روانشناسیپزشکان

بهترین دکتر روانشناس در تبریز 【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ممکن است بسیاری از افراد در زندگی روزمره خود درگیر مشکلات آزاردهنده ای مثل اضطراب های بیش از حد، افسردگی، حس عدم اعتماد به نفس، جامعه گریزی، عدم تمرکز و بسیاری موارد دیگر باشند. برخی نیز با مشکلاتی در زندگی زناشویی و ارتباط با فرزندان خود درگیر هستند. در این مقاله ما به توضیح در مورد روانشناسی می پردازیم و شما عزیزانی که ساکن استان آذربایجان شرقی هستید، ما 10 تا از بهترین دکتر روانشناس در تبریز را معرفی نمودیم.

بهترین دکتر روانشناس در تبریز چه کسی است؟

بهترین دکتر روانشناس در تبریز کسی است که بتواند با گفت و گو با مراجعین خود، نوع مشکل و اختلال به وجود آمده در شخصیت و زندگی فرد را تشخیص دهد و با ارتباط گیری موثر، برای ارائه راه حل و راه کار مفید در جهت درمان بیمار خود تلاش کند. بهترین دکتر روانشناس در تبریز با علم و دانش و تجربه ای که دارد می تواند در تعداد جلسات معین به عنوان درمانگر، اعتماد بیمار خود را جلب کند و برای بهود شرایط او کمک کند.

انتخاب یک روانشناس باید با نهایت تحقیق و وسواس انجام شود، زیرا می توان گفت هزینه جلسات مشاوره ممکن است برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه نباشد و با صرف هزینه و اختصاص وقت به روانشناس، نتایج مطلوبی حاصل نشود. عدم بهبود شرایط و حال بیمار با وجود گذراندن جلسات متعدد، باعث از دست رفتن اعتماد به کلیه روانشناسان و مشاوران می شود. بهترین دکتر روانشناس در تبریز در صورت مشاهده شرایط پیچیده و نیاز به درمان با روش های پیشرفته و دارو درمانی بیمار خود را به بهترین کلینیک روانپزشکی موجود در تبریز معرفی می کند.

بهترین دکتر روانشناس در تبریز چه کسی است؟

انواع روانشناسی

شاخه های روانشناسی در چند دسته طبقه بندی می شوند که بهترین دکتر روانشناس در تبریز ممکن است در یکی از این حوزه ها و یا چندین بخش به درمان بپردازد. این بخش ها عبارتند از:

روانشناسی مشاوره: در این نوع از روانشناسی، درمانگر با گفت و گو و تست های معین، مشکلات بیمار خود را تشخیص می دهد و با جلسات مشاوره آن ها را رفع می کند.

روانشناسی بالینی: این شاخه، مثل همان روانشناسی مشاوره است، ولی با این تفاوت که بهترین دکتر روانشناس در تبریز از نوع بالینی، به درمان بیماران با استفاده از جلسات مشاوره در کلیه محیط ها اعم از کلینیک، دانشگاه، مدرسه، محیط کاری و… می پردازد.

روانشناس تحصیلی: همان طور که از نامش پیداست، مخصوص دانش آموزان و دانشجویان برای رفع اختلالات یادگیری و کمک به افزایش تمرکز می باشد.

روانشناسی خانواده: بهترین دکتر روانشناس در تبریز در حوزه خانواده، به درمان مشکلات زوجین، طلاق و ازدواج و فرزند پروری می پردازد.

انواع دیگری از روانشناسی وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی تربیتی
 • روانشناسی شخصیتی
 • روانشناسی اجتماعی
 • روانشناسی سازمانی

10 تا از بهترین دکتر روانشناس در تبریز را بشناسید!

ویژگی های بهترین دکتر روانشناس در تبریز

بهترین دکتر روانشناس در تبریز برای این که بتواند در بین رقیبان خود شناخته شود، لازم است ویژگی هایی را داشته باشد. این خصوصیات به شرح زیر می باشند:

 • داشتن سطح علمی بالا و مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های مطرح داخلی و خارجی
 • همدل و همراه بودن با بیمار، به نحوی که بتواند با ایجاد حس همدری به بیمار خود حس دلگرمی را القا کند.
 • به روز بودن اطلاعات و علاقمندی به یادگیری مطالب مفید و راهکارهای موجود
 • یافتن بهترین راهکار و روش درمانی برای کمک به بیماران
 • داشتن کلینیکی با محیطی آرام و دلچسب برای حفظ آرامش مراجعه کنندگان
 • منصفانه بودن هزینه های درخواستی و پرهیز از تجویز جلسات متعدد برای منافع مالی
ویژگی های بهترین دکتر روانشناس در تبریز

زمان مراجعه به بهترین دکتر روانشناس در تبریز

همه افراد می توانند در هنگام بروز مشکل در زندگی فردی و خانوادگی خود به بهترین دکتر روانشناس در تبریز مراجعه کنند. روانشناسان می توانند در هر برهه ای از زندگی برای کمک به بهبود شرایط و پیشگیری از بروز آسیب های پیش رو جلوگیری کنند. همچنین والدین در صورت مشاهده اختلال های رفتاری فرزندان شان و مشکلات در یادگیری و تمرکز، نباید با سهل انگاری از آن ها رد شوند و لازم است با مراجعه به یک مشاور و روانشناس به کمک فرزند خود بشتابند تا سلامتی روحی آن ها به خطر نیفتد.

کلام آخر

روانشناسان می توانند ناجی زندگی افرادی باشند که به دلایلی مثل افسردگی، خشم، اضطراب و هزاران مشکل دیگر لذت یک زندگی عادی و نرمال را از خود گرفته اند و ممکن است آسیب های ناشی از چنین اختلالاتی، صدمات جبران ناپذیری را به فرد و رابطه او با اطرافیان خود وارد کند. در این مقاله ما سعی کردیم مطالب مهمی را در این حوزه برای شما عنوان کنیم و در نهایت برای کسانی که به دنبال بهترین دکتر روانشناس در تبریز هستند، تعدادی از آن ها را معرفی نماییم.

سایت پزشکا امیدوار است مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا