جراحی زیباییلیپوماتیک

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم 5 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. امروزه از بین رفتن چربی ها و پوست های اضافی دور شکم یکی از دغدغه های اصلی افراد چاق است. در این عمل که به آن تامی تاک نیز گفته می شود پزشک متخصص با ایجاد برش هایی اطراف شکم چربی و پوست اضافه آن را از بین می برد. روش ابدومینوپلاستی یک روش تهاجمی است که به صورت سرپایی انجام می شود و نتیجه آن شکمی صاف و کمری باریک است. این جراحی ممکن است عوارض زیادی داشته باشد، پس حتما آن را نزد بهترین جراح پلاستیک انجام دهید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی از روش های لاغری موضعی است که با برداشتن چربی های اضافه و پوست دور شکم ظاهر آن را صاف و مسطح می کند. این عمل به میزان پوست اضافی و چربی افراد بستگی دارد، هرچقدر پوست و چربی شکم فرد بیشتر باشد پیچیدگی این عمل نیز بیشتر خواهد بود. افرادی که با افزایش وزن یا بارداری پوست شکمشان حالت شل و افتاده پیدا کرده است می توانند با این عمل آن را مجددا سفت و جمع کنند. در این جراحی چربی های ناحیه معده، زیر شکم و پایین پهلو هدف قرار می گیرند و با حذف آن ها هیکلی خوش فرم برای افراد ایجاد می کند.

افراد مناسب برای عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و علاوه بر مزایای مختلف آن ممکن است برای بعضی افراد مناسب نباشد. پس حتما قبل از انجام آن تحقیق کنید و در صورت داشتن شرایط مناسب آن را انجام دهید. به طور کلی افرادی که شرایط زیر را دارند بهترین کاندید عمل ابدومینوپلاستی هستند که شامل:

 • افرادی که توده بدنیشان بیشتر از 30 است.
 • افرادی که شرایط بدنی سالم و طبیعی ای داشته باشند و بیماری زمینه ای خاصی نداشته باشند.
 • افرادی که وزن پایداری داشته باشند و وزن آن ها به صورت مداوم دچار نوسان نشود.
 • افرادی که بیماری های مزمنی مانند دیابت و بیماری های قلبی نداشته باشند.
 • افرادی که استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ندارند و لایف استایل زندگی آن ها سالم است.
 • افرادی که واقع بین هستند و از عمل جراحی انتظارات غیر عادی ندارند.
 • افرادی که از قبل روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اند و موفق نشده اند چربی اضافه شکم خود را از بین ببرند. پس اولویت اول تغذیه سالم و ورزش است و اگر نتیجه نداد می توان از عمل جراحی استفاده کرد.
 • افرادی که از چربی های شکم خود واقعا ناراضی باشند و باعث رنجش و ناراحتیشان باشد.

ویژگی های بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. این عمل ممکن است ریسک بالایی داشته باشد پس قبل از آن تحقیق کنید و دکتر ماهر و کاربلدی را برای این عمل جراحی انتخاب کنید. برخی از ویژگی های آن شامل موارد زیر است:

 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو باید متخصص جراحی پلاستیک باشد و مدرک خود را از مراکز معتبر علمی اخذ کرده باشد.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی باید مشاوره کافی به بیماران خود بدهد و با صبر و حوصله پروسه این عمل را به بیماران شرح دهد و به سوالات آن ها پاسخ بدهد.
 • بهترین جراح زیبایی و پلاستیک باید مصلحت بیماران برایش مهم تر از منافع مالی خود باشد. به همین جهت در صورتی که عمل ابدومینوپلاستی برای فرد مناسب نباشد نباید آن را انجام بدهد.
 • بعد از انجام این عمل پزشک متخصص باید بیماران را معاینه کند و نتیجه عمل را پیگیری کند.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو باید توصیه هایی قبل و بعد عمل جراحی در اختیار بیماران بگذارد. چرا که رعایت این توصیه ها در نتیجه عمل تاثیر زیادی دارد.

5 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو را بشناسید!

مزایای ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم مزایای مختلفی دارد. کاربرد اصلی این عمل صاف و زیبا کردن شکم است اما فقط در آن خلاصه نمی شود. برخی مزایای دیگر این جراحی شامل موارد زیر است:

1- وضعیت فیزیکی بدن پیشرفت میکند. در عمل ابدومینوپلاستی عضلات شکم سفت می شود و در نتیجه ستون فقرات بهتر توسط ماهیچه ها حمایت می شود، به همین دلیل فشار روی بقیه عضلات بدن کم می شود و وضعیت کلی بدن بهبود پیدا می کند.

2- عمل ابدومینوپلاستی می تواند کمردرد فرد را تسکین بدهد. فردی که تناسب اندام داشته باشد و وضعیت بدنی او نرمال باشد می تواند به راحتی بنشیند و بلند شود. عمل ابدومینوپلاستی می تواند خطر ابتلا به بیماری های کمر را کاهش بدهد.

3- عمل ابدومینوپلاستی می تواند فتق شکمی را از بین ببرد. این عمل علاوه بر این که درد فتق را کاهش می دهد می تواند از رشد آن نیز جلوگیری کند.

4- عمل ابدومینوپلاستی می تواند باعث راحت تر شدن انجام حرکت های ورزشی شود. چرا که با داشتن وزنی متعادل و شکمی صاف ورزش کردن بسیار راحت تر می شود.

5- در عمل ابدومینوپلاستی اسکارهای قدیمی با پوست های اضافی برداشته می شود و زخم های جدید ایجاد می شود. به همین دلیل زنانی که جراحی سزارین انجام داده اند می توانند از آن برای از بین بردن زخمشان استفاده کنند.

ابدومینوپلاستی چه عوارضی خواهد داشت؟

عمل کوچک کردن شکم یا ابدومینوپلاستی علاوه بر مزایا می تواند عوارض خطرناکی هم به دنبال داشته باشد. اگر این عمل توسط بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران انجام شود این عوارض بسیار کم تر مشاهده خواهد شد. برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

1- یکی از عوارض احتمالی این عمل حساسیت و آلرژی بیمار به داروهای بیهوشی است. قبل از انجام این عمل باید آزمایش های لازم انجام شود و حتی در مواقع حساس پزشک تشخیص استفاده از بی حسی موضعی را می دهد.

2- عمل ابدومینوپلاستی ممکن است منجر به خونریزی شود. برای جلوگیری از این عارضه از چند هفته قبل از عمل نباید داروهایی که باعث انعقاد خون می شوند مصرف شود.

3- عمل جراحی شکم ممکن است باعث عفونت شود. این عارضه با پرهیز از استعمال دخانیات و سیگار قابل کنترل است.

4- در حین عمل ابدومینوپلاستی ممکن است خون آبه و مواد مایعی زیر پوست تجمع کنند. پزشک متخصص برای جلوگیری از این عارضه یک لوله نازک زیر پوست قرار می دهد تا این مواد زائد از لوله خارج شوند.

5- ممکن است بعد از عمل جراحی شکم زخم های شما به سرعت بهبود پیدا نکنند. در این مواقع پزشکان آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

6- جای اسکار ها ممکن است بعد از عمل قابل مشاهده باشد و تا آخر عمر فرد از بین نرود.

7- ممکن است در حین انجام عمل ابدومینوپلاستی بافت های بدن آسیب ببینند. این بافت های آسیب دیده ممکن است خود به خود بهبود پیدا کنند و یا نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشند.

کلام آخر

امروزه تناسب اندام و لاغری یکی از دغدغه های اصلی انسان ها می باشد. برخی از افراد در ناحیه شکم چربی های اضافی زیادی دارند و این باعث شده است تا اندام آن ها ظاهری ناخوشایند پیدا کند. این افراد می توانند با عمل ابدومینوپلاستی چربی های اضافه و پوست اطراف شکم خود را از بین ببرند و به هیکل ایده آل خود برسند. این عمل تهاجمی باید توسط پزشکان ماهر و کاربلد انجام شود.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا 5 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا