عمومی

بهترین جراح پروتز زانو در تهران【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح پروتز زانو در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کنید و از خدمات مورد نیاز خود بهره ‌مند شوید. زانو یکی از مهم ترین اعضای بدن می ‌باشد که بزرگ ترین مفصل نیز محسوب می ‌شود. هرگونه آسیب در این قسمت از بدن می تواند انجام فعالیت‌ های روزمره را دچار اختلال کند. هنگامی که مفصل زانو به هر دلیلی دچار آسیب شدید شده باشد و یا از بین رفته باشد، نیاز به انجام جراحی پروتز زانو خواهد داشت. در این جراحی مفصل با توجه به مقدار آسیب خود تعویض می‌ گردد و جایگزین آن قسمت‌ های پلاستیکی و فلزی خواهند شد. پس همراه ما باشید تا با برترین‌ های پروتز زانو در تهران آشنا شوید.

پروتز زانو چیست؟

همان گونه که می‌ دانید، یکی از مهم‌ ترین اعضای بدن و بزرگ ترین مفصل موجود در بدن زانو می‌ باشد. این عضو از بدن همواره در معرض بسیاری از آسیب‌ ها قرار می‌ گیرد و هرگونه آسیب به آن می ‌تواند بدن را در انجام فعالیت ‌های روزمره دچار اختلال نماید.

هنگامی که زانو به دلایل گوناگون همچون آسیب‌ های ورزشی، آرتروز و یا افزایش سن دچار آسیب شده باشد، روش‌ هایی جهت درمان آن تجویز خواهد شد. این روش ‌ها ممکن است شامل مصرف دارو باشند و یا در مواقعی به جراحی ‌های گوناگون همچون پروتز زانو احتیاج پیدا شود.

هنگامی که زانو دچار ساییدگی و یا از بین رفتن مفصل شده باشد، نتایج مطلوبی در برابر سایر روش‌ های درمانی نشان نخواهد داد و می ‌بایست از روش پروتز زانو یا تعویض مفصل زانو استفاده کنید. این روش برای مواقعی مناسب می باشد که مفصل زانو دچار آسیب شدیدی شده و یا به طور کامل از بین رفته باشد. در این جراحی با توجه به مقدار آسیب موجود در مفصل، جایگزینی از قسمت‌ های فلزی و پلاستیکی برای آن پیدا می‌ کنند.

پروتزهای زانو در انواع مختلفی درون زانو قرار می ‌گیرند که هر یک از آن ها با توجه به منطقه و میزان آسیب زانو استفاده خواهد شد. جراحی زانو با توجه به آسیب‌ های وارده شده می ‌تواند ساده و یا پیچیده باشد که تشخیص نوع درمان آن به بهترین جراح پروتز زانو در تهران بستگی دارد. هم اکنون شما عزیزانی که از درد ناحیه زانو خود رنج می ‌برید می ‌توانید به بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران مراجعه نمایید و از خدمات مورد نیاز خود در این حوزه برخوردار شوید.

ویژگی بهترین جراح پروتز زانو در تهران

هم اکنون پزشکان بسیاری در رشته ارتوپد و جراحی زانو در شمال تهران مشغول به فعالیت هستند که برخی از آن ها به دلایل گوناگون گزینه‌ ‌ای مناسب برای مراجعه شما عزیزان محسوب نمی‌ شوند. پزشک منتخب شما می ‌بایست از معیارها و ویژگی‌ های برتری نسبت به سایر متخصصان فعال در این حوزه برخوردار باشد که از مهم ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین جراح پروتز زانو در تهران می ‌بایست بورد تخصصی و یا فوق تخصصی جراحی تعویض مفصل زانو را با درجه علمی بالایی کسب کرده باشد.
 • پزشک منتخب شما می ‌بایست با جدیدترین روش‌ ‌های جراحی پروتز زانو آشنا باشد و کم ترین عوارض و خطرات را برای مراجعان رقم زند.
 • بهترین جراح زانو می ‌بایست وظیفه شناس و با وجدان باشد و همینطور سطوح قیمتی مناسبی برای انواع خدمات درمانی خود در نظر بگیرد.
 • پزشک منتخب شما می ‌بایست ارتباط نزدیکی با بیمار برقرار نماید و اطلاعات کامل از نحوه جراحی در اختیار او قرار دهد.
 • بهترین جراح پروتز زانو می ‌بایست از برترین نوع پروتز زانو با توجه به مقدار آسیب موجود در زانوی مراجعان خود استفاده نماید.
 • بهترین جراح زانو در تهران می ‌بایست توانایی انجام جراحی‌ های زانو با ریسک بالا را داشته باشد و در کارنامه پزشکی خود جراحی ‌های موفق بسیاری را ثبت کرده باشد.

برخی از ویژگی های بهترین جراح پروتز زانو در تهران:

⭐داشتن سابقه و تجربه کافیبهترین جراح پروتز زانو در تهران در زمینه تخصص خود  باید مهارت و سابقه کافی داشته باشد.
✅ جلب اعتماد مراجعینبهترین جراح پروتز زانو باید اعتماد بسیاری از مراجعین را جلب می کند.
❤️ پاسخگویی صبورانهپاسخگویی به تمامی سوالات مراجعه کنندگان در طول درمان و قبل از عمل باید صورت گیرد.
💎 استفاده از بروزترین تکنیک هابهترین جراح پروزتز زانو در تهران باید از بروزترین تکنیک ها و پیشرفته‌ ترین دستگاه ها استفاده کند.

مزایای انجام جراحی پروتز زانو

پروتز زانو یکی از تکنولوژی‌ های پیشرفته در علم پزشکی محسوب می ‌شود که به بهبود کیفیت زندگی افراد خواهد پرداخت. در این تکنولوژی از قطعات مصنوعی جهت جبران عملکرد زانوهای طبیعی استفاده می ‌کنند که در ادامه به مزایای آن اشاره خواهیم کرد:

بازگشت به فعالیت‌ های روزمره سابق: انجام جراحی پروتز زانو به افراد این امکان را می ‌دهد تا همانند گذشته فعاليت ‌های روزانه خود همچون ورزش کردن و یا پیاده‌ روی را انجام دهند. آن ها می ‌توانند کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند و مستقل‌ تر و بدون نیاز به کمک دیگران از زندگی خود لذت ببرند.

کاهش درد: پروتز زانو منجر به کاهش درد و مشکلات مرتبط با زانو خواهد شد. درد موجود در ناحیه زانو موجب کلافگی و از دست رفتن قدرت راه رفتن افراد خواهد شد. این جراحی مشکلات مربوط به فشار و التهاب زانو را از بین برده و راه رفتن را تسهیل می‌ بخشد.

بهبود عملکرد فیزیکی بدن: از دیگر مزایای جراحی پروتز زانو می ‌توان به بهبود عملکرد فیزیکی با امکانات مختلف همچون خم شدن، چرخش و یا تنظیم ارتفاع اشاره نمود.

پشتیبانی پزشکی: افرادی که جراحی پروتز زانو انجام داده باشند می‌ توانند همه روزه از پشتیبانی تیم پزشکی متخصص خود بهره‌ ‌مند شوند تا نکات و تکنیک‌ های لازم را برای بهبود استفاده از پروتز به آن ها ارائه دهند. به طور کلی پروتز زانو یک فناوری حیاتی برای افرادی می ‌باشد که دارای مشکلات گوناگون در ناحیه زانو هستند و کیفیت زندگی آن ها دچار افت شده است.

10 تا از بهترین جراح پروتز زانو در تهران را بشناسید!

دکتر عباس بهراد

دکتر عباس بهراد

دکتر عباس بهراد متولد 1354 در سبزوار بوده دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی باقرالعلوم سبزوار در سال 1372 به پایان رسانید در همان سال بدون شرکت در هیچ کلاس کنکوری و بدون هیچ سهمیه ای در رشته پزشکی قبول شد . وی رتبه اول آزمون جامع علوم پایه پزشکی را در سال 1375 کسب کرد.

پس از اتمام پزشکی عمومی در همان سال در رشته تخصص ارتوپدی قبول شد و در سال 1384 فارغ التحصیل گردید وی پس از حدود 15 سال تجربه و گذراندن دوره های پیشرفته جراحی زانو و تعویض مفصل و انجام بیش از ۳۰۰۰ عمل جراحی موفقیت آمیز مشغول خدمت به بیماران محترم می باشد. دکتر بهراد عمل های جراحی فوق تخصصی زانو و لگن را با آخرین و بهترین روشی که در دنیا وجود دارد انجام میدهد.

خدمات:

 • تعویض مفصل زانو و لگن (آرتروپلاستی=مفصل مصنوعی)
 • عمل جراحی انحراف زانوها ( پا پرانتزی و پا ضربدری یا xشکل)
 • درمان آرتروز زانو به روش دارویی و تزریق ژل داخل زانو و پی آر پی و ازن تراپی
 • جراحی بسته (آرتروسکوپیک)رباطهای صلیبی و منیسکهای زانو در ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای و افراد عادی
 • جراحی انحراف انگشت شست پا (هالوکس والگوس)
 • درمان گچ گیری و جراحی تمامی شکستگی اندامها و جوش نخوردن شکستگی ها
 • درمان پا پرانتزی و ضربدری در کودکان برای جلوگیری از نیاز به جراحی های سنگین و پرهزینه پس از بلوغ

بیمارستان هایی که دکتر بهراد عملهای جراحی خود را در آنجا انجام میدهد:

بیمارستان تریتا واقع در انتهای همت غرب روبروی دریاچه چیتگر
بیمارستان نورافشار (هلال احمر) واقع در قیطریه
بیمارستان سلامت فردا واقع در مرزداران، میدان باغ فیض

زمان حضور در مطب:
شنبه دوشنبه سه شنبه ها عصر
با تعیین وقت قبلی

شماره تماس:

09120997036

02188792149

آدرس مطب: تهران- ونک- گاندی شمالی- کوچه صانعی- پلاک 19- ساختمان پزشکان نشاط- طبقه 4- واحد 12

دکتر بهزاد حنفی زاده

دکتر بهزاد حنفی زاده

دکتر بهزاد حنفی زاده متخصص ارتوپد و دارای فوق تخصص زانو از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می ‌باشد. وی مدارک جراحی تعویض مفصل زانو و ترمیم مفصل زانو را از دانشگاه‌ های اتریش و آلمان دریافت کرده است. ایشان فلوشیپ آکادمیک جراحی زانو، تعویض مفصل و آسیب‌ های ورزشی را از دانشگاه شهید بهشتی کسب کرده و دارای بیش از ۱۵ سال سابقه در این رشته نیز می ‌باشد.

خدمات دکتر بهزاد حنفی زاده:

 • تعویض مفصل زانو و جراحی پروتز زانو
 • عمل بازسازی رباط صلیبی، جراحی پای پرانتزی و زانوی ضربدری
 • جراحی شکستگی زانو و درمان آسیب‌ های ورزش زانو
 • درمان آسیب‌ های منیسک زانو و پوکی استخوان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، جنب اورژانس بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه همکف

شماره تماس: 09202020400

دکتر فردیس وثوقی

دکتر فردیس وثوقی

دکتر فردیس وثوقی مدرک پزشکی عمومی و تخصص ارتوپد خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده است. ایشان رتبه اول آزمون فوق تخصص زانو در دانشگاه علوم پزشکی تهران و رتبه ۵ آزمون بورد تخصصی کشور بوده‌ اند. دکتر وثوقی عضو هیئت علمی و مدرس جراحی زانو در دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و هم اکنون در بنیاد ملی نخبگان نیز عضویت دارد.

ایشان دارای یک دهه سابقه کاری جراحی زانو در کلینیک زانو و بیمارستان شریعتی تهران هستند. دکتر وثوقی تا کنون بیش از ۲۴ مقاله در مجلات معتبر ارائه داده است و ۵ عنوان سخنرانی در کنگره‌ ‌های بین ‌المللی نیز داشته است. وی از بهترین جراح پروتز زانو به شمار می ‌رود که مدال طلای ششمین دوره المپیاد دانشجویان کشور را نیز کسب کرده است.

خدمات دکتر فردیس وثوقی:

 • درمان آرتروز و پارگی منیسک زانو
 • جراحی تعویض مفصل زانو و پروتز زانو
 • جراحی در رفتگی زانو و انحرافات زانو
 • جراحی پارگی رباط صلیبی و آرتروسکوپی زانو
 • درمان شکستگی‌ های نواحی گوناگون پا و زانو

آدرس: تهران، بیمارستان شریعتی تهران، کلینیک زانو

شماره تماس: 02186110996

دکتر حمیدرضا یزدی

دکتر حمیدرضا یزدی

دکتر حمیدرضا یزدی جراح و متخصص بیماری ‌های زانو و اندام تحتانی می ‌باشد. ایشان سابقه تدریس و عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران را نیز دارا هستند. دکتر یزدی فلوشیپ آرتروسکوپی و تعویض مفصل زانو را از کشور آمریکا دریافت کرده است.

وی هم اکنون عضو انجمن ارتوپدی ایران و انجمن جراحان ایران نیز می ‌باشد. دکتر یزدی در فدراسیون پزشکی ورزشی کشور نیز عضویت دارد و از بهترین جراح پروتز زانو در کشور به شمار می ‌رود. ایشان با بیش از ۱۵ سال سابقه از با تجربه ‌ترین ‌های این حوزه به شمار می‌ روند که شما عزیزان می ‌توانید با خیالی آسوده به او مراجعه نمایید.

خدمات دکتر حمیدرضا یزدی:

 • جراحی تعویض مفصل زانو و پروتز زانو
 • درمان آرتروز زانو و دردهای مفصلی
 • جراحی رباط صلیبی و قفل کردن زانو
 • درمان پارگی منیسک زانو و آرتروز زانو
 • درمان صدا دادن زانو و جراحی زانو
 • درمان آسیب به غضروف زانو، آرتروز زانو، عفونت زانو و رماتیسم زانو
 • درمان ناهنجاری ‌های مادرزادی اطفال در زانو و لگن

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه چهارم، پلاک بیستم، واحد سیزدهم

شماره تماس: 02188525859

دکتر افشین طاهری اعظم

دکتر افشین طاهری اعظم

دکتر افشین طاهری اعظم تخصص خود را در رشته ارتوپد و جراحی زانو از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کرده است. ایشان در سال ۱۳۸۳ بورد تخصصی ارتوپد را با درجه علمی بالایی کسب کردند. دکتر طاهری اعظم دوره‌ ‌های فلوشیپ آرتروپلاستی و جراحی با حداقل تهاجم را در کشور اتریش و آلمان سپری نموده ‌اند.

ایشان عضو فعال و رسمی انجمن جراحان زانو و لگن آمریکا، انجمن جراحان ارتوپد آمریکا، انجمن هیپ اروپا و انجمن جراحان زانو ایران هستند. دکتر طاهری اعظم عضو هیئت رئیسه کمیته جهانی سیکات و انجمن جراحان مفصل ران نیز می ‌باشد و پژوهش‌ ‌های بسیاری در مجامع بین ‌المللی داشته است.

خدمات دکتر افشین طاهری اعظم:

 • درمان پوکی استخوان و بیماری‌ های لگن
 • تعویض مفصل لگن، تعویض مجدد مفاصل و دررفتگی مادرزادی
 • جراحی پروتز زانو، تعویض مفصل زانو و ساییدگی زانو
 • درمان انحرافات زانو، پارگی رباط صلیبی و منیسک زانو
 • درمان زانوی پرانتزی و پای ضربدری
 • بهبود وضعیت زانو پس از جراحی
 • درمان سیاه شدگی سر استخوان ران، شکستگی ران، لگن و زانو
 • جراحی تومورهای استخوانی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، نرسیده به چهارراه شهرداری، پلاک ۴۵، طبقه دوم

شماره تماس: 02122114300

دکتر بهرام بدوحی

دکتر بهرام بدوحی

دکتر بهرام بدوحی تخصص خود را در رشته ارتوپد و جراحی استخوان و مفاصل دریافت کرده است. ایشان هم اکنون عضو انجمن ارتوپدی آمریکا هستند و در سال‌ های اخیر با کیفیت بالای جراحی‌ های خود موفق به کسب عنوان بهترین جراح پروتز زانو در تهران نیز شده‌ اند.

دکتر بدوحی همواره تمامی خدمات درمانی خود را در سطح استاندارد برتر به مراجعان ارائه داده و مقالات بسیاری در ژورنال‌ ‌های بین ‌المللی انتشار داده است. وی همچنین در کنفرانس‌ های برتر جهانی ارائه سخنرانی داشته و گزینه ای ایمن برای شما عزیزان محسوب می‌ شود.

خدمات دکتر بهرام بدوحی:

 • درمان شکستگی گردن و استخوان ران
 • درمان شکستگی لگن و زانو
 • جراحی تعویض مفصل لگن و مفصل زانو
 • درمان آرتروز زانو و درد آرتریت
 • درمان پوکی استخوان، جراحی پروتز زانو و پارگی رباط صلیبی
 • درمان زانوی ضربدری، پای پرانتزی و جراحی منیسک زانو

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، روبروی خیابان ظفر، برج نگین ظفر، طبقه نهم، واحد پانزدهم

شماره تماس: 02126720739

دکتر احمد رمضان‌ پور اصل

دکتر احمد رمضان‌ پور اصل

دکتر احمد رمضان پور اصل اولین جراح فوق تخصص زانو در استان کرج می ‌باشد که خدمات خود را در شهر تهران نیز ارائه می ‌دهد. ایشان بورد تخصصی ارتوپد را از دانشگاه علوم پزشکی تهران، و فوق تخصص جراحی زانو را نیز از این دانشگاه دریافت کرده ‌اند.

دکتر رمضان پور مدرک دوره فلوشیپ جراحی زانو را از دانشگاه اتریش کسب کرده و عضو دپارتمان جراحی زانوی دانشگاه تهران می ‌باشد. وی دارای ۱۴ سال سابقه فعالیت در رشته ارتوپد و جراحی تعویض مفصل زانو می ‌باشد و مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه تهران کسب کرده است.

خدمات دکتر احمد رمضان ‌پور اصل:

 • جراحی پروتز زانو و بازسازی رباط صلیبی
 • درمان پای پرانتزی و زانوی ضربدری
 • جراحی تعویض مفصل زانو و درمان آرتروز زانو
 • درمان آسیب‌ های منیسک زانو و درمان پوکی استخوان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ بنزین، پلاک ۱۰۹، طبقه دوم، واحد دوم

شماره تماس: 02126702935

دکتر حسین حاجی تقی

دکتر حسین حاجی تقی

دکتر حسین حاجی تقی متخصص ارتوپد و دارای فوق تخصص آسیب‌ های زانو و شانه می ‌باشد. ایشان دوره کارآموزی خود را در سال ۱۳۸۵ در بیمارستان‌ های دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری کردند. دکتر حاجی تقی گواهینامه جراحی تعویض مفصل زانو و ترمیم منیسک زانو را از کشور اتریش دریافت کرده است.

ایشان دارای گواهینامه ترمیم آرتروسکوپی رباط و مینیسک زانو از اسپانیا هستند و عضو انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا نیز می ‌باشند. دکتر حاجی تقی در انجمن جراحان ارتوپدی اروپا، انجمن جراحان زانو ایران و جراحان ارتوپد کشور نیز عضویت دارد. وی دوره تکمیلی آرتروسکوپی زانو را در کشور فرانسه گذرانده اند.

خدمات دکتر حسین حاجی تقی:

 • جراحی آرتروسکوپی شانه و زانو
 • جراحی تعویض مفصل لگن و زانو
 • جراحی پروتز زانو و ترمیم منیسک زانو
 • جراحی ترمیم رباط قدامی و رباط صلیبی زانو
 • درمان پوکی استخوان، تزریق هیالورونیک اسید و نوار عصب عضله

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان صانعی، پلاک ۴۱، طبقه سوم

شماره تماس: 09013335216

دکتر علی یگانه

دکتر علی یگانه

دکتر علی یگانه فلوشیپ جراحی زانو و لگن را در سال ۱۳۹۳ دریافت کرده است. ایشان دوره تکمیلی تعویض مفصل زانو را در کلینیک ‌های کشور آلمان در سال ۱۳۹۵ گذرانده ‌اند. دکتر یگانه دوره تکمیلی تعویض مفصل زانو و آرتروسکوپی زانو را در کشور در کشور اتریش، دوره تروما لگن را در کشور یونان، دوره تکمیلی شکستگی‌ های لگن را در آلمان و دوره تکمیلی تروما را در سوئیس سپری نموده است.

خدمات دکتر علی یگانه:

 • جراحی پروتز زانو و پارگی رباط صلیبی
 • جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن
 • پی آر پی، اوزون تراپی و درمان پای پرانتزی
 • درمان ناهنجاری‌ های مادرزادی زانو و آرتروسکوپی زانو
 • درمان شکستگی زانو، پارگی منیسک زانو و والگوس زانو
 • درمان زانوی ضربدری، والوس زانو و تورم زانو
 • آرتروسکوپی هیپ، تعویض مفصل هیپ و جراحی هالوکس
 • درمان شکستگی لگن، آسیب‌ های ناشی از گلوله و سیاه شدن سر استخوان فمور

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، نبش کوچه تلاش، پلاک سوم، واحد دهم

شماره تماس: 02188881082

دکتر آرش شرافت وزیری

دکتر آرش شرافت وزیری

دکتر آرش شرافت وزیری متولد سال ۱۳۵۶ می ‌باشد. ایشان در سال ۱۳۸۸ بورد تخصصی جراحی استخوان و مفاصل را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند. دکتر شرافت وزیری تا اکنون دوره ‌های فراوانی در حوزه جراحی تعویض مفصل زانو، درمان آسیب‌ های ورزشی و آرتروسکوپی گذرانده است.

ایشان در سال ۱۳۹۵ مدرک فوق تخصص جراحی زانو را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند. وی دارای سه مدرک فلوشیپ فوق تخصصی در زمینه تعویض مفصل زانو از کشورهای آلمان و اتریش می ‌باشد. دکتر شرافت وزیری عضو برجسته انجمن جهانی آسیب‌ های ورزشی، آرتروسکوپی و جراحی زانو می ‌باشد و در فدراسیون پزشکی ورزشی ایران نیز فعالیت دارد.

خدمات دکتر آرش شرافت وزیری:

 • جراحی تعویض مفصل زانو و پروتز زانو
 • پیوند غضروف زانو و پیوند منیسک زانو
 • جراحی رباط صلیبی و درمان پای پرانتزی
 • درمان پوکی استخوان، شکستگی زانو و آسیب ‌های ورزشی

آدرس: تهران، خیابان شهید کلاهدوز، تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، طبقه دوم، پلاک دوم

شماره تماس: 02122578292

انواع پروتز زانو

به طور کلی پروتز‌هایی که درون زانو قرار می ‌گیرند دارای ۴ دسته بندی می ‌باشند. هر یک از این دسته‌بندی‌ ها بر اساس نیاز بیمار، نوع آسیب و تشخیص پزشک متخصص مورد استفاده قرار خواهد گرفت که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:

 • پروتز زانو نیمه: هنگامی که مشکل به وجود آمده در قسمت زانو و میزان آسیب مفصل تنها بخشی از زانو را درگیر خود کرده باشد از این پروتز استفاده می‌ ‌کنند. این پروتز همان گونه که از نام آن پیدا است، جهت درمان قسمت آسیب دیده در نیمی از زانو استفاده می ‌شود.
 • پروتز زانو لولای چرخان: هنگامی که آسیب وارد شده به زانوی افراد دارای شدت بالایی باشد و در اثر آن تمامی عضلات و رباط های موجود در زانو دچار ضعف شده باشند از این نوع پروتز استفاده خواهد شد. در این جراحی مفاصل زانو که دچار ضعف شده ‌اند را توسط قطعه‌ ‌ای فلزی به یکدیگر متصل خواهند کرد.
 • پروتز CCK: زمانی که زانوی شما کج شده و یا دچار انحرافات شدیدی شده باشد، رباط های اطراف آن از بین خواهد رفت. در این شرایط و جهت رفع مشکل آن از این نوع پروتز استفاده می ‌کنند تا به بهبود عملکرد زانو بپردازند.
 • پروتز TKA: این نوع پروتز از سه قسمت فمورال پاتلار و تیبیال که به ترتیب در بخش‌ های ران، کشکک و ساق پا قرار می گیرند تشکیل شده است.
انواع پروتز زانو

عوامل موثر بر طول عمر پروتز زانو

پروتز‌هایی که در جراحی تعویض مفصل زانو یا پروتز زانو به کار می ‌روند دارای استحکام و طول عمر بالایی هستند. اما هر یک از این پروتز‌ها با توجه به عوامل گوناگون ممکن است به مرور زمان دچار فرسایش شوند و مانند سال‌ های اولیه جراحی عمل نکنند.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، به طور میانگین پروتزهای زانو تا ۲۰ سال عمر خواهند کرد و پس از آن به تجدید عمل جراحی نیاز خواهد شد. اما این پروتز‌ها به عوامل گوناگونی جهت طول عمر بیشتر نیاز خواهند داشت که از مهم ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن: یکی از مهم ترین عوامل موثر بر طول عمر پروتز زانو، سن می ‌باشد. به طور کلی افراد جوان ‌تر فعالیت ‌های بیشتری انجام خواهند داد و در سنین بالاتر به جراحی دوم نیاز پیدا می ‌کنند.
 • میزان فعالیت: انجام فعالیت‌ های مضر از دیگر عوامل تخریب کننده پروتز زانو می ‌باشد. به همین دلیل توصیه می ‌شود که افراد با انجام برخی ورزش‌ ها همچون دوچرخه سواری و شنا، به تقویت ماهیچه‌ های پا پرداخته و موجب بهبود مفاصل زانو شوند.
 • وزن: افرادی که پروتز زانو انجام می‌ دهند می ‌بایست از بالا رفتن وزن خود جلوگیری نمایند. زیرا این مورد موجب ایجاد فشار بر روی زانوها و پروتز‌ها می ‌شود، فرسایش آن ها را در این ناحیه بیش تر کرده و در نتیجه زودتر از بین می ‌روند.
 • بیماری‌: ابتلا به برخی از بیماری‌ ها و مصرف برخی داروها نیز می ‌تواند بر روی پروتز زانو تاثیر منفی بگذارد.

توصیه‌ های بهترین جراح پروتز زانو در تهران

افرادی که جراحی پروتز زانو و یا تعویض مفصل را انجام می ‌دهند می ‌بایست طبق توصیه‌ بهترین جراح پروتز زانو در تهران، نکاتی را به عنوان مراقبت‌ ‌های پس از پروتز زانو رعایت نمایند. رعایت این نکات موجب رسیدن به بهبودی کامل و جلوگیری از فرسایش پروتز‌ها خواهد شد. از مهم ترین مراقبت ‌های پس از پروتز زانو می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • از وارد کردن فشار بر روی زانوی خود جلوگیری کرده و انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش‌ های سخت را کنار بگذارید.
 • جهت انجام فعالیت‌ های روزمره خود در هفته‌ ‌های ابتدایی، از افراد دیگر کمک بگیرید و از استحمام به تنهایی خودداری نمایید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را به صورت دقیق و به موقع مصرف کنید و از مصرف دارو به صورت سرخود پرهیز نمایید.
 • پس از انجام جراحی، محل جراحی شده را با دقت بررسی کنید و در صورت احساس هرگونه تورم، قرمزی و درد در این ناحیه به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.
 • در صورت بروز عوارضی همچون احساس داشتن تب، مشکلات تنفسی، ایجاد مشکلاتی حین راه رفتن و یا دویدن به بهترین جراح پروتز زانو در تهران مراجعه نمایید.
 • پس از انجام جراحی به صورت مرتب به فیزیوتراپی مراجعه کرده و حرکات و تمرینات آن را رعایت نمایید.
 • بعد از مدت زمان مشخص شده توسط پزشک، انجام تمرینات و ورزش ‌های بی ‌خطر برای پروتز زانو را جهت رسیدن به بهبودی کامل آغاز نمایید.

کلام آخر

پروتز زانو یکی از روش ‌های جراحی زانو محسوب می ‌شود که در درمان درد زانو نقش بسیار مهمی را ایفا می‌ کند. هنگامی که فرد دچار آسیب شدید در این ناحیه شده باشد، پزشک از روش جراحی پروتز زانو استفاده کرده و با استفاده از انواع پروتزهای مختلف به درمان مشکلات این ناحیه می ‌پردازد.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا 10 مورد از بهترین جراح پروتز زانو در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم. سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. لطفا در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد، آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فاطمه عرب

سلام من فاطمه عرب هستم، 5 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا