زیبایینبض بازار

خرید اینترنتی سایه چشم زیر 79 هزار تومان【سال1403】❤️

اگر بخواهیم نگاهی کلی به آرایش صورت داشته باشیم باید گفت که یکی از چالش برانگیز ترین قسمت های آرایش از نظر خانم ها آرایش چشم است. که برای داشتن این آرایش حرفه ای باید تمامی نکات اصولی را به درستی رعایت کرد. معمولا سایه چشم برای برجسته و درخشان کردن چشم ها استفاده می شود که اگر در استفاده از آن از ترکیب رنگ و تکنیک مناسب استفاده شود چشمان شما را خیره کننده خواهد کرد. ما در ادامه این مقاله شما را با سایه چشم و نحوه صحیح استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/3c96f2b1-403c-4432-8b06-ebb0c8e49cf4″ ]

انواع سایه چشم ها را بشناسیم

سایه ها انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها بافت و فرمول و تاثیر و ظاهر پایانی متفاوتی دارند. همین موضوع باعث می شود که انتخاب از بین آن ها به کاری دشوار تبدیل شود که به همین دلیل سایه ها انواع مختلفی دارند که در ادامه انها را با هم بررسی خواهیم کرد.

سایه چشم پودری : سایه پودری یکی از رایج ترین سایه ها می باشد و برای کسانی که تجربه چندانی در آرایش با سایه چشم ندارند پیشنهاد بسیار مناسبی می باشد. این نوع از سایه‌ ها اغلب به صورت پالت های فشرده دو یا چهار تایی و یا بصورت تک در بازار های لوازم آرایش فروشی یافت می شود. نکته ای که درباره سایه پودری باید بدانید این است که نباید این سایه را روی چشم بمالید.

سایه چشم کرمی : این سایه ها برق بیشتری به پشت چشم می بخشند اما معمولا برای پوست های چرب مناسب نیستند. این نوع سایه ها اکثرا در یک ظرف کاسه‌ ای کوچک ارائه می ‌شوند و رنگ‌ های مختلف آن‌ ها به صورت تکی به فروش می ‌رسد و به همین دلیل ویژگی می توانید دو یا چند رنگ را با هم ترکیب کنید و رنگ های زیبایی را به وجود بیاورید. برای استفاده از سایه کرمی پیشنهاد می شود قلمو های آرایشی که سر های بزرگتری دارند استفاده نمایید چرا که مانع از ریختن سایه می شوند.

سایه چشم مایع : این سایه ها معمولا در بسته بندی شبیه به برق لب یا رژ های مایع فروخته می‌ شود. برخلاف ظاهر این سایه که به نظر می رسد تنها برای افراد حرفه ای قابل استفاده است چرا که این نوع سایه ها یکی از گزینه ها برای افرادی که طرز استفاده از آن را نمی دانند مناسب است. سایه‌ مایع در رنگ های گوناگون و اغلب به صورت تکی به فروش می رسد. برای اعمال این سایه می توان به طور مستقیم از براش خود آن استفاده کنید و یا با آن خط چشم بکشید.

سایه چشم مدادی : اگر علاقه ای به آرایش های پیچیده چشم ندارید و یا سختتان است استفاده از سایه مدادی گزینه مناسبی برای شما است. سایه های مدادی از جمله راحت ‌ترین سایه‌ ها هستند که در رنگ های مختلفی به فروش می رسند و دوام طولانی که دارند آن‌ ها را برای آرایش طولانی مدت روزانه مناسب می ‌سازند.

انواع سایه چشم ها را بشناسیم

سایه چشم پودری شل :  این پودر ها از هم جدا هستند و ممکن است حین آرایش کردن به روی پوست شما ریخته و آرایش شما را خراب کنند. به همین دلیل شاید بهتر باشد افردی که حرفه ای نیستند فعلا سمت این نوع سایه ها نروند. هم چنین اگر پوست خشکی دارید بهتر است هنگام استفاده از سایه پودری شل مراقب باشید چرا که می تواند خشکی پوست را افزایش داده و چین و چروک ایجاد کند.

سایه چشم پخته شده : یکی از انواع سایه ها که در طی چند سال اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است سایه پخته شده است. این نوع از سایه ها به راحتی با هم ترکیب می ‌شوند و مناسب آرایش‌ های ترکیبی چشم خواهند بود. برای استفاده از شدت رنگ بالا این سایه از قلموی مرطوب و برای استفاده از شدت کمتر این سایه می توانید از قلموی خشک استفاده کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/3c96f2b1-403c-4432-8b06-ebb0c8e49cf4″ ]

هنگام استفاده از سایه چشم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

زمانی که قصد دارید از سایه استفاده کنید بهتر است که نکات مهمی را رعایت کنید. برای مثال هنگامی در آرایش چشمتان از سایه استفاده می کنید باید این را در نظر داشته باشید که ابعاد و حالت طبیعی چشم شما بر نحوه استفاده از سایه چشم تاثیری مستقیم دارد. به عنوان مثال ، کسانی که چشم های روکش دار دارند باید بر روشن کردن گوشه داخلی چشم هایشان تمرکز بیشتری داشته باشند تا بتوانند آن ها را بزرگتر جلوه دهند.

در کنار نکته قبلی این را در نظر داشته باشید که تیره کردن چشم‌ ها می ‌تواند برای بعضی از افراد مناسب باشند اما زیاده‌ روی در استفاده از سایه ممکن است جلوه بدی به چشم‌ ها بدهد. این کار نه‌ تنها باعث می ‌شود که چشم‌ های شما کوچک ‌تر و پلک ‌هایتان‌ سنگین‌ تر به نظر برسند بلکه صورت شما را هم پیرتر نشان می ‌دهد. برخی از افراد دوست دارند چشم‌ های سیاه جذاب و هم لب‌ های قرمز جذابی داشته باشند.

اما این یک باور اشتباه است چرا که در حوضه متخصصین آرایشی تاکید می شود که یا لب ها را بسیار آرایش کنید یا چشم ها را که همین امر باعث می شود هماهنگی آرایش در صورت شما به درستی انجام شود و باعث زیبایی شما شود . بنابراین بهتر است که روش های قدیمی آرایش را کنار بگذارید تا در آریش چشم هایتان دچار مشکل نشوید و یک از تکنیک های آرایشگری که باید آن را بدانید این است که کنار گذاشت تیره تر کردن بخش های داخلی چشم و کم رنگ کردن بخش های بیرونی آن است که باعث پیری چشم ها می شوند.

چگونه از سایه چشم استفاده کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید از سایه استفاده کنید اول از همه صورتتان را با شوینده مناسب و سازگار با پوستتان خوب بشویید چرا که باید روی پوست هیچ چربی و کثیفی وجود نداشته باشد . بعد از شست و شوی صورت با استفاده از براش تخت روی پلک پرایمر بزنید چرا که استفاده از پرایمر ماندگاری سایه را بیشتر می کند ، بعد از پرایمر زدن کل پلک را ابتدا یک سایه ساده و هم رنگ پوست خود بزنید که این مرحله زیرسازی نام دارد و بعد سایه را از گوشه خارجی چشم شروع کنید و تا قسمت داخلی ادامه دهید.

بعد از این مرحله گوشه خارجی چشم ها را سایه تیره بزنید و برای گوشه داخلی بهتر است از سایه روشن استفاده کنید و بهتر است از رنگ تیره شروع و تا رنگ روشن امتداد داشته باشند. بعد از اینکه این کار را انجام داید بهتر است که سایه چشمتان را فید کنید اما ممکن است که برخی از افراد اصطلاح فی کردن را ندانند این کار یعنی اینکه مرز دو رنگ بودن را از بین ببرید.

چه نوع سایه ای مناسب ما است؟

 • اگر پوستی گندمی دارید : این نوع افراد می توانند از اکثر رنگ های سایه استفاده کنید اما از تنالیته های روشن علی الخصوص اگر موهای تیره دارید می توانید از رنگهای تیره هم به راحتی استفاده کنید . استفاده از رنگ هایی مانند ارغوانی ، بنفش ، سبز و یا آبی یه همراه خط چشمی به همان رنگ بسیار کار آمد است.
 • اگر پوستی مایل به زرد دارید : این نوع افراد می توانند از رنگ های آبی یا خاکستری مایل به آبی و ارغوانی روشن و یا صورتی در وسط چشم و رنگ های تیره تر همان رنگ ها در کناره های چشم استفاده کنند و بالای استخوان چشم را با رنگ کرمی براق برجسته کنید.
 • اگر پوستی تیره دارید : این افراد می توانند از رنگ هایی که یک درجه از پوستشان روشن تر باشد استفاده کنند. در سایه هایتان رنگ طلایی و یا نقره ای اضافه کنید. اگر مایل به استفاده از سایه های تیره هستید از خط چشم تیره نیز استفاده کنید.
 • اگر پوست سبز روشن دارید : این افراد می توانند از رنگ هایی که یک درجه از پوستشان تیره تر است استفاده کنند و یا از رنگ طلایی که درخشش خاصی به صورت شما می دهد. از رنگ براق کرمی برای زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته شدن چشمتان استفاده کنید.
 • اگر پوست قهوه ای روشن دارید : این افراد می توانند از سایه های قهوه ای براق که آنها را بسیار زیباتر می کند استفاده کنند. اما از رنگ هایی مانند سبز و آبی و ارغوانی نترسید و رنگ های براق آنها به چشم های شما جذابیت می دهد.

چه نوع سایه ای مناسب ما است؟

هنگام خرید سایه چشم به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

 • هنگام خرید سایه چشم اگر از آن رنگی که به پوست شما می آید اطمینان ندارید آن را خریداری کنید.
 • از مشاوره های سایه چشم استفاده کنید.
 • همیشه سایه های گران قیمت با کیفیت تر نیستند.
 • سایه های با کیفیت خریداری کنید.
 • هنگام خرید حتما از استاندارد و اصل بودن محصول اطمینان داشته باشید.
 • بهتر است مغازه ها و فروشگاه های معتبر را انتخاب نمایید.
 • سایه ها در رنگ های مختلفی یافت می شود پس رنگ های مناسبی را انتخاب کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/3c96f2b1-403c-4432-8b06-ebb0c8e49cf4″ ]

سایه چشم از چه موادی تشکیل شده است ؟

از مهمترین مواد تشکیل دهنده در سایه چشم می توان به مواردی چون سیلیکات منیزیم و خرده های سنگ طلق ، رنگدانه ها و مواد نگهدارنده اشاره کرد. با این وجود بیشتر سایه ها از سیلیکات منیزیم استفاده می کنند. برای ایجاد یک سایه چشم باید تعادلی بین پر کننده ها ملاط ( اتصال دهنده) خشک و همچنین از ملاط های (اتصال دهنده) مایع وجود داشته باشد.

چشم ها زیباترین عضو صورت هستند که در وهله اول به چشم می خورند روش های مختلفی برای زیباتر کردن چشم ها وجود دارد یکی از این روش ها سایه زدن است که با دانستن روش درست سایه زدن می توان چشم ها را زیباتر کرد. بنابراین لازم است تا فن و فوت سایه زدن را یاد بگیریم. سایه چشم محصولی پر طرفدار و سازگار با هر نوع پوستی است که جلوه زیبایی برای پوست ایجاد می کند و ضمن یکدست کردن پوست باعث خوش رنگی آن نیز می گردد. با این همه برای کسانی که به دنبال تنوع در آرایش و هماهنگی بیشتر ما بین اجزاء صورت و پوست خود هستند. سایه چشم یک محصول آرایشی است که روی پلک‌ها و در زیر ابروی هر فرد از آن استفاده می ‌شود.

چه نوع سایه ای استفاده کنیم

سایه های پودری یکی از بهترین انواع سایه ها به شمار می روند چرا که هم باعث می شوند چشم های شما جذاب تر جلوه کنند و همچنین حالت طبیعی چشم را نیز از بین نمی برند. شما می توانید از سایه های چشم پودری چرب یا خشک استفاده کنید. از چشم های خود به خوبی مراقبت کنید. چند تکنیک را به همراه رنگ های مختلف بر روی چشمان خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از آنها بیش از سایرین مناسب شما است و زیبایی مورد نظرتان را برایتان فراهم می آورند علاوه بر این سایه های چرب از هر سایه دیگری بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد.

اما متاسفانه لای چین و چروک چشم جمع می شود و برای استفاده در روز های گرم و برای مدت زمان طولانی انتخاب مناسبی به شمار نمی آیند. سایه های مدادی با آن همه رنگ ها متنوعی که دارند یکی از گزینه های مناسب به شمار می روند. تنها اشکالی که می توان از این وسیله گرفت این است که نوک آن ها اندکی ضخیم بوده و پس از استفاده چشم ها اندکی اذیت شده و ممکن است پلک ها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شوند. اگر قصد دارید که چشم هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید که در آرایشتان از سایه های کمرنگ استفاده نمایید.

چه نوع سایه ای استفاده کنیم

این نکته را از یاد نبرید که استفاده از سایه بعد از خط چشم موجب ایجاد یک حالت خواب آلودگی و کم نما شدن چشم ها می شود به همین دلیل از خط چشم در آخر کارتان برای ایجاد بهترین حالت استفاده نمایید. با استفاده از یک ریمل مناسب سعی نمایید که مژه ها را پر پشت و فردار نمایید. برای این کار می توانید از انواع ریمل های پرپشت و بلند کننده مژه استفاده نمایید اگر می خواهید چشم هایی درشت داشته باشید بهتر است که داخل چشم هایتان به جای استفاده از مداد مشکی از مداد سفید یا کرمی رنگ استفاده کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/3c96f2b1-403c-4432-8b06-ebb0c8e49cf4″ ]

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا