جراحی زیبایی

جراحی زیبایی چشم گربه ای【سال 1403】❤️

در جراحی زیبایی چشم گربه ای چه اتفاقی می افتد

چشم را مهمترین عضو صورت می دانند؛ زیرا در اولین دیدار با افراد ، اولین عضوی که به آن نگاه می کنیم چشم ها هستند. زیبا بودن چشم ها در اولین برخورد تاثیر زیادی دارد و زیبایی آن روی تمامی اعضای دیگر تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید تفاوت انواع میکاپ در نحوه ی آرایش چشم ها می باشد و بقیه اعضای صورت در انواع میکاپ به صورت یکسان و با یک روش زیبا سازی می شوند. پس اگر چشمانی زیبا داشته باشید حتما صورتی زیباتر خواهید داشت.تمامی موارد بالا دلایلی است که افراد را برای زیبا نمودن چشم ها به فکر جراحی زیبایی چشم می اندازد.

در بین انواع عمل های زیبایی چشم ، یکی از عمل های زیبایی چشم ، جراحی زیبایی چشم گربه ای است. بعد از انجام این عمل زیبایی فرد چشمانی کشیده مانند چشمان گربه خواهد داشت.اگر این مدل چشم برای صورت فرد مناسب باشد می توان گفت صورت بعد از این عمل بسیار جذاب می شود.

همانطور که گفتیم تناسب این مدل چشم با دیگر اعضا صورت اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه ویژه داشت.این عمل در بین بازیگران هالیوودی طرفدار زیادی دارد ؛اما باید گفت همه آنها بعد از انجام عمل زیبایی چشم گربه ای زیبا نشده اند.

نحوه انجام عمل زیبایی چشم گربه ای

در ابتدای مطلب بهتر است بدانید که عمل زیبایی چشم گربه ای از لحاظ پزشکی عمل مناسبی نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
این جراحی با جراحی کشیدن ابرو ، برداشتن پلک و بزرگ کردن چشم ها تفاوت دارد.عمل زیبایی چشم گربه ای با نام علمی کانتوپلاستی شناحته می شود و در واقع عملی است که در آن به بازسازی گوشه های داخلی چشم می پردازند.
پزشکان برای انجام این عمل از دو روش متفاوت استفاده می کنند.

 • روش کانتوپلاستی
 • روش کانتوپکسی

در هر کدام از این روش ها از بیهوشی کامل استفاده می شود.
با توجه به این که در این جراحی فرم اصلی چشم ها دچار تغییر می شود ، بهتر است ابتدا به این موضوع دقت داشته باشید که آیا این عمل برای فرم صورت شما مناسب است؟ تناسب اعضا در صورت زیبایی آن را تضمین می کند پس برای انجام عمل زیبایی چشم گربه ای ابتدا با پزشک معالج مشورت نمایید.

جراحی زیبایی چشم گربه ای به روش کانتوپلاستی

در این روش بعد از بیهوشی کامل ابتدا حلقه بیرونی چشم بریده می شود و تاندون کانتال خارجی را کمی از استخوان فاصله می دهند.
تاندون را بریده و آن را ترمیم می نمایند. به عبارتی تاندون را کوتاه تر می کنند. سپس ساختار داخلی پلک را بالا کشیده و در قسمتی که تاندون را بریده اند به هم متصل می کنند. در انتها پوست اضافه را بریده و بخیه می زنند.

در این روش با توجه به این که تاندون تاندال درگیر می شود و در واقع کوتاه می شود در صورت پشیمانی بعد از عمل راه بازگشتی وجود نخواهد داشت.پس توصیه می شود قبل از انجام عمل زیبایی چشم گربه ای حتما با پزشکان معتبر و با تجربه مشورت نمایید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید که راه برگشتی وجود ندارد.

در ادامه مطلب شما را با بهترین جراحان عمل زیبایی چشم گربه ای آشنا خواهیم کرد.

دکتر عطاالله حیدری

دکتر عطاالله حیدری

ایشان فارغ التحصيل از دبيرستان البرز تهران بوده و بعد از ورود به رشته ی پزشكی در دانشگاه شهيد بهشتی دوره پزشكی عمومی خود را با رتبه ممتاز گذراندند،سپس بعد از طرح پزشكی عمومی وارد رشته جراحی عمومی در دانشگاه شهيد بهشتی شدند و بمدت 5 سال در بيمارستان شهدای تجريش دوره جراحی عمومی و عروق را گذراندند.

بعد از اتمام دوره در مناطق هرمزگان ،همدان و كردستان طرح خود را در خدمت مردم بودند سپس در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زيبايی در دانشگاه شهيد بهشتی بمدت 3 سال در بيمارستان های 15 خرداد،مفيد و مدرس،دوره كامل زيبايی و ترميمی را به پايان رساندند و سپس بعد از اتمام دوره فوق تخصصی به مدت5 سال به عنوان هیئت علمیه دانشگاه علوم پزشکی اراک فعالیت داشتند.درحال حاضر عضو انجمن جراحان پلاستيك کشور هستند و همچنین عضو انجمن جراحان دست کشور می باشند.

سایر خدمات

 • جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی اولیه و ثانویه)
 • جراحی زیبایی پستان(مامو پلاستی،پروتز پستان، تزریق چربی به پستان)
 • جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن)
 • لیفت صورت،گردن و پیشانی
 • جراحی زیبایی پلک(بلفاروپلاستی)
 • جراحی زیبایی پیشانی
 • انواع پروتز صورت
 • تزریق چربی به صورت و نواحی دیگر بدن
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • جراحی زیبایی گوش(اتوپلاستی)

آدرس: تهران خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر نبش بلوار بخشندگان ساختمان مدیکوسنتر طبقه سوم واحد 304

تلفن تماس:

09030203881

02188857548

وب سایت: dr-heidari.ir

روش کانتوپکسی در جراحی زیبایی چشم گربه ای

در این روش پزشکان با تاندون کانتال خارجی کاری نخواهند داشت.در واقع آنها بعد از بریدن حلقه بیرونی چشم ساختار داخلی چشم را بالا کشیده و به قسمتی از تاندون اتصال می دهند و سپس پوست اضافه را برید و بخیه زده می شود.

این روش ، روش مطمئن تری است و در صورتی که به هر دلیلی عمل جراحی زیبایی چسم گربه ای به روش کانتوپکسی شکست بخورد پزشکان برای بار دوم از روش کانتوپلاستی برای ترمیم آن استفاده می کنند.اما اگر عمل به روش کانتوپلاستی نیز مورد پسند شما نبود و عمل موفقت آمیز انجام نشد راه بازگشتی وجود ندارد.

به دلیل درگیری تاندن کانتال در این عمل زیبایی بهتر است کمی بیشتر تحقیق کنید و در صورت اطمینان از همه ی موارد از این عمل برای زیبایی چشم هایتان استفاده نمایید.

چه پزشکی بهترین جراح عمل زیبایی چشم گربه ای است

هر فرد بعد از تصمیم اینکه چه تغییر می خواهد در صورت خود ایجاد نماید به فکر انتخاب بهترین پزشک است.جستجو در اینترنت و فضای مجازی اولین و راحت ترین اقدامی است که به ذهن می رسد اما کافی نیست و مراجعه حضوری به مطب و کلینیک جراح ، گرفتن مشورت و دید نمونه کارهای پزشک نیز بسیار اهمیت دارد.

داشتن چشمان گربه ای برای همه مناسب نیست؛ تنها پزشکی برای همه این عمل را انجام می دهد که به دنبال درآمد بالا است. پزشک زیبایی که به اصول کاری خود متعهد باشد فرد را به سمتی سوق می دهد که بعد از تحمل درد و پرداخت هزینه های بالا زیباتر از قبل شود.

از آنجایی که ملاک زیبایی تناسب اعضای صورت است پزشک خبره با مشورت دادن و گفتن آنچه واقعیت دارد متقاضی را به سمتی سوق می دهد که بتواند بعد از تحمل درد و خونریزی جراحی زیباتر از قبل شود.داشتن مدارک معتبر از دانشگاه های معتبر از مهمترین ملاک هایی که در انتخاب جراح باید در نظر گرفته شود.از دیگر نشانه های یک جراح زیبایی معتبر انجام عمل در کلینیک های مجهز است.

بهترین پزشک جراحی چشم گربه ای

بهترین کلینیک جراحی زیبایی چشم گربه ای

همانطور که می دانید چشم عضو حساسی از صورت است؛ پس انجا انواع عمل های جراحی روی چشم باید در بهترین اتاق های عمل و با بهترین امکانات انجام گیرد.در صورت بروز کوچکترین اشتباه ممکن است در بینایی چشم فرد اشکالاتی ایجاد شود و یا حتی احتمال از دست دادن بینایی نیز وجود دارد.

جراحی زیبایی چشم گربه ای نیز عمل بسیار حساسی است و توصیه اکید پزشکان انجام آن در کلینیک های بسیار مجهز و زیر نظر بهترین متخصصان زیبایی است. بهتر است کلینیکی که برای انجام عمل زیبایی چشم گربه ای انتخاب می کنید تمامی امکانات یک عمل زیبایی را داشته باشد.

داشتن اتاق های عمل کاملا پیشرفته و داشتن کادری متخصص و مجرب که توانایی انجام عمل های زیبایی پیشرفته را داشته باشند را می توان حداقل های یک کلینیک مطمئن برای انجام این عمل دانست.اینکه کلینیک اتاق های ریکاوری و بستری مناسب داشته باشد نیز باید مد نظر شما باشد. انجام این عمل زیبایی چشم در مطب به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

چرا داشتن چشم گربه ای زیبا است

در جراحی زیبایی چشم گربه ای چشم ها کشیده و بزرگ می شوند و بزرگ شدن چشم ها باعث می شود صورت فرد جذاب تر شود.اما در اینجا باید به این نکته نیز اشاره شود که زیبا بودن علمی با آن چیزی که به صورت عرف و مد بیان می شود تفاوت دارد.زیبایی در علم به معنی تناسب داشتن اعضای صورت در کنار یکدیگر است. طبیعتا برای صورت کوچک داشتن چشم های بسیار بزرگ و کشیده مناسب نیست.

با اینکه شاید در جامعه داشتن چشم های گربه ای مد باشد اما افراد زیادی هستند که بعد از انجام جراحی زیبایی چشم گربه ای نه تنها زیبا نشده است بلکه از این عمل پشیمان شده اند.از این رو بهترین کار گرفتن مشاوره از پزشکان دلسوز است. پزشکانی که برای داشتن منافع مالی دست به هر عملی نمی زنند و زیبایی بیمار را در اولویت کاری خود می دانند.

ایجاد تناسب به وسیله ابزار دقیق اری است که پزشک متخصص می تواند انجام دهد ، اگر در مشاوره پزشکی به شما گفته شد که داشتن چشم گربه ای شکل برای شما مناسب نیست بهتر است به مشاوره پزشک اعتماد کنید چرا که بعد از این عمل پشیمانی سودی نخواهد داشت.

عوارض انجام جراحی زیبایی چشم گربه ای

از عوارض جراحی زیبایی چشم گربه ای می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • در صورتی که به مواد بیهوشی حساسیت دارید باید این مشکل را با پزشک مطرح کنید؛ زیرا در این جراحی باید بیهوشی کامل انجام شود.
 • خونریزی؛ اصولا پزشکان خوردن انواع مواد غذایی ، نوشیدنی ها و داروهایی را که باعث رقیق شدن خون می شود را ممنوع می کند. این باعث می شود بعد از انجام جراحی خونریزی تا حد قابل قبولی کنترل شود.
 • لخته شدن خون
 • کبودی در ناحیه چشم
 • عفونت؛ بعد از انجام عمل جراخی زیبایی چشم گربه ای حتما داروهای را به درستی استفاده کنید تا دچار عفونت نشوید.
 • به جا ماندن جای زخم جراحی
 • تورم؛ با بالا نگهداشتن سر تورم کاهش می یابد.
 • در صورتی که در عمل خطایی انجام شود ممکن است در بینایی فرد مشکل ایجاد شود.

بعد از جراحی زیبایی چشم گربه ای

بعد از هر عملی باید به توصیه های پزشک توجه کنیم تا دچار عفونت بعد از عمل نشویم.بعد از جراحی زیبایی چشم گربه ای باید داروهای تجویزی پزشک را به دقت و سر ساعت مصرف نماییم.استفاده دقیق و به موقع از آنتی بیوتیک های تجویز شده خطر ابتلا به عفونت را کاهش خواهد داد.

این باعث می شود درد کمتری تحمل کنید و عفونت در ناحیه زخم ایجاد نشود. بعد بیشتر عمل های زیبایی تورمی روی ناحیه عمل شده وجود دارد و عمل زیبایی چشم گربه ای نیز به همین شکل تورم خواهد داشت.برای کاهش این تورم بهتر است تا چند روز استراحت داشته باشید و سر خود را بالا نگهدارید.

بهتر است تا دو هفته به چشمان خود استراحت دهید.پیشنهاد می شود کمتر مطالعه کنید و از لپ تاپ و تلفن همراه خود تا جایی که ممکن است کمتر استفاده کنید.استفاده از عینک دودی در زمان های که بیرون از منزل هستید ، از دیگر توصیه هایی است که پزشکان به بیماران خود دارند.

فرق عمل چشم گربه ای با دیگر جراحی های زیبایی چشم

در عمل زیبایی چشم گربه ای بر خلاف عمل هایی چون بزرگ کردن چشم ها ، کشیدن ابروها و یا عمل برداشتن پلک ، فرم کلی چشم تغییر می کند.

در دیگر عمل ها  فرم چشم و تاندون های موجود در کاسه چشم درگیر تغییرات نخواهد شد اما در جراحی زیبایی چشم گربه ای فرم چشم ها از حالت طبیعی خارج می شود و همین این قضیه باعث افزایش ریسک عمل می شود.

برای بعضی افراد عمل هایی مانند برداشتن پلک اضافه چشم خود یک درمان محسوب می شود مانند چشم بادامی ها که چشم های کوچکی دارند و پلک بالایی اجازه باز شدن چشم ها را نمی دهد.افراد با برداشتن این پلک ها دید بهتری خواهند داشت؛ اما هیچ انسانی به عمل زیبایی چشم گربه ای نیاز ندارد و فقط جراحی زیبایی غیر ضروری می باشد.

هزینه عمل زیبایی چشم گربه ای

بدیهی است که عمل زیبایی چشم گربه ای تحت پوشش بیمه های درمانی نباشد و افراد باید تمام هزینه های مربوط به جراحی را خود پرداخت نمایند.
از این رو هزینه های بالایی برای این عمل باید پرداخت شود.هزینه هایی که برای جراحی زیبایی چشم گربه ای باید در نظر بگیرید شامل موارد بالا می شود.

 • دستمزد جراح
 • هزینه کلیه ابزار و افرادی که در جراحی به پزشک کمک نموده اند مانند پزشک بیهوشی
 • هزینه دارو
 • هزینه مربوط به ویزیت قبل و بعد از جراحی

با اینکه تمام هزینه ها باید توسط خود فرد پرداخت شود؛ اما به هیچ عنوان هزینه را فدای کیفیت نکنید و فریب تبلیغات ارزان قیمت را نخورید و برای انجام این عمل بهترین ها را انتخاب کنید.

کلام آخر

عمل زیبایی چشم گربه ای را می توان از خطرناک ترین عمل های زیبایی دانست. در این عمل فرم کلی چشم تغییر می کند و به توصیه پزشکان بهتر است از روش های دیگر برای زیبا نمودن چشم ها استفاده شود.اما نکته مهمتر این است که این عمل برای همه مناسب نیست و افراد زیادی هستند که برای آنها داشتن چشمان به شکل گربه مناسب نیست.

پس در صورتی که در ذهنتان به جراحی زیبایی چشم گربه ای فکر می کنید بهتر است اول به این فکر کنید که آیا با داشتن این چشم ها زیبا خواهید شد و یا بهتر است راه حل دیگری را انتخاب نمایید. بهترین کار جستجو در بین افرادی است که تا کنون این کار را انجام داده اند.

ببینید کدام فرم صورت به شما نزدیکتر است و آیا بعد از انجام عمل زیبایی چشم گربه ای فرد زیباتر شده است؟
با اینکه این عمل در بین بازیگران هالیوود طرفدار زیادی داشته است اما به واقع کمتر کسی در بین آنها بعد از این عمل واقعا زیبا شده اند.

3.7/5 - (10 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا