پزشکان

بهترین دکتر سم زدایی【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

سم زدایی که برای عموم مردم به عنوان تصفیه یا تغییر خون از مواد شناخته می شود ، اولین گام در ترک مواد است. در این نوع سم زدایی، بیمار حداقل به مدت چهار روز در کلینیک ترک اعتیاد بستری می شود و به تدریج دارو مصرف می کند و بدین ترتیب مواد از بدن او حذف خواهد شد. در این روش از داروهای آنتاگونیست مانند نالوکسان و نالترکسون نیز استفاده می شود که باعث تسریع دفع مرفین از بدن می شود. سم زدایی به بیمار کمک می کند تا به راحتی مواد مخدر یا الکل را ترک کند. به طوری که کل سیستم بدن بیمار از مواد مخدر پاک می شود. این روش ترک اعتیاد سریع اغلب بهبودی بیماران مبتلا به مواد مخدر به کار گرفته می‌ شود. در ادامه شما را با 10 تا از بهترین دکتر سم زدایی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

سم زدایی چیست؟

برای یک فردی که به مواد مخدر اعتیاد دارد، سم زدایی به معنای مدت زمانی است که طول می کشد تا یک داروی سمی که برای مدت طولانی در بدن او وجود داشته از بدن کاملا دفع شود. شرط ترک اعتیاد موفقیت آمیز این است که ابتدا سم زدایی شود تا این ماده از بدن خارج شود و اثرات مضر داروهای تجویزی و مسکن ها از بین برود.

سم زدایی از داروها زیر نظر روانپزشک متخصص در مرکز سم زدایی فوق سریع توصیه می شود. بنابراین، پزشک به بیمار کمک می کند دوره سم زدایی را راحت تر طی کند، علائم ترک را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل به سرعت مداخله کند. سم زدایی خودسرانه بدون نظارت پزشکی بسیار خطرناک است و حتی می تواند منجر به مرگ بیمار شود. در حال حاضر تعداد محدودی کلینیک ترک اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت در سر تا سر کشور وجود دارد و بیماران باید مراقب مراکز سم زدایی غیر معتبر و بدون مجوز باشند.

همچنین اگر به دنبال بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران هستید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و با تحقیقات لازم یکی از مراکز معرفی شده را انتخاب کنید.

سم زدایی چیست؟

روند سم زدایی چگونه است ؟

فرآیند سم زدایی، صرف نظر از نوع سم زدایی سریع یا فوق سریع، بسته به عوامل خاصی متفاوت است و حتی پس از قطع، مدت زمان ناپدید شدن علائم ترک نیز متفاوت است. عواملی که بر این روش و حتی نوع و دوز دارو تأثیر می گذارند عبارتند از:

 • نوع ماده مخدری که فرد به آن معتاد است
 • چه مدت فرد معتاد بوده است
 • شدت اعتیاد
 • سوء مصرف مواد مانند تزریق، خوردن، استنشاق یا سیگار کشیدن
 • مقدار یا دوز داروهایی که فرد در هر بار مصرف کرده است
 • سابقه خانوادگی
 • زمینه ژنتیکی
 • شرایط بالینی و سایر بیماری هایی که همزمان وجود دارند

شدت علائم و زمان مورد نیاز برای سم زدایی سریع و فوق سریع برای موثر بودن به عوامل مختلفی بستگی دارد.فرآیند سم زدایی نیز بسته به فرد می تواند در جزئیات متفاوت باشد. در بیشتر موارد، سه مرحله باید تکمیل شود:

 • ارزیابی: در این مرحله تیم پزشکی ابتدا وضعیت جسمی و روحی بیماران را ارزیابی کرده و با استفاده از آزمایش خون میزان داروی موجود در بدن آنها را تعیین می کند تا نوع و دوز داروی لازم برای سم زدایی سریع مشخص شود. همچنین در این مرحله ارزیابی و بررسی کامل نوع داروی مصرفی و سوابق پزشکی و بیماری های فرد انجام می شود.
 • تثبیت: مرحله بعدی تثبیت وضعیت بیمار با استفاده از روش های درمانی پزشکی و روانی برای جلوگیری از آسیب جسمی و روانی به بیمار است.
 • تهیه برنامه درمانی: آخرین مرحله یا فرآیند سریع سم زدایی، آماده سازی بیمار برای ورود به فرآیند درمان است که همراه با اطلاع رسانی به بیمار از روند درمان پس از سم زدایی و اتفاقاتی است که قرار است رخ دهد

10 تا از بهترین دکتر سم زدایی را بشناسید !

دکتر علیرضا اسماعیل زاده

رزومه دکتر : 

* دانشجوی سال آخر دکترای تخصصی روانشناسی * کارشناس ارشد روانشناسی بالینی * نویسنده کتاب پرفروش روانشناسی اعتیاد * بیش از ده سال سابقه مشاوره در کمپ های ترک اعتیاد * دارای گواهینامه های معتبر ماتریکس ، MMT ، و مصاحبه انگیزشی در درمان اعتیاد از بهزیستی * دبیر کارگروه همتا سازی و خانواده در سمپوزیوم بین المللی روانشناسان آسیا پاسیفیک 2019 * برگزارکننده کارگاه های آموزشی در حوزه درمان اعتیاد * برگزارکننده جلسات گروه درمانی اعتیاد پنج شنبه های هر هفته

خدمات :

 • ترک اعتیاد تریاک ، شیره ، گل ، متادون ، شیشه ، ترامادول ، B2 ، حشیش ، کریستال ، الکل ، قرصهای روان گردان ، هروئین ، کراک ، دتا ، بنزودیازپین ها ، کوکائین ، LSD ، کتامین ، اکس ، کمیکال، ماری جوانا ، بنگ ، دراگون و اعتیاد های رفتاری و …
 •  ارائه کلیه خدمات روانشناسی ، مشاوره و درمان انواع اعتیاد ( مدل ماتریکس ، CBT و …)
 • انجام و تفسیر کلیه تست های شخصیت به منظور تشخیص و درمان ریشه های درون روانی اعتیاد MMPI , Millon ,TAT و…
 • آموزش مهارتهای زندگی و توانمندسازی بیماران اعتیاد به منظور پیشگیری از وسوسه و عود و برگشت به مصرف مواد
 •  برگزاری جلسات گروه درمانی ترک اعتیاد در روزهای پنج شنبه مختص بیماران اعتیاد و خانواده های محترم ایشان
 • مشاوره و درمان افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، پرخاشگری ، استرس و سایر اختلالات همراه بیماری اعتیاد
 • مشاوره و حل تعارضات زوجین و خانواده مرتبط با اعتیاد
 • 100 ساعت فایل صوتی درمان اعتیاد موجود می باشد ، جهت اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس بگیرید .

ساعت کار مرکز :

شیفت صبح از ساعت : ۰۹۰۰ تا ۱۴۰۰
شیفت عصر از ساعت : ۱۷۰۰ تا ۲۲۰۰

شعبه 1 : مشهد ، بلوار الهیه ، اقدسیه ۵۰ ، نبش نقویه ۳۲

شعبه 2 : بین عبادی ۱۰۱ و ۱۰۳ پلاک ۱۱/۳۵ جنب آجیل شکوه ، کلینیک مشاوره هما

شعبه 3 : بلوار پیروزی ، نبش پیروزی ۶۶ ، ساختمان ۱۶۰ ، واحد دوم ، مرکز مشاوره حس آرامش

نوبت دهی به صورت تلفنی و اینترنتی امکان پذیر است

شماره تماس مدیر هماهنگی : 09157040898

اینستاگرام :

Ali_es_psychologist@

وب سایت :

hessearamesh.com

www.tolouezendeghi.com

https://mashhadmoshaver.com

نوبت دهی اینترنتی از سایت : https://nobat.ir/

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

کلینیک ترک اعتیاد آرمان یکی از شناخته شده‌ترین و بهترین کلینیک های ترک اعتیاد در تهران به مدیریت دکتر کربلایی است. دکتر علی کربلایی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۲۸ از یزد می باشند. مواردی که این کلینیک را از بقیه جاها متمایز میکند شامل درمان به صورت سرپایی و پشتیبانی از بیمار بعد از ترک برای باقی ماندن در وضعیت پاک است. همینطور ترک در این مجموعه بدون داروهای جایگزین مانند متادون و ب ۲ و با حداقل علائم ترک مانند درد، خماری و … انجام میشود.
‎در این کلینیک خدمات درمانی ترک اعتیاد توسط تیم تخصصی با همکاری روانپزشک، روانشناس متخصص درمان اعتیاد و همچنین روان پرستار با حداقل هزینه و در عین حال کیفیت بالا به همه ی مراجعین ارائه می شود.
‎این خدمات درمانی در دوره ای 15 تا 21 روزه برای مراجعین ارائه می شود. در صورت مصرف همزمان چند ماده ممکن است با نظر روانپزشک برنامه ریزی مدت زمان درمان تغییر کند. دارو درمانی، سرم تراپی، رواندرمانی، خانواده درمانی و درمان های تکنولوژیک از جمله خدمات این شیوه جامع نگر درمانی می باشد.

در مرحله ابتدایی درمان مصاحبه بالینی توسط روانپزشک و روانشناس انجام می شود. در این مرحله غربالگری نوع ماده مصرفی و مقدار مصرف آن، علائم روانی ناشی از سوء مصرف، تشخیص بیماری های زمینه ای مثل دیابت و نارسایی های قلبی-عروقی، کبدی، کلیوی، فشار خون و همچنین آموزش روانی بیمار برای دوره بهبودی توسط رواندرمانگر انجام می شود.
‎در مرحله بعدی درمان، روانپزشک به صورت روزانه با بیمار در ارتباط است تا دستورات دارویی و سرم تراپی را تنظیم کند. همچنین در طول این دوره درمانی رواندرمانی و آموزش خانواده نیز با برنامه ریزی مشخص روزانه و یا یک روز در میان انجام می شود.
‎به منظور بهبود پاسخدهی بیمار به درمان در طول دوره بیمار اجازه مصرف هیچگونه مخدر و دارویی خارج از دستور دارویی ارائه شده ندارد، مصرف مشروبات الکلی و سیگار به طور کلی در دوره درمانی ممنوع است، در طول این دوره بیمار اجازه رانندگی ندارد و همچنین تا زمان منفی شدن تست و تزریق داروی ضد مخدر اجازه خروج از درمان را ندارد.
‎لازم به ذکر است که این خدمات به صورت سرپایی و در زمان حدود یک ساعت انجام خواهد شد و بعد از دریافت سرم  بیمار به همراه دارو به منزل فرستاده می شود.  در مرحله بعدی درمان نگهدارنده و پیشگیری از عود انجام می شود که شامل ویزیت هفتگی روانپزشک و تجویز دارو به صورت روزانه، ۲ جلسه در هفته رواندرمانی و همچنین استفاده از روشهای درمانی تحریک مغناطیسی ( ار تی ام اس ) می
‎باشد.

سوابق تحصیلی‌ دکتر کربلایی:

 • تحصیل دوران راهنمایی و دبیرستان در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (تیزهوشان).
 • اخذ رتبه 36 در کنکور سراسری سال 1378 پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه تهران.
 • اخذ بورد تخصصی اعصاب و روان (روانپزشکی) از دانشگاه شهیدبهشتی با رتبه برتر در سال 1393.
 • گذراندن دوره فوق تخصصی 8 ماهه آلزایمر و تاسیس کلینیک حافظه.
 • مدرک مدرسه بین المللی سردرد
 • برگزاری کارگاه‌های مختلف زوج‌درمانی، روابط بین فردی، رواندرمانی اختلالات شخصیت و …
 • دارای گواهینامه بین المللی آر تی ام اس از دانشگاه ماستریخ هلند

خدمات:

 • ویزیت روانپزشکی
 • رواندرمانی و مشاوره
 • درمان های تکنولوژیک (آر تی ام اس)
 • سرم تراپی
 • خانواده درمانی
 • حمایت و پشتیبانی از بیمار در طول دوره درمان و پس از آن

تلفن مطب:
۰۲۱۹۱۰۰۵۶۲۶

آدرس مطب:
محمودیه خیابان مقدس اردبیلی ایتدای خیابان یامامورا پلاک ۳۳ طبقه ۲ واحد ۴

ترک چه داروهایی به سم زدایی نیاز دارند؟

تعدادی از داروهای خاص “بدون استثنا” نیاز به خدمات سم زدایی بدن با داروهای روانپزشکی زیر نظر متخصص ترک اعتیاد دارند. ترک این مواد می تواند شما را به طور خطرناکی تحریک پذیر کند یا تشنج های خطرناکی داشته باشید.این مواد شامل موارد زیر است:

 • الکل
 • باربیتورات ها
 • بنزودیازپین ها – مانند آتیوان، والیوم و زاناکس
 • همچنین ثابت شده است که آرامبخش ها و خواب آورهای غیر بنزودیازپین مانند Ambine و Lunesta نیاز به سم زدایی تحت نظارت پزشکی دارند.

ترک چه داروهایی به سم زدایی نیاز دارند؟

شیوه کار سم زدایی

در تمام روش های سم زدایی سریع و فوق سریع ، یک مکانیسم و ​​روش کلی رخ می دهد. وقتی یک فرد معتاد دارو مصرف نمی کند، مورفین یا دارو در سطح سلولی از بدن خارج شده و وارد جریان خون می شود. سپس مورفین و داروها با عبور خون از کبد به عنوان ارگان اصلی سم زدایی تجزیه می شوند تا در نهایت به شکل قابل دفع به صورت ادرار یا مدفوع دفع شوند. تنها تفاوت بین روش های مختلف سم زدایی سریع و فوق سریع، نوع و دوز داروهای تجویز شده توسط پزشک می باشد .

 • سم زدایی کلونیدین علائم ترک خفیف و قابل تحملی را بر جای می گذارد.
 • سم زدایی با داروهای آگونیست از آنجایی که برخی از داروهای خونی با داروهای مصرف شده جایگزین می شوند، علائم اعتیاد شدید نیست و در مدت زمان کوتاهی به طور کامل برطرف می شود.
 • سم زدایی سریع و فوق سریع با داروهای آنتاگونیست باعث تسریع دفع مورفین می شود.

اگر از مشکلات اعصاب و روان خود رنج میبرید بهترین راه حل برای شما مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران است که می توانید مشکلات خود را با پزشک در میان بگذارید تا پزشک با تبحر و تجربه خود اقدام به درمان شما کند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر سم زدایی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه بهترین دکتر سم زدایی دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

3.8/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا