پزشکان

بهترین دکتر کامپوزیت در کرج【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر کامپوزیت در کرج آشنا کنیم. افرادی که دارای دندان های زرد رنگ و نامرتب هستند می توانند با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی از روش کامپوزیت دندان استفاده کنند با استفاده از این روش، دندان افراد سفید می شود و همچنین اعتماد به نفس افراد افزایش می یابد. از این روش برای افرادی که دارای دندان های شکسته و یا زرد رنگ هستند استفاده می شود. افراد باید سعی کنند برای انجام کامپوزیت دندان به بهترین دکتر مراجعه کنند. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت حالت خمیری دارد که بعد از قرار گیری روی دندان توسط دندانپزشک با نور مشخصی سفت می شود و قالب دندان ها می شود. بعد از قرار گیری کامپوزیت روی دندان افراد، می توان پولیش و صاف کردن کامپوزیت را انجام داد. از کامپوزیت ها برای درمان شکستگی ها، اصلاح ارتفاع دندان ها، تغییر رنگ دندان و … استفاده می شود. این درمان با نام کامپوزیت ونیر یا ونیر کامپوزیت شناخته می شود. در ابتدا دندانپزشک دندان های افراد را معاینه می‌کند و اگر دندان دارای جرم باشد آن را جرم گیری می کند، بعد از انجام این کار با استفاده از مواد اسیدی خاص روی سطح دندان را متخلخل می کند تا کامپوزیت روی دندان بچسبد.

در مرحله آخر کامپوزیت با استفاده از چسب مخصوص خود روی دندان افراد قرار می گیرد. در گام بعدی دندانپزشک از نوری برای سفت شدن کامپوزیت استفاده می‌کند و بعد برای هماهنگ کردن دندان های کامپوزیت شده با دیگر دندان ها از پولیش کردن استفاده می کند. باید سعی کنید به دندانپزشکی مراجعه کنید که تجربه کافی داشته باشد تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید. سعی کنید به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کامپوزیت

کامپوزیت دندان دارای مزایای بسیاری می باشد. کامپوزیت دندان سبب زیبا و یکدست شدن طرح لبخند می شود. هزینه کامپوزیت نسبت به لمینت و دیگر روش ها بسیار پایین تر است، مدت زمان انجام کامپوزیت دندان کوتاه است و تنها در یک جلسه انجام می‌شود. همچنین کامپوزیت بسیاری از مشکلات و عیب های ظاهری دندان را می پوشاند. برای استفاده از این روش می توانید به بهترین دکتر کامپوزیت و همچنین بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

کامپوزیت دندان چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در کرج

برای دستیابی به نتایج مطلوب در پایان کار باید سعی کنید به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید تا به نتایج مطلوبی در پایان برسید. ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در کرج را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید بهترین دکتر را به راحتی پیدا کنید. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • بهترین دکتر کامپوزیت در کرج دارای مدرک و تخصص در حیطه فعالیت خود می باشد پس قبل از مراجعه به پزشکی جهت انجام کامپوزیت مطمئن شوید که پزشک شما دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر می باشد.
 • تجربه و مهارت از ویژگی های بسیار مهم دندانپزشک می باشد. به پزشکی مراجعه نمایید که دارای مهارت و تجربه بسیاری باشد زیرا اگر دندانپزشک شما دارای تجربه بسیاری باشد درمان دندان شما بهتر انجام می شود.
 • از دیگر ویژگی ها می توان به اخلاق و رفتار مناسب دندانپزشک در برخورد با مراجعین خود و همچنین بیماران خود اشاره کرد. بهترین دکتر کامپوزیت در کرج پزشکی است که به تمامی سوالات مراجعه کنندگان با صبر و حوصله بسیاری پاسخ می دهد.
 • بهترین دندانپزشک در کلینیکی فعالیت می کند که آن کلینیک دارای تجهیزات دندانپزشکی مناسب و پیشرفته ای برای درمان افراد باشد. پس به پزشکی مراجعه نمایید که در کلینیک معتبری مشغول فعالیت است.
 • بهترین دکتر کسی است که همواره علم خود را به روز نگه می دارد و سعی می‌کند از متد ها و تکنیک های به روزی برای درمان بیماران خود استفاده کند.
 • بهترین دندانپزشک کسی است که در کلینیک تمیزی مشغول فعالیت می باشد به طوری که محیط کلینیک و همچنین ابزار همواره استریل می شوند تا بیماری از محیط به افراد و یا از ابزار ب افراد انتقال پیدا نکند، پس سعی کنید به بهترین پزشک جهت درمان و انجام خدمات مراجعه نمایید.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در کرج را بشناسید!

دکتر بهاره مسعودی ( گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی)

دکتر بهاره مسعودی ( گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی)

با ارائه جدیدترین متدهای زیبایی(لنز دندانی) و طراحی لبخند دیجیتال شما ، این امکان را به بیمار می دهد تا بتواند که آناتومی و فرم دندان های خود را انتخاب کند.

خدمات:

 • لمینت
 • کامپوزیت
 • بلیچینگ

آدرس:

بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا-برج پزشکان قائم- واحد ۱۳-۱۸

شماره تماس:

02632130

واتساپ

09129748694

عوارض کامپوزیت

 • با خوردن چای، قهوه، نوشابه، شاتوت و از این قبیل چیزها احتمال تغییر رنگ کامپوزیت وجود دارد زیرا کامپوزیت در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاومت کم تری دارد. برای جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت باید بعد از خوردن هر چیزی که سبب تغییر رنگ دندان می شود، دندان خود را تمیز کنید.
 • کامپوزیت استحکام و مقاومت بالایی ندارد و در صورت ضربه دیدن یا فشار بیش از حد امکان لب پر شدن و یا ترک خوردن آن وجود دارد. لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت مقاومت بیش تری دارد ولی کامپوزیت اگر لب پر شود و یا ترک بخورد می توانید آن را ترمیم کنید.
 • طول عمر کامپوزیت ها کوتاه تر از دیگر روش ها می باشد ولی به دلیل کم تر بودن هزینه کامپوزیت می‌توانید آن را مجدد درست کنید.
 • کامپوزیت تغییرات بسیار جزئی ایجاد می‌کند و اشکالات بزرگ را نمی‌تواند بپوشاند. کامپوزیت یک لایه نازک می باشد و برای پوشش مشکلات بزرگ می توانید از روش لمینت سرامیکی استفاده کنید.
 • افرادی که از کامپوزیت دندان فقط برای دندان های جلو استفاده می کنند ممکن است اوایل انجام درمان درد داشته باشند. در هنگام غذا خوردن ممکن است این درد بسیار باشد، این درد موقتی است و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا برای انجام کامپوزیت دندان و هر درمان دیگری به بهترین دکتر و همچنین کلینیکی معتبر مراجعه کنند. مراجعه به بهترین دکتر کامپوزیت در کرج و همچنین معتبرترین کلینیک کمک بسیاری در نتیجه درمان شما خواهد داشت و همچنین با این کار می توانید عوارض احتمالی که ممکن است به خاطر بی تجربگی دندانپزشک رخ دهد را کاهش دهید.

کاندیدای مناسب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان برای مراجعانی که یکی از شرایط یا مشکلات لازم را داشته باشند انجام می شود. کامپوزیت دندان برای افرادی انجام می شود که دندان های آن ها دچار تغییر رنگ دائمی شده است که با هیچ روش دندانپزشکی این تغییر رنگ درست نمی شود و همچنین افرادی که دچار شکستگی، لب پر شدن و ترک خوردگی جزئی دندان ها باشند و کسانی که برخی از دندان های آن ها کوتاه یا کوچک باشد و افرادی که سطوح جونده دندان ‌آن ها ساییده شده باشد افراد مناسبی برای انجام کامپوزیت می باشند.

همچنین کسانی که دندان های آن ها نامرتب و یا کج باشد و قصد انجام درمان ارتودنسی را نداشته باشند و افرادی که لکه های سفید و یا تیره روی دندان آن ها وجود داشته باشد که با هیچ روشی برطرف نشود کاندیدای مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان می باشند.

عوارض کامپوزیت

اقداماتی توسط بهترین دکتر کامپوزیت در کرج

 • یکی از بهترین مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان رعایت بهداشت دهان می باشد. اولین کاری که افراد می توانند برای مراقبت از کامپوزیت دندان انجام دهند مسواک زدن می باشد، البته باید توجه داشته باشید که مسواک زدن شما نباید با قدرت و شتاب بسیاری انجام شود و باید به شیوه خاصی مسواک بزنید.
 • افرادی که از کامپوزیت دندان استفاده می‌کنند تصور می کنند که دیگر نیازی به رعایت بهداشت دهان و دندان خود ندارند ولی این تصور صحیح نمی باشد. افراد باید همه مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان را به خوبی انجام دهند. استفاده از دهانشویه بعد از انجام کامپوزیت از موارد بسیار مهم بعد از کامپوزیت می باشد.
 • از دیگر مراقبت های بعد از انجام کامپوزیت دندان استفاده از نخ دندان می باشد. افراد باید به صورت روزانه از نخ دندان استفاده کنند، استفاده از نخ دندان سبب رعایت نظافت دندان می‌شود.
 • مصرف غذاهای سالم و همچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب از مهم ترین مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان می باشد. استفاده از رژیم غذایی مناسب و مصرف غذای سالم از مهم ترین اقدامات می باشد. از اصلی ترین دلایل ماندگاری کامپوزیت در دندان های افراد غذا و مایعاتی است که میل می کنند.
 • افرادی که از روش کامپوزیت دندان استفاده کرده‌اند باید از سیگار، قلیان و مواد مخدر کم تر استفاده کنند، زیرا رنگ طبیعی کامپوزیت از بین می رود و رنگ زرد و بد رنگ به خود می گیرند.
 • سعی کنید از دهانشویه های فاقد الکل بعد از انجام کامپوزیت دندان استفاده کنید.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان به عوامل بسیاری بستگی دارد. از این عوامل می توان به میزان تخریب دندان و حجم کامپوزیت مورد نیاز اشاره کرد. برخی از افراد میزان تخریب دندان هایشان بسیار زیاد است که در این مواقع هزینه افزایش می یابد. از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت ترمیم با کامپوزیت، میزان تخریب دندان ها و حجم کامپوزیت می باشد. کیفیت کامپوزیتی که برای افراد استفاده می‌شود نیز در هزینه بسیار تاثیر گذار می باشد.

کامپوزیتی که دارای کیفیت بسیار بالایی است هزینه بیش تری نسبت به کامپوزیتی که کیفیت آن پایین می باشد دارد. همچنین میزان تخصص و تجربه پزشک شما از دیگر عوامل تعیین کننده هزینه می باشد. سعی کنید برای پرداخت هزینه کم تر به پزشک بی‌تجربه و کلینیک نامعتبر مراجعه نکنید و برای انجام کامپوزیت دندان به بهترین دکتر کامپوزیت در کرج مراجعه نمایید تا نتیجه درمان شما بسیار مطلوب باشد.

کلام آخر

افرادی که دارای دندان های زرد، شکسته و یا نامرتب هستند می توانند از روش کامپوزیت دندان استفاده کنند. در کامپوزیت دندان دندانپزشک مواد کامپوزیت را که همرنگ دندان است روی دندان قرار می دهد و با استفاده از نوری آن را سفت می کند، در پایان دندانپزشک می تواند برای هماهنگ کردن دندان ها با یکدیگر از پولیش استفاده کند. افراد باید سعی کنند برای انجام کامپوزیت به بهترین دکتر کامپوزیت مراجعه نمایند و اقدامات بعد از کامپوزیت را به خوبی انجام دهند.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر کامپوزیت در کرج آشنا کند، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید به سایت مراجعه کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا بر روی روکش دندان هم میتوان کامپوزیت انجام داد؟

این حالت کاملا بستگی به موقعیت روکش دندان دارد اگر روکش دندان سالم باشد نمیتوان از ونیر برای یکسان کردن روکش و سایر دندانهای ونیر شده استفاده کرد ولی اگر روکش دندان در موقعیت مناسبی نباشد باید روکش با جنس سرامیکی آن تعویض شود. فقط اینکار باید حتما تحت نظر پزشک باشد.

آیا انجام کامپوزیت دندان از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند؟

کامپوزیت ونیر از پوسیدگی و صدماتی که به دندان وارد می‌شود تا حدی جلوگیری می‌کند. کامپوزیت با ایجاد لایه ای نازک بر روی دندان پوسیدگی را تا حدودی کاهش میدهد حال اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود مانند دندان، کامپوزیت هم دچار پوسیدگی می‌شود.

تفاوت میان لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر دندان چیست؟ کدام روش بهتر است؟

دندانپزشک بر اساس نوع دندان و مشکلاتی که بیمار دارد گاهی اوقات کامپوزیت و گاهی هم لمینت را پیشنهاد می‌کند. اگر دندانهای فرد دچار شکستگی خاص و یا تغییر رنگ حادی باشد پزشک اصولا از لمینت سرامیکی دندان استفاده می‌کند ولی اگر مشکلات دندانی فرد جزئی باشند با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان می توان مشکل را برطرف کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا