
 • احتمال کثیف شدن اطراف چشم
 • باید چند لایه بزید
 • به سختی پاک می شود

[maxbutton id=”2″ url=”[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/cd7fc709-ce45-4b9e-ac4d-996c724adcd6″ ]

کلام اخر

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا