زیبایی

بهترین جراح بلفاروپلاستی در مازندران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک ها است.جراحی را می توان بر روی پلک های بالایی، پلک های تحتانی یا هر دو انجام داد.چه بخواهید ظاهر خود را بهبود ببخشید و چه با مشکلات عملکردی پلک های خود مواجه هستید، جراحی پلک می تواند ناحیه اطراف چشم شما را جوان کند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین جراح بلفاروپلاستی در مازندران آشنا خواهیم کرد.

 جراحی پلک چه ایراداتی را می تواند درمان کند؟

شلی یا افتادگی پوست که چین‌خوردگی ایجاد می‌کند یا خط طبیعی پلک بالایی را مختل می‌کند و گاهی اوقات بینایی را مختل می‌کند.
رسوبات چربی که به صورت پف کرده در پلک ها ظاهر می شوند
کیسه های زیر چشم
افتادگی پلک های پایین که سفیدی زیر عنبیه را نمایان می کند
پوست اضافی و چین و چروک های ریز پلک پایین

 جراحی پلک چه ایراداتی را می تواند درمان کند؟

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می کند و ممکن است شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی باشد. با افزایش سن، پلک های شما کشیده می شود و ماهیچه های حمایت کننده از آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک شما جمع شود و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شما شود.

علاوه بر این که شما را مسن‌تر نشان می‌دهد، افتادگی شدید پوست اطراف چشم‌ها می‌تواند دید جانبی (دید محیطی) به‌ویژه قسمت‌های فوقانی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، دریابید که به طور واقع بینانه چه انتظاراتی می توانید داشته باشید و مزایا و خطرات بلفاروپلاستی را بررسی کنید.

10 تا از بهترین جراح بلفاروپلاستی در مازندران را بشناسید

چه زمانی بلفاروپلاستی انجام دهیم؟

اگر افتادگی یا افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشم‌ها یا پایین کشیدن پلک‌های پایین می‌شود، می‌توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی می تواند بینایی شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می تواند چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

بلفاروپلاستی ممکن است یکی از گزینه های زیر باشد:

شل شدن یا افتادگی پلک بالایی
پوست اضافی پلک های فوقانی که بینایی محیطی شما را مختل می کند
پوست اضافی در پلک پایین
کیسه های زیر چشم شما
ممکن است همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست، بلفاروپلاستی انجام دهید.

پوشش بیمه ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا جراحی شرایطی را که بینایی را مختل می کند ترمیم می کند یا خیر. اگر جراحی را فقط برای بهبود ظاهر خود انجام دهید، احتمالاً هزینه آن توسط بیمه پوشش داده نمی شود. بلفاروپلاستی پلک پایین تقریباً همیشه فقط به دلایل زیبایی انجام می شود.

خطرات احتمالی بلفاروپلاستی

خطرات احتمالی جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • چشم های خشک و تحریک شده
 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • نیاز به یک جراحی بعدی
 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
 • خطرات مرتبط با جراحی به طور کلی، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

با پزشک خود در مورد چگونگی اعمال خطرات جراحی  صحبت کنید. درک آنچه در بلفاروپلاستی دخیل است و ارزیابی مزایا و خطرات می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این روش گزینه خوبی است یا خیر.

نکات مهم قبل از جراحی پلک

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک جراح پلاستیک و یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک جراح پلاستیک متخصص در جراحی های چشم (جراح چشمی) ملاقات کنید تا در مورد:

جراح شما سوالاتی در مورد جراحی های قبلی و شرایط گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت می پرسد. پزشک شما همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر می پرسد.
انتظارات شما بحث صادقانه در مورد امیدها و انگیزه شما برای جراحی به ایجاد زمینه برای یک نتیجه رضایت بخش کمک می کند. جراح شما با شما صحبت خواهد کرد که آیا این روش احتمالاً برای شما خوب عمل می کند یا خیر.

قبل از جراحی پلک، شما باید تحت:

جراح شما یک معاینه فیزیکی انجام می دهد که ممکن است شامل آزمایش تولید اشک شما و اندازه گیری قسمت هایی از پلک شما باشد.
یک معاینه بینایی چشم پزشک چشم های شما را معاینه می کند و بینایی شما از جمله بینایی محیطی را آزمایش می کند. این برای حمایت از ادعای بیمه مورد نیاز است.
عکاسی از پلک. از زوایای مختلف از چشمان شما عکس گرفته می شود. این عکس ها به برنامه ریزی جراحی، ارزیابی اثرات فوری و بلندمدت آن و حمایت از ادعای بیمه کمک می کند.

از شما خواسته می شود که:

مصرف وارفارین (Coumadin، Jantoven)، آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران)، ناپروکسن سدیم (Aleve، دیگران)، ناپروکسن (Naprosyn) و هر دارو یا مکمل گیاهی دیگر مرتبط با افزایش خونریزی را متوقف کنید. از پزشک خود بپرسید که چه مدت قبل از جراحی نیاز به قطع مصرف این داروها دارید. فقط داروهای مورد تایید جراح خود را مصرف کنید.
چند هفته قبل از جراحی، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند توانایی شما را برای بهبودی پس از جراحی کاهش دهد.
اگر در حال انجام عمل جراحی سرپایی هستید، ترتیبی دهید که شخصی شما را به سمت جراحی و از آن برگردد. برنامه ریزی کنید که کسی برای اولین شب پس از بازگشت به خانه از عمل جراحی کنار شما بماند.

نکات مهم قبل از جراحی پلک

آنچه می توانید از جراحی پلک انتظار داشته باشید

قبل از عمل بلفاروپلاستی معمولاً در یک محیط سرپایی انجام می شود. جراح شما داروهای بی حس کننده را به پلک های شما تزریق می کند و داروهای داخل وریدی برای کمک به آرامش شما تجویز می کند. برای انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی در مازندران این مقاله را مطالعه کنید.

در طول روش اگر پلک بالایی و پایینی خود را جراحی می کنید، جراح معمولاً ابتدا روی پلک بالایی شما کار می کند. او در امتداد چین پلک برش می دهد، مقداری پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را برمی دارد و برش را می بندد.

در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه ها در چین طبیعی چشم شما یا داخل پلک پایین ایجاد می کند. او چربی اضافی، ماهیچه ها و پوست افتاده را برداشته یا دوباره توزیع می کند و برش را می بندد.

اگر پلک بالایی شما نزدیک مردمک شما افتاده است، جراح شما ممکن است بلفاروپلاستی را با روشی به نام پتوز (TOE-sis) انجام دهد که حمایت بیشتری از عضله ابرو می کند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی

پس از جراحی، شما مدتی را در اتاق ریکاوری می گذرانید، جایی که از نظر عوارض تحت نظر قرار می گیرید. می توانید بعد از آن روز برای بهبودی در خانه ترک کنید.پس از جراحی ممکن است به طور موقت تجربه کنید:

 • تاری دید ناشی از پماد روان کننده ای که روی چشمان شما استفاده می شود
 • اشک چشم
 • حساسیت به نور
 • دوبینی
 • پلک های پف کرده و بی حس
 • تورم و کبودی شبیه به سیاهی چشم
 • درد یا ناراحتی

اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

از کمپرس یخ در شب بعد از عمل هر ساعت به مدت 10 دقیقه روی چشم خود استفاده کنید. روز بعد، چهار تا پنج بار در طول روز از کمپرس یخ روی چشمان خود استفاده کنید.
پلک های خود را به آرامی تمیز کنید و از قطره ها یا پمادهای تجویز شده استفاده کنید.
به مدت یک هفته از ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین و شنا خودداری کنید.
به مدت یک هفته از فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و دویدن خودداری کنید.
از سیگار کشیدن خودداری کنید.
از مالیدن چشم ها خودداری کنید.
اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، تا حدود دو هفته پس از جراحی آن ها را در آن قرار ندهید.
برای محافظت از پوست پلک در برابر آفتاب و باد از عینک آفتابی تیره استفاده کنید.
چند روز در حالی که سر خود را بالاتر از سینه خود قرار داده اید بخوابید.
برای کاهش تورم از کمپرس خنک استفاده کنید.
پس از چند روز، در صورت نیاز، برای کشیدن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه کنید.
برای حدود یک هفته از آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران)، ناپروکسن سدیم (Aleve، دیگران)، ناپروکسن (Naprosyn) و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند، خودداری کنید. در صورت نیاز، از استامینوفن (تیلنول، سایرین) برای کنترل درد استفاده کنید.

کلام آخر

بسیاری از افراد از نتایج بلفاروپلاستی مانند ظاهری آرام و جوان تر و اعتماد به نفس بیشتر ابراز رضایت می کنند. برای برخی افراد، نتایج جراحی ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. برای برخی دیگر، افتادگی پلک ممکن است عود کند.

کبودی و تورم به طور کلی در عرض 10 تا 14 روز کاهش می یابد، که ممکن است زمانی باشد که احساس راحتی کنید که دوباره در مکان های عمومی بیرون بروید. اسکارهای ناشی از بریدگی های جراحی ممکن است ماه ها طول بکشد تا محو شوند. مراقب باشید که از پوست ظریف پلک خود در برابر قرار گرفتن بیش از حد خورشید محافظت کنید.

4.1/5 - (9 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)
دکمه بازگشت به بالا