بیماری هاپزشکان

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین متخصص ایمپلنت در کرج را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد با بالا رفتن سن و پیری دندان های اصلی خود را از دست می دهند و این موضوع در زیبایی چهره و لبخندشان تاثیر منفی زیادی می گذارد. این افراد به دنبال یک روش دائمی و موثر هستند تا جای دندان های از دست رفته خود را پر کنند. روش ایمپلنت یک روش همیشگی است که در آن دندان های از دست رفته بیمار باز می گردد و جایگزین می شود و او تا آخر عمر مشکل و نگرانی ای بابت دندان هایش نخواهد داشت. در این روش یک پیچ فلزی به جای ریشه دندان و یک دندان مصنوعی روی پیچ سوار می شود و یک نمای واقعی دندان برای فرد ایجاد می شود.

ایمپلنت چیست؟

افراد به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن و پیری، کشیدن دندان های اصلی، عدم رسیدگی به دندان ها و وراثت ممکن است بعد از مدتی دندان های اصلی خود را از دست بدهند. دندان از مهم ترین اعضای بدن انسان هاست و علاوه بر زیبایی نقش مهمی در زمینه جویدن و تکلم افراد دارد. ایمپلنت در واقع یک دندان مصنوعی است که ماندگاری دائمی دارد و جایگزین دندان های از دست رفته فرد می شود و وظیفه آن ها را انجام خواهد داد. ساکنین تهران که قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنند.

روش کار ایمپلنت به این صورت است که پایه های فلزی شبیه به پیچ جایگزین ریشه دندان ها می شود و روی این پیچ ها دندان مصنوعی قرار می گیرد. در آخر کار دندان هایی کاملا شبیه به دندان های واقعی فرد ساخته می شود. نحوه انجام ایمپلنت با نوع کاشت و استخوان فک فرد ارتباط مسقیم دارد. ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص می باشد که با بدن انسان ها کاملا سازگار است. روش های مختلفی برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت بهترین این روش هاست و در صورت قرارگیری صحیح می تواند تا آخر عمر برای فرد ماندگاری و دوام داشته باشد.

ایمپلنت چیست؟

کاندیدهای مناسب انجام ایمپلنت دندان

اغلب افراد می توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی هایی که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام این روش هستند. برخی از کاندیدهای مناسب انجام ایمپلنت شامل موارد زیر است:

 • در صورتی که افراد کل دندان های فک جلو و فک عقب خود را از دست داده باشند می توانند با استفاده از ایمپلنت آن ها را بازسازی کنند.
 • اگر یکی از دندان های جلو فرد از دست رفته باشد و فاصله آن از دندان های مجاور خود طبیعی باشد فرد می تواند یک ایمپلنت جایگزین آن کند.
 • در صورتی که بیشتر از یک دندان فرد از بین رفته باشد و فاصله دندان های از دست رفته از دندان های مجاور خود طبیعی باشد دندان های از دست رفته جایگزین می شوند.
 • اگر یک دندان یا چندین دندان از انتهای هر قوس دندان از بین رفته باشد و فقط یک طرف دندان طبیعی و سالم باشد فرد می تواند آن ها را ایمپلنت کند.
 • اشخاصی که نمی توانند از دندان های مصنوعی و پروتزهای متحرک استفاده کنند می توانند از ایمپلنت که کاملا مانند دندان های طبیعی فرد عمل می کند و جای ثابتی دارد استفاده کنند.
 • اشخاصی که به واسطه از دست دادن دندان هایشان در زمینه گفتاری و تکلم دچار اختلال شده اند و نمی توانند به خوبی صحبت کنند با استفاده از ایمپلنت می توانند این مشکل را رفع کنند.
 • هزینه انجام ایمپلنت نسبت به روش های دیگر بالاتر است، افرادی که با هزینه های آن مشکلی ندارند می توانند آن را انجام بدهند.
 • اشخاصی که به واسطه نداشتن دندان اعتماد به نفس پایینی دارند می توانند با روش ایمپلنت لبخند زیبا و بی نقصی داشته باشند.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند و قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند به بهترین جراح دندانپزشک در کرج مراجعه کنند و پروسه درمانی خود را آغاز کنند.

دکتر حمید مسعودی( گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی)

دکتر بهاره مسعودی ( گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی)

گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی با بیش از 35 سال سابقه (دکتر حمید مسعودی_ دکتر بهاره مسعودی_ دکتر مهدی مسعودی) در تخصصی ترین مرکز ایمپلنت_ زیبایی، آماده ارائه خدمات و مشاوره در بالاترین سطح کیفیت می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • جراحی عقل نهفته
 • پیوند استخوان

آدرس:

بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا-برج پزشکان قائم- واحد ۱۳-۱۸

شماره تماس:

02632130

واتساپ

09129748694

کاندیدهای نامناسب انجام ایمپلنت دندان

با وجود مزایا و کاربردهایی که ایمپلنت دندان دارد ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد و موجب بروز مشکل و عارضه بشود. برخی از کاندیدهای نامناسب ایمپلنت دندان شامل گروه های زیر هستند:

 • اشخاصی که لثه، دندان ها و فکشان دچار عفونت شده است نباید از روش ایمپلنت استفاده کنند، به دلیل این که علاوه بر حل نشدن مشکلاتشان عوارض و مشکلات دیگری برایشان به وجود خواهد آمد. افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید ابتدا تمامی مشکلات دندان و لثه خود را برطرف کنند و سپس از این روش استفاده کنند. در صورتی که دندان ها عفونت پیدا کنند ایمپلنت ها باید برداشته بشوند و عفونت های فک و دندان برطرف شود.
 • اشخاص دیابتی باید تحت مراقبت های خاصی از روش ایمپلنت استفاده کنند. باید قبل از نصب ایمپلنت ها قند خون فرد به طور کامل کنترل شود سپس با احتیاط این روش انجام بشود.
 • اشخاصی که به سیگار و دخانیات اعتیاد دارند نباید از ایمپلنت استفاده کنند. این افراد باید حداقل تا مدتی سیگار را ترک کنند یا مصرف آن را کاهش بدهند. اشخاصی که سیگاری هستند قبل از انجام ایمپلنت بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرده و سپس از این روش استفاده کنند.
 • افرادی که قصد استفاده از روش ایمپلنت را دارند حداقل از دو هفته قبل از انجام این روش نباید از داروهای ضدانعقاد خون مصرف کنند، چرا که ممکن است لثه و دندان هایشان دچار خونریزی بشود.
 • اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند نباید از رادیوتراپی در نواحی فک و صورت استفاده بکنند و افرادی که تحت روش درمانی بیس فسفونات بوده اند نباید از این روش استفاده کنند.
 • مادران باردار نباید دندان های خود را ایمپلنت کنند، چرا که داروهای بی حسی و ابزار دندانپزشکی ممکن است به جنین صدمه برساند و مشکلات مختلفی ایجاد کند.

اشخاصی که جزء گروه های بالا هستند در صورت تمایل به انجام ایمپلنت باید با دندانپزشک مشورت کنند و سپس از این روش استفاده کنند.

کاندیدهای نامناسب انجام ایمپلنت دندان

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در کرج

بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که دندان ها عضو حساس و آسیب پذیری هستند و باید توسط دندانپزشکان ماهر و کاربلد ایمپلنت شوند. برخی از ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت شامل موارد زیر است:

 • بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز را از مراکز و دانشگاه های معتبر اخذ کرده باشد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه انجام ایمپلنت را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید از مجهزترین و پیشرفته ترین ابزار و وسایل استفاده شود تا بیماران از پروسه درمان بهترین نتایج را کسب کنند.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید اخلاق خوبی داشته باشد و با بیماران به خوبی برخورد کند.
 • مطب بهترین متخصص ایمپلنت باید بزرگ و دلنشین باشد و در مکانی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام بشود.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید هزینه های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در کرج باید از مواد و متریال باکیفیت استفاده کند تا ماندگاری آن تا آخر عمر فرد باقی بماند و مشکلی ایجاد نشود.

اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند تحقیق کنند و به دندانپزشکی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

روش ایمپلنت دندان مزایای زیادی نسبت به روش های مشابه خود دارد و امروزه تمامی افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از دندان های مصنوعی و پروتزهای دندانی از کاشت دائم دندان یا ایمپلنت استفاده کنند. مزایای ایمپلنت شامل موارد زیر است:

1- ایمپلنت دندان با ایجاد زیبایی در صورت موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. اشخاصی که دندان های خود را از دست داده اند با داشتن جای خالی دندان هایشان ظاهری ناخوشایند پیدا می کنند و لبخند زیبایی نخواهند داشت. استفاده از روش ایمپلنت جاهای خالی دندان ها را پر می کند و موجب زیبایی چهره و طرح لبخند افراد خواهد شد.

2- از مزایای ایمپلنت دندان نسبت به روش های دیگر می توان به ماندگاری بالا و عمر طولانی آن اشاره کرد. این روش در صورتی که فرد از آن به خوبی نگهداری کند و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند می تواند تا آخر عمر برای فرد باقی بماند و از آن استفاده کند.

3- افرادی که از روش ایمپلنت استفاده می کنند همواره سلامت دهان و دندانشان حفظ می شود و مشکلات مختلفی مانند جویدن غذا و تکلم برایشان رفع می شود. بنابراین این روش هم جنبه زیبایی و هم جنبه درمانی دارد.

4- استفاده از روش ایمپلنت بسیار سریع و فوری می باشد و فرد می تواند هر زمان که نیاز داشته باشد آن را انجام بدهد. در صورتی که استخوان های فک فرد مشکل خاصی نداشته باشد و دهان و لثه فرد سالم باشد می تواند سریع و در چند جلسه از این روش بهره مند شود. افرادی که برای انجام این روش عجله دارند می توانند برای ایمپلنت دندان به بهترین متخصص ایمپلنت فوری در ایران مراجعه کنند.

5- ایمپلنت دندان برخلاف روش های مشابه خود ثابت و غیرمتحرک است. ایمپلنت ها همیشه ثابت هستند و حرکتی نمی کنند به همین جهت بیشتر افراد مخصوصا جوان ها ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

افراد می توانند با انجام ایمپلنت از مزایای بالا بهره مند بشوند.

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است عوارض جانبی مختلفی نیز به همراه داشته باشد. این عوارض اغلب به علت ماهر نبودن دندانپزشک رخ می دهد. برخی از عوارض ایمپلنت شامل موارد زیر است:

1- یکی از عوارض ایمپلنت که گزارش شده است این است که دندانپزشک حفره ای در استخوان فرد ایجاد می کند که موجب می شود به رشته های عصبی فرد آسیب برسد و بیمار دچار بی حسی شود. این بی حسی ممکن است ماه ها ادامه پیدا کند و حتی در مواردی نادر فرد تا آخر عمر حسی نخواهد داشت. در صورت دائمی شدن بی حسی افراد می توانند به بهترین جراح دندانپزشک در کرج مراجعه کنند.

2- برخی افراد بعد از انجام ایمپلنت در نواحی فک و دهان درد شدیدی احساس می کنند. در صورتی که پزشک از تجهیزاتی مانند عکس برداری و سی تی اسکن استفاده کند می تواند بدون عارضه و مشکلی خدمات ایمپلنت را انجام بدهد.

3- بعد از انجام ایمپلنت بیمار ممکن است نسبت به داروهای بیهوشی و بی حسی واکنش آلرژیک نشان بدهد و در نواحی دهان خونریزی رخ بدهد. عصب های صورت که در قسمت های دندان، لثه و لب پایین قرار دارند در صورت آسیب دیدن در افراد احساس بی حسی موقت و سوزن سوزن شدن ایجاد می کنند.

4- افراد بعد از استفاده از ایمپلنت در نواحی فک و دهان احساس تورم و التهاب می کنند. این عارضه طبیعی است و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت. افرادی که آستانه تحمل درد پایینی دارند می توانند از مسکن های مجاز استفاده کنند تا دردی احساس نکنند.

5- در مواردی ممکن است ایمپلنت ها به طور کامل با استخوان فک ادغام نشوند و حالت شلی پیدا کنند. این موضوع دردی به همراه نخواهد داشت اما ایمپلنت ها اگر محکم نباشند نمی توانند پروتزها را نگه دارند و عمل باید تکرار شود. این عارضه در صورت ماهر نبودن دندانپزشک انجام می شود و فرد باید وقت و هزینه زیادی دوباره صرف کند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت

هزینه های انجام ایمپلنت متغییر است و به عوامل زیادی بستگی دارد. معمولا هزینه های درمانی ایمپلنت بالاست و فرد باید برای انجام بودجه نسبتا زیادی داشته باشد. برخی از عوامل تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت شامل موارد زیر است:

 • از عوامل موثر در هزینه های این روش تعداد ایمپلنت هایی است که فرد نیاز خواهد داشت. هرچه تعداد ایمپلنت ها بالاتر باشد هزینه های بیشتری باید صرف بشود.
 • نوع جنس ایمپلنت، اباتمنت و روکش دندان تاثیر زیادی روی هزینه های درمانی دارد. افراد می توانند با توجه به بودجه ای که دارند جنس ایمپلنت خود را انتخاب کنند.
 • عامل موثر دیگر در هزینه ایمپلنت تک مرحله ای یا دو مرحله ای بودن جراحی دندان است. در صورتی که فرد نیاز به ایمپلنت دو مرحله ای داشته باشد باید هزینه بیشتری بپردازد.
 • در مواردی ممکن است بیمار علاوه بر ایمپلنت به درمان های جانبی دیگر مانند درمان عفونت لثه و پوسیدگی دندان هم نیاز داشته باشد. در این موارد فرد علاوه بر هزینه های ایمپلنت هزینه های درمانی دیگر نیز باید بپردازد.
 • تعداد جلسات و دفعات مراجعه فرد به متخصص ایمپلنت ارتباط مستقیمی با هزینه های آن دارد. هرچه تعداد جلسات بیشتری مراجعه انجام شود هزینه بیشتری باید پرداخت شود.
 • در ایمپلنت موارد دیگری مانند عکس برداری و آزمایش های دندان نیاز است، این موارد هزینه های مجزایی دارند.
 • تخصص و مهارت دندانپزشک تاثیر زیادی روی هزینه های ایمپلنت می گذارد، هرچه دندانپزشک تخصص بالاتری داشته باشد و از مهارت بالایی برخوردار باشد هزینه های بیشتری باید پرداخت بشود.
 • بعد از انجام ایمپلنت افراد باید هزینه دارو و تسهیلات کلینیک را نیز پرداخت کنند.
 • هرچه کلینیک و مطبی که فرد به آن مراجعه می کند مجهزتر و پیشرفته تر باشد و از وسایل و ابزار مدرن تری برای درمان استفاده شود هزینه های بیشتری از بیماران دریافت خواهد شد.

افراد با توجه به هر بودجه ای که دارند می توانند به متخصص ایمپلنت مراجعه کنند و خدماتشان را انجام بدهند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت

نکات مهم بعد از انجام ایمپلنت

افراد باید بعد از انجام ایمپلنت نکات مراقبتی مختلفی را رعایت کنند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • افراد بعد از انجام ایمپلنت تا یک هفته نباید از مسواک استفاده کنند.
 • اشخاصی که ایمپلنت انجام می دهند تا 8 ساعت نباید دهان خود را شستشو بدهند.
 • افرادی که استعمال دخانیات و سیگار دارند باید مدتی آن ها را کنار بگذارند تا مشکلی برای ایمپلنت ها رخ ندهد.
 • در صورتی که افراد بعد از انجام ایمپلنت از مشروبات الکلی و نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنند ممکن است پروسه ایمپلنت به خوبی انجام نشود و فرد رضایت مطلوبی به دست نیاورد.
 • افراد باید بعد از انجام ایمپلنت نکات مراقبتی مانند استفاده از نخ دندان و خمیر دندان مخصوص را رعایت کنند تا دچار مشکل خاصی نشوند.
 • اشخاصی که ایمپلنت انجام داده اند باید حداقل تا یک ماه از نوشیدن مایعات با نی خودداری کنند، چرا که به فک و دهان فشار وارد می شود.
 • بیماران نباید از غذاهای بسیار گرم یا بسیار سرد استفاده کنند، این موارد آسیب های جبران ناپذیری به دندان های فرد وارد می کند. بنابراین افراد همواره باید از مایعات و غذاهای ولرم استفاده کنند.
 • بعد از جراحی امکان تورم وجود دارد، این تورم تا 48 ساعت برطرف خواهد شد.
 • بعد از انجام ایمپلنت به اندازه کافی استراحت کنید تا دوره نقاهتان سریع تر طی شود.
 • در صورت داشتن درد می توانید از مسکن های مجاز و یخ استفاده کنید.

کلام آخر

امروزه به دلایل مختلفی ممکن است افراد دندان های اصلی خود را از دست بدهند. جای خالی این دندان ها مشکلات زیادی مانند ظاهر ناخوشایند، مشکلات تکلم و مشکل جویدن غذا به همراه خواهد داشت. اشخاصی که دندان های خود را از دست داده اند طرح لبخند خوبی نخواهند داشت و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار خواهند بود. اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید تحقیق کنند و به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین متخصص ایمپلنت در کرج را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا