روانشناسیپزشکان

بهترین روانشناس در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین روانشناس در کرج آشنا کنیم. امروزه افراد با بحران های متعددی در زندگی خود رو به رو می شوند که در این مواقع باید به دکتر روانشناس برای رفع بحران ها مراجعه نمایند. سلامت روان انسان ها به اندازه سلامت جسم آن ها حائز اهمیت می باشد. ریشه اکثر بیماری های جسمی در کاهش سلامت روحی افراد است. روانشناس تمام تلاش خود را می کند تا سطح کیفیت زندگی مراجعین خود را افزایش دهد و مشکلات افراد را بر طرف سازد. ما در این مقاله لیستی از بهترین روانشناس در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

روانشناس کیست؟

افراد در طول زندگی دچار بحران ها و مشکلاتی می شوند. روانشناس سطح کیفیت زندگی افراد جامعه را بالا می برد و تمام تلاش خود را می کند تا مشکلات زندگی افراد را برطرف سازد. روانشناس کسی است که فرایند های رفتاری و ذهنی انسان ها را از طریق تفسیر، مشاهده و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون بررسی می کند. یکی از وظایف مهم روانشناس ایجاد حس رضایت از زندگی در افراد می باشد. بسیاری از مشکلات ممکن است به نظر افراد غیر قابل حل باشد که افراد می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی مشکلات خود را با کمک روانشناس برطرف سازند.

انتخاب روانشناس باید با دقت بسیاری انجام شود زیرا هزینه جلسات مشاوره ممکن است برای بسیاری از افراد زیاد باشد پس افراد باید بهترین روانشناس را انتخاب نمایند و به ایشان مراجعه نمایند تا به نتایج مطلوب و خوبی در پایان برسند و نیازی به مراجعه دوباره افراد نباشد. برای پیدا کردن یک روانشناس خوب می توانید از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید و همچنین از کسانی که به روانشناس مراجعه نموده اند میزان رضایت آنان را بپرسید و به بهترین روانشناس مراجعه نمایید.

همچنین افراد می توانند با جستجو در فضای مجازی و اینترنت به بهترین روانشناس و مشاور دست یابند. بهترین روانشناس دارای سایت و صفحه می باشد که تمامی خدمات خود را در آن قرار داده است با مراجعه به صفحه روانشناس می توانید اطلاعاتی را از ایشان به دست آورید و بهترین روانشناس را انتخاب نمایید. با دقت و توجه بسیار بهترین مشاور و روانشناس را جهت رفع مشکلات خود انتخاب نمایید.

روانشناس کیست؟

ویژگی های بهترین روانشناس در کرج

برای رفع بحران ها و مشکلات خود باید سعی کنید به بهترین روانشناس مراجعه نمایید. برخی از ویژگی های بهترین روانشناس در کرج عبارتند از:

 • یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین روانشناس در کرج همدردی وی با بیماران می باشد. بهترین روانشناس باید طوری با بیمار رفتار کند که بیمار با وی احساس راحتی داشته باشد و بتواند به ایشان اعتماد کند و مسائل و مشکلات خود را بازگو کند.
 • بهترین روانشناس دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر می باشد. پس قبل از مراجعه برای مشاوره حتماً اطمینان حاصل کنید که روانشناس دارای مدرک است.
 • بهترین روانشناس در کرج همواره تلاش می کند میزان دانش و آگاهی خود را بالا ببرد تا بتواند به خوبی بیماران خود را درمان کند.
 • تجربه و سابقه کاری روانشناس از ویژگی‌های بسیار مهم می باشد. اگر روانشناس دارای تجربه بسیاری باشد به خوبی می‌تواند مشکلات شما را برطرف نماید.
 • یکی از ویژگی های بهترین روانشناس صبور بودن وی می باشد. بهترین روانشناس باید با صبر و حوصله بسیاری به تمامی صحبت های بیمار خود گوش دهد و برای تمامی بیماران وقت بگذارد و بتواند با حوصله و صبر و آرامش مشکلات آن ها را برطرف نماید.
 • از دیگر ویژگی های بهترین روانشناس داشتن جواز و پروانه کسب می باشد. پس به روانشناسی مراجعه نمایید که دارای جواز و پروانه کسب باشد.

10 تا از بهترین روانشناس در کرج را بشناسید!

دکتر میر حمید حسینی

دکتر میر حمید حسینی

دکتر حسینی عضو سازمان نظام روانشناسی کشور کانادا هستند و همه‌ی مشاوره ها بصورت صوتی و تصویری و آنلاین میباشد، اگر چنانچه رضایتمندی از مشاوره داشته باشید هزینه ویزیت آخذ خواهد شد. دکتر میر حمید حسینی دارای مدرک تحصیلی دکترای تخصصی روانشناسی بالینی بزرگسالان و کودکان میباشند.

هر هفته از شنبه تا چهارشنبه ها از ساعت ۱۵ الی ۲۳ مشاوره‌های صوتی و تصویری و آنلاین دایر است.

خدمات:

 • مشاورخانواده
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره همسرداری
 • مشاوره زناشویی
 • مشاوره طلاق
 • روانکاو
 • زوج درمانگر
 • روان درمانگر

جهت رزرو وقت قبلی به دایرکت واتساپ اپراتورهای تلفن همراه پیام دهید.

تلفن تماس:

09192666696

09369777880

آیدی اینستاگرام:

dr.hamid.hosseini.4000

mir.hamid.hosseini.400

mir.hamid.hosseini.40

تفاوت روانشناس و روانپزشک

روانپزشکی یکی از رشته های پزشکی می باشد. روانپزشک کسی است که دکترای پزشکی دارد و همچنین در رشته روانپزشکی تحصیل نموده است. روانپزشک ابتدا از رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل می شود و بعد تخصص خود را در رشته پزشکی به اتمام می رساند. روانپزشک از روش های روان درمانی استفاده می‌کند و همچنین می‌تواند از درمان دارویی برای درمان افراد مراجعه کننده برای رفع اختلالات روحی آن ها استفاده کند ولی روانشناسان نمی توانند دارو تجویز کنند.

روانشناسان بعد از به اتمام رساندن دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی روی درمان‌های غیر دارویی تمرکز دارند زیرا دوره پزشکی را نمی‌گذرانند ولی روانپزشکان دوره پزشکی را می گذرانند. روانپزشکی و روانشناسی تکمیل کننده همدیگر می باشند.

زمان مراجعه به روانشناس

افراد در طول زندگی ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوند که در این صورت باید به روانشناس جهت رفع این مشکلات مراجعه نمایند. زمانی که افراد در بهتر کردن حال روحی و آشفته شدن خود ناتوان هستند، در برقراری رابطه یا حفظ رابطه های قبلی مشکل دارند، تمایل به خودکشی دارند یا درباره اقدام به خودکشی فکر می کنند، به فعالیت هایی که در گذشته برای فرد لذت بخش بوده بی علاقه شده اند، تجربه مشکلات جسمی مانند تپش قلب، خستگی، ضعف سیستم ایمنی و … را دارند باید به روانشناس مراجعه نمایند.

همچنین افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند اوتیسم، بیش فعالی، ناتوانی ذهنی و … هستند و افرادی که دارای وسواس، فوبیا یا ترس، کاهش یا عدم تمرکز می باشند باید هرچه سریع تر به بهترین روانشناس برای رفع مشکلات خود مراجعه نمایند. کسانی که به انجام کارهای روزانه مانند رفتن به دانشگاه و … تمایلی ندارند کسانی که در برقراری رابطه دچار مشکل شده‌اند و افرادی که در خواب یا اشتها تغییرات قابل توجهی مشاهده می کنند و همچنین افرادی که سابقه تجربه ضربه های روانی سنگین مانند سوء استفاده جنسی را دارند افرادی هستند که باید به بهترین کلینیک جهت گرفتن مشاوره از بهترین روانشناس مراجعه نمایند.

تفاوت روانشناس و روانپزشک

انواع روانشناسی

روانشناسی رشد: روانشناسی رشد همه تغییرات در بدن انسان از دوران جنینی تا مرگ را مطالعه و بررسی می کند و همچنین تحولاتی که در ویژگی های شخصیتی، احساسی، روحی و رفتاری فرد ایجاد شده را روانشناسی رشد شناسایی می کند.

روانشناسی بالینی: روانشناسی بالینی رفتار های غیر عادی روانپزشکی و همچنین بیماری‌های روانی را مطالعه و شناسایی می کند و آن‌ها را نیز درمان می نماید. روانشناسی بالینی از مهم ترین و محبوب ترین انواع روانشناسی می باشد.

روانشناسی تربیتی: روانشناسی تربیتی فرایند های مربوط به یادگیری و آموزش را بررسی و مطالعه می کند. روانشناسی تربیتی در بررسی تاثیر عوامل مختلف خانوادگی، اجتماعی و … در یادگیری فرد تاثیر دارد و در درمان اختلال در یادگیری کودکان دارای اثر بسیاری است.

روانشناسی کودک: روانشناسی کودک به مدیریت، کنترل، اصلاح و بهبود رفتارهای غیر عادی و ناهنجاری کودک می‌پردازد و همچنین به ارتباط بهتر کودک با والدین خود کمک بسیاری می کند. روانشناسی کودک دارای مزیت هایی می باشد. یکی از مزیت های روانشناسی کودک شناخت توانایی ها و استعدادهای کودک می باشد.

روانشناسی سلامت: شناسایی و مطالعه عوامل آسیب زننده به جسم فرد توسط روانشناسی سلامت انجام می شود. روانشناسی سلامت مشکلات مربوط به سلامتی انسان را پیشگیری می کند و همچنین به حفاظت سلامت جسمی فرد می پردازد. روانشناسی سلامت سعی می کند سلامت جسمی و روحی افراد را به کیفیت بالایی برساند.

روانشناسی شناختی: روانشناسی شناختی تفکر فرد را جهت ارزیابی توانایی های او در تصمیم گیری و حل مشکلات مطالعه و بررسی می کند. روانشناسی شناختی با شناخت فرایندهای مغزی مانند یادگیری، زبان، تشخیص و … در ارتباط می باشد.

روانشناسی اجتماعی: روانشناسی اجتماعی، رفتارهای اجتماعی انسان جهت تقویت برقراری ارتباط با دیگران به صورت صحیح را بررسی و مطالعه می کند. روانشناسی اجتماعی با بررسی و مطالعه رفتارهای اجتماعی انسان سلامت اجتماعی و روانی افراد را در جامعه تضمین می کند.

روانشناسی شخصیت: مطالعه و شناخت ویژگی‌های شخصیتی افراد از طریق روانشناسی شخصیت انجام می شود. روانشناسی شخصیت ویژگی های شخصیتی فرد را با هدف شناسایی تفاوت های فردی و اختلالات رفتاری او جهت تقویت شخصیت و همچنین بالا بردن میزان سازگاری افراد با شرایط مطالعه می کند.

کلام آخر

روانشناس کسی است که سطح کیفیت زندگی افراد جامعه را بالا می برد و تمام سعی خود را می کند مشکلات و بحران های زندگی افراد را رفع کند. روانشناس به مشکلاتی می پردازد که احتمال دارد به نظر افراد غیر قابل حل باشند. روانشناسی دارای انواع مختلفی است که از انواع آن می توان به روانشناسی تربیتی و روانشناسی کودک، روانشناسی بالینی، روانشناسی سلامت و … اشاره کرد. برای درمان مشکلات خود باید سعی کنید به بهترین روانشناس مراجعه نمایید. اگر ساکن شهر تهران هستید می توانید به بهترین دکتر روانشناس در تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین روانشناس در کرج آشنا کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا