پزشکان

بهترین دکتر واریس【سال 1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا 10 تا از بهترین دکتر واریس را به شما عزیزان معرفی کنیم. در بیماری واریس رگ های پا متورم می شود و نیاز است که برای درمان به پزشک متخصص مراجعه شود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کافی و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین دکتر واریس

بیماری واریس زمانی اتفاق می افتد که رگ ها متورم شده و در هم گیر می کنند. علائم این بیماری به گونه ای است که رگ های باد کرده از روی پوست مشخص است و توده هایی به رنگ سبز و بنفش نمایان می شود و گاهی ممکن است با درد همراه باشد. در مواقع بسیار کم، واریس برای فرد مشکل ساز می شود.

در مواقعی که واریس برای فرد با درد، گرفتگی و تیر کشیدن عضلات همراه است و یا هنگامی که شخص دچار خشکی یا نازک شدن پوست و قوزک و ورم پا می شود ، باید برای درمان آن به فکر باشید. پس هنگامی برای درمان واریس اقدام کنید که مشکلاتی را به همراه خود داشته باشد.

عوارض واریس چیست؟

مراقبت های لازم برای پیشگیری از واریس:

❤️ ساعات کاری مشخص و ورزشاگر عضلات پای شما قوی باشد، احتمال ضعیف شدن رگ های پا کم تر می شود در نتیجه ورزش های پا را فراموش نکنید.
✅ حمام دما بالاحمام دمای بالا، باعث می شود عروق گشاد شود و تجمع خون در درون رگ ها بیشتر شود شود، اما از حمام طولانی مدت بپرهیزید.
⚡️ ساعات کاری مشخصانقباض عضلات پاانقباض عضلات پا هنگام راه رفتن، کمک به بازگرداندن خون به قلب  می کند و همچنین فشار وارد بر دیواره رگ ها را کاهش می دهد.
⭐ استراحتاگر برای مدت طولانی می ایستید، لازم است هر نیم ساعت یک بار به خودتان استراحت دهید.

برای درمان واریس باید به چه کسی مراجعه کرد؟

بهترین دکتر درمان واریس فردی است که دارای تخصص عروق باشد. متخصص های مختلفی هستند که در درمان واریس فعالیت دارند بهترین فرد کسی است که در این زمینه دارای مهارت باشد.اگر شما هم جز کسانی هستید که به دنبال بهترین پزشکان واریس هستید ، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هدف از ارائه این مقاله به معرفی ده تا از بهترین دکترهای واریس می باشد تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

10 تا از بهترین دکتر واریس را بشناسید!

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی بورد تخصصی قلب و عروق و درمان واریس ، با سال ها تجربه ی موفق در درمان بیماران با مشکلات عروقی و واریس های پیشرفته ، جزو معدود پزشکان خانمی هستند که در درمان واریس پیشتاز هستند ایشان اخیرا موفق به کسب مدرک معتبر در زمینه درمان زیبایی واریس از برزیل (زیر نظر پروفسور میاکی) گردیده اند تا بروزترین درمان های واریس را ارائه دهند. -عضو انجمن قلب و واریس آمریکا -بورد تخصصی قلب و عروق از دانشگاه تهران -تنها پزشک ایرانی با مدرک درمان زیبایی واریس از برزیل (Clacs) -با سابقه انجام هزاران آنژیوگرافی و لیزر عروقی -با ۱۵ سال سابقه کار در زمینه ی درمان بیماری های قلبی و واریس

تهران ، سعادت آباد ، خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم ، پلاک ۸۱

خدمات دکتر فریبا هندسی:

 • نوار قلب
 • تپش قلب
 • اکوکاردیوگرافی
 • بیماری های قلبی
 • درمان واریس
 • تست ورزش
دکتر مریم طهماسبی

دکتر مریم طهماسبی

دکتر مریم طهماسبی متخصص قلب و عروق و واریس می باشد و فارغ التحصیل از دانشگاه تهران هستند، دکتر مریم طهماسب در مرکز قلب تهران با سابقه چندین سال تدریس و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. همچنین دارای بورد تخصصی قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، ۱۰ سال فعالیت در بیمارستان های مرکز قلب تهران، سینا، امیرالمومنین و عضو انجمن آترواسکلروز ایران ، عضو انجمن قلب و عروق آمریکا و اروپا هستند

تهران، سعادت آباد ، بلوار کوهستان، خیابان احسان، ارغوان شرقی 2، پلاک 11

خدمات دکتر مریم طهماسبی:

 • مشاوره قلب، قبل از عمل جراحی
 • نوار قلب
 • اکوکاردیگرافی رنگی قلب
 • تست ورزش
 • آنژیوگرافی

بهترین دکتر واریس چه کسی است؟

بهترین دکتر واریس کسی است که در زمینه سیستم عروق و گردش خون تخصص داشته باشد. بهترین انتخاب مناسب برای درمان واریس، متخصص عروق می باشد. چرا که متخصص عروق توانایی انجام تمام مراحل برای درمان این مشکل را دارد و در زمینه اسکلروتراپی یا لیزر درمانی مهارت دارد.

اهمیت انتخاب بهترین دکتر واریس زمانی پیدا می شود که بسیاری از پزشکان مشکل واریس را فقط از نظر زیبایی می پندارند. اما به عقیده متخصصان قلب و عروق مشکل واریس یک مشکل اساسی به حساب می‌آید، که ممکن است در آینده عوارض جدی و نگران کننده ای را به همراه خود داشته باشد. از خطرات جدی واریس می توان به لخته شدن خون و ایجاد زخم اشاره کرد.

هر فردی برای انتخاب بهترین دکتر واریس در تهران معیارهایی در نظر دارد. یعنی هر فردی از نظر معیارهای انتخابی خود یک پزشک را به عنوان بهترین دکتر واریس می شناسد. اما در میان معیارهای متفاوتی که برای هر فرد وجود دارد ، معمولا چند معیار به عنوان معیار اصلی به شمار می آید. پزشکی بهترین است که هر بیمار را در روند درمانی خود به طور دقیق همیاری کند. یکی از معیارهای اصلی دیگر، میزان سابقه کاری پزشک است. هر چه دکتر در زمینه درمان تجربه بیشتری داشته باشد برای انتخاب مناسب تر می باشد.

دلیل ایجاد واریس

دلیل ایجاد واریس به وجود آمدن دریچه های معیوب رگ هاست و از گردش خون در رگ ها جلوگیری می کند، که در آخر، رگ ها فرم و اندازه طبیعی خود را از دست داده و متورم می شود. از آنجا که رگ های واریسی میزان خون کمتری در خود نگه می دارد و  بیشتر میزان خون را به قلب باز می گرداند ، می‌تواند در گردش خون اختلال ایجاد کند.

ایجاد واریس به عوامل مختلف بستگی دارد که شامل:

ارثی بودن: اگر فردی وجود دارد که در خانواده شما دچار مشکل واریس است ، احتمال اینکه شما هم با این مشکل مواجه شوید ، بسیار زیاد است.

افزایش وزن: هر چقدر تحرک کمتری داشته باشید و وزن شما بیش از اندازه بالا رود ، ممکن است رگ های واریسی نمایان شود.

همچنین با بالا رفتن سن، رگ های خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند.

وجود رگ های واریسی در خانم ها و در دوران بارداری بیشتر دیده شده است.

علائم وجود واریس

علائمی که وجود واریس را نشان می‌دهند شامل موارد زیر است:

 • رنگ های تیره رنگ به رنگ آبی یا بنفش
 • رگ های پیچیده در هم و بر جسته که به شکل طناب برهم تنیده بر روی پا ظاهر می شوند.
 • خونریزی از رگ های واریسی
 • خارش در ناحیه یک یا چند رگ
 • دردهایی که پس از نشستن یا ایستادن طولانی مدت احساس می شود
 • سوزش و گرفتگی عضلات و در آخر متورم شدن بخشی از پاها
 • زخم های دردناک در ورید با تغییر رنگ پوست به رنگ قرمز

برای پیشگیری از واریس چه کاری می توان کرد؟

زمانی که با واریس مواجه می‌شوید تلاش کنید نکات زیر را رعایت کنید تا بتوانید در درمان واریس اقدام کرده باشید و یا آن را به طور کامل برطرف کنید:

 • اگر جز دسته ای هستید که دارای اضافه وزن می باشید ، سعی کنید وزن خود را کاهش دهید. به خصوص خانم ها
 • از نشستن زیاد از حد پرهیز کنید و سعی کنید روزانه مرتبا ورزش کنید.

همانطور که می دانید رگ های واریسی بیشتر در ناحیه پا مشخص می شود و نواحی مانند پشت ران، ماهیچه ساق پا،قوزک و از مچ به پایین را درگیر می کند اینگونه رگ ها معمولاً بدون اکسیژن هستند و به خاطر همین به رنگ های غیر طبیعی و متفاوت از رنگ های سالم نمایان می شوند.

اسکلروتراپی اولین راه برای درمان واریس

اسکلروتراپی جزء اولین راه حل برای درمان رگ های واریسی می باشد و می تواند هم از نظر زیبایی و هم درمانی این مشکل را با حداقل ترین تهاجم رفع کند. این روش درمان واریس برای رگهای عنکبوتی سطحی استفاده می شود و باعث می شود که جریان خون از رگ های کناری به رگ های آسیب دیده منتقل شود.

لیزر درمانی برای حذف رگ های واریسی

روش دیگر روش لیزر درمانی می باشد، که این روش برای درمان رگ های واریسی استفاده می شود. ایده این روش به گونه ای است که با تابش نور لیزر بر روی ناحیه تحت درمان باعث می شود که رگ های آسیب دیده تخریب شده و کم کم جذب بدن شوند.

جراحی واریس

جراحی واریس به منظور خارج کردن رگ های آسیب دیده انجام می‌شود. اما این روزها با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از لیزر درمانی دیگر این روش قابل استفاده نمی باشد.

واریس یک نوع بیماری است که پیشرفت می کند

بیماری واریس جز بیماری های می باشد، که با گذشت زمان پیشرفت کرده و ممکن است وضعیت خطرناکی را برای فرد ایجاد می کند و ممکن است مشکلات ناهنجاری را وجود آورد. اما ممکن است در ابتدا فقط از نظر زیبایی مشکل ساز باشد.

عوارض واریس

عوارض معمولاً در مواقع بسیار نادر اتفاق می‌افتد و معمولاً بدون هیچ عوارض خاصی همراه است اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

به وجود آمدن لخته های خونی

گاهی ممکن است رگ های واریسی متورم شده و بزرگ شوند. در این مواقع احتمال بروز حوادث خطرناکی وجود دارد. اگر با متورم شدن پا مواجه شدید، حتما به دکتر مراجعه کنید. زیرا عواقبی مانند فشار خون و لخته شدن خون به همراه دارد.

بی قراری پا

کسانی که با مشکل واریس همراه هستند، معمولاً پس از نشستن و ایستادن طولانی در ناحیه پا دچار بی قراری می شوند و عوض کردن حالت پا برای آنها دشوار است. این مشکل در زمان خوابیدن نیز مشاهده شده است و به خاطر ضعف ایجاد شده در رگ ها به وجود می آید.

خونریزی

خونریزی زمانی اتفاق می‌افتد که رگ‌های نزدیک به پوست پا، پاره می‌شود و در این مواقع خونریزی بسیار خفیف اتفاق می‌افتد. اما در صورت اتفاق این موضوع حتما به پزشک مراجعه کنید.

ایجاد زخم

مشکل واریس ممکن است با زخم های دردناک همراه باشد. به ویژه در نزدیکی و اطراف مچ پا مشاهده می شود. زخم ها بر اثر تجمع مایع در بافت ها ایجاد می شود و به خاطر بالا رفتن فشار خون در داخل رگ های آسیب دیده می باشد.

اگرچه زخم های واریسی سطحی هستند اما با درد بسیار شدیدی همراه است و موجب اختلال در گردش جریان خون می شود. زخم های واریسی با مشکلاتی مانند سنگینی پا ، سفت شدن سطح پوست و تغییر رنگ همراه است. اگر هر گونه زخمی در اطراف رگ های واریسی مشاهده کردید ، بدون تردید به پزشک مراجعه کنید.

عوارض واریس

کلام آخر

اگر می خواهید برای درمان واریس خود چاره ای بی اندیشید ، ابتدا باید یک پزشک متخصص برای درمان سیستم عروقی بدن خود پیدا کنید. پیدا کردن دکتر به عنوان بهترین دکتر واریس بسیار دشوار است اما شدنی است. برای درمان واریس این نکته بسیار مهم است که دکتر از نظر سطحی و علائم آن درمان را شروع نکند و باید از طریق تصویربرداری،مشکل واریس را مورد بررسی قرار دهد. ما در این مقاله سعی کردیم شما را برای درمان مشکل واریس و انتخاب بهترین دکتر واریس همراهی کنیم. دکترهای معرفی شده در این مقاله صرفا جهت معرفی بوده و در صورتی که هر کدام از دکتر ها را انتخاب کردید ، لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (7 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا