زیبایینبض بازار

پر فروش ترین رژلب جامد زیر 60 هزار تومان【سال1403】❤️

همانطور که می دانیم بسیاری از خانم در آرایش صورتشان علاقه شدیدی به این دارند که از رژلب های زیبا استفاده کنند و با استفاده از آن زیبایی لب هایشان را دو چندان کنند اما متاسفانه برخی از افراد هنگامی که آرایش می کنند هم روی چشم هایشان آرایش غلیظ انجام می دهند و هم لب هایشان را که این یک باور اشتباه است چرا که در آرایش باید بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید یا چشم ها یا لب ها ، حالا ما در ادامه این مقاله شما را با رژل های جامد و نحوه صحیح استفاده از آنها آشنا خواهیم کرد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ab71d374-a865-4532-9737-dc50559f08e3″ ]

کدام رژلب مناسب پوست ما است؟

برای بسیاری از خانم ها این اتفاق افتاده است که بعد از چند بار استفاده از رز لب این را احساس کردند که رژ لب مناسب پوست و صورت آن ها نیست. برای اینکه بخواهیم بهترین انتخاب را داشته باشیم و از این اتفاق ها جلوگیری کنیم بهتر است که قبل از خرید رنگ یا تناژ پوستتان را بشناسید تا بتوانید به راحتی رژ لب خریداری کنید.

برای شناخت پوست بهتر است توجه کمی به رنگ کرم پودر یا کرم ضد افتاب داشته باشیم اما در برخی مواقع ممکن است که باز هم با توجه به نوع رنگ کرم پودرتان بهترین محصول را خریداری نکنید به همین دلیل بهتر است در این مرحله با توجه به رگ های مچ دست نوع پوستتان را تشخیص دهید تا بتوانید رنگ تناژ پوستتان را بشناسید تا بتوانید همراه با آن رژلبی مناسب را خریداری کنید.

رژ لب برای پوست های تناژ خنثی : یکی از ویژگی های مهم این تناژ این است که با تمامی رژ لب ها جور هستند و می توان به راحتی از هر رنگی استفاده کنید. برای مثال متیوانید هم رنگ های جیغ و هم رنگ های ملایم استفاده کنید. برای اینکه چهره زیبا و دلنشین داشته باشید بهتر است که از رنگ ها ملایم استفاده کنید.

رژ لب برای پوست های تناژ سرد : اگر شما پوستی با تناژ سرد دارید بهتر است از محصولی استفاده کنید که ان هم از تناژ رنگ های سرد باشد که این رنگ ها را می توان شامل رنگ های قرمز آبی فام ، صورتی سرخابی یا رنگ های بنفش نام برد چرا که این رنگ های گفته شده هماهنگی خاصی با نوع پوست شما خواهند داست.

اگر شما پوست روشن با تناز سرد دارید بهتر است که از رنگ های قرمز تمشکی و زرشکی بیشتر استفاده کنید و اما ممکن است که این مورد بر عکس باشد و شما دارای پوست تیره باشید که در چنین مواقعی بهتر است از رنگ هایی که طیف قرمز جیغ یا شرابی دارند استفاده کنید و در آخر کسانی که پوست متوسط یا گندمی دارند از صورتی کمرنگ یا قهوه ای کمرنگ می توانند به راحتی استفاده کنند.

رژ لب برای پوست های تناژ گرم : اگر شما پوستی با تناژ گرم دارید بهتر است از رژ لبی استفاده کنید که ان هم از تناژ رنگ های گرم باشد که این رنگ ها را می توان شامل رنگ هلویی ، مرجانی و قرمز روشن ، نارنجی و قهوه ای هم بهترین رنگ برای پوستان است. اگر شما پوست روشن با تناز گرم دارید بهتر است که از رنگ های صورتی کرم رنگ و هلویی کم رنگ بیشتر استفاده کنید و اما ممکن است که این مورد بر عکس باشد و شما دارای پوست تیره باشید که در چنین مواقعی بهتر است از رنگ هایی که طیف مسی و بنفش و کاراملی دارند استفاده کنید و در آخر کسانی که پوست متوسط یا گندمی دارند از رنگ قرمز گیلاسی ، قرمز رنگ و مرجانی و قرمز نارنجی می توانند به راحتی استفاده کنند.

اما علاوه بر انتخاب رژ لب بر اساس رنگ پوست معیار های بسیار مهم دیگری هم وجود دارد که باید تمامی آن ها را رعایت و کرد . بهتر است هنگام خرید زمان مناسبی را برای اینکار بگذارید تا بتوانید بهترین کار را انجام دهید. انتخاب محصول مورد نظر نکات بسیاری دارد که در ادامه آن ها بررسی خواهیم کرد.

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ مو : بهتر است خانم هایی که مو های تیره و پوست روشن دارند از رنگ های آلبالویی و آلویی و قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن استفاده کنند و خانم‌ هایی که مو های بلوند و پوست روشن دارند بهتر است از رنگ ‌های قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن و صورتی کثیف و صورتی مایل به بنفش استفاده کنند. علاوه بر این کسانی هستند که مو های تیره و پوست تیره دارند که می توانند از رنگ ‌های برنز قرمز مایل به قهوه ‌ای و خاکی و بژ طلایی استفاده کنند و خانم ‌هایی با مو های بلوند و پوست تیره بهتر است از رنگ ‌های صورتی سالمونی و صورتی گرم و خاکی و کاراملی استفاده کنند.

کدام رژلب مناسب پوست ما است؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ab71d374-a865-4532-9737-dc50559f08e3″ ]

انتخاب رژ لب بر اساس لباس : اگر می ‌خواهید در مراسمی شرکت کنید که بین رژ لبتان و لباستان هماهنگی ایجاد شود بهتر است به ترکیب رنگی‌ هایی که در لباستان استفاده شده دقت کنید برای لبا‌س ‌های گرم از رنگ روشن و برای لباس‌ های سرد از رژ لب تیره استفاده کنید. هنگامی که برای خرید به فروشگاه مراجعه و رژ لب خود را انتخاب و خریداری می‌ کنید و سپس برای رفتن به مهمانی متوجه می ‌شوید که این رژ لب به لب‌ هایتان نمی ‌آید یک راه‌ حل برای این مشکل وجود دارد ابتدا بر روی لب ‌هایتان کمی کانسیلر یا کرم‌پ ودر بزنید تا رنگ لب‌ هایتان با رنگ پوستتان یک دست شود و سپس رژ را به لب‌ هایتان بزنید خواهید دید که رنگ لب‌ هایتان دقیقا مشابه رنگی شده است که خریداری کرده‌اید.

انتخاب رژ لب بر اساس رنگ چشم : بهتر است خانم ‌هایی که چشم قهوه‌ ایی دارند از رنگ ‌های صورتی روشن و قهوه‌ ایی و قرمز روشن می ‌توانند برای رژ لب استفاده کنند و کسانی که چشم های آبی دارند بهتر است از رنگ ‌های قرمز مایل به نارنجی و رنگ ‌های آلبالویی برای رژ لب استفاده کنند. و در کنار این ها کسانی که چشم های سبز دارند بهتر است از رنگ ‌های صورتی و قرمز مایل به قهوه ‌ایی استفاده کنند و در آخر خانم‌ هایی چشمان طوسی دارند بهتر است از رنگ‌ های آلبالویی و رنگ ‌های خنثی برای رژ لب استفاده کنند.

انتخاب رژ لب بر اساس فرم لب ها : خانم ‌هایی که لب بالایی بزرگی دارند بهتر است لب پایینی را از رنگ روشن و لب بالایی را از رنگ تیره ‌تر استفاده کنند و خانم ‌هایی که لب پایین بزرگ ‌تری دارند بهتر است مقداری رنگ روشن را به وسط لب بالایی بزنند تا پرتر نشان داده شد سپس از رژ لب دلخواه به لب بالا و پایین بزنند. کسانی که لب‌ های نا متقارن دارند بهتر است از خط لبی که هم ‌رنگ رژ لبشان است استفاده کنند و در آخر خانم‌ هایی که لب‌ های باریکی دارند بهتر است از رنگ‌ های روشن و مات و خانم ‌هایی که لب ‌های بزرگی دارند بهتر از رنگ های تیره‌ تر و براق استفاده کنند.

 

چگونه رژلب های بدون سرب را بشناسیم؟

قبل از اینکه بخواهیم رژلب های بدون سرب را بشناسیم باید بدانیم که سرب رژلب چیست و چگونه به وجود می آید.اگر بخواهیم بدانیم که سب رژلب چیست باید نگاه کلی به آنها بندازیم که برخی کمپین‌ های سلامتی برخلاف FDA معتقدند وجود سرب در رژلب و سایر لوازم آرایشی موضعی هر چند در حد ناچیز اتفاق نگران ‌کننده‌ ای است.

چرا که مواجهه‌ های مکرر با همین مقدار نا چیز از مواد شیمیایی سمی به دلیل احتمال انباشتگی در بدن می ‌تواند در طولانی‌ مدت زیان ‌آور باشد. حتما می ‌پرسید که پس چرا تولید کنندگان لوازم آرایشی برای پایان ‌دادن به این مناقشه قید استفاده از سرب را نمی ‌زنند؟ راستش هنوز فناوری لازم برای حذف کامل سرب از رنگ ‌دانه‌ های مورد استفاده در رژ لب وجود ندارد. در حال حاضر مراجع نظارتی بیشتر در تلاش ‌اند که با اعمال محدودیت ‌های سخت ‌گیرانه کاری کنند میزان سرب در لوازم آرایشی از حد به ‌قول خودشان ایمن بالاتر نرود.

بسیاری از رژلب ‌ها ، خصوصا کد های طیف قرمز ، در صورت حذف رنگ ‌دانه ‌های آرایشی حاوی سرب قابل ‌تولید نخواهند بود. به همین دلیل است که برند های فاقد سرب طیف رنگی محدود تری دارند. معمولا میزان سرب هر رژ لب با توجه به برند ها متفاوت است که ممکن است رنگ دانه هایی که در ساخت رژلب استفاده می شوند حاوی سرب باشند که این امر تنها مربوط به رژلب های مارک متفرقه و غیر استاندار نیست بلکه تمامی برند ها و مارک ها این مشکل را دارند تنها با این تفاوت که برند های معتبر از رنگ دانه های مجاز در ساختار رژ لب ها استفاده می کنند.

معمولا که رژ لب هایی که ماندگاری بیشتری دارند از سرب بیشتری برخوردار هستند به همین دلیل اگر رژ لبتان مدت زیادی رو لبتان می ماند از این موضوع خوشحال نباشید چرا که این امر نشان دهنده سرب بسیار در رژ لب شما است معمولا رژ لب هایی که سرب دارند به شرح زیر هستند:

  • بیشترین امکان ابتلا به سرطان را دارند.
  • بعد از آزمایشات صورت گرفته مشخص شد که رژ لب Y.S.L حاوی بالاترین میزان سرب هستند.
  • مراقب باشید که هر چقدر سرب بیشتری داشته باشند ماندگاری طولانی تری نیز دارند.
  • اگر رژ لب شما مدت طولانی روی لبتان میماند‌ بخاطر مقدار بالای سرب آن می ‌باشد.

انواع رژلب ها را بشناسیم

رژ لب های بهداشتی : رژ لب را همیشه از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر بخرید. رژ لبی که به شما می دهند باید وکیوم شده باشد. بعد از استفاده از نمونه ها (تستر) روی دست ، به سرعت دستتان را بشویید. گاهی فروشنده ها با مشاهده تردید مشتری در انتخاب رنگ رژ به او پیشنهاد می دهند که تستر را روی لبش امتحان کند اما به هیچ وجه این کار را نکنید زیرا غیر بهداشتی است و می تواند آلودگی های زیادی را وارد بدن شما کند. ممکن است در صورت ابتلای مشتری قبلی به تبخال ، حتی در مرحله ابتدایی این ویروس به شما هم منتقل شود و ممکن است که رژ لب بدون سرب نباشد.

رژلب و مسمومیت ها : یکی از جنجالی ترین بحث ها درباره رژ لب ، وجود سرب در این محصول آرایشی است. تا به حال بحث های متعددی در مورد وجود ترکیب های این فلز سمی در رژ لب مطرح شده است. گروهی معتقدند این ماده که در بعضی رژ لب ها مورد استفاده قرار می گیرد ، باعث ابتلا به سرطان در خانم ها می شود اما آنها نمی توانند برای اثبات این ادعا مدارک علمی واضحی و روشن بیاورند.

گروهی دیگر هم می گویند این فقط یک شایعه بی اساس است و سرب کمی به کار رفته در رژ لب نمی تواند باعث ابتلا به سرطان خانم ها شود. جالب است بدانید که سازمان غذا و داروی آمریکا هم تا به حال هیچ گزارشی در مورد رژ لب هایی که سرب در ساخت آنها به کار رفته ، منتشر نکرده است و در این مورد هیچ محدودیتی وجود ندارد.

رژ لب مایع : بعضی خانم ها از رژ لب مایع استفاده می کنند چون معتقدند کاربری آسان تری دارد و نمای بهتری در مقایسه با رژ های معمولی به چهره می دهد. البته در انتخاب این نوع رژ ها حتما دقت کنید زیرا رنگ های بسیار روشن یا بسیار تیره ممکن است نمای ناخوشایندی در چهره شما ایجاد کند. خانم هایی که می خواهند با یک بار استفاده از رژ تا مدت زمان طولانی نیاز به تجدید آرایش نداشته باشند ، باید از رژ های مایع استفاده کنند.
به یاد داشته باشید برای استفاده از رژ های مایع بهتر است از قلم موی ویژه این کار استفاده کنید. در ضمن برای جلوگیری از رنگی شدن دندان ها بهتر است هنگام استفاده از رژ ، یک انگشت خود را به دهان فرو ببرید و بعد از آن به راحتی از رژ لب استفاده کنید تا فاصله دندان ها با لب کاملا حفظ شود.
[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ab71d374-a865-4532-9737-dc50559f08e3″ ]

انواع رژلب ها را بشناسیم

رژ لب جامد : رژ لب جامد ، شکل صلی و ذاتی رژ لب است. رژ لب جامد به اندازه ای محبوبیت و کاربرد دارد که حتی بعد از معرفی رژ لب مایع نیز هرگز از فروش و طرفداران آن کم نشد. شاید بزرگ ترین مشکل رژ لب جامد این باشد که استفاده از آن را باید هر چند ساعت یک بار تجدید کرد. به همین علت است که حتی در میهمانی ها و خارج از منزل رژ لب جامد عضو جدا نشدنی از کیف وسایل آرایشی خانم ها است. اما خانم ها این مورد را هرگز به عنوان یک مشکل نپذیرفته اند و کاملا به آن عادت کرده و کنار آمده اند. که این رژ لب ها انواع مختلفی از جمله

  • رژ لب جامد معمولی
  • رژلب جامد پیچی
  • رژلب جامد مدادی
  • رژلب جامد کاسه ای
  • رژلب جامد پالتی

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ab71d374-a865-4532-9737-dc50559f08e3″ ]

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا