زیبایی

انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی【سال 1403】❤️

امروز قصد داریم شما را با انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی آشنا کنیم. لیفت ابرو یکی از پرطرفدار ترین عمل بین افراد می باشد. لیفت ابرو ابروهایی مرتب، کشیده و پهن را به صورت افراد هدیه می دهد و سبب جوان‌تر و شاداب تر شدن صورت افراد می شود. افراد باید سعی کنند برای انجام لیفت ابرو به بهترین کلینیک زیبایی و بهترین دکتر لیفت ابرو مراجعه نمایند. ما در این مقاله انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی را در اختیار شما قرار داده ایم پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

لیفت ابرو چیست؟

یکی از جدید ترین روش ها برای شادابی و زیبایی چهره لیفت ابرو می باشد که دارای طرفداران بسیاری است. لیفت ابرو سبب کشیدن ابرو به سمت بالا می شود و انجام آن در سنین بالا بر زیبایی صورت تاثیر بسیاری می گذارد. لیفت ابرو سبب خوش فرم شدن ابروها و رفع افتادگی ابروها و پلک ها می شود و همچنین با انجام این کار چین و چروک های زیر ابرو افراد بر طرف خواهد شد. در روش لیفت ابرو چشم ها درشت تر به نظر می رسند و حالت خسته چشم ها از بین می رود. روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که از روش های آن می‌توان به روش‌های جراحی و بدون جراحی اشاره کرد.

لیفت ابرو به روش جراحی

در روش جراحی افتادگی قسمت بالایی صورت برطرف می شود و ابروها بالاتر می روند. با انجام لیفت ابرو به روش جراحی ابروهای افتاده به حالت اولیه خود بر می گردند و چین و چروک های پیشانی از بین می روند. در این روش پزشک برش هایی را در خط مو ایجاد می کند تا جای زخم قابل مشاهده نباشد. بهبودی بعد از عمل جراحی کمی زمان می برد. در این مدت افراد باید تمامی توصیه های پزشک را رعایت نمایند تا به نتیجه مطلوبی دست یابند.

لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو بدون جراحی روش غیرتهاجمی برای افراد می باشد. لیفت ابرو بدون جراحی شامل فیلرهای پوستی، استفاده از فناوری لیزر و بوتاکس می باشد. با استفاده از این روش افراد بدون نیاز به هزینه زیاد یا زمان بهبودی طولانی می توانند به نتایج بسیار مطلوبی دست یابند. افرادی که مشکلات سلامتی دارند و نمی توانند جراحی کنند می توانند از این روش استفاده نمایند. درمان هایی مانند بوتاکس و تزریق ژل و فیلر دارای طرفداران بسیاری می باشد.

لیفت ابرو به روش طبیعی

علاوه بر لیفت ابرو به روش جراحی و روش های غیر جراحی روش های طبیعی نیز برای انجام لیفت ابرو وجود دارند. این روش ها شامل ماساژ، روغن تراپی، تمرینات ورزشی و آموزش حرکات صورت می باشد.

 لیفت ابرو چیست؟

روش های لیفت ابرو بدون جراحی

تزریق ژل: یکی از روش های لیفت ابرو بدون جراحی تزریق ژل می باشد. با استفاده از تزریق ژل افراد می توانند ابروهای خود را بالا بکشند و به آن فرم دهند و استخوان ها و بافت نرم تحلیل رفته را اصلاح کنند. با افزایش سن در فرم و خط ابرو ها تغییرات ایجاد می شود که با تزریق ژل و چربی این تغییرات می توانند اصلاح شوند. با تزریق ژل ابرو های افراد کشیده می شود. برای استفاده از تزریق ژل باید سعی کنید این عمل را سالی یک بار مجدد انجام دهید.

تزریق بوتاکس: در روش تزریق بوتاکس بخش هایی توسط پزشک مشخص می‌شوند و با استفاده از کرم های بی حسی موضعی این محل ها بی حس می شوند. در مرحله بعد از بی حسی بوتاکس از قسمت های بی حس شده تزریق می شود. بوتاکس سبب فلج شدن آن قسمت ها و بر طرف شدن چین و چروک ها در آن محل می شود. روش لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق بوتاکس چند دقیقه طول می کشد و مدت سه تا پنج ماه ماندگاری دارد. تزریق بوتاکس دارای دوره نقاهت نمی باشد و افراد می توانند بعد از انجام این روش به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند. با مراجعه به بهترین دکتر تزریق بوتاکس می توانید از این روش استفاده کنید.

لیفت ابرو با نخ: یکی از روش های بدون جراحی لیفت ابرو، لیفت با نخ می باشد. لیفت ابرو با نخ طوری است که پزشک در ابرو برش هایی به قطر 3 و 4 سانتی متر ایجاد می کند و با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده کلاژن در اطراف پوست ابرو را تحریک می کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی صورت می گیرد و حداکثر یک ساعت زمان می برد. روش لیفت ابرو با نخ در سایر قسمت های صورت هم استفاده می شود. لیفت ابرو با نخ دائمی نیست و بعد از 18 ماه تجزیه می شود و باید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران برای ترمیم آن مراجعه نمایید.

لیفت ابرو با هایفوتراپی: هایفوتراپی یکی از روش هایی است که برای لیفت ابرو استفاده می شود. در این روش با استفاده از لیزر از انواع روش های لیفت ابرو بدون جراحی، غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی استفاده می شود. در این روش تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. در روش هایفوتراپی با حرارت دادن و گرم کردن ماهیچه های اطراف ابرو این ماهیچه ها منقبض می شوند و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود. بلافاصله بعد از درمان اثرات هایفوتراپی قابل مشاهده می باشد.

کاندیدای مناسب لیفت ابرو بدون جراحی

تمامی اقدامات زیبایی برای همه افراد مناسب نمی باشد. برای انجام لیفت ابرو باید نسبت به شرایطی مانند نوع پوست، میزان افتادگی، سن و … تصمیم گیری شود. افرادی که دارای سنی بالای 20 سال هستند و دارای مشکلاتی مانند افتادگی پلک می باشند می توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که به دلیل افزایش سن و شل شدگی پوست دچار افتادگی ابرو شده اند، کسانی که دوست دارن چشم های کشیده داشته باشند، افرادی که خطوط عمیق در پیشانی دارند افراد مناسبی برای انجام لیفت ابرو بدون جراحی می باشند.

لیفت ابرو با جراحی و بدون جراحی انجام می گیرد ولی به این دلیل که دوره نقاهت بدون جراحی کم است و دارای هزینه کمی می باشد اغلب افراد این روش را انتخاب می کنند. با مراجعه به بهترین دکتر لیفت ابرو می توانید از این روش استفاده کنید.

 کاندیدای مناسب لیفت ابرو بدون جراحی

اقداماتی درباره لیفت ابرو

 • برای انجام لیفت ابرو باید با صورتی پاک به پزشک مراجعه نمایید و هیچ آرایشی نداشته باشید. قبل از مراجعه به پزشک آرایش خود را پاک کنید.
 • اگر دارای بیماری های هورمونی یا کم کاری و پرکاری تیروئید هستید حتماً قبل از انجام لیفت ابرو به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از انجام لیفت ابرو سعی کنید از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید زیرا می تواند سبب افزایش خونریزی شود.
 • برای انجام لیفت ابرو سعی کنید به بهترین دکتر لیفت ابرو در تهران و بهترین مرکز برای انجام این کار مراجعه نمایید تا بتوانید به نتایج مطلوبی دست یابید.
 • بعد از انجام لیفت ابرو سعی کنید برای مدتی استراحت کنید و از کارهای سنگین و پرفشار پرهیز نمایید.
 • انواع روش های لیفت ابرو با درد همراه می باشد مخصوصا اگر شما روش جراحی را انتخاب کرده باشید توسط پزشک بعد از انجام عمل برای شما داروهایی تجویز می شود که مدت زمان مصرف آن ها می تواند از 3 تا 5 روز باشد. در این مدت از داروهای ضد التهاب و الکل مصرف نکنید و داروهایی که توسط پزشک تجویز شده به طور مرتب استفاده کنید.
 • سعی کنید از نمک بعد از انجام این روش استفاده نکنید زیرا تورم را افزایش می دهد و اگر از الکل استفاده می کنید مصرف آن را قطع کنید زیرا می‌تواند در نتیجه عمل شما تاثیر گذار باشد.

عوارض لیفت ابرو

لیفت ابرو همانند روش های دیگر دارای عوارضی می باشد. از عوارض لیفت ابرو می توان به خشکی چشم، تغییر رنگ پوست، خونریزی در موضع جراحی، تورم پوست، فلج شدن عضلات صورت، باقی ماندن جای زخم نامطلوب، تجمع مایعات زیر پوست، خارش پوست و … اشاره کرد. با مراجعه به بهترین دکتر لیفت ابرو و بهترین مرکز برای انجام این روش می توانید از بسیاری از عوارض بکاهید. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین پزشک مراجعه کنید.

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو دارای مزایای بسیاری می باشد از مزایای لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حالت پهن و پرپشت به ابروهای نازک و ضعیف می دهد.
 • لیفت ابرو حالت کشیده و جذابی به چشمان افراد می دهد.
 • با تنظیم فاصله بین چشم و ابرو مشکلاتی مانند چشم پف کرده و افتادگی پلک را برطرف خواهد کرد.
 • مرتب شدن تار ابرو ها
 • نواقص ابرو و قرینه سازی آن ها را بهبود می یابد.
عوارض لیفت ابرو

بهترین دکتر لیفت ابرو

بهترین دکتر لیفت ابرو بدون جراحی دارای ویژگی هایی می باشد که با توجه به این ویژگی ها می توانید به بهترین پزشک مراجعه کنید و به نتایج مطلوبی دست یابید.ج برخی از ویژگی های بهترین دکتر عبارتند از:

 • بهترین دکتر لیفت ابرو بدون جراحی دارای مدرک معتبر در حوزه تخصص خود می باشد. پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تخصص باشد. قبل از مراجعه برای انجام لیفت ابرو اطمینان حاصل کنید که پزشک شما دارای تخصص و مدرک بسیار معتبر در حیطه فعالیت خود می باشد.
 • بهترین پزشک دارای تجربه کافی و سابقه کاری بالایی در حیطه فعالیت خود است. پزشکی که دارای تجربه باشد می تواند افراد را به نتایج بسیار مطلوبی در پایان کار برساند. پس برای مراجعه به پزشک تجربه ایشان را در نظر بگیرید و به با تجربه ترین پزشکان مراجعه کنید.
 • اولویت قرار دادن سلامت بیماران از ویژگی‌های بسیار مهم پزشکان است، پس سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که در هر شرایطی سلامت بیمار خود را اولویت قرار می‌دهد.
 • بهترین دکتر لیفت ابرو بدون جراحی در مرکزی مجهز فعالیت می کند. بهترین پزشک در مرکزی فعالیت می کند که دارای بهترین و مجهزترین تجهیزات و دستگاه ها برای ارائه بهترین خدمات به افراد باشد.
 • بهترین دکتر دارای رفتاری بسیار مناسب در برخورد با بیماران خود می باشد و تمام تلاش خود را می کند تا به تمامی سوالات بیماران و مراجعین به خوبی و با صبر و حوصله بسیاری پاسخ دهد و تمامی نکات مورد نیاز را برای افراد بیان نماید. در صورت توجه به تمامی ویژگی ها و در نظر گرفتن این ویژگی ها می توانید به بهترین پزشک مراجعه نمایید و به نتایج بسیار مطلوبی بعد از عمل دست یابید.

کلام آخر

لیفت ابرو روشی برای بالا کشیدن ابرو می باشد. لیفت ابرو می تواند شادابی و زیبایی را به چهره افراد هدیه دهد. این روش دارای انواع مختلفی می باشد که از انواع آن می توان به لیفت ابرو بدون جراحی و لیفت ابرو به روش جراحی و همچنین لیفت ابرو به روش طبیعی اشاره کرد. روش های لیفت ابرو بدون جراحی شامل تزریق بوتاکس، لیفت ابرو با نخ، لیفت ابرو با هایفوتراپی و تزریق ژل می باشد. افرادی که دارای ابروهای افتاده هستند کاندیدای مناسبی برای انجام این روش می باشند.

از شما عزیزان بسیار ممنونیم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی آشنا کند، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت پزشکا مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لیفت ابرو بدون جراحی چقدر دوام دارد؟ 

لیفت ابرو بدون جراحی که با تزریق بوتاکس یا فیلر انجام می‌شود، چندین ماه دوام خواهد داشت. فیلر به طور متوسط ​​18 ماه دوام می‌آورد. تزریق بوتولینوم اضافی را می‌توان برای افزایش یا حفظ لیفت ابرو بدون جراحی انجام داد.

آیا بعد از لیفت ابرو بدون جراحی، حالات صورتم را از دست خواهم داد؟ 

برخلاف برخی گزارش‌ها، لیفت ابرو بدون جراحی که به خوبی انجام می‌شود، هیچ یک از ماهیچه‌های صورت شما را فلج نمی‌کند و نباید حالا صورت خود را از دست بدهید. اگر بوتاکس به درستی انجام شود، خطوط را کاهش می‌دهد و باعث ایجاد لیفت می‌شود، در حالی که امکان حرکت و بیان طبیعی را نیز فراهم می‌کند.

چه مدت بعد از انجام لیفت ابرو نتایج را خواهید دید؟

در همان روز نتایج را کاملا مشاهده میکنید، اما انجام لیفت ابرو بر روی صورت با اینکه نمی‌توانند نتایج پیری را به طور کامل متوقف کند اما می‌تواند این مراحل را کند تر کند و چین چروک پوست شما را از بین ببرد.

5/5 - (1 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا