جراحی زیباییزیبایی

هزینه پروتز فک چقدر است؟【سال 1402】❤️+ فیلم

در این مقاله تصمیم داریم، درباره هزینه پروتز فک صحبت کنیم. پروتز فک یکی از جراحی های زیبایی است که برای از بین عیب و نقص های فک استفاده می شود. این روش گزینه خوبی در میان جراحی های زیبایی پیدا کرده است و امروزه افرادی هستند که با شکل و فرم فک خود مشکل داشته و به سراغ این عمل جراحی رفته اند. و از نتایج آن راضی بوده اند. سایت پزشکا همیشه در تلاش است، که بهترین مطالب و مقالات را به کاربران خود ارائه دهد.

پروتز فک و چانه چیست؟

عمل پروتز فک و چانه مسئله ای است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. افراد زیادی وجود دارند که از فرم فک و چانه خود راضی نیستند و چانه آن ها با اعضای صورتشان تناسب ندارد یا در حوادثی فک و چانه آن ها آسیب دیده و نیاز به جراحی دارند که می تواند بسیار موثر باشد. در حال حاضر این جراحی، با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده و طرفداران خاص خودش را دارد.

این جراحی برای دو دسته از افراد مناسب است. کسانی که چانه کوچکی دارند، قصد بزرگتر کردن چانه آن را دارند و افرادی که دارای چانه بزرگ بوده و می خواهند تیز و باریک شود، استفاده می شود. برای آن که چانه و فک با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد، پروتز را در قسمت مورد نظر، قرار می دهند.

افرادی که دارای چانه های لاغر و تیز می باشند، موجب می شود که گردن آن ها پرتر به نظر آید و همچنین بینی آن ها بزرگ تر دیده می شود. افرادی که چانه های تیز و یا چانه های کوچکی دارند، باعث عدم تناسب فک با دیگر اجزای صورت شده و موجب می شود اعضاب صورت ناقص به نظر برسد. این افراد می توانند با مراجعه به بهترین دکتر پروتز فک نواقص فک خود را برطرف کرده و زیبایی صورت خود را بازگردانند.

هزینه پروتز فک در تهران

هزینه پروتز فک در تهران و دیگر شهر ها به دلیل نوع جراحی و عوملی که می تواند بر آن تاثیر بگذارد، معین می شود. این هزینه در اثر فاکتورهایی از جمله هزینه دستمزد جراح، هزینه پزسنل بیهوشی و اتاق عمل، هزینه بیمارستان و کلینیک، شرایط بیمار، هزینه آزمایشات و داروهایی که متخصص تجویز می کند، بستگی دارد. همچنین موقعیت جغرافیایی، به عنوان مثال شهر تهران به دلیل جمعیت بیشتر و وجود جراحان با تجربه و با مهارت بالا می تواند هزینه های آن از دیگر مناطق کشور بیشتر باشد.

هزینه عمل فک به علت این که نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار نمی گیرد و تمام هزینه های آن را خود فرد باید بپردازد. هزینه جراحی پروتز فک سالانه می تواند بر قیمت آن افزوده شود و برای اطلاع از هزینه پروتز فک باید حضورا به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کرده و با معاینه و مشاوره، از هزینه پروتز فک مطلع شوید.

هزینه پروتز فک در تهران

چه عواملی بر روی هزینه پروتز فک تاثیر دارد؟

هزینه جراح پلاستیک

یکی از جزهای اصلی در کل هزینه پروتز فک، هزینه جراح یا هزینه حق العمل می باشد. تمام این هزینه ها با توجه به مهارت، تخصص و اعتبار جراح در زمینه جراحی فک می تواند متفاوت باشد. بیماران برای نیاز های خود باید بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کنند. هزینه پروتز فک، فقط باید یک عامل ثانویه در تصمیم گیری های بیمار باشد. به همین دلیل تجربه جراح و نتیجه درمان و رضایت مراجعین، دقیقا می تواند با مقدار هزینه آن تاثیر داشته باشد.

هزینه های بیهوشی

جراح امکان دارد، عمل جراحی را تحت بیهوشی عمومی انجام دهد. هزینه های متخصص بیهوشی بر اساس تجربه و سابقه آن ها تفاوت خواهد داشت. به همین دلیل، هزینه های محل عمل نیز با توجه به نوع فناوری، تجربه کارمندان و خدمات شخصی در یک مرکز خصوصی یا دولتی نیز  می تواند متفاوت باشد، موجب کمتر یا بیشتر شدن هزینه پروتز فک می شود.

هزینه پروتز فک با توجه به شهر و محل سکونت

محل سکونت یکی از عوامل مهم در هزینه های فک و چانه و… می باشد. متوسط هزینه زندگی ممکن است بین شهر های مختلف تفاوت داشته باشد که می تواند بر قیمت های داروها، تجهیزات پزشکی و خدمات جراحی نیز موثر باشد.

جنس و نوع پروتز ها

پروتز های چانه درجنس و انواع مختلفی موجود است که در شکل و اندازه های مختلفی، با توجه به نیاز بیماران ساخته شده اند. پروتز ها به صورت های مختلفی تولید شده اند اکه اندازه آن ها تا خط فک پایینی ادامه پیدا می کند. هزینه پروتز فک، بر اساس ماده ای که برای تولید پروتز ها استفاده می شود، تفاوت دارد. به این معنی است که میزان موادی که پزشک برای قالب گیری استفاده می کند، متفاوت خواهد بود که در هزینه های نهایی موثر می باشد.

به عنوان مثال می توان گفت: هزینه پروتز های سیلیکونی با پروتز های سرامیکی تفاوت خواهد داشت. جراح پلاستیک ممکن است پروتز را بیشتر تنظیم کند تا شکل آن را با فک بیمار متناسب کند. در موارد خاص، امکان دارد بیمار برای نتایج هماهنگ تر و متعادل تر، علاوه پروتز فک، عمل های دیگری مثل جراحی بینی را نیز انجام می دهند. هزینه های این عمل با توجه به پیچیدگی یا میزان جراحی می تواند متفاوت باشد.

پروتز فک پایین چگونه انجام می شود؟

در واقع باید گفت که این جراحی بیشتر برای  فک پایین مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر جراحی ها زیبایی که انجام می شود، با جایگذاری پروتز در فک پایین فرد انجام می شود. در پروتز گذاری فک، از پروتز های سیلیکونی و یا پلی اتیلنی به منظور رفع عیب های فرد استفاده می شود و بعد از جلسات مشاوره و معین کردن قسمت هایی باید جراحی انجام شود، فرد تحت عمل جراحی قرار گرفته می شود.

در اتاق عمل فرد را بیهوش کرده و پزشک قسمتی که می خواهد پروتز قرار دهد را از داخل دهان برش می دهد. از مزیت های این جراحی می توان گفت: برش در قسمت چانه و گردن نیست، به همین دلیل رد بخیه بر روی صورت فرد دیده نمی شود. بعد از بخیه زدن، جراحی فرد به اتمام رسیده و بیمار باید از مراقبت های بعد از عمل پیروی کند.

ممکن است بعد از جراحی به دلیل بیهوشی که انجام شده، فرد بعد از به هوش آمدن، دچار سردرد و سرگیجه و حالت تهوع شود که طبیعی است. برای تمامی افرادی که تحت عمل جراحی بیهوشی قرار می گیرد، بعد از بیهوش آمدن این اتفاق می افتد. اما در حالت کلی می توان گفت:این جراحی عارضه جانبی خاصی برای فرد به وجود نمی آورد.

هزینه پروتز فک پایین

جراحی فک و چانه، اغلب به علت زیبایی صورت می گیرد. به همین دلیل بیمه پرداخت آن را به عهده نمی گیرد و فرد باید خود تمامی این هزینه ها را بپردازد. هزینه پروتز فک به عوامل زیادی بستگی دارد. دستمزد پزشک برای گذاشتن پروتز و دستمزد متخصص بیهوشی و همچنین هزینه های اتق عمل را فرد باید پرداخت نماید. از سوی دیگر هزینه مواد اولیه پروتز استفاده شده نیز به عهده بیمار است. برای اطلاع از هزینه های آن می توان با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی درباره هزینه پروتز فک سوال کرد.

هزینه پروتز فک پایین

پروتز فک بالا چگونه انجام می شود؟

معمولا این کار برای فک پایین انجام می شود ولی اغلب افراد کمی به سراغ پروتز فک بالا می روند. اما باید گفت که این کار موجب بزرگ شدن گونه ها می شود. در حالت کلی به پروتز گونه ها نزدیک می باشد. به طور کلی افراد زیادی هستند که علاقه به پروتز گونه و فک بالایی دارند، پروتز هایی که برای فک بالا استفاده می شود، از جنس سیلیکون و یا پلی اتیلن می باشند که باعث برجستگی فک بالا می شوند. هر چند همان گونه که توضیح دادیم، این عمل بسیار محدود است و اکثر افراد که می خواهند جراحی پروتز فک بالا انجام دهند به سراغ پروتز های گونه می روند و از متخصص برای انجام این عمل مشاوره می گیرند.

پروتز فک مناسب چه کسانی است؟

پروتز فک یک نمونه جراحی زیبایی است که بسیاری از کسانی که قصد دارند، فکی زیبا و برجسته داشته باشند، به سراغ آن ها رفته و همچنین افرادی که به طور مادرزادی دچار عیب هایی در یک یا دو طرف صورت خود هستند، می توانند آن را انجام دهند، این عمل برای بهبود فرم صورتشان پیشنهاد می دهند. در عمل پروتز گذاری فک در قسمتی از داخل دهان برشی ایجاد می شود و در قسمت مورد نظر که توسط پزشک در جلسات مشاوره تعیین شده است، به اطلاع بیمار می رساند.

می توان پروتز فک را همانطور بخیه زد ولی برای این که پروتز بعد از مدتی جابه جا نشود و یا دچار تغییر و جابه جایی نشود به همین دلیل بهتر است که حتما آن بخیه بزنند. این با این که با بیهوشی انجام می شود اما بسیار عمل ساده و راحتی است و جای هیچ گونه نگرانی برای بیمار وجود ندارد.

هزینه پروتز فک و چانه چقدر می شود؟

فک و چانه قسمت مهمی از شکل صورت می باشد. برای داشتن فک و چانه معادل، می توان زیبایی بیشتری را برای چهره ایجاد کرد. ولی برخی از افراد امکان دارد که آن ها بعد از تولد بزرگ شده باشد یا رشد کافی نداشته باشند و به همین دلیل چهره آن ها هماهنگی ندارد. در خیلی از موارد، ممکن است که ظاهر فک به علت آسیب دیدگی و صدمات اعمم از شکستگی یا به علت سوختگی از بین رفته باشد. جراحی زیبایی پروتز فک، می تواند این عیب ها و نواقص را از بین ببرد.

قبل از بین رفتن عمل جراحی باید عوامل زیادی را در نظر گرفت و اطلاعات لازم را درباره آن بدست آورد. که یک از این موارد مهم، هزینه پروتز فک است. با توجه به آمار در سال 2018 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، میانگین هزینه های پروتز فک، یک هزینه متوسطی بوده که تنها قسمتی از هزینه های کل را شامل می شده و مرتبط به هزینه های اتاق عمل و دستمزد متخصص بیهوشی نمی باشد.

هزینه پروتز فک، بر اساس محل جغرافیایی کشور یا شهری که در ان مکان قصد انجام آن جراحی را دارید، تفاوت دارد. برای تعیین هزینه های نهایی خود یا جراح پلاستیک خود مشورت کنید. در هنگام مشاوره قبل از جراحی پروتز فک، متخصص، جنبه های متعددی از روش های جراحی را برای بیمار توضیح می دهد.

چه کسانی برای پروتز فک مناسب می باشند؟

پروتز فک بیشتر برای افرادی که چانه های کوچکی دارند، توصیه می شود و می تواند میزان قابل توجهی از نقص های خفیف یا متوسط آن را رفع کند. قبل از ساخت پروتز های فم از غضروف استفاده می کردند، ولی بعد از پیشرفت علم پزشکی و ساخت مواد آلوژنیک، از آن برای این کار استفاده می کنند. امروزه داوطلبان زیادی وجود دارد که به دنبال زاویه دار کردن فک خود می باشند، چون این فرم فک ها فقط جنبه زیبایی دارد.

برخی از افراد هستند که فقط به صورت مادرزادی دچار نقص هایی هستند که می توانند در یک یا حتی دو طرف صورت خود داشته باشند که زاویه فک و استخوان فک آن ها باید تحت عمل جراحی یا پروتز گذاری قرار بگیرد. در میان این مواردی که گفته شد، افرادی هستند که قصد دارند فک های برجسته ای داشته باشند، در همه این موارد پروتز گذاری فک برای آن ها به راحتی انجام می شود. پروتز ها یا از جنس پلی اتیلن هستند که در ایران به نام مدیور شناخته می شود و یا پروتز های سیلیکونی می باشند.

چه کسانی برای پروتز فک مناسب می باشند؟

چه عواملی می تواند هزینه های پروتز فک را تحت تاثیر قرار دهد؟

هزینه جراحی پلاستیک پروتز فک به علت های مختلفی میان هر بیماری متفاوت می باشد. در برخی موارد خاص، هزینه ها حتی امکان دارد برای دو بیمار در یک عمل مشابه تفاوت داشته باشد. هزینه های پروتز فک می تواند شما این موارد باشد :

  • هزینه جراح
  • هزینه های بیهوشی
  • هزینه های دارویی
  • آزمایشات پزشکی
  • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

دوره نقاهت پروتز صورت چقدر است؟

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، در روش های جراحی پروتز صورت به دلیل قرار گیری فرد تحت عمل جراحی، می توان عارضه های آن را مشاهده کرد. به طور کلی دوره نقاهت این جراحی تقریبا بین 5 تا 7 روز است. در این بازه زمانی، بیمار باید به خوبی استراحت کند و از انجام کارهای سنگین مثل ورزش و … دوری کند. پس از گذشت این مدت بیمار باید تا چند وقت زیر نظر پزشک باشد تا شرایط را بعد از عمل نیز بتواند در نظر بگیرد.

انواع پروتز سازی فک

برای زاویه سازی فک با پروتز، دو نوع پروتز مختلف وجود دارد. در ادامه این مقاله به ان ها می پردازیم و ویژگی های آن ها را شرح می دهیم.

پروتز پلی اتیلنی

پروتز پلی اتیلنی ، در کشور ما از آن به عنوان مدپور آن را می شناسند. بهترین نوع پروتز برای زاویه سازی فک می باشد. این نوع پروتز مدل ها و اندازه های گوناگونی دارد. متخصص شما می تواند نوع این پروتز ها را با فرم صورت هر فرد برش داده و آن را بسازد. به همین دلیل زاویه سازی فک با پروتز پلی اتیلنی، جلوه طبیعی را به وجود می آورد.

پروتز سیلیکونی

تنوع در این نوع پروتز ها کم می باشد. بنابراین فقط برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که فرم صورت آن ها خاص نیست و نیازی به پروتز های با ویژگی های عالی ندارد. جراحی زاویه سازی فک با پروتز سیلیکونی نسبت به مدپور ساده تر می باشد.

برای انجام این جراحی، اول جراح باید شکل صورت را به طور کامل بررسی کند. پس با توجه به آن پروتز ها را بسازد. بعد از تراش پروتز در محل مورد که از قبل فرم ان طراحی شده است، در محل مورد نظر جایگذاری می شود. در انتها جراح با استفاده از پب پروتز را در محل خود قرار می دهند و جای بریدگی را بخیه می زنند. هر چند باید بدانید که پروتز های از پیش ساخته شده استفاده بیشتری دارند که در اندازه های بزرگ و کوچک با توجه به اندازه و فرم صورت و میزان پروتز، استفاده می کنند.

همچنین می توان پروتز را بدونپیچ در فک قرار داد اما جراحان برای پیشگیری از تغییراتی ممکن است به وجود بیاید، پروتز را در اولویت قرار داده و آن را جاگذاری می کنند. البته در مورد پروتز های پلی اتیلنی یا مدپور حتما باید پروتز با پیچ مستقر شود.

باید بدانید که عمل پروتز فک با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. برای گذاشتن پروتز در دهان ابتدا برش کوچکی در بخشی از دهان ایجاد می شود. به همین دلیل هیچ گونه جایی از بخیه و جراحی مشخص نخواهد شد.

شیوه جراحی زاویه سازی فک با پروتز

خطرات و عوارضی که پروتز فک می تواند داشته باشد، چیست؟

روش های عمل ماندگاری بیشتری دارند. ولی به هر حال باید زیر نظر متخصص بیهوشی، فرد بیهوش شود و مثل بقیه جراحی ها ممکن است که خطرات و عوارض های خودش را داشته باشد که این عوارض شامل موارد زیر می باشد:

  • کبودی
  • ورم در قسمت هایی از صورت
  • عوارض در اثر حساسیت به دارو بیهوشی
  • عفونت هایی در اثر ورود میکروب ها به محل زخم
  • عدم هماهنگی و تناسب که موجب می شود به جراحی مجدد احتیاج شود.

باید توجه داته باشید که جراحی پروتز فک را توسط بهترین پزشکان زیبایی که تجربه کافی در این حوزه دارند، انجام دهید. تا از عوارض احتمالی جلوگیری شود.

کلام آخر

پروتز فک علاوه بر زیبایی می تواند جنبه های درمان دیگری را نیز داشته باشد. به همین دلیل بهتر است اولویت را هزینه های آن در نظر نگیرید و خود را به افراد تازه کار و کم تجربه مراجعه نکنید. زیرا اگر این کار طبق استاندارد ها و بدون مهارت صورت گیرد، عواقب جبران ناپذیری در شکل ظاهری صورت شما ایجاد خواهد کرد. اگر علاقه مند به انجام پروتز فک می باشید، می توانید با تحقیق پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار شما قرار دهد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا