زیباییپزشکان

بهترین دکتر لمینت در اصفهان【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر لمینت در اصفهان را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد نسبت به گذشته بیشتر به وضعیت ظاهری و زیبایی دندان های خود اهمیت می دهند، چرا که داشتن لبخندی زیبا و بدون نقص از دغدغه های اصلی افراد است و روی اعتماد به نفسشان تاثیر زیادی می گذارد. یکی از روش های زیبایی و ترمیمی ناهنجاری های دندان لمینت نام دارد. این روش ایرادات زیادی از جمله زرد شدن دندان ها، پوشش دندان های شکسته و نامرتب و فاصله های بین دندانی را برطرف می کند و ظاهری زیبا و یکدست به دندان های فرد می دهد. این روش روی سطوح جلوی دندان انجام می شود و تاثیر زیادی روی زیبایی چهره فرد خواهد داشت.

لمینت دندان چیست؟

روش لمینت دندان که به ونیر نیز معروف است روکش نازکی است که هم رنگ دندان های فرد است و موجب بهبود طرح لبخند و ظاهر فرد می شود. دندان ها یکی از اعضای مهم بدن هستند که در زیبایی ظاهری تاثیر زیادی می گذارند، به همین جهت انجام لمینت یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین خدمات زیبایی دندان است. هنگامی که قطعات کوچک لمینت روی دندان های فرد قرار می گیرند موجب تغییر رنگ، شکل، اندازه و طول دندان های فرد می شوند و آن ها را به شکل دلخواه فرد درمی آورند. لمینت دندان علاوه بر جنبه زیبایی مزایای درمانی زیادی مانند افزایش مقاومت و قدرت دندان ها و مرتب و یکنواخت کردن ردیف دندان ها خواهد داشت.

لمینت ها جنس های مختلفی دارند که افراد می توانند با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را انتخاب کنند. برخی از آن ها از جنس پرسلن و برخی دیگر از مواد کامپوزیت رزین ساخته می شوند. برای انجام لمینت دندانپزشک ابتدا بیمار را معاینه می کند و سپس با توجه به جنس و ضخامت لمینت های دندان، دندان های بیمار را تراش می دهد و قالب گیری انجام می دهد. لایه های لمینت بسیار ظریف هستند و روی سطح صاف و صیقلی دندان های فرد می چسبند. افراد می توانند برای استفاده از این روش به بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان مراجعه کنند.

لمینت دندان چیست؟

کاربردهای لمینت دندان

لمینت دندان کاربردهای مختلفی دارد که افراد می توانند با انجام آن ها از این مزایا و کاربردها بهره مند شوند. برخی از این کاربردها شامل موارد زیر است:

 • لمینت دندان می تواند دندان هایی را که زرد، بدرنگ و کدر شده اند سفید و روشن کند. این از محبوب ترین کاربردهای لمینت است و اکثر افراد به این دلیل از لمینت ها استفاده می کنند.
 • با استفاده از روش لمینت تمامی ترک های دندان و لب پر شدگی های آن ترمیم می شود. افرادی که دندان هایشان به دلایل مختلفی آسیب دیده است و ترک خوردگی دارد می توانند با استفاده از لمینت هم ظاهر آن را درست کنند و هم مقاومت بیشتری به دندان ها بدهند.
 • دندان های برخی افراد به صورت مادرزادی حالت دندانه دار و ناصافی دارد، این افراد می توانند با استفاده از روش لمینت لبه های دندان خود را صاف و صیقل دهند و دندان هایی یکدست داشته باشند.
 • دندان های برخی افراد حالت لایه لایه، حفره حفره و زبری دارد، این افراد می توانند با استفاده از روش لمینت آن ها را ترمیم و زیبا کنند و حالت شفافی به آن بدهند.
 • برخی از افراد دندان های بسیار کوچک و ریزی دارند، این افراد می توانند با استفاده لمینت اندازه دندان هایشان را به حالت استاندارد دربیاورند و آن ها را درشت و زیبا کنند.
 • برخی افراد دندان های بسیار کوتاهی دارند، این افراد می توانند با استفاده از روش لمینت اندازه دندان هایشان را بلند کنند.
 • بعضی افراد به صورت مادرزادی فاصله زیادی بین دندان هایشان وجود دارد، این افراد ممکن است لبخند زیبایی نداشته باشند. این گروه از افراد می توانند با انجام لمینت فاصله بین دندان هایشان را پر کنند و از نظر ظاهری آن را بهبود ببخشند.
 • از کاربردهای اصلی لمینت دندان اصلاح طرح لبخند زیبا و یکدست کردن دندان های فرد می باشد. افرادی که از این روش استفاده می کنند لبخند زیبا و بی نقصی خواهند داشت و اعتماد به نفسشان بالا خواهد رفت.

لمینت دندان کاربردهای متنوعی دارد و ما در این مقاله به چند مورد به اختصار اشاره کردیم.

نحوه انجام لمینت دندان

نحوه انجام لمینت دندان مراحل و پروسه مختلفی دارد و با توجه به تعداد دندان ها، تشخیص دندانپزشک و نوع لمینت انتخاب شده ممکن است این پروسه طولانی تر بشود. اما به طور کلی این روش به 2 مرحله تقسیم می شود که شامل موارد زیر است:

1- قالب گیری: اولین مرحله لمینت قالب گیری دندان است. بعد از انجام پروسه مشاوره، عکس برداری و درمان مشکلات دندان مانند پوسیدگی مرحله قالب گیری انجام می شود. در این مرحله دندانپزشک زیبایی روی سطوح دندان فرد را با توجه به ضخامت لمینت ها تراش می دهد تا سطح صاف و صیقلی پیدا کند. این سطوح به نحوی تراش می خورند که سطح دندان کاملا صاف بشود و همزمان آسیبی به مینای دندان فرد وارد نشود.

این مرحله با بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار دردی احساس نکند. بعد از تراش خوردن دندان ها دندانپزشک قالب گیری را انجام می دهد و قالب گرفته شده به لابراتوار فرستاده می شود تا ساخته شود. آماده شدن لمینت ها در لابراتوار حدود 1 ماه زمان می برد. در این مدت به دلیل حساس شدن دندان ها دندانپزشک از پوشش های موقت برای محافظت از دندان ها استفاده می کند.

2- متصل کردن لمینت ها به دندان: قبل از چسباندن کامل لمینت ها دندانپزشک آن ها را به صورت موقت روی دندان های فرد قرار می دهد و فرم و اندازه آن را بررسی می کند. بعد از چک کردن اندازه سطح دندان را کمی تراش می دهد تا زبر شود و حالت چسبندگی بیشتری برای اتصال لمینت ها پیدا کند.

به وسیله یک رزین مخصوص و حساس به نور لمینت ها روی دندان فرد قرار می گیرند و سپس با تاباندن پرتوهای لیزر روی دندان محکم می شوند. بعد از اتصال لمینت ها پزشک مراقبت های لازم را گوشزد می کند و افراد باید بعد از چند هفته برای کنترل آن ها به دندانپزشک مراجعه کنند.

نحوه انجام لمینت دندان

ویژگی های بهترین دکتر لمینت در اصفهان

بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که دندان ها عضوی حساس هستند و باید دندانپزشکان ماهر و کاربلدی خدمات درمان و زیباییشان را برعهده بگیرند. برخی از ویژگی های بهترین دکتر لمینت شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز خود را از دانشگاه ها و موسسات معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه انجام لمینت را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید از مجهزترین و مدرن ترین وسایل و ابزار استفاده شود تا بیماران از پروسه درمان نتایج دلخواهی کسب کنند.
 • بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید اخلاق خوبی داشته باشد و با بیماران به خوبی برخورد کند.
 • بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید قیمت های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • مطب بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید فضای بزرگ و دلنشینی داشته باشد و در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر لمینت در اصفهان باید از مواد باکیفیت و درجه 1 استفاده کند تا ماندگاری بالایی برای فرد داشته باشد.

افرادی که قصد انجام لمینت دندان را دارند می توانند تحقیق کنند و به بهترین کلینیک دندانپزشکی در اصفهان مراجعه کنند.

10 تا از بهترین دکتر لمینت در اصفهان را بشناسید!

دکتر دانیال باقریان نژاد

دکتر دانیال باقریان نژاد یکی از بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می باشند. ایشان دارای شماره نظام پزشکی 196506 می باشد، همچنین ایشان در زمینه زیبایی٫ایمپلنت و لمینت و کامپوزیت فعالیت می کنند. شما می توانید در این زمینه به ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره مند شوید.

خدمات

 • ایمپلنت
 • کامپوزیت
 • لمینت

آدرس مرکز 1: اصفهان سه راه حکیم نظامی روبروی بانک صادرات ساختمان 121 طبقه اول

آدرس مرکز 2: زرین شهر خیابان شریعتی بعد از خیابان مدیسه ای جنب فروشگاه تعاونی فرهنگیان کلینیک ابوالفضل

شماره تماس

09136099639

اینستاگرام: Drbagheriannejad

مزایا لمینت دندان

لمینت دندان مزایای زیادی نسبت به روش های مشابه خود دارد که افراد می توانند با انجام آن از آن ها بهره مند شوند. برخی از مزایای لمینت دندان شامل موارد زیر است:

1- لمینت دندان بهترین روش برای پوشاندن و اصلاح عیوب ظاهری دندان هاست. این روش به طور کامل تمام عیب و ایرادات ظاهری دندان های فرد را برطرف می کند و آن را بی نقص می کند.

2- این روش نسبت به روش های دیگر و کامپوزیت ها مقاومت بالاتری در برابر رنگ پذیری دارد، لمینت ها بسیار دیرتر از سایر روش ها لکه و رنگ می گیرند.

3- لمینت دندان موجب درخشندگی و زیبایی دندان های فرد می شود و با ایجاد یک طرح لبخند زیبا اعتماد به نفس فرد را بالا خواهد برد. افرادی که دندان هایشان را لمینت می کنند درخشندگی و برق خاصی به دندان هایشان خواهند داد.

4- نصب و جایگذاری لمینت ها در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و فرد نباید به طور مداوم به دندانپزشک مراجعه کند.

5- این روش نسبت به روش های دیگر زیبایی دندان دوام و ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت. در صورتی که دندانپزشک ماهر و متخصص باشد و بیمار مراقبت های لازم را از لمینت ها انجام بدهد لمینت ها بیش از 10 سال ماندگاری و دوام خواهند داشت.

6- افرادی که از روش لمینت استفاده می کنند نیاز به دوره نقاهت خاصی ندارند و می توانند بلافاصله بعد از انجام آن به زندگی روزمره خود بپردازند و نتایج آن را مشاهده کنند.

7- از روش ایمپلنت می توان به طور همزمان با سایر روش های درمانی مانند ایمپلنت، ارتودنسی و درمان ریشه استفاده کرد و تداخلی باهم نخواهند داشت.

8- رنگ و اندازه لمینت ها به سلیقه مراجعه کننده بستگی دارد و افراد می توانند هر رنگ و اندازه و جنسی که می خواهند برای آن ها انتخاب کنند.

لمینت دندان از نظر مزیت از روش های مشابه خود برتری بیشتری دارد و افراد با توجه به این مزیت ها می توانند به بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان مراجعه کنند و از این روش بهره مند شوند.

مزایا لمینت دندان

لمینت دندان چه معایبی خواهد داشت؟

لمینت دندان علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است معایب و خطرات زیادی به همراه داشته باشد. برخی از این معایب شامل موارد زیر است:

 • انجام فرآیند لمینت غیرقابل بازگشت است و در صورتی که فرد آن را دوست نداشته باشد یا از انجام آن پشیمان شود امکان بازگشت وجود ندارد.
 • لمینت دندان هزینه های بیشتری نسبت به سایر روش ها مانند کامپوزیت دارد. افرادی که مشکلی با هزینه های آن ندارند می توانند از لمینت استفاده کنند.
 • در روش لمینت دندان در صورت خراش یا ترک خوردگی لمینت ها قابل ترمیم نیستند و باید کلا عوض شوند. در صورتی که لمینت های فرد دچار آسیب شوند باید هزینه زیادی را صرف درست کردن دوباره آن کند.
 • استفاده از روش لمینت موجب حساسیت زیاد دندان ها می شود، چرا که در این روش مینای دندان برداشته می شود و دندان ها نسبت به غذاها و مایعات بسیار سرد و بسیار گرم حساس می شوند.
 • ممکن است رنگ لمینت ها با رنگ دندان های فرد مطابقت نداشته باشد و ظاهری طبیعی ایجاد نکند. از معایب دیگر روش لمینت این است که رنگ آن بعد از قرارگیری در جای خود قابل تغییر نیست. بنابراین فرد باید با دقت رنگ این لمینت ها را انتخاب کند.
 • در مواردی نادر ممکن است روکش های لمینت از جای خود جدا شده و بیفتند. این عارضه برای افرادی رخ می دهد که ناخن ها، مداد، یخ و اجسام سخت را می جوند و این عادات بد را دارند. به طور کلی افراد برای ماندگاری بیشتر لمینت ها باید فشار زیادی به دندان هایشان وارد نکنند و از آن ها مراقبت کنند.
 • در روش لمینت امکان دارد دندان ها دچار پوسیدگی شوند. در این مواقع باید تمام دندان با روکش پوشانده شود.
 • این روش برای افرادی که دندان های خود را به هم فشار می دهند و می سایند یا عاداتی مانند دندان قروچه دارند مناسب نیست.
 • روش لمینت برای اشخاصی که دندان های خراب و ناسالمی دارند یا دندان های بسیار ضعیفی دارند یا به اندازه کافی دندان ندارند مناسب نیست و باید از روش های دیگری استفاده کنند.

بیشتر عیب و ایرادات لمینت مربوط به ماهر نبودن دندانپزشک می باشد، به همین جهت افراد باید در انتخاب آن دقت کنند تا از روند درمان نتایج رضایت بخشی کسب کنند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه های لمینت دندان

عوامل زیادی در هزینه های لمینت تاثیرگذار است و به طور کلی هزینه های لمینت متغییر می باشد. این عوامل شامل موارد زیر است:

1- از عوامل موثر در هزینه های لمینت تعداد لمینت هایی است که فرد احتیاج خواهد داشت. هرچه تعداد لمینت ها بیشتر باشد هزینه های بیشتری باید پرداخت شود.

2- نوع جنس لمینت و روکش دندان تاثیر بسزایی بر هزینه های زیبایی آن دارد. افراد می توانند با توجه به هر بودجه ای که دارند جنس لمینت خود را انتخاب کنند.

3- از عوامل موثر دیگر در هزینه لمینت نوع رنگ انتخابی فرد است. هریک از رنگ های لمینت هزینه های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

4- در برخی موارد ممکن است بیمار علاوه بر لمینت به درمان های جانبی دیگر مانند درمان عفونت لثه و پوسیدگی دندان هم احتیاج داشته باشد. این مواقع فرد علاوه بر هزینه های لمینت باید هزینه های درمانی دیگری نیز بپردازد.

5- تعداد جلسات و دفعات مراجعه بیمار به متخصص دندانپزشک زیبایی و لمینت ارتباط مستقیمی با هزینه های آن دارد. هرچه تعداد جلسات بیشتری فرد مراجعه کند هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

6- در مواردی ممکن است روش های دیگری مانند عکس برداری و آزمایش های دندان نیاز به انجام باشد، در این مواقع هزینه های بیشتری باید پرداخت شود.

7- میزان تخصص و مهارت دندانپزشک تاثیر مستقیمی روی هزینه های دندانپزشکی و لمینیت خواهد داشت. هرچه دندانپزشک تخصص بیشتری داشته باشد و دوره های تکمیلی مختلفی گذرانده باشد هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد.

8- پیشرفته و مدرن بودن کلینیک و مطب ارتباط مستقیمی با هزینه های آن دارد. هرچه مطب یا کلینیک مجهزتر و کامل تر باشد و از دستگاه های بروزتری در آن استفاده شود باید هزینه های بیشتری صرف شود.

9- بعد از انجام لمینت ممکن است هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه دارو یا تسهیلات از فرد گرفته شود.

افراد با توجه به هر بودجه ای که دارند می توانند به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنند و از خدمات آن بهره مند شوند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه های لمینت دندان

مراقبت های بعد از انجام لمینت دندان

افراد بعد از انجام لمینت باید مراقبت هایی انجام بدهند تا دچار عارضه و مشکل خاصی نشوند و از روند لمینت بهترین نتیجه را کسب کنند. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • افراد باید بعد از انجام لمینت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند و همواره دندان هایشان را نخ دندان و مسواک بزنند.
 • بهتر است افراد بعد از انجام لمینت به صورت روزانه دهان خود را با دهانشویه های مخصوص شستشو بدهند.
 • افراد نباید به دندان های لمینت شده خود فشار وارد کنند، چرا که موجب شکستن و خورد شدنشان می شود.
 • اشخاصی که سیگار و دخانیات مصرف می کنند باید مدتی آن را کنار بگذارند یا کم تر از آن ها مصرف کنند. استعمال دخانیات موجب پوسیدگی و خراب شدن لمینت ها می شود.
 • افراد باید رژیم غذایی خود را رعایت کنند و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنند.
 • افرادی که دندان های خود را لمینت کرده اند باید از مصرف نوشیدنی ها و مایعاتی که رنگدانه زیادی دارند خودداری کنند، این نوشیدنی ها به مرور زمان رنگ لمینت ها را تغییر می دهند و موجب تیره شدن آن می شوند.
 • با دندان های لمینت شده نباید اشیا را گاز گرفت یا در بطری و کیسه را باز کرد.
 • در صورتی که فرد ورزش های رزمی انجام می دهد باید از محافظ های دندان استفاده کند تا لمینت ها دچار مشکل نشوند.
 • بهتر است هر 6 ماه افراد برای برای بررسی لمینت های دندان خود به دندانپزشک متخصص مراجعه کنند تا از صحت و سلامتی آن اطمینان حاصل کنند.

در صورتی که فرد مراقبت های بالا را انجام بدهد ماندگاری و سلامت لمینت هایش تضمین می شود.

کلام آخر

امروزه افراد بیشتر از گذشته به وضعیت ظاهری دندان های خود اهمیت می دهند. ممکن است دندان های افراد به دلایل مختلف دچار مشکل شود و ظاهر ناخوشایندی پیدا کند. روش های مختلفی مانند لمینت، کامپوزیت، روکش های سرامیکی و بلیچینگ برای زیبایی دندان ها وجود دارد که افراد می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی آن ها را انجام بدهند و طرح لبخند زیبایی داشته باشند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر لمینت در اصفهان را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا