جراحی زیباییزیبایی

هزینه جراحی چشم گربه ای چقدر است ؟【سال 1403】❤️+فیلم

چشم ها را می توان یکی از حساس ترین قسمت های بدن دانست. این عمدتا به دلیل نازکی و لطافت پوست پلک است که محافظ چشم است. این امر باعث می شود پیری یا اثرات آفتاب و آلودگی بر زیبایی پلک ها و چشم ها اهمیت بیشتری پیدا کند. این حالت بیشتر به صورت افتادگی پلک دیده می شود. مشکلی که باعث می شود شما خسته و ناراحت به نظر برسید. خبر خوب این است که اصلاً دردسرساز نیست. روش های جدید لیفت چشم می تواند جوانی و طراوت را به چشمان شما بازگرداند. کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه ای یکی از رایج ترین انواع جراحی زیبایی چشم در سال های اخیر است. این روش معمولاً با جراحی پلک پایین ترکیب می شود و باعث می شود چشمان شما بزرگتر و کشیده تر به نظر برسند. همچنین با استفاده از این عمل می توانید چشمان خود را زیباتر کرده و ظاهر جذاب تری به چهره خود ببخشید.

هزینه جراحی چشم گربه ای در تهران

عوامل زیادی بر هزینه جراحی چشم گربه تأثیر می گذارد. این شامل:

 • کلینیک انتخابی شما یکی از مهمترین مواردی است که می تواند بر هزینه جراحی چشم گربه تاثیر بگذارد.
 • دکتری که برای انجام این جراحی انتخاب می کنید نیز بر هزینه ها تأثیر خواهد داشت. هزینه جراحی چشم گربه ای در کلینیک های خصوصی متخصص در پزشکان افزایش می یابد.
 • مراقبت های بعد از عمل برای جلوگیری از بخیه نیز هزینه های متفاوتی خواهد داشت. استفاده از کرم های خودمراقبتی به تنهایی می تواند هزینه جراحی چشم گربه را افزایش دهد.
 • بخیه مورد استفاده در این عمل بسیار مهم است. قیمت هر کدام از آنها نیز متفاوت است و در هزینه های این عمل موثر خواهد بود.
  این کار به منظور ایجاد چشم گربه ای انجام می شود. هزینه عمل چشم گربه ای به مقدار پوستی که برای بیرون کشیدن چشم به آن ناحیه کشیده می شود بستگی دارد.
 • هزینه ویزیت قبل و بعد از عمل نیز به هزینه ها اضافه می شود.
 • استفاده از داروهای بیهوشی یا حتی بیهوشی در حین جراحی می تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش هزینه جراحی چشم گربه ای داشته باشد.
 • همچنین باید هزینه تمام تجهیزات را در طول جراحی بپردازید.

آیا بیمه جراحی چشم گربه را پوشش می دهد؟

جراحی چشم گربه ای یکی از اعمال زیبایی است. هیچ بیمه ای برای این کار به شما پرداخت نمی کند. جراحی چشم گربه ای یک عمل جراحی است که در آن جراح سوراخ هایی در ناحیه چشم ایجاد می کند و درجه پلک را افزایش می دهد.

هزینه جراحی چشم گربه ای در تهران

عمل لیفت چشم گربه ای چیست؟

کانتوپلاستی که به عنوان جراحی چشم گربه ای نیز شناخته می شود، معمولا برای تغییر شکل چشم و بلندتر نشان دادن آن انجام می شود. هدف اصلی این عمل بزرگ کردن چشم است. با این جراحی می توانید چهره خود را جذاب تر و جوان تر نشان دهید. در کانتوپلاستی معمولاً جراحی پلک پایین انجام می شود که از طریق آن گوشه های داخلی چشم بازسازی می شود.

علاوه بر کانتوپلاستی، می توانید افتادگی پلک و کیسه های زیر چشم را نیز از بین ببرید. در واقع، جراحی زیبایی چشم گربه ای بخشی از بلفاروپلاستی یا لیفت چشم است. بنابراین نه تنها می توانید چشم های خود را بلند کنید، بلکه چین و چروک و افتادگی پوست دور چشم را نیز از بین ببرید. جالب ترین نکته این است که با این فلش می توانید به علامت دیگری برسید و این علامت سوم همان لیفت ابرو است. این بدان معناست که می توانید گوشه های بیرونی چشم ها را تقویت کنید، پوست را کشیده و چین و چروک های اطراف چشم و ابرو را از بین ببرید و در عین حال شکل چشم های گربه را تغییر دهید.

جراحی گربه یا چشم گربه ای چگونه انجام می شود؟

کانتوپلاستی معمولاً 1 تا 2 ساعت طول می کشد. قبل از جراحی، یک محافظ پلاستیکی شفاف برای پوشاندن چشم در حین جراحی قرار داده می شود. جراحی با ایجاد علامتی بر روی پلک بالایی که در آن برش ها ایجاد می شود، شروع می شود. به دنبال چین های طبیعی ناحیه، برش هایی به طول حدود 1 سانتی متر روی پلک بالایی ایجاد می شود. هنگامی که جراح به تاندون کنسول می رسد، آن را محکم می کند و آن را روی غشایی که لبه پریوستئوم را می پوشاند محکم می کند. اگر پوست یا چربی اضافی روی پلک پایین وجود داشته باشد، جراح آن را برمی دارد و سپس برش ها را بخیه می زند. پس از جراحی، سپر از چشم برداشته می شود و برای محافظت از زخم یک پانسمان استفاده می شود.

کانتوپلاستی یک عمل سرپایی است که می تواند تحت بی حسی موضعی و آرام بخشی از طریق ورید انجام شود. در طی کانتوپلاستی، جراح عضله را از داخل پلک برش می دهد تا با کانال کناری مناسب شود. جراح شما ممکن است محل تقاطع پلک ها را بلند کند، به طوری که گوشه بیرونی چشم کمی بلندتر از گوشه داخلی باشد و با پوستی صاف و بادامی شکل باشد.

عمل لیفت چشم گربه ای چیست؟

افراد مناسب برای انجام عمل چشم گربه ای

اولین و مهمترین چیز برای داوطلبان جراحی چشم گربه، داشتن سلامتی خوب است. از آنجایی که این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، نباید از انجام آن منع شوید. همچنین اگر بیماری خاصی دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا در آینده دچار مشکل نشوید. اگر فقط قصد انجام کانتوپلاستی را دارید، پلک های شما نباید افتاده، پف کرده یا چروکیده باشد. البته این بدان معنا نیست که افرادی که این مشکلات را دارند نمی توانند این کار را انجام دهند. یعنی در صورت داشتن چنین مشکلی باید از لیفت چشم و لیفت ابرو نیز برای رفع آن استفاده کنید.

توصیه می کنیم قبل از هر عمل جراحی چشم گربه با پزشک خود مشورت کنید. در طول این جلسات، پزشک با نشان دادن عکس ها یا فیلم های جراحی چشم گربه و نشان دادن نتایج عمل، انتظارات گربه شما را واقعی تر می کند. در طول این جلسات، پزشک تمام توضیحات لازم در مورد روش، محدودیت ها و مراقبت های قبل و بعد از آن را به شما می دهد. مناسب ترین روش جراحی نیز انتخاب می شود و پزشک دقیقاً می داند که شما در طول جراحی چه می خواهید.

روش های مختلف جراحی چشم گربه ای

روش های مختلفی برای بلند کردن یا کشیدن چشم وجود دارد که به عنوان جراحی چشم گربه ای نیز شناخته می شود. پزشک یکی از این روش ها را با توجه به انتظارات و ویژگی های فردی بیمار به او پیشنهاد می کند. بنابراین با شرکت در جلسات مشاوره قبل از عمل، به پزشک خود کمک کنید تا بهترین راه را برای زیباسازی چشمانتان انتخاب کند.

کانتوپلاستی : جراحی کانتوپلاستی معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود و حدود 2 تا 4 ساعت طول می کشد. با این حال، در برخی موارد، پزشک ممکن است از بیهوشی عمومی نیز استفاده کند. در این روش برش کوچکی در عضله حلقه ای چشم ایجاد می شود. سپس تاندون کانتیل خارجی که در کنار کره چشم قرار دارد کمی از استخوان جدا شده و بریده می شود. پس از این عمل، ساختار داخلی پلک پایین باید به محل برش تاندون آورده شود. برای این کار این ساختار کمی به سمت بالا کشیده می شود تا به استخوان کره چشم برسد. پس از اتصال این دو قسمت، پوست های اضافی بریده شده و محل برش بخیه می شود.

خستگی و خماری را از چشمان شما دور می کند و کشش جذابی برای آن ها ایجاد می کند. اگرچه نتایج کانتوپلاستی برای مدت طولانی باقی می ماند، اما ممکن است به دلایل مختلف مانند افزایش سن یا رژیم غذایی و سبک زندگی نامناسب، پس از چند سال نیاز به ترمیم داشته باشد. از آنجایی که در طی این روش بخشی از پوست پلک برداشته می شود، ممکن است بافت کافی برای رفع افتادگی پلک تحتانی در طول عمل ترمیم وجود نداشته باشد. به همین دلیل، کانتوپکسی توسط پزشکان برای کسانی که هرگز جراحی چشم گربه ای یا برداشتن چشم انجام نداده اند توصیه می شود. همچنین اگر مشکلات ساختاری در پلک شما وجود دارد، بهتر است از روش دیگری برای جراحی چشم گربه ای استفاده کنید. در واقع پزشکان از این روش بیشتر برای جراحی های ترمیمی استفاده می کنند. کانتوپلاستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر از 4 ترفندهای جراحی برای زیبایی چشم به مقاله مورد نظر مراجعه فرمایید .

کانتوپلاستی جانبی یا کشش گوشه خارجی چشم : این جراحی معمولاً برای رفع افتادگی پلک فوقانی و کشش چشم استفاده می شود. البته در برخی موارد می توان از کانتوپلاستی جانبی برای رفع افتادگی پلک پایین استفاده کرد. اگر به عکس های مدل های کره ای نگاه کنید، نتیجه این عمل را به وضوح می بینید. مدل های کره ای از این روش برای رفع افتادگی پلک بالا و بزرگ شدن چشم ها استفاده می کنند. این روش علاوه بر بلند کردن پلک ها و صاف کردن اطراف چشم، گوشه های بیرونی چشم را نیز به سمت بالا می کشد تا چشمان شما شبیه چشم های گربه ای شود.

روش های مختلف جراحی چشم گربه ای

اپیکانتوپلاستی یا کشش گوشه داخلی چشم : همچنین می‌توانید این روش را با کانتوپلاستی خارجی ترکیب کنید تا ظاهری جذاب‌تر و چشم‌های بلندتر داشته باشید. اما اگر می خواهید فقط گوشه داخلی چشم خود را بردارید، اپیکانتوپلاستی برای شما کافی است. توجه داشته باشید که هر دو روش به دقت و مهارت زیادی نیاز دارند. بنابراین اگر قصد دارید از ترکیب این دو روش استفاده کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

کانتوپکسی: ممکن است برخی از مراکز به جای کانتوپلاستی از نام کانتوپکسی استفاده کنند، اما این دو روش متفاوت هستند. در عمل، کانتوپکسی دیگر منجر به برشی در عضله حلقه نمی شود. در این روش هیچ بخشی از تاندون بریده نمی شود. برای کشیدن چشم ها در کانتوپکسی، عضله کانتیل خارجی و تاندون به هم نزدیک شده و با استفاده از نخ بخیه می شوند. این باعث ایجاد پوست اضافی در پلک پایین می شود. در آینده این پوست ها برداشته می شوند تا پلک شما شل و افتاده به نظر نرسد. از این روش می توان برای اصلاح افتادگی پلک پایین نیز استفاده کرد.

اکتروپیون یا تثبیت افتادگی پلک پایین : با بالا رفتن سن و کاهش کلاژن‌های پوستی، پوست کم‌کم شل شده و حالت افتادگی پیدا می‌کند. این شل شدگی در نواحی اطراف چشم که پوست نازک‌تر و حساس‌تری دارد زودتر دیده خواهند شد. اگر افتادگی پلک پایینی هنوز خیلی شدید نشده باشد، می‌توانید از روش‌های دیگر لیفت چشم یا جراحی چشم گربه ای برای رفع افتادگی و کشیدن چشم‌ها استفاده کنید. اما اگر چشمان افتادگی به‌گونه‌ای است که پلک پایینی پشم به سمت خارج برگشته است، روش اکتروپیون مناسب‌ترین روش برای شما است.

نکات مهم قبل از جراحی

 • قبل از تصمیم گیری نهایی برای اقدام حتما در جلسات مشاوره شرکت کنید.
 • در مورد مشکلات یا بیماری های خاص خود با پزشک خود صحبت کنید.
 • اگر دارو مصرف می کنید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • با دیدن عکس های قبل و بعد از عمل، انتظارات خود را واقعی تر کنید.
 • مصرف غذا و داروهای رقیق کننده خون را حداقل دو هفته قبل از عمل قطع کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی چشم گربه ای از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.

نکات مهم قبل از جراحی

مراقبت های بعد از عمل

 • استراحت کافی داشته باشید.
 • بدون تجویز پزشک از داروهای مسکن یا سایر داروها استفاده نکنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.
 • هنگام خواب، سر خود را بالاتر از حد معمول بالا بیاورید تا به چشمان خود فشار نیاورید.
 • برای چند روز به صفحه نمایش گوشی، لپ تاپ یا کامپیوتر خود نگاه نکنید و مطالعه نکنید.
 • از نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • سعی کنید تا حد امکان از خانه خارج نشوید. در صورت خروج از خانه حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • تا چند هفته پس از جراحی از لنزهای طبی یا زیبایی در چشم خود استفاده نکنید.
 • تا 8 ساعت بعد از عمل به توالت نروید.
 • تا زمان بهبودی کامل از رفتن به استخر یا دوش گرفتن با آب پرفشار خودداری کنید.
 • بیماران معمولاً چند ساعت پس از جراحی به خانه فرستاده می شوند.
 • بخیه ها معمولاً 2 روز پس از جراحی برداشته می شوند و بیشتر تورم ها در عرض 2 هفته از بین می روند.
 • بیماران زمانی که روی 2 بالش دراز می کشند باید سر خود را بالا نگه دارند.
 • کمپرس سرد را می توان چندین بار در روز روی چشم ها گذاشت.
 • برای جلوگیری از آسیب چشم باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام شود.
 • بیماران نباید اجسام سنگین را بلند کنند یا سر خود را کج کنند.
 • بیماران باید از قطره های چشمی، پمادها و سایر داروهای تجویز شده توسط جراح استفاده کنند.

زمان بهبودی پس از کانتوپلاستی بسیار کوتاه است زیرا این عمل در ناحیه کوچکی از بدن انجام می شود و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بلافاصله پس از عمل، شما را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند و در آنجا به مدت یک یا دو ساعت تحت نظر خواهید بود. در این مدت پرستاران علائم حیاتی شما را تحت نظر خواهند گرفت و بیهوشی و آرامبخشی از بین خواهند رفت. ممکن است در این مدت احساس تهوع و سردی داشته باشید، اما پرستاران یک پتو به شما می‌دهند و طولی نمی‌کشد تا علائم از بین بروند. همچنین ممکن است احساس درد کنید و مسکن دریافت کنید. برای محافظت از چشم و کاهش تورم از بانداژ استفاده می شود.

به طور کلی بیماران دو روز پس از جراحی به حالت قبلی خود باز می گردند. اگر بخیه‌هایی دارید که قابل برداشتن نیستند، باید دو تا پنج روز بعد به عمل جراحی بازگردید تا بخیه‌ها کشیده شوند. همچنین باید مطمئن شوید که به خوبی در حال بهبودی هستید و هیچ عارضه جانبی را در طول جلسات خاص خود تجربه نکرده اید. فعالیت های خاصی وجود دارد که باید برای مدتی از آنها اجتناب کنید. اگر نمی توانید لحن درست را دریافت کنید، نمی خواهید ناامید شوید، پس روی یک کاپو خوب سرمایه گذاری کنید. همچنین باید از خم شدن یا ورزش خودداری کنید زیرا باید سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید. در صورت امکان، باید گریه را نیز متوقف کنید. زمان بهبودی کامل سه هفته تخمین زده می شود که اثرات کامل جراحی آشکار شود .بهبودی کامل برای کانتوپلاستی معمولاً بین 2 تا 4 هفته طول می کشد، در این مدت پیروی از دستورالعمل های جراح خود پس از جراحی و شرکت در تمام جلسات بعدی بسیار مهم است.

مزایا، معایب و عوارض جراحی چشم گربه ای

کانتوپلاستی یا جراحی زیبایی چشم گربه ای چشمان شما را بزرگتر و زیباتر نشان می دهد. علاوه بر این، اگر این عمل را با لیفت چشم و ابرو ترکیب کنید، نتایج بسیار بهتری خواهید گرفت. در این صورت چین و چروک دور چشم برطرف می شود و زیبایی آن ها بیشتر نمایان می شود. افتادگی پلک یا کیسه های زیر چشم نیز از بین می رود و صورت شما جوان تر و شاداب تر از قبل می شود. همچنین با انجام این عمل اثرات پیری از چهره شما پاک می شود.

اگر دستورات پزشک خود را به درستی رعایت کنید، جراحی چشم گربه ای هیچ نقص یا عارضه ای برای شما ایجاد نمی کند. دوره نقاهت این عمل بین 2 تا 4 هفته است و در این مدت ممکن است کمی درد در چشمان خود احساس کنید. در برخی موارد، تورم یا کبودی در اطراف چشم وجود خواهد داشت. برای کاهش تورم، باید استراحت کنید و به چشمان خود فشار نیاورید. این عوارض در عرض یک هفته ناپدید می شوند. بنابراین در صورت بروز عوارض جانبی برای مدت طولانی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. در برخی موارد، ممکن است مشکلات بینایی وجود داشته باشد. این عارضه معمولا چند روز پس از جراحی ناپدید می شود.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است شما را در مورد جراحی چشم گربه نگران کند، جای زخم یا بخیه است. باید توجه داشته باشید که برش ایجاد شده در این عمل بسیار ظریف است و معمولا زیر خط پلک یا داخل چشم ایجاد می شود. بنابراین هیچ جای زخم و بخیه ای روی پوست شما باقی نمی ماند و پس از بهبودی کامل، هیچکس نمی تواند محل جراحی شما را شناسایی کند. البته باید توجه داشته باشید که اگر زخم شما برای مدت طولانی باقی ماند و از بین نرفت، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. توجه داشته باشید که جراحی چشم گربه ای یک عمل بسیار ظریف و حرفه ای است. بنابراین لازم است قبل از هر چیز از اعتبار کلینیک و تخصص پزشک معالج اطمینان حاصل شود.

عوارض جدی ناشی از این عمل بسیار نادر است. اما در مواردی که فرد عمل را در یک مرکز غیر قابل اعتماد انجام داده است بیشتر دیده می شود. در صورت مشاهده علائمی مانند خونریزی، قرمزی بیش از حد چشم ها، کبودی شدید و طولانی مدت، عفونت، تورم بیش از حد و ضعف بینایی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. علاوه بر این، ممکن است در پاسخ به بیهوشی عوارض جانبی مانند سردرد، حالت تهوع یا بیهوشی مداوم در محل جراحی را تجربه کنید. این عوارض کوتاه مدت هستند و پس از از بین رفتن کامل داروی بیهوشی از بین خواهند رفت.

کلام آخر 

هزینه عمل بسته به روشی که برای کانتوپلاستی استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. همچنین اگر بخواهید از عمل های ترکیبی یا ترکیبی از جراحی چشم گربه ای و لیفت ابرو و ابرو استفاده کنید، هزینه شما بیشتر خواهد بود. همچنین حقوق پزشک، کلینیک و بیمارستان بابت عمل، هزینه های دارو و ویزیت های بعدی نیز به لیست هزینه های عمل اضافه می شود. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

4.2/5 - (10 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا